خرید ملک در دبی

خرید ملک در دبی

برای خرید ملک در دبی باید توجه داشته باشید عوامل مختلفی وجود دارند که در ارزش و بهای ملک مورد نظر تأثیر داشته  و موجب افزایش یا کاهش قیمت آن می‌شوند.

از این عوامل می‌توان به موقعیت خانه یا آپارتمان، دسترسی به امکانات عمومی و رفاهی، وجود مدرسه و بیمارستان در اطراف آن، مرحله ساخت ملک و سن آن اشاره کرد.(مهاجرت از هر روشی نیازمند طی مراحل و مدت زمان مشخصی می باشد)

خرید ملک در دبی

فرآیند خرید ملک در دبی

در فرایند خرید ملک در دبی نیز مدت زمان خاصی لازم است تا فرد خارجی متقاضی در این شهر مالکیت به‌ دست بیاورد.توجه داشته باشید این زمان باید به صورت قانونی طی شود.پس از طی کردن مراحل و مدت زمان مشخص،زمانی که فرد صاحب ملکی در دبی باشد مجاز به دریافت اقامت دبی می باشد. 

فرایند خرید ملک در دبی نیازمند  طی مراحلی است واین مراحل باید طبق فرایند قانونی انجام شود.

برای آگاهی از این مراحل با داماک گروپ همراه باشید. این فرایند قانونی به شرح زیر است:

1.خریدار ملک مورد نظر خود را را انتخاب می‌نماید
2.انجام تحقیقات اولیه را درباره ملک

3.فرد متقاضی باید کلیه جوانب ملک و مسائل حقوقی آن را بررسی کند.(ملک نباید مشکل قانونی داشته باشد)

  1. طرفین معامله در مورد شرایط ملک به توافق رسیده و هر دو شرایط را می‌پذیرند.

5.تفاهم‌نامه‌ای با نام MOU بین خریدار و فروشنده تنظیم شده و هر دو طرف آن را امضا می‌کنند.(طبق تفاهم‌نامه امضاشده، خریدار باید در ابتدا ۱۰درصد از ارزش ملک را پرداخت کند)

6.طرفین معامله در دفاتر مربوط به فروش ملک حاضر شده و درخواست گواهی عدم ‌اعتراض به فروش ملک را می دهند. این گواهی به NOC معروف است.

7.پس از آنکه گواهی NOC صادر شد، طرفین قرارداد در اداره املاک و مستغلات امارات حاضر می شوند و فروشنده مالکیت خود را به خریدار واگذار می‌ کند.

8.مبلغ موردنظر در تاریخی که در توافق‌نامه بین طرفین قرارداد ذکر شده است به فروشنده پرداخت می‌ گردد.

در انتها هم بعد از انجام مراحل قانونی، سند مالکیت برای شخص خریدار صادر شده و به او تحویل داده می‌شود.

 مزایا و معایب خرید ملک در دبی

در کل  فرایند خرید ملک در دبی تقریبا هزینه زیادی دارد. درراه  خرید و فروش ملک در دبی،ممکن است ریسک بالایی برای اتباع خارجی وجود داشته باشد به همین خاطر حتما قبل از خرید ملک تمام زوایا را بررسی کنید. زیرا برخی فروشندگان ملک در این شهر، ممکن است ملک خود را با مبالغ بالاتری به اتباع خارجی بفروشند.یکی از معایب بزرگ و مهمی که در این مسیر وجود دارد، عدم‌ دریافت اقامت دائم و تابعیت دبی با خرید ملک می باشد.این به آن معناست که دبی برای فرد خارجی که اقدام به خرید ملک در این شهر می‌کند، هیچ‌گونه تابعیت یا اقامت دائمی صادر نمی‌کند.به همین خاطر اگر قصد دارید با مهاجرت به دبی، به اقامت بلندمدت این کشور دست یابید، بهتر است از روش‌های دیگری مانند کار در امارات اقدام نمایید.اگر خواهان یک زندگی لوکس و لاکچری هستید داماک گروپ بزرگترین و جامع ترین سایت  چند ملیتی بهترین انتخاب برای شما در دبی خواهد بود. داماک گروپ مفتخر است شما را در ساخت آپارتمان و ویلا لاکچری و لوکس  در دبی یاری کند .

 جمع‌بندی خرید خانه در امارات

بازار جهانی مسکن امارات قطب جدید سرمایه‌گذاری روی املاک می باشد. خرید و فروش ملک در دبی این‌ روزها رونق گرفته و همین موضوع سرمایه‌گذارانی را از سراسر جهان به خود جذب می کند.با توجه به رشد روزافزون قیمت خرید ملک در دبی این سرمایه‌گذاری بازدهی خوب و قابل ‌قبولی نیز دارد.اما مانند هر سرمایه‌گذاری دیگری، برای خرید ملک در دبی نیز قبل از هر کاری باید، قوانین و مقررات آن را به‌ طور کامل و دقیق،بررسی و مطالعه کرده و با شرایط و مراحل خرید خانه در دبی و دیافت اقامت از طریق خرید ملک در این شهر آشنا شوید.

مطالب مشابه:

 

 خرید ویلا در دبی    خرید آپارتمان در دبی  فروش ویلا در دبی  فروش آپارتمان در دبی

آماده اقامت در دبی

اقامت به دبیمها جرت به دبی

( با داماک گروپ آینده را امروز تجربه کنید )

داماک damac سازه برتر جهان

 

 

 

 

 

 

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...