پاسپورت امارات

 

پاسپورت امارات

 داشتن پاسپورت امارات یا یک کشور دیگر به معنای تابعیت و شهروندی آن کشور می باشد و دارندگان پاسپورت آن کشور مانند بومیان و مردم محلی از حقوق شهروندی مانند حق رأی، استفاده از سوبسیدهای دولتی، تحصیل و درمان رایگان و … برخوردارند.

بسیاری از شما عزیزان به دلیل نزدیکی امارات به کشور عزیزمان ایران و شاید دلایل دیگر قصد دارید، به مجوز اقامت بلند مدت یا تابعیت و پاسپورت این کشور دست پیدا کنید که بدین وسیله راهنمایی ها و اطلاعات لازم خدمت شما عزیزان برای اخذ مجوز دائم و تابعیت امارات ارائه می گردد.

پاسپورت امارات

آشنایی با پاسپورت امارات

قانون تابعیت امارات بر صلاحیت سیتیزن شیپی متقاضیان در امارات متحده عربی (UAE) نظارت و کنترل می کند. این قانون نیز تحت کنترل قانون فدرال شماره هفده امارات متحده عربی می باشد که در سال 1972 به تصویب رسیده است. بر اساس این قانون، دولت امارات به شهروندان خارجی تابعیت اماراتی داده و پاسپورت دبی صادر می کند. اما در حال حاضر این فرآیند به دو دلیل رشد جمعیتی در حال کاهش و واهمه از دست دادن هویت ملی اماراتی محدود شده است.از روش های مختلف اخذ پاسپورت دبی می توان به اقامت در دبی، ازدواج در دبی و تولد در دبی اشاره نمود. با این حال، سخت گیری های دولت امارات در اعطای تابعیت اماراتی ادامه دارد. چرا که دولت این کشور نگران افزایش نسبت 5 به 1 اماراتی ها به خارجی ها و از دست رفتن فرهنگ بومی امارت می باشد. در این بین شهروندان کشورهای شورای همکاری خلیج فارس (GCC) محدودیتی در برابر اخذ پاسپورت دبی نداشته و می توانند با حداقل اقامت لازم می توانند به پاسپورت دبی دست یابند.

مشخصات پاسپورت دبی

پاسپورت دبی یا امارات با عنوان عربی جواز السفر الإماراتي ویژه شهروندان امارات متحده عربی (UAE) به منظور مسافرت بین المللی صادر می شود. از لحاظ تعداد کشورهایی که دارندگان پاسپورت امارات آزادانه می توانند مسافرت کنند، این پاسپورت جزء یکی از پنج پاسپورت برتر جهانی محسوب می شود. مطابق رنکینگ فهرست گذرنامه ، رتبه پاسپورت امارات با امتیاز 178 به عنوان قدرتمندترین پاسپورت جهان شناخته می شود. این پاسپورت همچنین مطابق رنکینگ فهرست گذرنامه هنلی پاسپورت امارات از نظر آزادی مسافرت به عنوان پانزدهمین پاسپورت قدرتمند جهان شناخته می شود.

روش قبول تابعیت دبی

این روش یکی از سخت ترین و طولانی ترین روش مهاجرتی و اخذ تابعیت و اقامت در امارات می باشد. در این روش متقاضیان می توانند با ویزای کار دبی و یا ویزای سرمایه گذاری دبی و پس از گذشت چند سال اقامت ضروری متقاضی اخذ پاسپورت امارات باشند. اما شرط دیگر علاوه بر اقامت ضروری همچنین تسلط بر زبان و فرهنگ عربی نیز می باشد.

  • اصالت عربی از یکی از کشورهای بحرین، عمان و قطر داشته باشد و برای مدت حداقل 5 سال در امارات مقیم باشد. همچنین از حسن شهرت خوبی برخوردار بوده و مرتکب هیچ جرمی نباشد.
  • اصالت عربی از کشورهایی غیر از کشورهای شورای همکاری GCC داشته باشد و به مدت حداقل 7 سال در دبی مقیم باشد.
  • هر شخص مسلط به زبان عربی که از سال 1940 مقیم امارات متحده عربی باشد و علاوه بر داشتن حسن شهرت هیچ گونه جرمی هم نداشته باشد.
  • هر شخص مسلط به زبان عربی که قانونا بیش از 20 سال از زمان تاریخ اجرای قانون 1972 مقیم دبی باشد و علاوه بر داشتن حسن شهرت هیچ گونه جرمی هم نداشته باشد.

 

 

 

 

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...