مهاجرت و اقامت

داماک damac بزرگترین سایت املاک دبی

مهاجرت و اقامت به کشور زیبای امارات متحده عربی

ذهن خیلی ها درگیر این است که چگونه یک مهاجرت موفق به دبی را برنامه ریزی کنند. آنها می خواهند نه در مبدا و نه در مقصد دچار مشکل شوند و برنامه ریزی هایشان مثل ساعت اجرا شود. در مقاله سه گام اساسی مهاجرت موفق به دبی نکاتی پرداخته ایم، که اگر رعایت شوند برای آینده متقاضی مهاجرت یک نتیجه تضمینی به همراه خواهد داشت،با داماک گروپ همراه شوید.

 کسب آگاهی در پروسه مهاجرت موفق به دبی

اگر تصمیم به مهاجرت  دبی دارید؛ پس بهتر است آستین ها را بالا بزنید و مشغول به مطالعه شوید. بهترین کار این است که خودتان از چند و چون ماجرا و چگونگی یک مهاجرت موفق اطلاع داشته باشید. نباید همه چیز را به اختیار مدعیان سرویس های مهاجرتی گذاشت. آنها گاهی ممکن است منافع شما را فدای منافع خودشان کنند. پس بهتر است برای مهاجرت موفق به دبی قبل از پیدا کردن یک وکیل درست و حسابی مهاجرت کمی سطح آگاهی تان را افزایش دهید.

مطالعه باید از شرایط خودتان آغاز شود. ببینید چقدر دارایی دارید و چقدر برای مهاجرت بودجه در نظر گرفته اید. دارایی هم می تواند مفهوم مالی داشته باشد و هم مفهوم دانش ، تجربه و تخصص. این ها را بسنجید و یک گام به جلو بردارید. مطالعه شرایط خانواده هم در این مرحله مهم است و به مهاجرت موفق به دبی  کمک می کند.برای کسب آگاهی بیشتر با داماک گروپ همراه شوید.

شرایط مهاجرت به امارات 

مهاجرت به امارات ، شرایط اخذ اقامت امارات و انواع روش های مهاجرت به امارات در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. از چه روش هایی می توان به امارات مهاجرت کرد؟ هزینه های زندگی در امارات به طور میانگین چقدر است؟ آیا اخذ تابعیت و پاسپورت امارات برای ایرانیان امکان پذیر است؟ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در زمینه مهاجرت به امارات پاسخ داده و به مهمترین و اساسی ترین نکات در این زمینه می پردازیم. در سال های اخیر تعداد مهاجران به امارات افزایش پیدا کرده است و در اکثر موارد مشکلاتی برای آن ها به وجود آماده است. با توجه به حساسیت موضوع مهاجرت به کشور امارات متحده عربی ما سعی می کنیم که برخی از ابهامات این موضوع را رفع کنیم.

امارات از جمله کشورهای حاشیه خلیج فارس می باشد که با توجه به پیشرفت چشمگیری که در سال های اخیر داشته است مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است و با توجه به ذخایر غنی نفتی و درآمدزایی امارات از طریق صادرات نفت، این کشور بستر مناسبی برای زندگی و کار به شمار می رود، اما لازم است از همین ابتدا توجه بفرمایید که دریافت اقامت بلند مدت و کسب تابعیت و شهروندی امرات بسیار دشوار می باشد و تنها افرادی که ۳۰ سال در این کشور زندگی کرده اند می توانند موفق به دریافت اقامت بلند مدت امارات شوند.

مهاجرت به امارات و شرایط عمومی آن

مهاجرت به امارات و ورود به این کشور در سال های گذشته هدف افراد زیادی در راستای امر مهاجرت بوده است. امارات متحده عربی، کشوری در حاشیه خلیج فارس و متشکل از ۷ شیخ نشین می باشد که این مناطق شامل ابوظبی به عنوان پایتخت این کشور، دبی، شارجه، عجمان، فجیره، راس الخیمه و ام القوین می باشد. کسانی که قصد دریافت مهاجرت به امارات را دارند باید بسته به شرایط خود از طریق یکی از مسیرهای مهاجرت را برای دریافت مهاجرت به امارات اقدام نمایند.

مهاجرت به امارات از طریق کار

کار در امارات و پاسپورت کاری امارات ـ کارفرمای اماراتی

مهاجرت به امارات از طریق کار یکی از روش های اخذ اقامت این کشور می باشد. با توجه به نرخ بیکاری بسیار پایین در این کشور که عدد ۱٫۷ درصد می باشد، معمولا متقاضیان کار برای این کشور بسیار زیاد می باشد. شخص برای کار در کشور امارات نیاز به پیدا کردن اسپانسر یا کارفرما دارد و این کارفرما باید برای شخص درخواست مجوز کار از وزارت منابع انسانی امارات گرفتن کند.

