سرمایه گذاری در امارات - DAMAC

سرمایه گذاری در امارات 

برای سرمایه گذاری در امارات  چون کشور امارات  یک کشور عربی است که در منطقه خاور میانه و همین طور شبه جزیره عربستان قرار دارد.

این کشور جزو کشور های حاشیه خلیج فارس بوده که دارای مرز آبی با ایران نیز هست. پایتخت این کشور شهر ابوظبی و جمعیت آن کمتر از چهار میلیون و هفتصد هزار نفر است.برای سرمایه گذاری بسیار مور مناسبی

است .

 نوع حکومت این کشور نیز از نوع پادشاهی است. جالب است بدانید که این کشور روابط بسیار گرم و صمیمی با کشور های امریکا و انگلستان دارد. این کشور همچنین دارای مناطق آزاد زیادی است که شامل منطقه آزاد صلاح، بندر صلاح، بندر صنعتی صحار، منطقه آزاد صحار، منطقه آزاد المزیونه و منطقه آزاد مسندم می شود. سرمایه گذاری در امارات  در مناطق نام برده شده شرایطی ساده تر برای متقاضیان دارد و همچنین شخص سرمایه گذار تا ۱۰ سال از معافیت مالیاتی می تواند استفاده کند و همین طور مالکیت در این مناطق برای افراد خارجی ۱۰۰ درصد است.

سرمایه گذاری در امارات  در سال های اخیر رشد چشم گیری داشته است. سرمایه گذاری افراد خارجی در کشور امارات  در سال های اخیر، نقش مهمی در مباحث اقتصادی و درآمدی این کشور در حال توسعه ایفا می کند. کشور امارات  در سال ۱۹۷۰ از نظر اقتصادی، سیاسی و اجتماعی دچار تغییرات عمده ای شد که به رنسانس امارات  معروف است. از آن پس بود که برنامه های سرمایه گذاری خارجی در این کشور به منظور درامدزایی و ورود ارز به آن ایجاد شد. البته در سال های اولیه این برنامه ها تنها شامل موارد به صنعت نفت و پتروشیمی بود و سرمایه گذاران خارجی بیشتر شرکت های شیمیایی و نفتی و پتروشیمی بودند که به منظور تأسیس زیر ساخت و یا بهره برداری از صنعت نفت این کشور وارد عرصه سرمایه گذاری در امارات  می شدند. 

شاخص های تاثیرگذار در سرمایه گذاری در امارات 

شاخصه های تاثیر گذار در سرمایه گذاری  در امارات شامل جند ویژگی است که ما در این محتوا به آن می پردازیم . برای سرمایه گذاری موفق در امارات یک سرمایه گذار شاخص های مختلف اقتصادی را در نظر می گیرد که این عوامل فاکتور های اساسی در اقتصاد هر کشور هستند. از این شاخص های مهم می توان به تولید ناخالص ملی هر کشور و همین طور مقدار مالیاتی که از جانب دولت برای آن کشور تصویب شده است را بررسی نمود. در ادامه این نوشتار به میزان تولید ناخالص داخلی و همین طور نرخ مالیات در کشور امارات  نگاهی می اندازیم. چرا که این مساله یکی از مسائل بنیادی برای سرمایه گذاری در امارات  است.

فاکتورهای لازم برای سرمایه گذار

مسلماً یکی از مهم ترین فاکتور های لازم برای یک سرمایه گذار چه در کشور امارات  و چه در کشور های دیگر، ریسک سرمایه گذاری در آن کشور است. همواره این ترس در سرمایه گذار خارجی وجود دارد که به دلایل پیش بینی شده و یا غیر قابل پیش بینی، سرمایه اش را از دست بدهد.

از این رو همواره ریسک این وجود دارد که به عنوان مثال دولت کشور مورد نظر، به هر دلیلی دست به لغو قرارداد های سرمایه گذاران خارجی بزند که ممکن است به دلیل مسائل سیاسی داخلی آن کشور و یا رابطه نامطلوبی که میان آن کشور با کشور متبوع شما پیش آید. البته در کشور هایی که از نظر سیاسی و حقوقی در سطح اول جهان قرار دارند عملاً احتمال وقوع این مسائل نزدیک به صفر است. این نکته را نیز در نظر بگیرید که کشور امارات  یک کشور پادشاهی مطلق بوده و روابط سیاسی آن با کشور های غربی بسیار نزدیک تر از ایران است.به این دلیل ریسک وجود ندارد .

 

آمار مهاجرت در امارات

امارات متحده عربی یکی از جذاب ترین کشورهای خاورمیانه برای کسانی است که می خواهند کار کنند و شرکت هایی را باز کنند. در واقع، آمار مهاجرت در امارات نشان می دهد که:

. از میان 9.54 میلیون فرد ساکن در کشور، حدود 8.5 میلیون نفر مهاجرت کرده اند؛

. تنها 15٪ از جمعیت امارات  توسط اتباع امارات متحده عربی نمایندگی می شوند.

. بیشتر ساکنان خارجی امارات متحده عربی از هند (2.623 میلیون نفر در سال 2018) زندگی می کنند.

برای مهاجرت به امارات  پاسپورت های  مختلفی وجود دارد که گروه مشاورین داماک Damac می توانند به شما در این زمینه کمک های بسیاری کنند.

برای اطلاعات بیشتر به لینک های زیر مراجعه کنید .

شرایط زندگی در امارات      پاسپورت     مهاجرت به امارات         

 

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...