مهاجرت به دبی و دریافت تابعیت دبی

مهاجرت به دبی و دریافت تابعیت دبی

مهاجرت به دبی و دریافت تابعیت یا شهروندی این شهر از مقامات خاص دبی صورت می گیرد. برای این منظور در بعضی از موارد تکمیل فرم ها بصورت آنلاین هستند، اما بیشتر جلسات بصورت حضوری برگزار می شوند. از آنجا که قوانین مربوط به مهاجرت به دبی پیچیده هستند، استفاده از وکیل محلی یا متخصص مهاجرت توصیه می شود. داماک گروپ می تواند شما را در انجام این مهم یاری کند. بطور کلی دریافت تابعیت  و اقامت دائم کشور امارات، کارنسبتا سختی می باشد. 

مهاجرت به دبی و دریافت تابعیت دبی

مهاجرت به دبی از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به دبی از طریق ثبت شرکت در شهر دبی  در سه نوع فعالیت تجاری، صنعتی و حرفه ای می باشد. شرکت ها در امارات در سه حوزه سرزمین اصلی، منطقه آزاد و دریایی قابل تشکیل هستند. اشکال مختلف شرکت ها در دبی عبارتند از:

  • مالکیت قطعی
  • شرکت عمران
  • شرکت سهامی خاص (LLC)
  • شراکت
  • شرکت سهامی خاص
  • شرکت سهامی عام
  • شاخه ها و نمایندگی ها

طبق قوانین کشور امارات پنج نوع شرکت تجاری وجود دارد که اشخاص خارجی می‌توانند آن ها را در این کشور به ثبت برسانند. این امکان به منظور طیف گسترده ای از سیاست های اقتصادی و اداری دولت امارات برای تبدیل این کشور به یک مرکز تجاری جذاب می باشد.

شرکت با مسئولیت محدود: شرکت با مسئولیت محدود، شایع‌ترین نوع ثبت شرکت در دبی می باشد. لازم به ذکر است که مالکیت 100% این شرکت ها توسط خارجیان مجاز نمی باشد. طبق قوانین تجاری دبی، سرمایه گذاران خارجی اجازه دارند تنها تا 49% سهام این شرکت ها را داشته باشند و 51 درصد سهام آن ها باید متعلق به یک یا چند تن از اتباع اماراتی باشد. حداقل سهامدار در این شرکت یک نفر و حداکثر سهامداران پنجاه نفر می باشد. حداقل سرمایه برای تاسیس شرکت با مسئولیت محدود در دبی حدود 300.000 دلار می باشد.

شرکت منطقه آزاد: ایجاد یک نهاد تجاری در مناطق آزاد تجاری دبی می تواند یک گزینه جذاب برای سرمایه‌گذاران خارجی باشد، چرا که در راه‌اندازی این شرکت ها هیچ سهمیه ملی نیاز نیست. ازجمله مزایای آن امکان مالکیت 100% سرمایه گذاران خارجی، معافیت مالیاتی 100% برای صادرات و واردات، بازگشت 100% سرمایه و سود و معافیت مالیاتی شرکت برای مدت 15 سال و امکان تمدید برای 15 سال دیگر می باشد. DAMAC group به عنوان یک رهبر جهانی در املاک مارک دار در حال توسعه یک هتل 1.35 میلیارد دلاری در هتل و اقامتگاههای لوکس در منطقه Burj دبی به نام DAMAC Towers توسط Paramount Hotels & Resorts دبی است که اولین اقامتگاه های هتل مارک Paramount را در خود جای می دهد.

شرکت دریایی: امکان مالکیت 100% این شرکت ها نیز برای سرمایه گذاران خارجی وجود دارد.

شعبه یا نمایندگی دفتر: این شرکت ها تابع شرکت مادر می باشند.

شرکت عمرانی: یک مشارکت تجاری برای حرفه ای ها مانند پزشکان، وکلا، مهندسین و حسابداران می باشد.

برای مهاجرت به دبی از طریق خرید ملک باید به این نکته توجه داشته باشید که خرید ملک در این شهر نه تنها منجر به تابعیت نمی شود، بلکه حتی موجب اقامت نیز نمی شود و تنها در صورتی که ارزش املاک به مبلغ حداقل یک میلیون درهم باشد، ( در شرایطی که ملاک دارای چند مالک باشد،سهم هر مالک باید حداقل یک میلیون درهم باشد.) یک ویزای شش ماهه یا دو ساله دریافت می نمایند که هر دو آن ها فقط قابل تمدید می باشند.

مطالب مشابه:

شرایط زندگی در دبی  پاسپورت   مهاجرت به امارات   مهاجرت به دبی

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...