پاسپورت دبی

پاسپورت دبی

پاسپورت دبی یکی از قدرتمند ترین پاسپورت ها می باشد زیرا شما با این پاسپورت  میتوانید بدون ویزا به 118کشور دنیا سفر

کنید.علاوه بر این موضوع دارندگان پاسپورت دبی جزء اتباع امارات محسوب شده و از امتیازاتی مثل حفاظت کنسولی در سراسر جهان، حق کار و زندگی دائم در امارات، حق دریافت آموزش رایگان، حق مشارکت اجتماعی، اخذ تابعیت خانوادگی و … نیز برخوردار هستند به همین دلیل دریافت پاسپورت امارات به این راحتی هم نیست ولی روش هایی وجود دارد که افراد از طریق آنها می توانند روند درخواست خود را تسریع و تسهیل کنند.

اخذ پاسپورت امارات لازم به ذکر است که شما برای دریافت اقامت دائم دبی 20 سال در دبی زندگی کنید اما روش های مختلفی وجود دارد از جمله ازدواج ، تولد ، وراثت و.... میتوانید به اسانی اقامت دبی را کسب کنید. 

آشنایی با پاسپورت امارات

 قانون تابعیت امارات نیزهم تحت کنترل قانون فدرال شماره هفده امارات متحده عربی می باشد و هم تحت کنترل  سیتیزن شیپی که به تصویب رسیده است. بر اساس این قانون، دولت امارات به شهروندان خارجی تابعیت اماراتی داده و پاسپورت دبی صادر می کند.اما متاسفانه به دلیل رشد جمعیت که در حال کم شدن است و ترس از دست دادن هویت ملی اماراتی محدود است .

مشخصات پاسپورت دبی

   پاسپورت دبی یا امارات با عنوان عربی جواز السفر الإماراتي ویژه شهروندان امارات متحده عربی به منظور مسافرت بین المللی صادر می شود. از لحاظ تعداد کشورهایی که دارندگان پاسپورت امارات آزادانه می توانند مسافرت کنند این پاسپورت جزء یکی از پنج پاسپورت برتر جهانی محسوب می شود.

روش تولد برای اخذ پاسپورت دبی

بر طبق قانون تابعیت امارات، تولد در خاک دبی به منزله اخذ اتوماتیک پاسپورت دبی نیست. بلکه این قانون شرط خون یا را جایگزین شرط خاک می کند. از همین رو دولت امارات فقط به کودکانی تابعیت اماراتی اعطاء می کند که هر دو و یا یکی از والدین آنها جزء اتباع اماراتی باشد. البته برای اقامت دبی استثنایی هم  در این مورد نیز وجود دارد و آن استثناء کودکان بی سرپرست و یا یتیمی می باشند که در خاک امارات متولد شده اند.

افراد زیر قانونا تبعه اماراتی محسوب شده و حق اخذ پاسپورت دبی را دارند:

کودک متولد از پدر اماراتی چه داخل امارات و چه خارج از امارات

کودک متولد از مادر اماراتی که به طور قانونی هیچ رابطه خویشاوندی با همسر خود ندارد

کودک متولد از مادر اماراتی و پدر بدون تابعیت چه داخل امارات و چه خارج از امارات

کودک متولد امارات متحده عربی از پدر و مادر نامعلوم یا بدون تابعیت

روش قبول تابعیت دبی

این روش یکی از سخت ترین و طولانی ترین روش مهاجرتی و اخذ تابعیت و اقامت در امارات می باشد. در این روش متقاضیان می توانند با ویزای کار دبی و یا ویزای سرمایه گذاری دبی و پس از گذشت چند سال اقامت ضروری متقاضی اخذ پاسپورت امارات باشند. اما شرط دیگر علاوه بر اقامت ضروری همچنین تسلط بر زبان و فرهنگ عربی نیز می باشد.

تابعیت اماراتی و پاسپورت این کشور به کسانی اعطاء می شود که دارای شرایط ذیل باشند:

  1. اصالت عربی از یکی از کشورهای بحرین، عمان و قطر داشته باشد و برای مدت حداقل 3 سال در امارات مقیم باشد. همچنین از حسن شهرت خوبی برخوردار بوده و مرتکب هیچ جرم و بزهی نباشد.
  2. اصالت عربی از کشورهایی غیر از کشورهای شورای همکاری GCC داشته باشد و به مدت حداقل 7 سال در دبی مقیم باشد.
  3. هر شخص مسلط به زبان عربی که مقیم امارات متحده عربی باشد و علاوه بر داشتن حسن شهرت هیچ گونه جرمی هم نداشته باشد.
  4. هر شخص مسلط به زبان عربی که قانونا بیش از 20 سال از زمان تاریخ اجرای قانون 1972 مقیم دبی باشد و علاوه بر داشتن حسن شهرت هیچ گونه جرمی هم نداشته باشد
شرکت داماک گروپ

پیشنهاد می کنیم  داماک گروپ بزرگترین معتبر ترین سایت املاک در دبی است با ۲۴۵۰۰۰هزار پرسنل در شعب مختلف در امارات آماده پاسگویی در هر ساعت از شبانه روز در خدمت شما عزیزان خواهد بود که با خیال راحت سرمایه گذاری مطمئن و سوداوری را داشته باشید هدف ما جلب رضایت شما عزیزان خواهد بود. با خرید ملک یک سکه طلا اماراتی و یک تور رایگان به امارات را از آن خود کنید .

مطالب مشابه:

پاسپورت      دریافت ویزای دبی    قوانین ویزای امارات     damac 

 آماده انتقال سند با پیش پرداخت و اقساط بدون بهره

    آماده اقامت خانوادگی شما در دبی

ساخت ویلا دبی طبق سلیقه شما با داماک

خرید ویلا در دبی     خرید آپارتمان در دبی     فروش ویلا در دبی      فروش آپارتمان در دبی 

 

( با داماک گروپ آینده را امروز تجربه کنید )

 

 

 

 

 

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...