یکی از مزایای کار و مهاجرت کاری به امارات ، حقوق های مناسب و عدم وجود مالیات بر درآمد در این کشور می باشد و اشخاص از پرداخت مالیات معاف می باشند ولی از بزرگترین معایب کار در کشور امارات عدم امکان اقامت بلند مدت و تابعیت این کشور می باشد که اشخاص پس از اتمام مدت قرارداد کاری مجبور به بازگشت به کشور خود می شوند و نمی توانند درخواست شهروندی یا اقامت بلند مدت بدهند و همینطور همیشه به علت نیاز به تمدید پاسپورت کار این مشکل و استرس برای نیروهای کار خارجی وجود دارد که مجوز کار آنها تمدید نشود.

افرادی که برای کار در امارات اقدام می کنند، از ابتدا نمی توانند همسر و فرزندان خود را همراه با خود به امارات ببرند و باید ابتدا خود شخص متقاضی کار به امارات برود و مجوز کار خود را دریافت کند و بعد همسر و فرزندان شخص می توانند به وی ملحق شوند. برخی مشاغلی که در کشور امارات از نظر کار شرایط مناسبی دارند، عبارتند از: توریسم، صنعت نفت ، پرستاری ، حسابداری و…

البته در امارات با اینکه به اشخاصی که در این کشور کار می کنند و مجوز کار دارند اقامت بلند مدت اعطا نمی شود و همیشه احتمال عدم تمدید مجوز کار این افراد را تهدید می کند، ولی اشخاصی نظیر ورزشکاران و هنرمندان برجسته ، دکترها و محققین متخصص می توانند با استخدام در یک باشگاه یا دانشگاه یا شرکت خاص درخواست اقامت بلند مدت و ۵ ساله امارات را بدهند و در صورت موافقت دولت به این اشخاص اقامت بلند مدت و ۵ ساله به همراه خانواده آنها اعطا می شود.

 مهاجرت و اقامت

مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری بر خلاف مهاجرت به این کشور از روش هایی نظیر تحصیل و کار به اقامت بلند مدت منجر می شود. کشور امارات از تاریخ ۳ فوریه سال ۲۰۱۹ قانون جدید اعطای اقامت بلند مدت خود را شروع کرده است و این اقامت های ۵ ساله و ۱۰ ساله که به صورت خودکار تمدید می شود، به شخص اجازه کار، تحصیل و زندگی در کشور امارات را با ۱۰۰% مالکیت فعالیت تجاری می دهد.

مهاجرت، یک تحول اساسی در زندگی افراد مهاجر محسوب می گردد و بسیاری از افراد، مهاجرت به کشورهای عربی را انتخاب می کنند که از جمله آنها مهاجرت به دبی می باشد. برخی کشورهای عربی مانند امارات شرایط ایده آلی برای زندگی و اقامت دارند. از این رو هر ساله افراد زیادی از نقاط مختلف به خصوص کشور ایران جهت اقامت بلند مدت در این کشور، وارد خاک دبی می شوند. ناگفته نماند که شهر دبی از جمله شهرهای بی نظیر عربی است که البته شرایط خاص خود را برای مهاجر پذیر بودن دارد.

شرایط اقامت و مهاجرت به دبی

همان طور که مطلع هستید شهر دبی از امکانات رفاهی و تکنولوژی پیشرفته ای برخوردار است که هر ساله افرادی زیادی را به سمت و سوی خود می کشاند. اما شرایط زندگی در این کشور به گونه ای خاص است. چراکه این امر می تواند اقتضای موقعیت جغرافیایی امارات باشد. به بیان ساده تر، از آنجا که درجه حرارت در دبی بسیار بالاست، لذا در صورتی که میزان درجه حرارت در حداکثر قرار داشته باشد، ساعات کاری از 16:00 الی 19:00 خواهد بود. در غیر این صورت ساعات کاری عادی در این شهر از 8:00 الی 13:00 می باشد. آداب و رسوم مردمان دبی با دیگر کشورها تفاوت دارد. اقتصاد دبی بر پایه منابع طبیعی مانند نفت، گردشگری، املاک، تجارت سنتی و… قرار دارد و درصد ساخت و ساز در این شهر به صورت چشمگیری افزایش یافته است.

