مهاجرت به دبی - اماراتDAMAC-DAMACGROUP

 مهاجرت به دبی

مهاجرت به دبی  فرصت زندگی برابر را برای افراد فراهم می کند. تحقیقات نشان داده که انگیزه زیاد مهاجران برای پایه ریزی زندگی جدید، باعث ایجاد ابتکار و نوآوری در این افراد می شود.

بنابراین معمولا مهاجران زیادی را می بینیم که به کارآفرین های بزرگی تبدیل شده اند. اگر تحصیلات دانشگاهی دارید و یا در زمینه ای خاص آموزش دیده اید، شانس موفقیت شغلی شما در دوران مهاجرت بسیار بالاتر نیز هست.

علاوه بر این، مهاجرت به دبی  به طور مستقیم خانواده شما را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. آن ها می توانند دسترسی بهتری به امکانات تحصیلی و شغلی داشته و حتی برای جامعه محلی نیز از این نظر مفید واقع شوند. شاید جالب باشد که بدانید آمارها نشان می دهد که جمعیت مهاجران معمولا نسبت به جمعیت محلی، جرم و جنایت کمتری را مرتکب می شوند. دلیل این امر این است که مهاجران ترجیح می دهند در یک کشور بیگانه به دور از حاشیه و امورغیرقانونی زندگی کنند. بنابراین مهاجرت به دبی معمولا یک سبک زندگی سالم را برای شما به ارمغان می آورد.

معایب مهاجرت به دبی

یکی از بزرگترین معایب مهاجرت به دبی ، ریسک بزرگ برای از دست دادن سرمایه و کار است. شما باید تمام زندگی خود را رها کرده و به امید به دست آوردن چیزهای بیشتر، به کشور دیگری سفر کنید. بسیاری از صاحب نظران نیز معتقدند که پدیده مهاجرت برای اقتصاد و فرهنگ کشور مبدا و مقصد بسیار مخرب است. بنابراین شما باید با تمام این نظرات منفی بجنگید و راه خود را به سختی به سمت موفقیت باز کنید. البته دوری از اقوام و زادگاه نیز فشار مضاعفی بر زندگی مهاجران وارد می کند.

همان طور که می دانید همواره خراب کردن چیزی، بسیار ساده تر از ساختن آن است. معمولا افراد زندگی خود را به سادگی در اثر یک تصمیم اشتباه، خراب می کنند؛ اما ساختن یک زندگی از پایه، کاری بسیار دشوار و نیازمند سال ها تلاش است. اگر قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارید، به چیزی بیش از یک بلیط هواپیما چارتر نیاز دارید. شما باید بدانید که تقریبا تمام زندگی خود را باید از نو بسازید. برای این کار به سرمایه و مهارت نیاز دارید. سرمایه ای که بتواند زندگی شما را در ابتدای مهاجرت تامین کرده و مهارتی که بتواند در پیدا کردن و یا پایه گذاری یک شغل، به شما کمک کند.

 یکی دیگر از مسائلی ک قطعا با آن دست و پنجه نرم خواهید کرد، دیدگاه منفی مردم محلی نسبت به مهاجرین است. البته امروزه معمولا در بیشتر کشورهای بزرگ و پیشرفته دنیا بخش زیادی از جمعیت را مردم مهاجر تشکیل می دهند؛ بنابراین کمتر از گذشته با تابو و ترس نسبت به مهاجران روبرو هستیم. اما این مشکل هنوز هم در بسیاری از نقاط دنیا وجود دارد؛ خصوصا این که بسیاری از دولت ها و رسانه ها نیز به این فضای منفی دامن می زنند.

 هزینه های زیاد مهاجرت به دبی

 هزینه های زیاد مهاجرت به دبی نیز با توجه به تفاوت نرخ ارز در کشور مبدا و مقصد، معمولا سر به فلک می کشد. البته راهکارهایی برای کم کردن هزینه ها نیز دارید. بهتر است که یک برنامه بلند مدت برای مهاجرت داشته باشید تا فرصت کافی برای پس انداز پیدا کنید. صرفه جویی را نیز از همان قدم اول و زمان تهیه بلیط هواپیما شروع کنید. وبسایت هایی مانند مستر بلیط امکان خرید بلیط هواپیما ارزان را برای شما فراهم می کنند. شاید در مقابل هزینه های زیاد مهاجرت، یک بلیط ارزان قیمت چندان به چشم نیاید، اما شما به محض ورود به کشور بیگانه، با هزینه های پیش بینی نشده ای روبرو می شوید که حتی چند دلار اضافه نیز می تواند برای شما راهگشا باشد. اجاره یک منزل ارزان قیمت در محله های معمولی نیز می تواند هزینه های شما را کاهش دهد. به طور کلی برای یک مهاجرت خوب، باید فردی مقتصد و با برنامه باشید، وگرنه در همان ابتدای راه، زمین می خورید.

داماک گروپ مفتخربه این است :

مهاجرت به امارات  آن چیزی است که یک انسان را از شرق آفریقا و یا جنوب هند به نقاط دیگر دنیا می رساند تا زندگی بهتری داشته باشد. تنها اگر این مسئله را به خاطر بسپاریم، می توانیم پدیده مهاجرت را به خوبی درک کرده و یک سیاست مهاجرتی صحیح برای خود و دیگران بسازیم.

 در نهایت باید گفت که مهاجرت به خارج از کشوراز جمله امارات  می تواند یک تجربه شگفت انگیز باشد، اما نتیجه نهایی این است: تحقیقات خود را انجام دهید، به طور جدی به همه ابعاد مسئله فکر کنید و قبل از آن که یک بلیط هواپیما خارجی تهیه کنید، مطمئن شوید که به دلایل مناسبی دست به انجام چنین حرکتی زده اید.

با مقالات بعدی داماک گروپ همراه باشید .

.مطالب مشابه:

مهاجرت به دبی   damacgroup    مهاجرت به امارات

 

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...