سرمایه گذاری از طریق خرید ملک و اپارتمان در دبی

 

یکی از راه ها برای اقامت ،سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در دبی، خرید ویلا در دبی،خرید آپارتمان در دبی،فروش ویلا در دبی   فروش آپارتمان در دبی برای اقامت است.شما با این کار می توانید صلاحیت اخذ ویزای اقامت 5 ساله دبی را به دست آورید.اما اخذ این نوع ویزا در دبی شرایطی دارد که یکی از این شروط اخذ این نوع ویزا است ومی توان به عدم تامین سرمایه از طریق وام و نیز حفظ ملک خریداری شده به مدت حداقل 3 سال اشاره نمود.

دبی معروفترین شهر امارات متحده و نیز پایتخت این کشور عربی محسوب می شود. دبی بنام عروس خلیج فارس مشهور است .این شهر ثروتمند در بخش شرقی شبه جزیره عربی در ساحل خلیج فارس قرار دارد. هم اکنون این کشور به عنوان مرکز بازرگانی آسیای غربی معروف است. جالب است بدانید که دبی با استفاده از درآمد حاصل از فروش نفت به رشد و توسعه سریعی دست یافت اما اکنون سهم نفت در توسعه دبی کم رنگ شده و اقتصاد این کشور غالبا متکی بر درآمدهای ناشی از بازرگانی، توریسم، هوانوردی، املاک و خدمات مالی است.

 سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در دبی

شرایط سرمایه گذاری در دبی

دبی یکی از مراکز اصلی اقتصادی و از کانون های معتبر مالی و اعتباری بین المللی محسوب می شود که همواره در صدر توجه سرمایه گذاران جهانی قرار دارد. سرمایه گذاران خارجی به روش های مختلفی می توانند در این کشور سرمایه گذاری کرده و از این طریق اقامت خود و خانواده را تضمین کنند.

سرمایه گذاران با استفاده از این برنامه می توانند از مالکیت 100% بر ملک خود استفاده کنند. اما این ویزاها در این کشور با توجه به شرایط سرمایه گذاری افراد به دو صورت اقامت 5 ساله و اقامت 10 ساله صادر می شود. از امتیازات دیگر این نوع ویزاهای دبی می توان به قابلیت تمدید خودکار آن اشاره نمود.

 

اما برنامه مذکور و شرایط هر کدامیک از اقامت های این کشوراز قرار ذیل می باشد:

ویزای اقامت 10 ساله دبی ،سرمایه گذاری در پروژه های دولتی

اشخاص متخصص مثل پزشکان، دانشمندان، متخصصین، سرمایه گذاران و نیز هنرمندان

 

ویزای اقامت 5 ساله دبی، سرمایه گذاران در بخش املاک دبی همراه با حفظ 3 ساله ملک و سرمایه گذاری حاصل از درآمد مستقیم فرد و نه وام بانکی

کار افرینان دارای پروژه خاص

 

شرایط خرید ملک در دبی

مطابق قانون کشور امارات، افراد برای خرید ملک در دبی هیچ گونه محدودیت قانونی نداشته و آزادانه می توانند به خرید و فروش ملک در دبی بپردازند. اما توجه به نکاتی در این رابطه حائز اهمیت می باشد. هم اکنون مسئول و متولی نظارت بر فعالیت بازار املاک دبی اداره اراضی دبی (DLD) می باشد.

نکته دیگر در خصوص شرایط سرمایه گذاری در بخش املاک دبی و خرید ملک در این ابرشهر اماراتی و اطلاع از شرایط خرید ملک برای شهروندان خارجی است. مطابق قانون شماره 19 مصوب  در رابطه با بخش املاک امارات، شهروندان خارجی مجاز به خرید و مالکیت ملک به شکل طبقات و آپارتمان و نه زمین می باشند. پس خارجی ها در دبی می توانند از 4 سیستم زیر صاحب ملک شوند:

مصالحه: شهروندان خارجی می توانند با این قرارداد در واحدهای مسکونی این کشور به مدت 50 سال تملک کنند و در صورت توافق طرفین ،قرارداد قابل تمدید است. پس قرارداد مصالحه به مالک اجازه بهره برداری، ساخت و ساز یا مرمت ملک را می دهد.

تملک: در دبی به شهروندان خارجی اسناد مالکیت واحدهای مسکونی به مدت 99 سال اعطاء می شود. این امر به آنها اجازه خرید و فروش و معامله آپارتمان ها و ویلاها (و نه زمین) را می دهد.

اوسوفراکت: با این قرارداد شهروندان خارجی می توانند واحدهای مسکونی را بدون تغییر کاربری به مدت 99 سال تحت تملک قرار دهند.

نواحی مجاز برای خرید ملک در دبی

همانطوری که در مطالب قبلی نیز بیان شد، شهروندان خارجی از جمله ایرانیان نیز مجاز به خرید ملک در این کشور می باشند.  مطابق قانون، در شهر دبی 9 ناحیه وجود دارد که ایرانی ا مجاز به سرمایه گذاری و خرید ملک در آنجا هستند. این نواحی نه گانه عبارتند از:

  • جزیره یاس
  • سعادیه
  • ریم
  • ماریا
  • لولو
  • ساحل الرها
  • ساع السداریه
  • الریف
  • شهر مصدار

این نواحی در حال حاضر از بازار معامله خوب و نرخ خرید و فروش مطلوبی برخوردار است و کارشناسان نیز به افراد خرید ملک در این نواحی را توصیه می کنند.

همه چیز در مورد دبی (هتل های لوکس ، ویلاهای لاکچری ، سوییت های خاص ،جاذبه های گردشگری و...)  را از سایت  damacgroup.ir پیگیری نمایید و از راهنمایی های مشاورین داماک برخوردار شوید تا اقامت بیاد ماندنی در دبی داشته باشید و اگر برای کسب و کار به دبی میروید کسب و کار دلاری یا درهمی بالایی داشته باشید. شما می توانید با کمک داماک گروپ DAMAC GROUP  سرمایه گذاری مطمئنی داشته باشید و در آمد خوبی داشته باشید و از زندگی لوکس دردبی لذت ببرید .

 

 

 

 

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...