نکات لازم برای اخذ اقامت دائم دبی

ساخت ویلا دبی طبق سلیقه شما با داماک

خرید ویلا در دبی    خرید آپارتمان در دبی  فروش ویلا در دبی  فروش آپارتمان در دبی

نکات لازم برای اخذ اقامت دائم دبی

مهاجرت به دبی، به شهری که چون نگین چشم‌نوازی بر تاج گرانبهای خاورمیانه، بر امارات متحده عربی می درخشد، تحولی است عظیم؛ تحولی که نخست باید آمادگی رویارویی با آن را کسب کرد و سپس در مسیر آن گام نهاد. هر چه باشد گذر از موانعی نظیر تفاوت های زبانی، فرهنگی و مذهبی، قرار نیست یک شبه صورت گیرد.

مهاجرت به دبی و اقامت دائم دبی

بر هیچ کس پوشیده نیست که مهاجرت به دبی، به شهری که چون نگین چشم ‌نوازی بر تاج گرانبهای خاورمیانه، بر امارات متحده عربی می درخشد، تحولی است عظیم؛ تحولی که نخست باید آمادگی رویارویی با آن را کسب کرد و سپس در مسیر آن گام نهاد. هر چه باشد گذر از موانعی نظیر تفاوت های زبانی، فرهنگی و مذهبی، قرار نیست یک شبه صورت گیرد. اما دبی، به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین شهرهای دنیا، همواره آغوش خود را به روی مهاجران گشوده و با فضای دوستانه و دلپذیر خود، دشواری های عبور از موانع فرهنگی را تا حدود زیادی آسان ساخته است. ما در این مطلب نکات لازم برای مهاجرت به دبی را برای شما بازگو خواهیم کرد؛ نکاتی که دانستن آن ها پیش از خرید بلیط هواپیما دبی و مهاجرت به دبی بر هر فردی واجب است و او را در درک و شناخت بهتر این شهر دیدنی یاری خواهد رساند.

برای مهاجرت و اقامت در شهر دبی، حتما باید در این شهر شغلی برای خود دست و پا کنید تا از این طریق بتوانید جواز اقامت در دبی را کسب کنید. از آنجایی که اقتصاد دبی برپایه تجارت، ساخت و ساز و گردشگری بنا شده، همواره فرصت های شغلی بسیاری برای کارجویان در این شهر فراهم بوده است و از بابت یافتن شغل نیازی به نگرانی نیست. اما شما برای زندگی در دبی حتما به جواز اقامت نیاز دارید و جواز اقامت در دبی از طریق تضمین شرکتی که در آن مشغول به کارید، کسب می گردد. شما با داشتن جواز اقامت در دبی قادر خواهید بود که مانند سایر شهروندان دبی برای خود حساب بانکی باز کنید، جواز کار بگیرید، ملک و ماشین به نام خود خریداری و خانه اجاره کنید. بنابراین اخذ جواز اقامت دائم دبی یکی از مهم ترین پیش نیازهایی است که شما برای اقامت در دبی بدان نیاز دارید.

ساعات کاری در دبی

ساعات کاری از مواردی است که از شغلی به شغلی دیگر متفاوت است اما آغاز هفته کاری در شهر دبی از روز یکشنبه بوده و در روز پنجشنبه پایان میابد. البته در این میان استثناهایی نیز وجود دارد و برخی از شرکت ها و فروشگاه ها ممکن است 6 روز در هفته نیز کار کنند. به طول معمول ساعت کاری از 8 صبح آغاز شده و بدون وقفه تا 1 بعدازظهر ادامه میابد. و مجدد از ساعت 4 عصر –پس از استراحتی کوتاه- آغاز شده و تا 7 شب به طول مینجامد.

نکات لازم برای اخذ اقامت دائم دبی

شرایط کار و مزایا

میزان ساعت کاری هفتگی در شهر دبی حدود 40 الی 48 ساعت است. البته این امر به سیاست کارفرماها بستگی دارد، اما هر کارمند به طور میانگین حدود 42 ساعت در هفته کار می کند. گفتنی است که مهاجران در دبی دستمزد بسیار خوبی دریافت می کنند. علاوه بر دستمزد، مزایایی نظیر کمک هزینه درمانی، کمک هزینه سفر هوایی به زادگاه و بازدید از خانواده، کمک هزینه خرید مایحتاج منزل و .. به آن ها تعلق می گیرد.

حمل و نقل در دبی

اگر علاقه ای به رانندگی ندارید، دبی شهر مورد علاقه شما خواهد بود. این شهر طیف وسیعی از وسایل حمل و نقل عمومی نظیر مترو، تاکسی دریایی، اتوبوس و غیره را در اختیار شهروندان خود قرار داده است. استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی است اما به شرطی که قصد داشته باشید

خدمات و امکانات پزشکی و درمانی

دبی از بیمارستان هایی با امکانات درمانی پیشرفته و پزشکانی مجرب و ماهر تشکیل شده است. ساکنین شهر دبی در صورت بیماری و بروز حوادث ناگوار می توانند به صورت رایگان (و یا پرداخت هزینه ای ناچیز) از امکانات بیمارستان های دولتی بهره مند گردند. همچنین مهاجران نیز پس از درخواست و اخذ کارت سلامت از سازمان خدمات پزشکی و سلامت دبی می توانند از خدمات مختلف درمانی بیمارستان های دولتی این شهر برخوردار شوند.

 

متقاضیان می توانند در زمینه ثبت شرکت و دریافت اقامت شهر دبی با مشاورین داماکdamacهمراه باشید..

 

مطالب مشابه:

پاسپورت    دریافت ویزای دبی   قوانین ویزای امارات     

damac

آماده انتقال سند با پیش پرداخت واقساط بدون بهره

آماده اقامت خانوادگی شما در دبی

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...