دبی

 دبی

دبی، نام شهر و بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شیخ‌نشین در امارات متحده عربی است که در ساحل جنوب شرقی خلیج فارس جا دارد.

این شهر زیبا و مدرن همچنین یک شهر جهانی و مرکزی تجاری در منطقه غرب آسیا محسوب می شود. دبی گرچه پیشینه چندانی ندارد و به زحمت می توان قدمتش را به دویست سال پیش نسبت داد؛ اما درایت حاکمانش باعث شد تا سیری صعودی را طی نماید و بتواند از هیچ، همه چیز بسازد و به یکی از محبوب ترین شهرهای گردشگری دنیا تبدیل شود. این روزها گردشگران دبی نه تنها به ساکنان کشورهای همسایه محدود نمی شود که بسیاری از دورترین نقاط دنیا کنجکاوند تا به این شهر کویری پا بگذارند و عجایبش را از نزدیک مشاهده کنند. از بلندترین برج دنیا تا وسیع ترین مرکز خرید جهان را در همین شهر میبینید. البته تمام جذابیت های دبی در ساختمان ها و مراکز تفریحی اش خلاصه نمی شود و یکی از عمده دلایلی که گردشگران را به سوی این شهر می کشاند، برگزاری رویدادهای بین المللی و مسابقات جهانی می باشد.

دبی

بهترین جاذبه های دبی

بهترین جاذبه های دبی را بررسی می کنیم. آکواریوم دبی و دنیای زیر آب:آکواریوم دبی یکی دیگر از پرطرفدارترین جاذبه های این شهر بی نظیر است که درست در طبقه دوم دبی مال قرار دارد. در این آکواریوم، تونلی آکواریومی و بزرگ را مشاهده می کنید که شما را به عمق دنیای زیر آب می برد و انواع متفاوتی از جانداران اقیانوس را از فاصله کم به شما نشان می دهد. این تونل نیز یکی از بزرگترین ها در دنیا می باشد و گنجایشی برابر با 10 میلیون لیتر دارد.

باغ گل معجزه دبی:

باغی  بی نظیر،جذاب، وسیع و رنگارنگ می باشد و بدون شک یکی از زیباترین باغ های دنیا محسوب می شود. فضای این باغ کاملا فانتری می باشد و در واقع متفاوت از باغ های گل عادی دنیاست، چرا که در باغ گل معجزه، شاهد اشکالی غول پیکر و پوشیده از گل خواهید بود.

تورهای تفریحات کویری:

یکی از پرطرفدارترین تورهای دبی، گشت در کویر دبی می باشد.از جمله تفریحات این تورها می توان به سافاری در کویر، موتور چهار چرخ سواری، شن اسکی، سندبوردینگ، سر خوردن از روی تپه های شنی و شترسواری اشاره کرد. تفریحات آبی: دبی که شهری ساحلی می باشد،موقعیت بسیار مناسبی برای تفریحات آبی دارد. شما در دبی می توانید قایق سواری، غواصی، جت اسکی، فلای برد، موج سواری و پاراسل را نیز تجربه کنید.

امنیت در دبی

با آن که دبی شهر بسیار گردشگرپذیری می باشد، اما نرخ جرم و جنایت در این شهر بسیار پایین است و طبق آمار و شاخص های جهانی امنیت، کشور امارات متحده عربی در رده 61 دنیا قرار دارد. این بدان معناست که رنک امنیت امارات از کشورهایی چون آرژانتین، عمان، قزاقستان، گرجستان، آمریکا و ایران بهتر است. یکی از دلایل امنیت بالای دبی، شهروندان چند ملیتی این شهر است که در نتیجه اگر مرتکب جرم و جنایتی شوند، بلافاصله از کشور امارات اخراج می شوند.

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...