دبی

داماک گروپ DAMAC GROUP بزرگترین املاک دبی

اقامت خانوادگی شما در دبی با داماک

آسمان خراش های دبی

رویکرد دبی از کویر و آسمان خراش های درخشان آن، مانند یک معجزه، خیره کننده و زیبا است.

دستاوردهای معماری دبی نشان دهنده این است امارت به عنوان یک مرکز بزرگ تجاری و یک شهر مدرن است. دبی اکنون دارای بلندترین ساختمان جهان است برج آل با خلیفه ۸۲۸ متر، بلندترین هتل JW Marriott Marquis با ۳۵۵ متر و بلندترین ساختمان مسکونی ، برج شاهزاده با ۴۱۳ متر است. در اواخر دهه، دبی مرکز بالاترین ساختار جهان که برج نامیده می شود،خواهد بود.برج آل خلیفه که به عنوان یک ساختار معماری است که فضایی برای یک هتل، رستوران، یک عرصه دیدنی و غیره منتظره جدا از سایر آسمان خراش های دبی را تشکیل داده است. این ترکیب طولانی از اولویت های جهانی منعکس کننده پویایی اقتصادی شهر، کسب و کار دانش و الهام بخش کنجکاوی و خوش بینی در مورد جایی است که همه آن را می توان در دبی کشف کرد.

 

رقابت دبی و عربستان برای ساخت بلندترین برج جهان

با توجه به تعداد ساختمان هایی در جهان که بیش از ۱۵۰ میلیون نفر در آنها قرار دارند، دبی پس از هنگ کنگ و نیویورک در رتبه سوم قرار دارد. بعضی از بزرگترین معماران جهان به دبی کمک کرده اند، اما این شهر همچنین به استعدادهای معماری و مهندسی منطقه احتیاج دارد. با این حال، دبی بیشترین تعداد ساختمان های بیش از ۳۰۰ متری را دارد که بلندتر از منهتن یا هنگکنگ یا شیکاگو است. رانندگی را می توان از هشت خط جاده شیخ زاید شروع کنید ، از خلیج گذشته و به سمت دریای دبی بروید و خواهید دید که چگونه آسمان خراش ها منعکس کننده نیروهای دینامیکی هستند که مردم و کسب و کار را به دبی جذب می کنند.

برج خلیفه  بلندترین برج جهان در حال حاضر

و درنهایت، بزرگ‌ترین برج جهان و سازه‌ای که تاکنون هیچ آسمان‌خراشی نتوانسته به رکوردش دست پیدا کند، برج خلیفه (Burj Khalifa) در دبی است. این اثر شگفت‌انگیز معماری، 828 متر ارتفاع دارد و 163 طبقه برای آن در نظر گرفته‌شده است. بهترین معمارهای دنیا در دبی گرد هم آمدند تا این شاهکار بی‌نظیر را خلق کنند. در حقیقت این بنا بیشتر از اینکه برای زدن رکورد بلندترین برج‌های جهان ساخته شود، با این هدف طراحی و ساخته شد که صنعت گردشگری را در دبی جانی دوباره ببخشد و توریست‌ها را تشویق کند که به این کشور سری بزنند.در برج خلیفه، می‌توانید یک دریاچه مصنوعی که در پایین سازه قرار دارد را ببینید. این دریاچه، آن­ هم در دل شهر کویری دبی غنیمتی با ارزش است. زیرا به‌ محض اینکه قدم به طبقه بالایی برج بگذارید و نگاهتان را به دوردست‌ها ببرید، دیگر خبری از دریاچه و سرسبزی نیست و کویر است و کویر. همین باعث می‌شود که دریاچه برج خلیفه یک امکان ویژه برای اماراتی‌ها به‌حساب بیاید و برای داشتنش به خودشان ببالند.

در برج خلیفه، چهل‌ونه طبقه برای کارهای اداری در نظر گرفته‌شده است. این برج بلند، بزرگ‌ترین بالکن جهان برای تماشای نمای بیرون را دارد و یک رستوران در طبقه 122 برج قرارگرفته که می‌تواند مرتفع‌ترین رستوران در کل جهان باشد.موقع سکونت در برج خلیفه می‌توانید از چهار استخری که برای این مجموعه در نظر گرفته‌شده استفاده کنید یا ساعت‌هایی را به کتابخانه مخصوصی که برای اعضای برج در نظر گرفته‌شده بروید و مطالعه کنید. البته که این برج مسجد هم دارد و می‌توانید برای راز و نیاز به آنجا بروید.

خیایان شیخ زاید

درخشش ساختمان ها در حاشیه خلیج فارس

ساختمان ها به معنی مردم است. انتظار می رود تا سال ۲۰۲۰، جمعیت دبی از میزان فعلی خود یعنی ۲٫۷ میلیون نفر به بیش از سه میلیون نفر افزایش یابد. امارات متحده عربی با ترکیبی پایدار از فرهنگ ها و شیوه زندگی آسان، مردم را به خود جلب می کند، نه فقط مردم محلی از منطقه بلکه مردم دنیا را جذب می کند. به همین دلیل اکثر آسمان خراش ها ساختمان های مسکونی هستند (۵۱ درصد)، بعد از آن، ساختمان های مخلوط و دفاتر (۲۱ درصد) . این فقط یک مسابقه بزرگ نیست، بلکه طراحی و ظاهر زیبایی را ارائه می دهد که چیزی را کاملا متفاوت با دبی هیجان انگیز در مورد خلیج فارس ایجاد می کند. با توجه به بشار کایالی از ساختمان الغرایر، شرکتی که در دبی تاسیس شده است، نمای ساختمان نقره ای برج آل خلیفه  را طراحی کرده است، طراحی بسیار مهم است. کایالی می گوید زیبایی یک نمای ساختمان، فراتر از ظاهر آن است و به تعیین فضاهای عمومی اطراف آن کمک می کند. در ناحیه مالی دبی ، درخشش نقره ای و مسی دو برج که برج امیرو برج جمیره را تشکیل می دهد – برج اولی ایستاده در فاصله ۳۵۴٫۶ متر است و در نهایت نور خورشید را در شکوه طراحی مدرنیستی به تصویر می کشد.

