شهر جهانی دبی

شهر جهانی دبی

دبی در امارات متحده عربی قرار دارد ،شهر جهانی دبی به عنوان مرکز تجارت خاورمیانه شناخته شده و به عنوان یک شهر فرهنگی غنی و مدرن است و همچنین برای سواحل، آب و هوای آفتابی، بیابان و مهمان نوازی مشهور است؛

دبی از لحاظ زیبایی بی نظیر ترین شهر در خاورمیانه است.این شهر از لحاظ زیبایی به هیچ شهری در خاورمیانه شبیه نیست، در حقیقت، مانند هیچ جایی در این سیاره نمی باشد.دبی به داشتن  بلندترین آسمان خراش ها در جهان معروف است. قوی ترین نقطه دیدنی دبی برج العرب هست که بازدید آن برای گردشگران و توریست ها جذابیت خاصی دارد.سواحل گرم دبی بهترین جا برای آفتاب گرفتن و لذت بردن از آفتاب است. دبی یک شهر تجاری است وبرای کسانی که می خواهند سرمایه گذاری کنند بسیار توصیه می شود. حتما از مراکز، بلوارها، خیابان ها و فروشگاهای دبی دیدن کنید،با دیدن آثار و جاذبه های گردشگری بی نظیر این شهر به تاریخ آن نیز پی میبرید، به ویژه از ساختمان فورت الفاهیدی، قدیمی ترین ساختمان در دبی حتما دیدن کنید.

شهر جهانی دبی

موزه دبی :

موزه عالی دبی در فورت الفاهیدی واقع شده که در سال 1787 برای دفاع از دبی ساخته شده. دیوارهای قلعه از بلوک های مرجانی سنتی ساخته شده است و همراه با آهک نگهداری می شوند. طبقه بالا توسط قطب های چوبی پشتیبانی می شود، و سقف ساخته شده از خرچنگ نخل، گل و گچ می باشد. در تاریخ خود، قلعه به عنوان اقامت برای خانواده حاکم، یک محل حکومت، پادگان و زندان خدمت کرده. (بازسازی شده در سال 1971 ،البته در سال 1995 به طور گسترده ای بازسازی شده)، این موزه اکنون موزه برتر شهر دبی می باشد.

 

میراث و روستاها و غواصی دبی :

میراث معماری، فرهنگی و دریایی دبی در میراث و غواصی به نمایش درآمده و نمایشگرهای مربوطه به غواصی مروارید و ساخت قایق و کشتی های سنتی که دو پایه اصلی اقتصاد تاریخی دبی هستند مجهز می باشد. در این دهکده تفریحی از زندگی  سنتی بادیه نشینان و روستای ساحلی که دارای خانه های فارسی شکل، قهوه خانه ای سنتی وجود دارد و همچنین یک سوشی کوچک نیز وجود دارد که سفالگران و بافندگان صنایع دستی خود را در غرفه ها به فروش می رسانند. در دهکده میراث و غواصی دبی موسیقی و رقص محلی از اکتبر تا آوریل نواخته می شود و گردشگران تور ارزان دبی می توانند از پزشکان متخصص طب سنتی در این بخش مشاوره بگیرند.

برج خلیفه از آسمان خراش های بزرگ دنیا

دبی یکی از شهرهای شناخته شده در دنیا محسوب می شود و این ویژگی را مدیون برج های سر به فلک کشیده و آسمان خراش های بی نظیر خود می باشد. در این شهر توریستی با هر قدم و ساختمان های مرتفع نظر شما را به خود جلب می کنند، که برای دیدن آن ها باید ساعت های متوالی در خیابان های دبی به گشت‌ و گذار بپردازید. یکی از این بناهای مدرن و در عین حال دیدنی برج خلیفه می باشد که 828 متر ارتفاع دارد.

 این ویژگی باعث شده برج زیبای خلیفه  به عنوان یکی از بزرگ ترین آسمان خراش های دنیا به محسوب شود. برج دبی نام دیگر این بنای زیبا و مدرن است، هر چند در بیشتر نقاط جهان آن را با نام برج خلیفه می شناسند. با ورود به این برج متوجه 163 طبقه ی آن خواهید شد که برای شروع یک هیجان می توانید خود را به آخرین طبقه ی این بنای بی نظیر و دیدنی برسانید. سال ساخت این برج به سال 2004 برمی گردد،این در حالی است که در مدت زمان 6 سال یعنی در سال 2010 بنای آن تکمیل شد و به اتمام رسید. افتتاح برج خلیفه توسط محمد بن راشد آل مکتوم انجام شده است.

 

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...