اقتصاد دبی

داماک گروپ DAMAC  بزرگترین سایت املاک دبی

اقامت خانوادگی شما در دبی با داماک

اقتصاد دبی روز به روز در حال پیشرفت و صعود است است. همانطور که می دانید تغییرات اقتصادی رو به رشد آن، دبی را به شهری منحصر به فرد و لوکس تبدیل کرده است.

دبی قطب تجاری خاورمیانه

دبی یک مقصد گردشگری مهم است و بندر آن “جبل علی” در مرکز صادرات و تجارت خاورمیانه فعالیت می کند و نقش بسیار مهمی در این زمینه دارد.

با معرفی مرکز مالی بین المللی دبی در سال ۲۰۰۴، دبی در زمینه های صنایع خدماتی مانند فناوری اطلاعات (IT) و امور مالی جایگاه ویژه خود را به عنوان یک قطب جهانی به گوش جهانیان رسانده است.

شهر دبی یکی از شهرهای مدرن دنیا به‌حساب می‌آید که روزبه‌روز بر جمعیت مهاجران به این شهر از سراسر دنیا به‌خصوص چین، هند، ایران، اروپا و ... افزوده می‌شود.

نکته‌ای که باید در مورد زندگی در امارات متحده عربی و شهر دبی گفت این است که افراد وطنی دبی از هرگونه مالیاتی معاف می‌باشند و همین امر می‌تواند زندگی را برای افراد مقیم دبی آسان کند.

اما افراد مهاجر تمامی مالیات‌ها را باید پرداخت کنند همچنین امتیازاتی که دولت برای افراد مقیم دبی در نظر می‌گیرد بی‌شک برای مردمان مهاجر لحاظ نمی‌شود.

درواقع هر فردی طبق شرایطی که دولت برای اقامت گرفتن افراد خارجی در نظر گرفته است، می‌توانند طی روند مشخص اقامت خود را در دبی دریافت کنند. اما باید گفت زندگی برای افراد مهاجر بسیار گران‌تر از زندگی برای افراد مقیم دبی است. نکته مهمی که می‌توان در مورد دبی گفت این است که دولت امارات متحده توانسته است تورم را برای تمام اقلام به صفر برساند.

تاثیر صنعت گردشگری در پیشرفت اقتصادی دبی 

در سال های اخیر، گردشگری به عنوان یک پشتوانه مهم برای تقویت اقتصاد دبی شناخته شده است. براساس آماری که از اطلاعات رفت و آمد های هوایی در سال ۲۰۱۳ بدست آمد، دبی در میان ۷ کشور پر بازدید جهان قرار گرفت و همچنان در زمینه گردشگری حرکتی رو به جلو دارد.

به لطف بازارهای متنوع و مراکز خرید بی شمار و فوق العاده، دبی قطب تجاری و مرکز خرید خاورمیانه محسوب می شود. دبی به راستی شایسته عنوان پر بارو زیبای “شهر طلا” می باشد وجالب است بدانید اخیرا هم به این نام معروف شده است؛زیرا این شهر دارای بیش از ۲۵۰ طلافروشی می باشد.

اقتصاد دبی

تاثیر درآمدهای نفتی در پیشرفت اقتصاد دبی 

دبی پس از ابوظبی( پایتخت امارات متحده عربی)، دومین شهر ثروتمند این کشور به حساب می آید. اکثر گردشگرانی که به دبی سفر می کنند، تصور می کنند درآمد روز افزون و پیشرفت دبی در درجه اول از نفت تامین می شود؛اما در واقعیت دولت این کشور تنها از مقادیر کمی از ذخایر نفتی برای تولید و توسعه زیر ساخت های این کشور جهت پیشرفت تجارت، تولیدات، گردشگری و به طور کلی تقویت اقتصادی دبی استفاده کرده است.

کاهش وابستگی دبی به درآمدهای نفتی

حدود ۹۵% از تولیدات ناخالص داخلی دبی از منابع نفتی تامین نمی شود. تا کنون درآمدهای حاصل از صادرات نفتی این شهر کمتر از ۱% تولیدات ناخالص داخلی دبی را پوشش داده است.

اما صنعت گردشگری پیشرفته دبی ۲۰ درصد از تولیدات ناخالص داخلی را تحت پوشش و حمایت خود دارد.این اعداد و ارقام نشان می دهد که چرا دبی قصد دارد برای تبدیل شدن به یک قطب اقتصادی پویا و متنوع وابستگی خود را به سوخت های فسیلی کاهش داده و در تخصص ها و زمینه های دیگری هم افسار قدرت را به دست بگیرد.

اقامت خود و خانوادتان را در عرض 40 دقیقه  با خرید ملک از شرکت داماک بخواهید،مهاجرت رویایی در عین حال واقعی داشته باشید . داماک damac  در نظر دارد وام هایی بدون بهره با شرایط اقساط خانه ای لوکس و لاکچری و فول فرنیش آماده تحویل در اختیار مردم قرار دهد .داماک گروپ مفتخر است شما را در ساخت ویلا لاکچری و لوکس  در دبی یاری کند .

مطالب مشابه:

 پاسپورت      دریافت ویزای دبی    قوانین ویزای امارات     damac       اجاره ملک با داماک        آپارتمان های لوکس

انتقال سند با پیش پرداخت و اقساط  بدون بهره با داماک

ساخت ویلا در دبی طبق سلیقه شما

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...