فول فرنیش

 

فول فرنیش چیست؟

اگر سری به دفاتر املاک زده باشید؛ بدون شک این واژه زیاد به گوشتان خورده و یا اگر قصد خرید ویلاهای لاکچری و یا آپارتمان های لوکس و سوئیت های لاکچری در دبی را دارید،هنگامی که در میان آگهی ها به جستجو می پردازید، واژه فول فرنیش بسیار دیده می شود. آیا تا بحال به معنی این کلمه فکر کردید و اینکه فول فرنیش چه کاربردی در املاک دارد؟

فول فرنیش با نام لاتین Full Furnish در واقع همان مبله یا مبلمان خانه است که به منظور تجیهز کردن یک ویلا و یا آپارتمان استفاده میشود.

که ویلا های فول فرنیش و آپارتمان های ول فرنیش عوامل مختلفی در مبله بودن یک ویلا تاثیر گذار هستند، همچنین میتوان قسمت های مختلفی از خانه را مورد پوشش قرار داد.

 

معنی لغت فرنیش

یک خانه فول فرنیش چه ویژگی‌هایی دارد؟

آشپزخانه فول فرنیش

اتاق پذیرایی فول فرنیش

تکنیک ارزان قیمت برای فول فرنیش کردن خانه

۱- قبل از شروع، برنامه‌ریزی کنید.

۲- از تغییر نترسید.

۳- مبلمان خانه، انتخابی مهم در فول فرنیش

۴- فروشگاه‌های دست و دوم فروشی

۵- فول فرنیش رنگارنگ

۶- دکورهای ساختنی

۷- سبک طراحی مینیمالیستی را گسترش دهید.

۸- طراحی همه جانبه تله فول فرنیش است.

زمانی که برای خرید یا اجاره آپارتمان و خانه به بنگاه مراجعه می‌کنید، ممکن است کلمه فول فرنیش را بشنوید. این واژه به این معنی است که آپارتمان کاملا مبله و دارای تمامی وسایل مورد نیاز برای زندگی است. شما کافی است یک چمدان لباس و مقداری خوراکی تهیه کرده و بدون دغدغه اسباب‎ کشی و جا‌به‌جایی، از لحظه ورود زندگی روتین و عادی خود را آغاز کنید. اما در ایران تعداد خانه‌های کمی به صورت فول فرنیش در دسترس اکثریت جامعه هستند ؛ امروز قصد داریم روشی اقتصادی و مقرون به صرفه برای فول فرنیش آپارتمان و خانه‌های ویلایی را معرفی کنیم، که برای خانه اولی‌ها و زوج‌های جوان مناسب است.

معنی لغت فرنیش

فرنیش (Furnish) در لغت به معنی مبله یا مبلمان شده است. فرنیش کردن خانه یا آپارتمان، اشاره به تجهیز کردن آن با سرویس کامل مبلمان و دیگر لوازم مورد نیاز زندگی است. تلفظ فرنیش به لهجه آمریکایی به تقریباً همان صورت نوشتاری آن است و فرِنیش (Fur.nush) خوانده می‌شود. اما در لهجه بریتیش تلفظ این واژه به صورت فِنیش (Fuh.nush) است. فرنیشر یا Furnisher نیز به فردی گویند، که تخصص او در زمینه دکوراسیون داخلی و تجهیز اثاثیه خانه است.

فرنیش کردن یک خانه می‌تواند، تنها برای یک بخش خانه مثل آشپزخانه یا اتاق پذیرایی باشد و هم می‌تواند کل خانه را پوشش دهد. هنگامی که فرنیش کردن خانه برای تمام بخش‌های آن صورت می‌گیرد به آن فول فرنیش  (Full Furnish) گویند. بنابراین هنگامی که به شما می گویند، آپارتمانی فول فرنیش است، به این معنی که این آپارتمان کاملاً مجهز بوده و دارای آشپزخانه فرنیش، اتاق پذیرایی فرنیش و … است.

فول فرنیش

معنی  کامل لغت فرنیش را بیشتر با داماک DAMAC ببینید :

فرنیش (Furnish) در لغت به معنی مبله یا مبلمان شده است. فرنیش کردن خانه یا آپارتمان، اشاره به تجهیز کردن آن با سرویس کامل مبلمان و دیگر لوازم مورد نیاز زندگی است. تلفظ فرنیش به لهجه آمریکایی به تقریباً همان صورت نوشتاری آن است و فرِنیش خوانده می‌شود. اما در لهجه بریتیش تلفظ این واژه به صورت فِنیش است. فرنیشر یا نیز به فردی گویند، که تخصص او در زمینه دکوراسیون داخلی و تجهیز اثاثیه خانه است.

