خرید ملک در دبی با وام بدون بهره و اقساط بلند مدت

خرید ملک در دبی

 قوانین و مقررات محدودکننده خرید ملک در دبی بازبینی اساسی شد که از آن به بعد اجازه خرید ملک در دبی به خارجی‌ها داده شد. این بهبود قوانین موجب شکوفایی و رشد سرمایه‌گذاری در دبی در حوزه املاک دبی شد.

بیشتر املاک و برج‌های دبی توسط سرمایه‌گذارانی خریداری شد که دنبال فروش مجدد یا اجاره آن‌ها بودند. به همین دلیل با وجود افزایش قیمت ملک در سرتاسر جهان و رکود اقتصادی در مقایسه با سایر شهرهای دنیا، قیمت ملک در دبی هنوز هم مناسب است.

تنها مسئله‌ای که خریداران ملک در دبی را آزرده می‌کند، تأخیر در تحویل ملک در دبی است. حساب اتحادیه برای املاک و برج‌های جدید در دبی اجباری شد. طبق این قانون جدید، سازنده‌ها نمی‌توانند از خریداران ملک در دبی به‌طور مستقیم پول دریافت نمایند. در عوض وجوه مربوطه را به حساب اتحادیه واریز می‌کنند.این کار برای جلوگیری از ناپدیدشدن پیمانکاران و سازندگان ملک در دبی پس از دریافت پول و تضمینی برای خریداران است تا برای مثال استخر 30متری که پولش را پرداخت کرده‌اند، موقع تحویل به حوض 3متری تبدیل نشود.

مرحله اول: تنظیم و امضای قول‌نامه

قول‌نامه یا MOU توافق‌نامه‌ای است که بین خریدار و فروشنده امضا می‌شود. در این توافق‌نامه همه کلیات و جزئیات معامله باید مشخص شود. برای نمونه قیمت توافقی، تاریخ انتقال سند، نحوه پرداخت، مسئولیت هرکدام از طرفین در پرداخت هزینه‌های انتقال سند و ارائه مدارک لازم باید ذکر شوند. معمولا تاریخ انتقال سند 30 تا 45 روز بعد از امضا قول‌نامه تعیین می‌شود تا هرکدام از طرفین زمان کافی برای تهیه مدارک لازم برای انتقال سند را داشته باشند.

خریدار هم‌ زمان با امضا MOU چکی به مبلغ ۱۰درصد از کل ارزش معامله را به‌نام فروشنده صادر می‌کند. این چک تا روز انتقال سند نزد مشاور املاک به امانت می‌ماند. اگر خریدار به هر دلیلی از معامله منصرف شد، مشاور املاک می‌تواند چک او را به فروشنده تحویل دهد.

خرید ملک در دبی

مرحله دوم: دریافت برگه NOC از سازنده ملک

حدودا دو هفته قبل از تاریخ انتقال سند خریدار و فروشنده باید به دفتر سازنده ملک مراجعه نموده و درخواست صدور برگه NOC نمایند. نکته مهم در این بخش آنکه حضور هر دو طف معامله در دفتر سازنده ملک الزامی است.

مرحله سوم: انتقال سند و پرداخت وجه

حضور خریدار و فروشنده و نماینده مشاور املاک در یکی از دفاتر سازمان املاک دبی جهت انتقال سند و پرداخت وجه معامله الزامی است. در این مرحله مابقی مبلغ به فروشنده پرداخت شده و سند به خریدار منتقل می‌شود.

نکته بسیار مهم اینکه تا روز انتقال سند در دفتر سازمان املاک دبی، هیچ‌گونه وجهی بین خریدار و فروشنده ردوبدل نمی‌شود. در روز انتقال سند هم حضور خود مالک در سازمان املاک دبی برای دریافت وجه و امضا الزامی است.البته در برخی مجتمع‌های مسکونی این هزینه‌ها ثابت و در برخی بین 10 تا 30 درهم برای هر مترمربع در سال تعریف شده‌اند.هزینه انتقال هم جزو هزینه‌های خرید ملک در دبی است. اگر ملک دسته دوم بخرید، مالک حدود 2 تا 5درصد مبلغ معامله را از خریدار مطالبه می‌کند. البته با مذاکره می‌توانید فروشنده را در پرداخت این هزینه شریک نمایید.فروشنده و خریدار باید کمیسیون بنگاه مشاور املاک را هم که حدود یک‌درصد از قیمت فروش است، پرداخت نمایند.

DAMAC group  به عنوان یک رهبر جهانی در املاک مارک دار در حال توسعه یک هتل 1.35 میلیارد دلاری در هتل و اقامتگاههای لوکس در منطقه Burj دبی به نام DAMAC Towers توسط Paramount Hotels & Resorts دبی است که اولین اقامتگاه های هتل مارک Paramount را در خود جای می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر شما می توانید به سایت DAMACGROUP.IR مراجعه کنید و از جواب سوالات بی جواب خود را درمورد ویلاها ، هتل ها ، آپارتمان ها ، کسب و کار ، درآمد و... را از سایت داماک گروپ DAMAC GROUP پیدا کنید .

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...