پاسپورت سرمایه گذاری دبی

پاسپورت سرمایه گذاری دبی

 

بدون شک دبی یکی از جذاب ترین شهرهای دنیا از نظر تجارت و تفریح است. از این رو افراد زیادی را به گرفتن پاسپورت بلند مدت

اعم از سرمایه گذاری و کار برای اقامت در این شهر سوق می دهد. کشور امارات متحده عربی به دلیل قرار گرفتن در منطقه جغرافیایی ویژه، داشتن ثبات اقتصادی مناسب در چند سال اخیر و وارد شدن به زمره کشورهای موسوم به اقتصاد های نو ظهور، همواره مکان مناسبی برای اقامت بلند مدت بوده است. از این رو افراد دوست دارند از راه های مختلف پاسپورت  این کشور را بدست آورند. از میان پاسپورت هایی که هر کشور برای جذب نیروهای خارجی در نظر گرفته است و به نسبت تعداد درخواست کنندگان این نوع زیاد است،  پاسپورت سرمایه گذاری است.

جالب است بدانید یک پژوهش درسال ۲۰۱۷ این واقعیت را نشان داد که نزدیک به ۴۰ درصد افرادی که خواهان گرفتن پاسپورت دوم بودند تمایل داشتند از طریق سرمایه گذاری اقدام کنند‌.

در کنار آن امسال لقب قوی ترین پاسپورت دنیا به امارات داده شد. این بدان معنی بود هر شخصی که پاسپورت امارات داشته باشد می تواند به ۱۹۶ کشور بدون پاسپورت سفرکند. اما اتفاقی در هفته گذشته رخ داد و دوباره نگاه ها را به سمت امارات به خصوص دبی معطوف شد.

دریافت پاسپورت برای سرمایه گذاران خارجی چگونه است ؟ 

بهتر است بدانید سرمایه گذاران خارجی امارات متحده عربی در دهه های اخیر بیشتر از کشورهای انگلستان،ژاپن و هنگ کنگ بوده است. اما یه مشکل اساسی که همواره امارات و کشورهای حوزه خلیج فارس دارند، ارسال پول به خارج بوده که سرمایه گذاران با آن مواجه هستند. شرایط اقتصادی مناسب و حتی بعضی از انها رشد اقتصادی هم داشتند ولی میزان سرمایه گذاری در این منطقه به نسبت نقاط مختلف دنیا کم بوده است.

از این رو  امارات به خصوص دبی قوانین جدیدی را وضع کردند. اولین مورد آن این است: به سرمایه گذاران خارجی اجازه داده شد که همزمان در چند منطقه سرمایه گذاری کنند که قبل تر حق همچین کاری را نداشته و فقط در یک منطقه باید سرمایه گذاری می کردند. دولت امارات به ۶۸۰۰ نفر که مجموع سرمایه گذاری آنها بیش از ۱۰۰ میلیارد درهم بوده است کارت طلایی داده است.

این تصمیم باعث شد افراد بیشتری را برای سرمایه گذاری به این منطقه سوق دهد. کارت طلایی یک اقامت طولانی به مدت ۵ تا ۱۰ سال است که به سرمایه گذاران وکار آفرین ها داده می شود.

در مورد کارآفرین ها شرایط خیلی خاص و محدودی در نظر گرفته شده است. اگر شخصی ایده خاص داشته باشد و بتواند یک کسب وکار ایجاد کند که باعث سود رسانی و منفعت به کشور امارات برساند، امارات حامی مالی او می شود به آن پاسپورت  ۵ تا ۱۰ ساله داده می شود.

این تصمیم بر اساس سیاست ها و چشم اندازه جدید امارات گرفته شده است که با افزایش جذب سرمایه گذاری خارجی رشد درآمد غیر نفتی شان افزایش و به طبع آن رشد اقتصادی و درآمد آن کشور افزایش خواهد یافت. بعضی از محققان معتقدند این اقدام عاملی است محرک برای جذب سرمایه گذاران خارجی که در کنار نیروی ماهر خارجی جذب و فرصت های شغلی بیشتری در این کشور ایجاد خواهد شد.

پاسپورت  کار دبی

شرایط دریافت پاسپورت  کار دبی در سال 2019 تغییری نکرده است. همچنان برای دریافت پاسپورت کاری این شهر  نیاز به دریافت یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در این شهر دارید.

البته دریافت پیشنهاد شغلی در هیچ کشور خارجی کار چندان آسانی هم نیست. بیشتر افرادی که برای کار به دبی مهاجرت می کنند قبل از اقدام برای مهاجرت از داشتن کار در کشور مورد نظر مطمئن می شوند. آنچه کار را سخت تر می کند قوانین دیگری است که برای دریافت پاسپورت کاری دبی وجود دارد.

در دبی مراحل درخواست پاسپورت، کارهای اداری و هزینه های دریافت پاسپورت به عهده کارفرماست. مشکل دیگر برای دریافت پاسپورت کار دبی محدودیت های اداره کار دبی است. اداره کار دبی برای صدور اجازه کار نیروی کار خارجی باید به این اطمینان برسد که شخص دیگری در آن شهر قادر به انجام کار نخواهد بود.

مدارک مورد نیاز جهت کار در دبی :

مدارکی که برای سفر به دبی برای کار به آن نیاز دارید شامل این موارد است:

  • پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
  • سن کمتر از 50 سال
  • گواهی تست پزشکی از مراجع معتبر
  • کپی فرم امضا شده درخواست پاسپورت  کاری در دبی
  • نامه کارفرمای درخواست دهنده که توسط مقام بالاتر امضا شده باشد
  • تائید صلاحیت مدارک ارائه شده
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • عکس 6 در 4
  • مجوز ورود تائید شده توسط وزارت کار
خرید و فروش ملک در دبی  

اکثر خانه های دبی  به صورت آسمان خراش ساخته شده است ، داماک گروپ در ساخت و ساز ویلاهای لوکس در دبی همکاری دارد.

داماک برای رفاه حال شما ، وام با اقساط بلند مدت و بدون بهره در اختیار همگان قرار داره است تا شما را درجهت املاک لوکس هدایت کند .

شرکت داماک از برندترین سایت املاک دبی است که سابقه درخشانی در کارنامه خود به ثبت رسانده است شما با خرید ملک لوکس و اجاره دادن این املاک ،درامد بالا کسب کنید . با خرید ملک از داماک، تور رایگان و جاذبه های زیبایش را از آن خود کنید .

هموطنان گرامی که قصد هر گونه سرمایه گذاری در امارات را دارند، می توانند جهت مشاوره رایگان با شماره های قرار داده در سایت  داماک گروپ بخش فارسی زبان ما  تماس بگیرند.

 مطالب مشابه:

آپارتمان قسطی   ویلای قسطی   خرید ویلا با هزینه کم   فروش قسطی آپارتمان

damac

آماده انتقال سند با پیش پرداخت واقساط بدون بهره

آماده اقامت خانوادگی شما در دبی

 اقامت به دبیمهاجرت به دبی

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...