فرنیش کردن یک خانه می‌تواند، تنها برای یک بخش خانه مثل آشپزخانه یا اتاق پذیرایی باشد و هم می‌تواند کل خانه را پوشش دهد. هنگامی که فرنیش کردن خانه برای تمام بخش‌های آن صورت می‌گیرد به آن فول فرنیش گویند.

برای مثال یکی از آپارتمان دبی

اتاق های هتل آپارتمان مرکور دبی برشا هایتس

اتاق ها و واحدهای هتل آپارتمان مرکور دبی برشا هایتس، به خوبی تزیین و دکور شده اند. تلویزیون صفحه تخت، فضای نشیمن مجزا از خواب و اینترنت وای‌فای از دیگر امکانات رفاهی این هتل آپارتمان محسوب می‌شوند. هتل آپارتمان مرکور دبی برشا هایتس دارای 607 اتاق می باشد که انواع آن عبارتند از:

سوئیت لاکچری و آپارتمان های لوکس 1 خوابه: با مساحت 61 متر دارای آشپزخانه کوچک و فضای نشیمن ، مناسب 3 بزرگسال و 2 کودک

آپارتمان 2 خوابه: با مساحت 105 متر دارای آشپرخانه مجهز به ظرفشویی و لباسشویی ، فضای نشیمن بزرگ مناسب 5 بزرگسال و 2 کودک

هر کدام از سوئیت ها و آپارتمان ها با دید شهر یا دید برج ارائه می گردند. اندازه اتاق ها که از 61 متر شروع می شود، فضای ایده آلی را در اختیار مسافران قرار می دهد.

خرید ویلا فول فرنیش شده با امکانات با داماک damac بزرگترین سایت املاک دبی

امروز ویلاها بصورت Unfurnish و یا غیر مبله به فروش می رسند، اما هستند تعدادی که بصورت فول فرنیش و با تجهیزات کامل به فروش می رسند، البته اکثر ویلا مدرن و ویلا ساحلی که دارای ارزش بالایی هستند، بصورت تمام مبله و با تمامی امکانات مورد فروش قرار می گیرند.

وقتی صحبت از مبله یا فول فرنیش می شود، خیلی از ذهن ها بسمت مبلمان می رود و تنها قرار دادن یک سرویس مبله در خانه است، اما در حقیقت امر فول فرنیش شامل تمامی قسمت ها بوده و شما علاوه بر پذیرایی و یا نشیمن اصلی می توانید، اتاق خواب ها و یا سرویس آشپزخانه را هم مورد پوشش قرار دهید.

مبله کردن ویلا فول فرنیش

مبله کردن پذیرایی می تواند با یک یا چند دست مبل انجام شود، می توانید با در نظر گرفتن محل قرار گیری تلویزیون دکوراسیون مختلفی را ایجاد کنید، در میان مبلمان، وجود چند گل و یا لوسترهای قدی و آویز هم می تواند زیبایی محیط را چندین برابر کند. کافیست از چندین طیف رنگی خاص استفاده کنید تا هماهنگی بین لوازم خانه به چشم آید، یادتان نرود لوازم سرمایشی و یا گرمایشی هم جزوی از فاکتورهای فول فرنیش بودن هستند.

در آشپزخانه استفاده از چند ردیف کابینت ها، وجود هود و گاز و دیگر وسایل مورد نیاز برای پخت و پز میتواند به تجهیزات این قسمت کمک کند، همچنین قرار دادن ماشین لباسشویی و یک یخچال ساید علاوه بر مبله کردن به تکمیل کردن فضای آشپزخانه کمک می کند. لوازم برقی مورد نیاز، میز ناهار خوری و چند وسایل دکوراتیو می تواند، برای تزئین دکوراسیون این قسمت حائز اهمیت باشد.

بررسی ویلا مبله و فول فرنیش در در دبی

مبله بودن اتاق خواب بستگی به عواملی همچون رویال، کلوزت و مستر بودن خواب ها بستگی دارد، در این میان اتاق خواب های کودک و بزرگسال با دکوراسیون و لوازم های مختلف تجهیز می شوند. قرار دادن تخت، میز و چراغ مطالعه، قفسه کتاب، کمدی برای لباس ها در صورت کلوزت نبودن اتاق خواب میتواند به شما در مبله کردن این قسمت کمک کند.

