درباره امارات

 

درباره امارات

امارات یا به طور رسمی امارات متحده عربی، کشوری عربی در حوزه خلیج فارس است که در جنوب غربی آسیا و منطقه خاورمیانه قرار گرفته است. کشور امارات متحده عربی همانطور که از نامش پیداست، از ۷ شیخ‌نشین یا امیرنشین تشکیل شده است. این امیرنشین‌ها عبارتند از: ابوظبی (که پایتخت امارات هم هست)، دبی، شارجه، عجمان، فجیره، راس الخیمه و ام‌القوین. امارات کشور نسبتا جوانی است و در سال ۱۹۷۱ از دولت بریتانیا استقلال پیدا کرد. امارات به سبب منابع عظیم نفت و گازی که در اختیار دارد تبدیل به یکی از کشورهای ثروتمند جهان شده است و در زمان کوتاهی که از شکل‌گیری این کشور می‌گذرد به واسطه بهره‌گیری از درآمدهای نفتی، کشور زیبا و مرفهی را پدید آورده است.

کشور امارات و امیرنشین‌های آن باهدف عدم وابستگی به درآمدهای نفتی، روی گردشگری تمرکز زیادی کرده‌اند و دبی را به یکی از مقاصد گردشگری جهان تبدیل کرده‌اند. با توجه به نزدیک‌ بودن امارات به ایران، امارات تبدیل به یکی از مقاصد گردشگری ایرانیان هم شده است. امارات با سرمایه‌گذاری بر روی ساخت هتل‌های زیبا و مکان‌های تفریحی توانسته در قلب بیابان‌های گرم شبه جزیره عربستان، محیطی لذت بخش برای گردشگران پدید آورده است. علاوه بر این از آنجایی که امارات کشوری بیابانی است، تفریحات پیرامون بیابان مانند صحرانوردی و بیابان‌گردی در این کشور از رونق بالایی برخوردار است. با داماک damac و سرمایه گذاری به کمک داماک damac در حوزه خرید ملک از مهاجرت ، اقامت و سرمایه گذاری در دبی لذت ببرید.

هفت شیخ نشین امارات

امارات متحده عربی، کشوری در جوار خلیج فارس است و از مجموعه ۷ شیخ نشین در سال ۱۹۷۱ تشکیل شد. این کشور، در همان سال، استقلال یافت و اعلام موجودیت کرد. ابوظبی، دبی، شارجه، راس الخیمه، فجیره، امالقوین و عجمان هستند که دولت امارات متحده عربی را تشکیل داده اند. این کشور از شرق با عمان و از جنوب با عربستان سعودی مرز زمینی دارد و حتما می دانید که امارات با قطر و ایران هم از طریق آب های خلیج فارس همسایه است و بخش اعظم این سرزمین را صحرا تشکیل می دهد.

ابوظبی بزرگترین و دبی، دومین شیخ نشین و معروف ترین شهر این کشور است. اکثر جمعیت کشور، در سواحل آن ساکن هستند که، عمدتاً پوشیده از نمکزار می باشد. دو رشته کوه نیز در این کشور وجود دارد. امارات متحده عربی، آب و هوایی گرمسیری دارد که تابستان های آن داغ و مرطوب و زمستان هایش ملایم است و کمتر در شهرهای آن شاهد بارش برف هستیم و به طور کلی بارندگی در این کشور نادر بوده و اغلب در ماه های زمستان رخ می دهد؛ اما در طول و پایان فصل زمستان، وقوع توفان شن معمول است.

هفت شیخ نشین امارات

دبی

دبی یکی از امیرنشین های هفتگانه امارات متحده عربی است و در جنوب کشور ایران و در حاشیه خلیج فارس واقع شده و بیشترین جمعیت را در میان این هفت امارت دارد. از آنجایی همواره تور دبی از مشهورترین و پرفروش ترین تورهای مسافرتی در نزد ایرانیان است، حتما می دانید که سفر به دبی طرفداران زیادی دارد. دبی تنها ۵ درصد از مجموع وسعت خاک امارات که حدود 4.114 کیلومتر مربع می باشد را تشکیل داده است. بسیاری از مردم ایران برای تجارت و تفریح به این شهر سفر می کنند. ما در مطلبی جداگانه شهر دبی را به صورت کامل توضیح دادیم و شما را به بازدید از آن دعوت می کنیم.

جشنواره خرید دبی

در حال حاضر یعنی اواخر سال 1398 خورشیدی ایرانیان برای ورود به امارات نیاز به ویزا ندارند، اما اگر قصد اقامت بیش از 30 روز را داشته باشید باید از ضمانت ساکنان امارات متحده یا یک شرکت یا هتلی که مجوز آن صادره از امارات متحده است برخوردار باشید تا اینکه بتوانید ۳۰ روز اجازه اقامت در این شهر را بگیرید و در حال حاضر امارات به ایرانی ها اقامت بلند مدت نمی دهد.

یکی از نکاتی که باعث شده دبی و به دنبال آن امارات متحده عربی در جامعه جهانی مشهور شود، فستیوال خرید شهر دبی است که هرسال یکبار برگزار می شود. شرکت کنندگان در این فستیوال علاوه بر خرید می توانند از برنامه های موسیقی، نمایشگاه های هنری و رقص محلی نیز لذت ببرند. این فستیوال همه ساله در ژانویه به مدت 15 الی 30 روز برگزار می گردد و در این زمان تمامی صاحبان فروشگاه ها در مراکز خرید و حتی بازارهای محلی دبی، اجناس خود را با تخفیف ارائه می دهند.

