پایتخت امارات متحده عربی

 

پاینخت امارات متحده عربی

دبی پس از ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی، دومین شهر ثروتمند این کشور به حساب می آید.

اکثر گردشگرانی که به دبی سفر می کنند، تصور می کنند درآمد روز افزون و پیشرفت دبی در درجه اول از نفت تامین می شود؛اما در واقعیت دولت این کشور تنها از مقادیر کمی از ذخایر نفتی برای تولید و توسعه زیر ساخت های این کشور جهت پیشرفت تجارت، تولیدات، گردشگری و به طور کلی تقویت اقتصادی دبی استفاده کرده است.. 

 

درآمد در دبی

تولیدات نا خالص داخلی دبی

حدود ۹۵% از تولیدات ناخالص داخلی دبی از منابع نفتی تامین نمی شود. تا کنون درآمدهای حاصل از صادرات نفتی این شهر کمتر از ۱% تولیدات ناخالص داخلی دبی را پوشش داده است. اما صنعت گردشگری پیشرفته دبی ۲۰ درصد از تولیدات ناخالص داخلی را تحت پوشش و حمایت خود دارد.

این اعداد و ارقام نشان می دهد که چرا دبی قصد دارد برای تبدیل شدن به یک قطب اقتصادی پویا و متنوع وابستگی خود را به سوخت های فسیلی کاهش داده و در تخصص ها و زمینه های دیگری هم افسار قدرت را به دست بگیرد.

 گردشگری در پیشرفت اقتصادی دبی

در سال های اخیر، گردشگری به عنوان یک پشتوانه مهم برای تقویت اقتصاد دبی شناخته شده است. بر اساس آماری که از اطلاعات رفت و آمد های هوایی در سال ۲۰۱۳ بدست آمد، دبی در میان ۷ کشور پر بازدید جهان قرار گرفت و همچنان  در زمینه گردشگری حرکتی رو به جلو دارد.

به لطف بازارهای متنوع و مراکز خرید بی شمار و فوق العاده، دبی قطب تجاری و مرکز خرید خاورمیانه محسوب می شود. دبی به راستی شایسته عنوان پر بارو زیبای “شهر طلا” می باشد وجالب است بدانید اخیرا هم به این نام معروف شده است؛زیرا این شهر دارای بیش از ۲۵۰ طلا فروشی می باشد.

شرایط زندگی و هزینه ها در دبی

دبی در سال های اخیر به میزان قابل توجهی داخل لیست گران ترین کشورهای دنیا به سمت عدد بزرگتری در حال حرکت است.این حرکت نشان میدهد این شهر در تلاش است تا هزینه های موجود برای افرادی که در این شهر اقامت دارند کمتر بشود و این افراد اقامت راحت تری در دبی داشته باشند،باید بدانید دبی در مقایسه با شهر های گرون دنیا مثل سنگاپور، لندن و نیویورک هزینه های پایین تری دارد. برای زندگی در یک سطح معمولی و البته راحت و با هزینه های متوسط در دبی یک فرد مجرد در ماه به حدود ۳۱۹۰ درهم احتیاج دارد و توی یک سال این هزینه حدود ۳۸,۲۸۰ درهم تخمین زده شده است.اگر شما هم به دنبال خرید آپارتمان ها و ویلاهای فوق لاکچری و بی نظیر و طراحی معماری بی نظیر در دبی هستید و قصد دارید سرمایه خود را با کمترین ریسک تبدیل به املاک در بهترین مناطق شهر دبی کنید بی تردید گروه داماک گروپ با طیف گسترده انواع املاک و مستغلات و با تنوع قیمت و شرایط خرید بهترین انتخاب  داماک خواهد بود.

 

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...