جاذبه های گردشگری دبی

جاذبه های گردشگری در دبی

در این مقاله شما را با جاذبه های گردشگری دبی آشنا میکینم. با داماک گروپ همراه باشید تا با شناخت کامل از جاذبه های دبی سفری لذت بخش را تجربه کنید.

جاذبه های گردشگری دبی

مسجد جامع دبی

مسجد جامع دبی در سال 1900 ساخته شده و در سال 1960 تخریب و بازسازی شد، مسجدی واقع بین بازار نساجی و موزه دبی و نزدیک به نهری کوچک در دبی،این مسجد درست در جنوب معبد هندو قرار دارد.گنجایش مسجد بزرگ دبی بیش از 1200 نمازگزار می باشد.توجه داشته باشید اجازه ورود به غیر مسلمانان به مسجد جامع دبی داده نمی شود. مسجد جامع دبی به عنوان قطب مذهبی و فرهنگی دبی شناخته می شود. شهر دبی که یک شهر اسلامی می باشد  دارای مساجد بسیار زیادی است. یکی از این مساجد مهم و تاریخی، مسجد جامع دبی یا مسجد بزرگ دبی می باشد. مهم ترین  ویژگی این مسجد مناره بلند آن می باشد که بلند ترین مناره در بین مساجد دبی را دارد که ارتفاع آن به 70 متر می رسد. دیوارهای ماسه ای این مسجد ظاهر بسیار ساده ای و جذابی دارد. 45 گنبد کوچک و 9 گنبد بزرگ، سقف این مسجد را پوشانده است. مسجد جامع دبی در واقع مکتب خانه ای بوده که در سال 1900 ساخته شده و در آنجا به کودکان قرائت قرآن آموزش می دادند و بعداً در سال 1960 تبدیل به مسجد شده است. البته بنای مسجد بار دیگر در سال 1998 بازسازی شد و به شکل کنونی آن درآمد.مانند دیگر مسجد های شهر دبی، البته به غیر از مسجد جمیرا دبی، غیر مسلمان ها اجازه ورود به مسجد جامع را ندارند و فقط می توانند وارد قسمت مناره شوند که در آنجا عکسبرداری نیز آزاد است.

کریک دبی و منطقه آل سیف دبی

نهر دبی، شهر دبی را به 2 قسمت تقسیم می کند، دیره در شمال و بر دبی در جنوب قرار دارد. نهر دبی به عنوان عنصر موثر در رشد و نمواین شهر موثر می باشد. روستاهای کوچک کنار نهر دبی به نسبت 4000 سال پیش بزرگ تر شده اند. در حالی که دوران مدرن از دهه 1830 میلادی آغاز شد که قبیله بنی یاس در این منطقه مستقر شدند. در امتداد ساحل دبی کریک واقع در شمال پل المکتوم است. نهر دبی به عنوان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری دبی شناخته شده است. هنوز هم توسط تاجران کوچک از سراسر خلیج فارس مورد استفاده قرار می گیرد، کارگران Dhow غالباً بازدید کنندگان را برای مسافرت به کشتی ها دعوت می کنند ، جایی که می توانید اطلاعاتی درباره زندگی این دریانوردان سنتی بدست آورید.از جمله برجسته ترین ساختمان هایی که در سمت دیره ی این نهر وجود دارند، برج دوقلوی دیره، برج دبی کریک، شرایتون دبی کریک، بانک ملی، و اتاق بازرگانی هستند. در سمت دیگر پل ال مکتوم در امتداد نهر دبی، پارک دبی کریک وجود دارد که یکی از بزرگترین پارک های دبی می باشد.نخستین ورودی نهر به سرزمین اصلی دبی، در امتداد مناطق کرنیش دیره و ال راس دبی شرقی، و در امتداد منطقه ی الشینداقا دبی غربی می باشد. 

مطالب مشابه:

پاسپورت    دریافت ویزای دبی   قوانین ویزای امارات     

damac

ویلای آماده اقامت دبی

آپارتمان آماده اقامت دبی

آپارتمان آماده تحویل در دبی با اقساط بدون بهره

ویلای آماده تحویل در دبی با اقساط بدون بهره

آماده اقامت در دبی

 

 

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...