پاسپورت دبی با داماک - پاسپورت کاری دبی

 پاسپورت دبی با داماک

دبی دارای قدرتمند ترین و اولین  پاسپورت جهان می باشد که افرادی که دارای این پاسپورت هستند میتوانند به 118 کشور جهان سفر

کنند .علاوه بر این دارندگان پاسپورت دبی جزء اتباع امارات محسوب شده و از امتیازاتی مثل حفاظت کنسولی در سراسر جهان، حق کار و زندگی دائم در امارات، حق دریافت آموزش رایگان، حق مشارکت اجتماعی، اخذ تابعیت خانوادگی و … نیز برخوردار هستند.

آشنایی با پاسپورت امارات

قانون تابعیت امارات بر صلاحیت متقاضیان در امارات متحده عربی   (UAE) نظارت و کنترل می کند. این قانون نیز تحت کنترل قانون فدرال شماره هفده امارات متحده عربی می باشد که در سال 1972 به تصویب رسیده است. بر اساس این قانون، دولت امارات به شهروندان خارجی تابعیت اماراتی داده و پاسپورت دبی صادر می کند. اما در حال حاضر این فرآیند به دو دلیل رشد جمعیتی در حال کاهش و واهمه از دست دادن هویت ملی اماراتی محدود شده است که در ادامه مورد بررسی قرار گرفته شده است 0

  1. ازدواج
  2. تولد
  3. قبول تابعیت

برای گرفتن پاسپورت امارات شهر دبی میتوانید از طریق داماک گروپ DAMAC GROUP  اقدام کنید و به کشور های مختلف دنیا سفر کنید.

  1. قاعده خاک:

بر اساس این قاعده چنانچه کودکی در خاک یک کشور ( صرف نظر از تابعیت و ملیت والدین او ) به دنیا آمده باشد، به وی تابعیت و پاسپورت تعلق خواهد گرفت.دبی از جمله کشور هایی که از قاعده خاک در اعطای تابعیت از طریق تولد پیروی می نمایند، می توان به برزیل و کانادا اشاره نمود..

  1. قاعده خون:

بر اسا این قاعده ملاک و معیار اخذ تابعیت یک کودک تازه به دنیا آمده، تابعیت و ملیت والدین آن کودک می باشد و نه خاک یا قلمرو کشوری که در آن متولد شده است. بعبارتی بر اساس تابعیت پدر و مادر به کودک تابعیت تعلق خواهد گرفت. دبی از جمله کشور هایی که در این زمینه از قاعده خون پیروی می نمایند، کشور امارات متحده عربی است.

پاسپورت دبی با داماک

روش تولد برای اخذ پاسپورت دبی

بر طبق قانون تابعیت امارات، تولد در خاک دبی به منزله اخذ اتوماتیک پاسپورت دبی نیست. بلکه این قانون شرط خون یا jus sanguinis را جایگزین شرط خاک یا jus soli می کند. از همین رو دولت امارات فقط به کودکانی تابعیت اماراتی اعطاء می کند که هر دو و یا یکی از والدین آنها جزء اتباع اماراتی باشد. البته نباید فراموش کرد که استثنایی در این مورد نیز وجود دارد و آن استثناء کودکان بی سرپرست و یا یتیمی می باشند که در خاک امارات متولد شده اند. بر این اساس، افراد زیر قانونا تبعه اماراتی محسوب شده و حق اخذ پاسپورت دبی را دارند:

کودکان متولد خانواده عرب ساکن در یکی از امیر نشین های امارات در طی یا پیش از سال 1925 که تا تاریخ اجرای این قانون مقیم دائم دبی بوده اند.

  1. کودک متولد از پدر اماراتی چه داخل امارات و چه خارج از امارات
  2. کودک متولد از مادر اماراتی که به طور قانونی هیچ رابطه خویشاوندی با همسر خود ندارد
  3. کودک متولد از مادر اماراتی و پدر بدون تابعیت چه داخل امارات و چه خارج از امارات
  4. کودک متولد امارات متحده عربی از پدر و مادر نامعلوم یا بدون تابعیت

روش ازدواج برای اخذ پاسپورت دبی

یکی از شیوه های آسان و سریع برای شهروندان خارجی جهت اخذ پاسپورت دبی از طریق ازدواج با اتباع اماراتی می باشد. این روش بدان خاطر آسان گفته می شود که اولا اخذ اقامت دبی با استفاده از اسپانسر همسر تبعه امارات فرآیند سریع و آسانی دارد. ثانیا، افراد با گذشت حداقل 7 سال البته به شرط داشتن حداقل یک فرزند می توانند متقاضی دریافت تابعیت اماراتی و پاسپورت این کشور باشند.

اگر شما هم به دنبال خرید آپارتمان ها و ویلاهای فوق لاکچری و بی نظیر و طراحی معماری بی نظیر در دبی هستید و قصد دارید سرمایه خود را با کمترین ریسک تبدیل به املاک در بهترین مناطق شهر دبی کنید بی تردید گروه داماک گروپ با طیف گسترده انواع املاک و مستغلات و با تنوع قیمت و شرایط خرید بهترین انتخاب  داماک خواهد بود.

مطالب مشابه:

آپارتمان قسطی  ویلای قسطی  خرید ویلا با هزینه کم   فروش قسطی آپارتمان

damac

آماده انتقال سند با پیش پرداخت و اقساط بدون بهره

آماده اقامت خانوادگی شما در دبی

ساخت ویلا دبی طبق سلیقه شما با داماک

 خرید ویلا در دبی     خرید آپارتمان در دبی     فروش ویلا در دبی      فروش آپارتمان در دبی 

 

 

 

 

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...