خرید ملک

 خرید ملک 

یکی از راهکارهای برای اخذ اقامت کشورها برای  خرید ملک، آسان است این است که بسیاری از مشاوران و وکلای مهاجرت معتقدند این روش یکی از آسان‌ترین روش‌های اخذ اقامت بلند مدت  ازکشور مقصد است که درعین‌حال می‌تواند نوعی سرمایه‌گذاری سودآور برای شما نیز باشد. اگر از تمکن مالی کافی برخوردار هستید و قصد اقامت در کشور دیگری را نیز دارید می‌توانید از این طریق اقدام کنید.

اگر به دنبال مکانی برای زندگی،  سرمایه‌گذاری و یا راهی برای تقویت استراتژی مالیاتی خود هستید، گرفتن اقامت دوم آسان با سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات ارزان مطمئناً می‌تواند برای شما سودمند باشد. سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای گرفتن اجازه اقامت آن هم با تیم مجرب داماک گروپ است. شما نیازی به یافتن شغل، ثبت‌نام در مدرسه و یا صبر کردن تا زمان بازنشستگی ندارید. می‌توانید اقامت خود را در طی چند ماه صرفاً با خرید یک آپارتمان به دست آورید.

بیشتر کشورها در چند سال گذشته با یک بحران اقتصادی دست‌ و پنجه نرم کرده‌اند، اکنون آن‌ها به دنبال گزینه‌ای برای بهتر شدن اقتصاد کشور هستند. یکی از بهترین راه‌ حل‌های ارائه‌شده، شهروندی توسط برنامه سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات یا کمک دولت برای جذب سرمایه‌گذاران از سراسر جهان است. در عوض، این کشورها نوید آینده بهتری را برای سرمایه‌گذار می‌دهند.

نکات مهم خرید ملک برای اخذ اقامت

خرید ملک در کشورهای خارجی شاید در ابتدا آسان به نظر بیاید اما خوب است بدانید برای انجام یک معامله سودآور و درست بهتر است نکات زیر را مدنظر داشته باشید.

آیا کشور مقصد شما با خرید ملک اقامت می‌دهد؟ این سؤال مهم  ترین سؤال شما خواهد بود. برخی از کشورها ازجمله آلمان، انگلستان، کانادا قوانین خرید ملک برای دریافت اقامت را ندارند. پس در گام اول شما از این مسئله باید مطمئن شوید و با مشاوران و وکلای مهاجرت در این زمینه مشورت کنید. نکته بعدی پاسخ به این سؤال است آیا به ایرانیان از طریق خرید ملک اقامت داده می‌شود و یا خیر.

کشورهای مناسب برای خرید ملک و اخذ اقامت

کشورهای مناسب برای خرید ملک و اخذ اقامت  باید  توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی کشور مقصد مورد نظر کنیم . به عنوان  مثال کشور ترکیه که در حال حاضر با خرید ملک اقامت می‌دهد و مورد توجه مردم ایران نیز قرارگرفته است، متأسفانه مانند کشور خودمان دارای اقتصاد آشفته و نوسانات قیمت ارز است. به همین دلیل گزینه مناسبی برای خرید ملک نیست.

نکته دیگری که باید در خرید ملک به آن توجه شود برخورد کشور مقصد با سرمایه‌گذاران خارجی است. بررسی کشور ازنظر قوانین و حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی که به آن National Treatment گفته می‌شود از وضع مناسب‌تری برخوردار هستند. این مسئله بسیار مهم است که به عنوان مثال در یک درگیری قضایی و حقوقی بین فرد سرمایه‌گذار خارجی و فرد حقیقی و یا حقوقی بومی، قانون به چه شکل از سرمایه‌گذار حمایت خواهد کرد؟ آیا کاملاً بی‌طرف برخورد می‌کند و یا جانب‌دارانه. این نکته در جلب اعتماد سرمایه‌گذاران خارجی بسیار اهمیت دارد.

شرایط لازم برای خرید ملک

یکی از شرایط لازم برای خرید ملک تمکن مالی است که باید به اثبات برسد. مبلغ لازم برای خرید ملک و اخذ اقامت باید برای مدت 3 ماه بر روی حساب کوتاه‌مدت فرد باشد. شرط بعدی سن افراد است. اغلب کشورها سرمایه‌گذاران زیر سن قانونی 18 سال را برای سرمایه‌گذاری نمی‌پذیرند.

خوب است بدانید اکثر کشورها شرط تسلط زبانی را ندارند اما بهتر است فردی که قصد مهاجرت دارد حتماً زبان کشور مقصد را برای خواندن و صحبت کردن یاد بگیرد.

چه کشورهایی از طریق خرید ملک به شما اقامت می‌دهند؟

دبی: کشور امارات و شهر دبی در سال‌های اخیر مقصد بسیاری از مردم ایران برای خرید ملک و سرمایه‌گذاری درزمینهٔ های مختلف بوده است. شما با مبلغی در حدود 270 هزار دلار می‌توانید درزمینهٔ خرید املاک و با داشتن مبلغ 20 هزار دلار در کسب و کار سرمایه‌گذاری کنید. ویزای طلایی با خرید ملک به شما داده می‌شود.

 

اسپانیا: ازجمله کشورهای اروپایی است که با خرید ملک به شما اقامت می‌دهد. شما با خرید ملکی به ارزش حداقل 500 هزار یورو می‌توانید اقامت این کشور را به دست آورید. این کشور جز کشورهای حوزه شینگن است.

پرتقال: شما با خرید ملک در این کشور اروپایی در حدود قیمت 250 تا 500 هزار یورو می‌توانید اقامت دائم این کشور را به دست آورید. رشد روزافزون قیمت مسکن در پرتقال یکی از مزایای این اقدام است. در ضمن این کشور جز کشورهای حوزه شینگن است و زندگی، تحصیل و مسافرت در حوزه شینگن نیز از مزیت‌های دیگر این کشور است.

قبرس: قبرس یک کشور اروپایی و عضو اتحادیه اروپاست که برای خرید ملک مبلغ بالای 2 تا 2/ 5 میلیون یورو را در نظر گرفته است. برای اقامت در این کشور نیاز به آشنایی با زبان ندارید و به‌ راحتی می‌توانید تابعیت قبرس و اتحادیه اروپا را بدون اقامت طولانی‌ مدت و آزمون، به دست آورید.

 

بهترین گزینه برای خرید ملک در دبی داماک گروپ بهترین گزینه برای شما است .

مطالب مشابه:

آپارتمان های لوکس     ویلای لوکس    فول فرنیش 

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...