 دبی

آسمان خراش های دبی و تحول دبی در دو دهه اخیر

بسیاری از آسمان خراش ها در دبی با انواع طرح های سنتی عربی، مانند مشرابیا، صفحه ای برای سایه و حفظ حریم خصوصی، تزئین شده اند، در حالی که دیگران دارای ویژگی های هندسی متمایز هستند. به عنوان مثال، طراحی دو برج مارپیچ JW Marriott در تاریخ خرما، نماد مرسوم زندگی عربی است. برج العرب به عنوان یک هتل در سال ۱۹۹۹ دریک جزیره ی مصنوعی در جمیرا واقع شده است؛ این نخستین ساختمان های بلند قد طراحی شده است که از دبی نام گذاری شده اند. قبل از سال ۱۹۹۹، دبی حتی  یک ساختمان بیش از ۲۰۰ متر نداشت، اما پس از آن، خیلی سریع ساختمان های فوق العاده بلند شروع شد.

هتل ماریوت دبی

و طراحی متفاوت  و حیرت انگیز

یکی دیگر ازطراحی های برجسته برج کایان، یک ساختمان پیچیده قابل توجهی است که در ارتفاع ۳۰۶٫۴ متری واقع شده است و در مارینا دبی واقع شده است. مجتمع آپارتمانی لوکس، هر طبقه از کایان ۱٫۲ درجه در جهت عقربه های ساعت و در کل ساختمان پیچ خورده ۹۰ درجه از بالا به پایین تنظیم شده است. از پالم جمیرا، منظره شگفت آور دبی مارینا وضعیت خود را به عنوان بزرگترین مجموعه آسمان خراش های آپارتمان در جهان ارائه می دهد. آسمان خراش ها در دبی در حال حاضر نماد امارات است به همان اندازه که کویر ازهزاران سال پیش بوده است. این تمدن های مدرنیست متعلق به شهر و مردم آن به عنوان یک هویت است که یادآوری از فولاد، بتن و شیشه ای است که در دبی با سطح درستی از عزم و اراده به دست می آید.

برج چرخان دبی

برج چرخان دبی یکی دیگر از جاذبه های اعجاب انگیز این شهر به حساب می آید که در تور دبی دیدن از آن خالی از لطف نیست. این برج گردان ۸۰ طبقه، مدام تغییر شکل می دهد. در واقع ساکنین این برج هستند که تصمیم می گیرند کدام جهت را برای چشم انداز خود انتخاب کنند. آسمان خراش چرخان دبی چشم انداز ۳۶۰ درجه دارد.

قابلیت گردش ۳۶۰ درجه برج چرخان دبی

اگر هنوز نمی دانید که برج چرخان چگونه کار می کند، تنها کافی است به نام آن رجوع کنید. ساکنان این آسمان خراش علاوه بر جهت دلخواه می توانند سرعت چرخش مورد نظر آسمان لوکس خود را نیز انتخاب کنند. دیگر نیازی نیست نگران آفتاب بعد از ظهر باشید. تنها کافیست ۹۰ درجه به چب بچرخید. آیا می خواهید سمت دیگری از شهر را ببینید، ۹۰ درجه به راست بچرخید.

گفته می شود که این پروژه در سال ۲۰۰۸ توسط معمار دیوید فیشر به نمایش گذاشته شده است و پیش بینی می شود ارتفاع آن تا ۴۲۰ متر بالا رود. برج چرخان سومین آسمان خراش بلند این شهر محسوب خواهد شد. 

برج چرخان دبی ، سازه ای از پیش ساخته شده

برج چرخان دبی اولین ساختمان از پیش ساخته شده جهان خواهد بود. به نقل از فیشر: ۹۰ درصد ساختمان، به استثنای ستون مرکزی، از قبل در کارخانه تولید شده و سپس به محل ساخت و ساز منتقل می شود. سپس هر آپارتمان به ستون مرکزی و به صورت تکه تکه وصل می شود. انجام این کار نه تنها هزینه های پروژه و تعداد کارگران مورد نیاز را کاهش می دهد، بلکه باعث می شود که ساخت برج تا ۳۰ درصد سریع تر انجام گیرد.

در داماک گروپ DAMAC GROUP با ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات به صورت آنلاین می کوشد تا به عنوان معتبرترین املاک  تجربه ی لذت بخش یک رزرو اینترنتی را برایتان تداعی کند. شما در هر کجای دنیا که باشید، در هر ساعت از شبانه روز می توانید از طریق سایت داماک گروپ  DAMAC GROUP بلیط هواپیما، می توانید بهترین هتل ها ،سوئیت های لاکچری و... را انتخاب کنید.

 

 

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...