مهاجرت به دبی از طریق کار

صنایع و پروژه های عظیمی در دبی به عنوان شهری از امارات وجود دارد که فرصت ها و موقعیت های شغلی بسیار خوبی را برای تجار، صنعت گران، سرمایه گذاری و افرادی که در جست و کار و پیشرفت هستند، ایجاد نموده است. از این رو، اجازه ورود انحصاری و موقت به دبی برای افراد و کارکنان خارجی وجود دارد. شرایط کار در امارات و در شهر دبی بسیار مطلوب است. به طوری که با کارگران خارجی که در دبی مشغول کار هستند، به صورت کاملا خوب و مناسب رفتار می گردد.

همچنین دستمزد و حقوق مکفی به آنان پرداخت شده و در پایان کار نیز به دلیل سعی و تلاشی که در انجام کار داشته اند، پاداش تعلق گرفته و مورد تقدیر و تشکر قرار می گیرند. وضعیت اقتصادی در دبی همواره در حال پیشرفت است. چنانچه قصد مهاجرت به دبی از طریق کار را دارید، بایستی از سوی کارفرما یا یک شرکت اماراتی پیشنهاد کار دریافت نمایید. تجربه و مهارت شغلی برای اشتغال در دبی بسیار حائز اهمیت است.

شرایط کار در دبی

افراد خارجی که قصد مهاجرت به دبی و کار در این شهر را دارند، در ابتدا باید نسبت به اخذ پاسپورت و ویزای کار دبی با مهلت اعتبار 3 ماهه اقدامات لازم را انجام دهند. ساعات کاری در شهر دبی، به مدت 9 ساعت در هر روز است و هر یک از کارمندان مجاز هستند که به مدت 30 روز در سال را مرخصی بگیرند که البته تعداد 22 روز آن با حقوق بوده، اما در صورتی که مرخصی به صورت استعلاجی باشد، حقوق و دستمزد پرداخت نمی گردد. درآمد افراد شاغل در دبی بر اساس تخصص، حرفه و مهارت آنان، متغیر است. از جمله امکانات کاری که برای کارکنان در این شهر وجود دارد، دریافت دستمزد کامل بدون کسر مالیات است که خود می تواند انگیزه و مشوق بسیار خوبی برای افراد شاغل باشد.

مهاجرت به دبی از طریق ازدواج

از دیگر روش هایی که منجر به مهاجرت به دبی و اقامت در این شهر می گردد، ازدواج با فردی از شهروندان دبی است. فرآیند ازدواج در دبی به نوع دین و مذهب افراد بستگی دارد. به طور مثال اگر ازدواج به صورت اسلامی باشد، بایستی مراسم ازدواج در دادگاه شریعت انجام پذیرد. همچنین مرد بایستی مسلمان بوده و زن برای ازدواج با مرد اجازه پدر را دارا باشد. زوجین بایستی ازدواج خود را به اثبات برسانند. برای این منظور یک نسخه از گواهی ثبت ازدواج برای ارائه به مراکز معتبر دادگاه دبی وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه الزامی است. مدت زمان اعتبار ویزای اقامت افراد مهاجر که به روش ازدواج وارد دبی شده اند، از 1 تا 3 سال می باشد. بر اساس قوانین مصوب دبی، مدت اعتبار پاسپورت اقامت برای همسران نیز به صورت 3 ساله است.

مهاجرت تحصیلی به دبی

قوانین تحصیلی دبی به صورتی است که دانشجویانی که در دبی مشغول تحصیل هستند، به سهولت می توانند به دانشگاه های انگلیس، کانادا و آمریکا انتقالی گرفته و اقامت کشورهای مذکور را دریافت کنند. از این رو، شمار متقاضیان مهاجرت به دبی هر روزه در حال افزایش است. زبان تکلم مردم دبی، زبان عربی بوده اما در امور مربوط به تجارت و کسب و کار به زبان انگلیسی صحبت می کنند. به همین دلیل ارائه مدرک زبان آیلتس برای دانشجویان متقاضی تحصیل در دبی مانند تحصیل دندانپزشکی در دبی الزامی است.

سرمایه گذاری با خرید ملک در دبی

با داماک damac صاحب آپارتمان های فول فرنیش ، ویلا های لاکچری و سوئیت لاکچری شوید و از سرمایه گذاری در شهر زیبای دبی لذت ببرید. خرید ملک در دبی بسیارخوب است، چون طی چند سال اخیر بسیار پیشرفت کرده است.

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...