 درباره امارات

جشنواره خرید دبی

گردشگری فرهنگی در امارات متحده عربی و دبی

دبی و شاید سراسر کشور امارارات در دید ما ایرانیان جای مناسبی برای آشنایی با فرهنگ نیست، زیرا ایران دارای فرهنگی هزاران ساله است و آشنایی با فرهنگ مردم شهری مانند دبی که تاریخی بسیار کوتاه تر از ایران دارند، زیاد برای هموطنان ما جذاب نیست اما در هر صورت دبی همه ساله میزبان برخی توریست های خارجی نیز می باشد که برای آشنایی با فرهنگ اعراب به امارات سفر می کنند، شما هم اگر از آن دسته افراد هستید، در ادامه چند نکته را برایتان گلچین کرده ایم که دانستن آنها خالی از لطف نیست.

برای بازدیدکنندگان دبی، فرهنگ بعد از خرید در درجه دوم جذابیت قرار دارد. بیشتر افرادی که با تور دبی و یا به صورت مستقل به این کشور سفر می کنند در کنار سفری جذاب به دنبال یک خرید خوب نیز هستند. موزه دبی در سال ۱۹۷۱ به منظور نمایش سبک زندگی سنتی در امارات ایجاد شد و شامل عتیقه‌جات و مصنوعاتی می‌باشد که از آفریقا و کشورهای آسیایی از طریق تجارت به دبی وارد شده اند.

مناظری از فرهنگ قدیم دبی را می توان از وجود ساختمان های اطراف نهر که نشانگر یک شهر قدیمی هستند، ملاحظه نمود. از دیگر جاذبه های فرهنگی دبی می توان به خانه شیخ سعید المکتوم، موزه دبی و منطقه بستکیه و روستای حتی اشاره کرد. تاریخ روستای حتی که در ۱۱۰ کیلومتری جنوبی شهر دبی در قلب کوه هایی به همین اسم و در امتداد رشته کوه حجر می باشد و شامل ۳۰ ساختمان است و قدمتش به دو تا سه هزار سال قبل برمی گردد.

مسجد الشندغه نیز ۲۰۰ سال قدمت دارد و از دیدنی های تاریخی امارات به شمار می آید.

دهکده های غوص (قریة الغوص) و میراثی (قریة التراث) که ماهی گیری و روش یافتن مروارید را به نمایش می‌گذارند، نیز از دیگر جاذبه های تاریخی و جذاب در امارات به شمار می روند.

مناطق گوناگون دبی

دبی مناطق گوناگونی دارد که برخی از آنها بیشتر شناخته می شوند و عبارت اند از جبل علی و منطقه کاملاً آزاد صنعتی دبی که از کشورهای زیادی از جمله چین، تایوان و تایلند، با هدف تولید صنایع، به آن شهر سفر می کنند. شهر اینترنتی و شهر رسانه هم در انتهای خیابان ساحلی جُمیرا و پس از عبور از برج العرب قرار گرفته اند. بستکیه نیز یکی دیگر از مناطق مهم و تاریخی شهر دبی است و اگر علاقه مند به آشنایی با فرهنگ مردم این شهر هستید، توصیه می کنم که از این ناحیه دیدن کنید. بزرگترین مرکز خرید دنباله دار دبی مرکز تجاری تفریحی دبی است، همچنین ساختمان دیگری که برنامه ریزی شده تا دبی را به یک منطقه مرکزی تجاری تبدیل کند، خلیج تجاری دبی می باشد.

منطقه بر دبی: بر دبی پیش آمدگی خلیج فارس به داخل خشکی است که مشابه رودخانه می باشد و خور نامیده می‌شود و به دو قسمت غربی و شرقی تقسیم شده است. قسمت غربی، بخش قدیمی تر شهر است که بر دبی نام دارد و اما به قسمت شرقی آن بر دیره می گویند.

ابوظبی و امارات متحده عربی

پس از دبی مشهورترین شهر امارات ابوظبی است، که 972 کیلومتر مربع مساحت دارد. اغلب تصور می کنند که دبی پایتخت کشور امارات است، اما چنین نیست و ابوظبی پایتخت این دیار به شمار می رود. در حال حاضر هنوز صنعت نفت مهمترین درآمد این شهر است و به همین خاطر ابوظبی از ثروتمندترین شهرهای امارات به شمار می رود. در امارات نیز می توانید شاهد برج های سربه فلک کشیده و مراکز خرید لوکس و متنوع باشید و خوب است بدانید که ابوظبی نیز حالا در حال پیشرفت با سرعتی سرسام آور است. در ابوظبی می توانید هم شکل مدرن این دیار را ببینید و هم با بازدید از مکان هایی مانند مسجد شیخ زاید با فرهنگ مردم آشنا شوید.

سرمایه گذاری در حوزه املاک در دبی و امارات متحده عربی

با گروه داماک damac از آپارتمان های فول فرنیش و ویلا های فول فرنیش در دبی لذت ببرید و سرمایه گذاری مطمئنی را داشته باشید.

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...