شارجه - اماراتDAMAC-DAMACGROUP

 

شارجه 

در مورد اقتصاد شارجه  چه می دانید؟ همه ی این موارد در ادامه مقاله و دیگر مقالات گفته می شود.

شارجه  یکی از مناطق هفتگانه شیخ نشین امارات است . شارجه  حدود 16کیلومتر از ساحل خلیج فارس را پوشانده است. مساحت شارجه 2600 کیلومتر مربع است. شارجه شارجه همچنین دارای سه شهر در کرانه دریای عمان است .

این سه شهر از بدنه اصلی خاک امارت (دبی) شارجه   جدا هستند. نام این شهرها خور فکان، خور کلباء و دِبا الحُصن است. مهم‌ترین واحه شارجه ذَید نام دارد که دارای زمینهای کشاورزی حاصل خیزی است.شارجه  در حوزه بازاریابی‌های گردشگری و معرفی خود به عنوان مهم‌ ترین جاذبه گردشگری کشورهای عربی و جهان اسلام موفق بوده ‌است.

این موفقیت بزرگ و قابل توجه براساس یک راهبرد روبه گسترش طولانی مدت گردشگری بوده‌ است. با این وجود شارجه   و امارات روی‌هم ‌رفته ویژگی اسلامی و عربی خود را نیز حفظ کرده‌اند. شارجه  از موقعیت جغرافیایی خود مزایای بسیار زیادی به دست آورده است ؛ به گونه‌ای که خلیج فارس در غرب آن و دریای عمان نیز در شرق آن واقع شده‌است. در واقع این منطقه تنها منطقه در امارات است که به این دو دریای مهم دسترسی دارد. شارجه  در ساحل شرقی واقع شده است.

امکانات شهر شارجه در دبی 

مرکز فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و گردشگری امارات   به حساب می‌آید.شارجه  نیز مانند دبی دارای هتل های لوکس و لاکچری زیادی است .هتلی به نام مهمانسرای اقیانوسی یکی از قدیمی‌ترین هتل‌ها در شارجه است.

این هتل در سال ۱۹۷۴ میلادی و به عنوان یکی از نخستین اقدامات مربوط به تغییر و تحول در عرصه صنعت گردشگری امارات  ساخته شد. هشت سال بعد، نخستین هتل پنج ستاره  با نام تعطیلات شارجه در کشور امارات  ساخته شد. همچنین در دهه‌های ۷۰ و  ۸۰ میلادی، هتل‌های سه ستاره‌ای در شارجه  احداث شد.

در همین حال چنین به نظر می‌رسد که ساخت تعداد بیشتری هتل در امارات  بازگوکننده تمرکز دولت کشور امارات بر روی تحولات رو به جلوی گردشگری امارات  است. از سوی دیگر معماری سنتی امارات  و همچنین برج‌های آن که در ساخت آنها از دست ساخته‌های ویژه‌ای بهره برده شده‌است، ویژگی مخصوصی از جمله ویژگی عربی و اسلامی به آن بخشیده‌ است

اگرچه منابع اقتصادی اولیه شارجه نفت و گاز خام هستند. موارد دیگری مانند گردشگری، پلاستیک، تدارکات، و صنایع کوچک دیگر نیز به اقتصاد شهر شارجه  کمک می کنند. دولت شارجه  اهمیت بخش های خصوصی را به عنوان پایه یک اقتصاد قوی شناخته است. شهر شارجه  امکانات زیربنایی پایه، با خدمات با کیفیت بالا ارائه می دهد. تا بتواند از سرمایه گذاران خارجی در بخش های مختلف از جمله تولید، تجارت و خدمات استقبال کند.

منطقه آزاد همریا  با یک محیط معاف از مالیات و معاف از عوارض گمرکی تجاری، انگیزه ای برای کسب و کار ارائه می دهد. منطقه آزاد فرودگاه شارجه  نیز منطقه تجاری اقتصادی مهم دیگری است. در حال حاضر، شارجه   با 126 کشور روابط تجاری دارد و در سناریوی سرمایه گذاری جهانی نقش اساسی ایفا می کند. به دلیل هزینه ارزان تر زندگی در شارجه  ، تعداد زیادی از مهاجران در شارجه   زندگی و در دبی کار می کنند.

دولت شارجه  اقداماتی برای توسعه اقتصاد کشورامارات  انجام داده است. کشور امارات  چند طرح بلندپروازانه برای پیشبرد روند صنعتی شدن اجرا کرده است. مقامات شهر شارجه   بر عوامل حیاتی مانند بهبود زیرساخت جاده ها و توسعه و گسترش فرودگاه بین المللی شارجه ، و ارتقاء امکانات برق و آب تمرکز می کنند. این موارد گفته شد تا شما را با شارجه  آشنا کنیم ؛ شما با داماک گروپ ، بخش فارسی داماک می توانید علاوه بر اقامت دبی اقامت شارجه  را نیز میتوانید دریافت کنید .

شرکت داماک گروپ damac group

اگر خواهان یک زندگی لوکس و لاکچری هستید داماک گروپ بزرگترین و جامع ترین سایت  چند ملیتی بهترین انتخاب برای شما در دبی خواهد بود. داماک گروپ مفتخر است شما را در ساخت آپارتمان و ویلا لاکچری و لوکس در دبی یاری کند .

برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید .

 مطالبه مشابه :

پاسپورت     مهاجرت به امارات     مهاجرت به دبی       

 خرید ویلا در دبی     خرید آپارتمان در دبی     فروش ویلا در دبی      فروش آپارتمان در دبی 

آماده انتقال سند با پیش پرداخت و اقساط بدون بهره

آماده اقامت خانوادگی شما در دبی

ساخت ویلا دبی طبق سلیقه شما با داماک

 

 

 

 

 

 

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...