سرمایه گذاری در امارات

 سرمایه گذاری در امارات

قبل از هر موضوعی باید ببینیم که سرمایه گذاری در امارات به چه صورت بوده و چه راه هایی دارد و امارات چقدر ظرفیت برای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف دارد.

در مورد مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری باید ذکر کنیم که با توجه به گزارش های جهانی از سرمایه گذاری های صورت گرفته در دنیا در سال 2016، کشور امارات در قاره آسیا رتبه 9 را به خود اختصاص داده است. این نشان دهنده جذب سرمایه بالا توسط این کشور است و می تواند خبر خوشی برای افرادی باشد که قصد دریافت ویزای سرمایه گذاری امارات را دارند. آمار ها نشان می دهد در سال 2015 کشور امارات حدود 13 میلیارد دلار سرمایه جذب کرده است که این رقم نسبت به سال 2014 افزایشی 25 درصدی را نشان می دهد. اکثر سرمایه گذاری ها در امارات در بخش هیدروکربن، آب، تولید برق متمرکز شده و اکثر سرمایه گذاران در این 3 حوزه سرمایه گذاری می نمایند. 

سرمایه گذاری در امارات

دلایل سرمایه گذاری در امارات

هزینه های انرژی پایین،دسترسی آسان به منابع نفتی، تمایل به ایجاد تنوع در اقتصاد، قدرت خرید بالا، وجود نداشتن مالیات،از دلایل سرمایه گذاری در امارات می باشد.همچنین در امارات به طور کلی تمایل به ایجاد تنوع در اقتصاد از رشد خوبی برخوردار بوده و قدرت خرید در این کشور به دلیل درآمد های بالا بسیار بالا است، که خبری خوب برای افرادی است که قصد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در امارات را دارند. کشور امارات در رتبه بندی تجاری سال 2017 در رتبه 26 قرار گرفته که این آمار توسط بانک های جهانی اعلام شده است. نقطه ضعف سرمایه گذاری در امارات این است که بیش از 49 درصد از سهام یک شرکت محلی نباید به سرمایه گذار خارجی تعلق بگیرد. علاوه بر این، حضور یک نماینده محلی در شعبه ها و دفاتر نمایندگی شرکت های خارجی نوعی محدودیت است.اقدامات دولت برای ایجاد انگیزه سرمایه گذاری در امارات؛هفت امیر نشین کشور امارات برای ایجاد یک محیط مطلوب تر برای سرمایه گذاران خارجی اقداماتی را انجام داده اند. دبی، شارجه و ابوظبی قوانین بسیار انعطاف پذیری در مورد کسب مالکیت املاک برای خارجی ها دارند.دولت امارات به تازگی قانون جدید شرکت ها را تصویب کرده است. در حال حاضر 18 پیش نویس قوانین برای رسیدگی به مسائل و موانع سرمایه گذاری خارجی در امارات تدوین شده است. همچنین صحبت هایی در مورد لغو قانون تعلق 51 درصد از سرمایه شرکت خارجی به یک شهروند اماراتی و همچنین در بخش بانکداری و بیمه مطرح شده است، اما هنوز در این مورد تصمیم گیری نشده است.

اقامت در امارات از طریق خرید ملک 

برای اقامت در امارات از طریق خرید ملک و یا آپارتمان، قرارداد های اجاره به شرط تملیک اعیان آپارتمان ها امکان پذیر می باشد. اما در بعضی از امیرنشینان امارات خرید ملک و دریافت اقامت امکان پذیر نمی باشد. در دبی، شارجه و ابوظبی با خرید ملک، امکان دریافت اقامت وجود دارد.سی سال سابقه اقامت مستمر در امارات، این امکان را به فرد می دهد که در صورت ترک تابعیت قبلی خود، به تابعیت امارات دست یابد. اعتبار پاسپورت امارات با توجه به برخورداری شهروندان این کشور از منابع عظیم سرمایه گذاری خارجی و زندگی در کشوری با درصد امنیت اجتماعی بالا، مورد علاقه بسیاری از افراد علاقه مند به سرمایه گذاری است. بخاطر داشته باشید که تمکن مالی شما بایستی در نظر گرفته شود. جهت انجام این امر، فرایند ساخت و ساز بایستی تکمیل شود و ارزش این ملک نباید کمتر از 1 میلیون درهم نیز باشد.

 

 

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...