اخذ اقامت دبی

 اخذ اقامت دبی از طریق تولد به چه صورت است ؟

همانطور که در مقالات گذشته مطالعه کردید اقامت تحصیلی در دبی یکی از مراحل اقامت در دبی است که شما میتوانید از این

طریق در دبی اقامت کنید .مراحل اقامت دبی شامل : اقامت از طریق کار ، اقامت از طریق سرمایه گذاری، اقامت از طریق تولد ، اقامت از طریق ازدواج ، اقامت از طریق پناهندگی و..... شما در مقالات گذشته درمورد این موارد مطالعه کرده بودید و میدانید که هر کدام از این اقامت ها به چه صورت است .

یکی از روش های آسان و سریع جهت دریافت پاسپورت امارات، اخذ تابعیت دبی از طریق تولد می باشد که مورد توجه متقاضیان قرار می گیرد. بر اساس اصل حق خون تولد در خاک امارات به هیچ وجهی به معنای اعطای خودکار تابعیت دبی به افراد خارجی نمی باشد. بلکه بر اساس قانون تابعیت امارات به شماره 17 مصوب سال 1972 تنها زمانی به کودکان تابعیت دبی داده می شود که اولا والدین کودک نامعلوم باشد. ثانیا والدین و یا یکی از والدین شهروند امارات باشد.

پس با این توصیف می توان چنین استنباط کرد که تولد فرزند اتباع خارجی در خاک دبی هیچ حقی برای اخذ پاسپورت امارات ایجاد نمی کند.

اما روش اخذ تابعیت دبی از طریق تولد تنها شیوه قانونی برای اخذ پاسپورت امارات محسوب نمی شود. بلکه روش های مختلف دیگری نیز در اختیار متقاضیان قرار دارد که از این طریق می توانند به راحتی تابعیت امارات را درخواست دهند. از جمله این روش ها می توان به اخذ تابعیت دبی از طریق نژاد، ازدواج و قبول تابعیت نیز اشاره نمود.

در هر کشوری از جهان، قانونی مشخص ناظر بر صلاحیت شهروندی افراد و اعطای پاسپورت آن کشور می باشد. معمولا این قانون با عنوان قانون تابعیت شناخته می شود.

قانون تابعیت دبی با عنوان قانون فدرال شماره 17 مصوب سال 1972 ناظر بر دو موضوع مهم تابعیت و پاسپورت دبی می باشد.پایه و اساس این قانون بر اصل خون استوار است.

این بدان معنا است که محل تولد چه در امارات و چه در خارج مهم نیست بلکه آنچه که مهم است تولد فرزند از دو یا یکی از والدین اماراتی است.

اخذ اقامت دبی از طریق تولد

شرایط اقامت به دبی چیست ؟

اصل خاک

بنا بر اصل خاک که یکی از اصول اعطای تابعیت است، هر کودکی که در مرزهای رسمی کشوری متولد می شود می تواند تابعیت آن کشور را بدست آورد. پس از دریافت تابعیت آن کشور، والدین او نیز به دلیل آن که سرپرستان رسمی او به حساب می آیند، می توانند اقامت آن کشور را بدست آورند. این قانون توسط بسیاری از کشور های دنیا لغو شده است و تنها کشور های قاره امریکا و بخشی کوچکی از قاره اقیانوسیه همچنان از این قانون تبعیت می کنند. کشور امریکا نیز آخرین کشوری است که در تلاش است تا تابعیت از این قانون را لغو کند.

اصل خون

دومین اصل مهم در اعطای تابعیت یک کشور اصل خون است و بر اساس این اصل یک کودک تنها در صورتی تابعیت یک کشور را بدست می آورد، که پدر یا مادر او تابعیت آن کشور را داشته و تابعیت کشور دیگری را برای کودک نپذیرفته باشند. این قانون در سراسر اروپا و کشورهای آسیایی و آفریقایی برقرار است.

خرید و فروش ملک در دبی  

اکثر خانه های در دبی  به صورت آسمان خراش بوده  ساخته شده است ، داماک گروپ در ساخت و ساز ویلاهای لوکس در دبی همکاری دارد.

داماک برای رفاه حال شما از وام با اقساط بلند مدت و بدون بهره در اختیار همگان قرار داره است تا شما را درجهت املاک لوکس هدایت کند .

شرکت داماک ازبرندترین سایت املاک دبی است که سابقه درخشانی در کارنامه خود به ثبت رسانده است شما با خرید ملک لوکس اجاره دادن این املاک درامد بالا کسب کنید .با خرید ملک از داماک تور رایگان و جاذبه های زیبایش را از آن خود کنید .

هموطنان گرامی که قصد هر گونه سرمایه گذاری در امارات را دارند.میتوانند جهت مشاوره رایگان با شماره های قرار داده در سایت داماک گروپ بخش فارسی زبان ما  تماس بگیرند.

 مطالب مشابه:

پاسپورت    دریافت ویزای دبی   قوانین ویزای امارات     

damac

 آماده انتقال سند با پیش پرداخت و اقساط بدون بهره

  آماده اقامت خانوادگی شما در دبی

ساخت ویلا دبی طبق سلیقه شما با داماک

خرید ویلا در دبی     خرید آپارتمان در دبی     فروش ویلا در دبی      فروش آپارتمان در دبی 

 

( با داماک گروپ آینده را امروز تجربه کنید )

 

 

 

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...