زندگی در دبی

 

زندگی در دبی

بسیاری از مردم با شنیدن نام امارات ذهنشان به شهر دبی  و زندگی در دبی متمرکز می شود و اکثر افرادی که می‌خواهند برای گذران اوقات فراغت به این کشور سفر کنند، دبی را به مقصد مسافرت انتخاب می کنند. درآمد حاصل از نفت روند

رشد و توسعه این شهر را تسریع بخشیده و امروزه آن را به مرکز بازرگانی دنیا تبدیل کرده، اما ذخایر نفتی دبی محدود و سطح تولیدات آن پایین است. در حال حاضر، کمتر از ۵% از درآمد دبی از نفت آن است.گسترش تجارت در سطح منطقه ای و بین المللی از اوایل قرن ۲۰ام سبب شده اقتصاد دبی امروزه به منطقه آزاد جبل علی، تجارت، توریست و گردشگری،صنعت هواپیمایی و ترانزیت مسافر، فروش املاک، اعطای اقامت و خدمات مالی وابسته باشد.

دبی توانسته با ساخت و سازهای عظیم و مدرن همانند برج خلیفه (بلندترین سازه جهانی) و همچنین برپایی رویدادهای ورزشی باشکوه، توجه همه دنیا را به خود جلب کند.

 

زندگی در دبی

شرایط زندگی راحت در دبی

برای زندگی راحت در دبی باید با شرایط دبی آشنا شویم مثل آب و هوا، زبان ، مذهب ، غذا ، ویزاهای دبی در آمده به طور مختصر در مورد هر کدام صحبت میکنیم.

آب و هوا

دبی آب و هوایی کویری و بسیار گرم دارد. تابستان ها در دبی بسیار گرم و مرطوب همراه با بادهای شدید است.متوسط دما در گرمترین ماه سال، آگوست، ۴۱ درجه سانتی گراد است که این رقم تا شب به ۳۰ درجه می رسد. بیشتر روزهای سال آفتابی است.

آب و هوای کویری دبی

در سردترین ماه سال، ژانویه، متوسط دما در طول روز ۲۴ درجه سانتی گراد و در شب ۱۴ درجه است.

زبان

عربی، زبان رسمی و اداری در ایالات متحده عربی است و انگلیسی به عنوان زبان دوم مورد استفاده قرار می گیرد.

به سبب حضور مهاجران فراوان زبان های فارسی، هندی، بنگلادشی، چینی و بسیاری زبان های دیگر در آن جا رواج دارد.

مذهب

ماده ۷ قانون اساسی مشروط ایالات متحده عربی، اسلام را مذهب رسمی کشور اعلام کرده. اما تعداد قابل توجهی از ساکنان دبی مسیحی، هندو، بودایی و بهایی هستند.هر کس نژاد پرستی و افراط گرایی در دین را ترویج دهد و نسبت به دین ابراز بیزاری کند، به زندان رفته یا از کشور اخراج می شود.

غذاهای دبی

ازغذاها و خوراکی های خوشمره دبی نام می بریم و در ادامه این مقاله درباره آن ها به شما توضیح می دهیم .منوشه(Manousheh)، نان سنگک ایرانی(Irainian Sangak) ،شاورما(Shawarma)، چلوکباب(Chelo Kebab) ، الحریص(Al Harees) ، المچبوس(Al machboos)، قوزی(Ghuzi) ، شتر شکم پر(Camel kabab) ، که در آن ها گوشت استفاده می شود.تبوله(Tabbouleh) ، کوسا محشی(Kousa Mahshi)، شاک شوکا(Shakshuka )، شیرین پلو(Shirin Polo) ، بابا گانوش(Baba Ganoush) ، فاتح(Fatteh) ، کلاج(Kellaj) ، فلافل(Falafel)، فتوش(Fattoush) که با سبزیجات پخته می شوند.

شیش تاووک(Shish Tawook) ، لحم بالعجین(Lahem Bl Ajin)، نان تابون(Taboon bread) غذاهای خیابانی هستند.مهالابیا(Mahalabiya) ، لقیمات(Luqaimat) ، کنافه(Knafeh ) ، خانفروش(Khanfaroosh) شیرینی های بسیار خوشمزه ای هستند.

ویزا های دبی

ویزای توریستی دبی بسته به مدت زمان آن انواع مختلفی دارد:

  1. ویزای توریستی ۱۴ روزه فوری
  2. ویزای توریستی ۱۴ روزه عادی
  3. ویزای توریستی یکماهه
  4. ویزای توریستی سه ماهه
  5. ویزای توریستی مولتی سه ماهه

مدت زمان صدور ویزای دبی :

  • مدت زمان صدور ویزای عادی ۷ روز و فوری ۳ روز است.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دبی

  • اسکن رنگی از کلیه صفحه‌های گذرنامه
  • یک قطعه عکس با زمینه سفید

 

مطالب مشابه:

آپارتمان قسطی  ویلای قسطی  خرید ویلا با هزینه کم  

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...