اماراتDAMAC -DAMACGROUP

امارات 

بیش از یک چهارم جمعیت امارات  را مهاجران تشکیل می‌دهند و اگرچه دولت قصد دارد از طریق قوانین سختگیرانه ویزای کار، این اعتماد به نفس را کاهش دهد، اما در حال حاضر هنوز فرصت‌های شغلی مناسبی برای مهاجران ماهر وجود.

دارد و این افراد باید از این فرصت‌ها استفاده کنند. در امارات ، زنان نسبت به بسیاری از کشورهای خاورمیانه نقش بسیار فعال‌تر و مشهودتری در جامعه دارند. مهاجران زن گزارش می‌دهند که در امارات  احساس راحتی می‌کنند و در کارهای حرفه‌ای خود پیشرفت قابل ملاحظه‌ای دارند.

نوع شیوه زندگی یک مهاجر می‌تواند به زندگی خود او بستگی داشته باشد: مسقط پیشرفته ترین شهر است که دارای مراکز خرید، رستوران‌ها، کافه‌ها، کلوپ‌های ورزشی و سالن‌های تفریحی است. به دلیل جمعیت زیاد مهاجران و کلوپ‌های اجتماعی زندگی با سبک غربی آسان‌تر است.

شهرهای کوچکتر تقریباً غربی نیستند اما بسیاری از آنها شامل جمعیت زیادی از مهاجران و گروه‌های اجتماعی هستند. گرمای تابستان به ویژه در ساحل به حد بالایی می‌رسد و می‌تواند ظالمانه باشد. شهر مسقط مخصوص پیاده‌روی نیست و تنها راه ممکن برای رفت و آمد در آن استفاده از ماشین شخصی یا حمل و نقل عمومی است. اگرچه شهرهای روستایی و سواحل زیبایی در این کشور وجود دارد اما تفریحات شبانه در آنجا محدود است.

اقتصاد امارات

با ورود تعداد زیادی از افراد از کشورهای بنگلادش، هند، پاکستان، اتیوپی، اندونزی، فیلیپین، مصر، نپال و سریلانکا  بخش مهمی از اقتصاد امارات را این افراد در دست دارند. در عین حال مهاجران اروپایی و آمریکایی بسیار کمی در این کشور وجود دارد.

کالاهای صادراتی مهم امارات  شامل نفت خام، صادرات مجدد کالا، ماهی، فلزات و پارچه است و کالاهای وارداتی مهم آن نیز شامل ماشین‌آلات و تجهیزات حمل و نقل، کالاهای صنعتی، مواد غذایی و روغن صنعتی است.

از آنجا که بخش اعظمی از امارات از کویر تشکیل شده است، جمعیت آن نسبتاً کم است و روند مشخصی به سمت شهرنشینی دارد. حدود 4،6 میلیون نفر در آنجا زندگی می‌کنند و حدود 45 درصد از ساکنان آن را مهاجرین خارجی تشکیل می‌دهند. 

زبان رسمی و غیر رسمی

زبان رسمی این کشور عربی است اما مهاجران غیر عربی که به امارات  حرکت می‌کنند نیازی به نگرانی ندارند: به خصوص در پایتخت و دنیای تجارت، انگلیسی به طور گسترده‌ای فهمیده یا صحبت می‌شود و امارات  در نظرسنجی Expat Insider 2017 از بین 65 کشور جهان در رتبه 9 قرار دارد. وقتی می توان سهولت زندگی در خارج از کشور را بدون مهارت زبان محلی به دست آورد تعداد مهاجران افزایش می‌یابد.

در هنگام مهاجرت به امارات، مدارک لازم را دریافت کنید.

اسنادی که نیاز به تهیه و ارسال به اداره کل اقامت و امور خارجه دارند بستگی به نوع ویزایی دارد که شهروند خارجی برای آن درخواست می کند.

 

به طور کلی، اسناد زیر باید هنگام مهاجرت به امارات  تهیه شود :

  • گذرنامه معتبر؛
  • عکس های اخیر؛
  • اثبات ابزارهای مالی برای حمایت از خود؛
  • اثبات اسکان؛
  • نامه پیشنهاد شغلدر مورد ویزاهای اشتغال
  • عنوان دارایی خریداری شده تحت برنامه سرمایه گذاری مورد نیاز تحت اقامتگاه
  • اطلاعات در مورد حامی (در صورت لزوم).

آمار مهاجرت در امارات

امارات متحده عربی یکی از جذاب ترین کشورهای خاورمیانه برای کسانی است که می خواهند کار کنند و شرکت هایی را باز کنند. در واقع، آمار مهاجرت در امارات نشان می دهد که:

  • از میان 9.54 میلیون فرد ساکن در کشور، حدود 8.5 میلیون نفر مهاجرت کرده اند؛
  • تنها 15٪ از جمعیت امارات توسط اتباع امارات متحده عربی نمایندگی می شوند.
  • بیشتر ساکنان خارجی امارات متحده عربی از هند (2.623 میلیون نفر در سال 2018) زندگی می کنند.

نقش مشاوران حرفه ای داماک گروپ

 

شما می توانید دریافت اطلاعات بیشتر درباره خرید ملک در دبی و نحوه مهاجرت از طریق خرید ملک با کارشناسان داماک فارسی از طریق damac group  در ارتباط باشید .

 برای اطلاعات بیشتر به لینک های زیر مراجعه کنید .

مطالبه مشابه :

پاسپورت     مهاجرت به امارات     مهاجرت به امارات         

 

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...