خرید ویلا فول فرنیش

خرید ویلا مبله در شمال به عنوان یکی از فاکتورهای مهم تلقی می شود، در واقع شما با یک تیر دو نشان زدید و صاحب ویلایی با تجهیزات کامل شدید همچنین از دردسرهای و اتلاف زمان برای مبله کردن ویلا جلوگیری کردید. ما در ویلا سه جدیدترین و ارزنده ترین ویلا فول فرنیش شده را برای شما مورد بررسی قرار دادیم که از طریق لینک خرید ویلا مبله قابل مشاهده است.

. اجاره ویلا فول فرنیش

فول فرنیش

زمانی که برای اجاره آپارتمان و خانه ، ویلا یا اقامتگاه به ویلا رابط مراجعه می‌کنید، ممکن است کلمه فول فرنیش را بشنوید. فرنیش (Furnish) به معنی مبله یا مبلمان شده است و زمانی که واژه فول فرنیش  (Full Furnish) درباره ویلا یا اقامتگاهی استفاده می‌شود یعنی ویلا کاملا مبله و دارای تمامی وسایل مورد نیاز برای زندگی است. شما کافی است یک چمدان لباس و لوازم شخصی مورد نیاز خود را تهیه کرده و بدون دغدغه به سفر بپردازید، از لحظه ورود زندگی روتین و عادی خود را آغاز کنید. در ویلارابط تمامی ویلاها و اقامتگاه ها به صورت فول فرنیش در دسترس هستند؛ در این مقاله قصد داریم فول فرنیش آپارتمان و خانه‌های ویلایی را معرفی کنیم با ما همراه باشید.

فول فرنیش رنگارنگ

رنگ‌ها یکی از بزرگترین اسرار طراحی داخلی هستند. زیرا تهیه آن از لحاظ اقتصادی، ارزان است و با ترکیبی درست می‌توان به بالاترین سطح از هارمونی رسید. قبل از هر حرکتی رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید. می‌توانید از سایه‌هایی روشن‌تر و تیره‌تر از رنگ انتخابی‌تان و رنگ‌های هم خانواده آن در فول فرنیش خانه‌ استفاده کنید. برای ترکیب رنگ‌ها از قانون ۶۰-۳۰-۱۰ استفاده کنید.

سبک طراحی مینیمالیستی را گسترش دهید.

فرنیش و طراحی خانه به سبک مینیمالیستی در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی می‌کند. در طراحی داخلی مینیمالیستی از رنگ‌های خنثی به ویژه تک رنگ و مواد طبیعی استفاده کنید. نورپردازی را با تمرکز روی روشنایی فضاهای مرکزی مثل پیرامون مبلمان یا مرکز آشپزخانه انجام دهید. همچنین از لوازم جانبی و دکور کمی استفاده کنید. اصلا قرار نیست خانه را پر از اسباب و لوازم کنید طوری که به سختی فضا برای حرکت و تنفس داشته باشید. بلکه شما تعدادی لوازم برای احساس راحتی بیشتر در خانه‌تان نیاز دارید.

از تغییر و تحول هراسی نداشته باشید.

در هر مرحله اگر ایده بهتری به ذهنتان رسید، از تغییر تصمیمات و ایده‌های قبلی خود نترسید. نگاهی به دور و بر خانه خود بیاندازید، آیا لازم است برای داشتن یک دکوراسیون جدید در اتاق خواب هزینه‌های تغییر دکوراسیون داخلی سنگینی را متحمل شوید؟یا با یک رنگ آمیزی ساده اتاق هم فضایی دنج خواهید داشت؟ 

فول فرنیش

زمانی که برای اجاره آپارتمان و خانه ، ویلا یا اقامتگاه به ویلا رابط مراجعه می‌کنید. ممکن است، کلمه فول فرنیش را بشنوید. فرنیش  (Furnish) به معنی مبله یا مبلمان شده است و زمانی که واژه فول فرنیش (Full Furnish) درباره ویلا یا اقامتگاهی استفاده می‌شود یعنی ویلا کاملا مبله و دارای تمامی وسایل مورد نیاز برای زندگی است. شما کافی است یک چمدان لباس و لوازم شخصی مورد نیاز خود را تهیه کرده و بدون دغدغه به سفر بپردازید، از لحظه ورود زندگی روتین و عادی خود را آغاز کنید. در ویلا رابط تمامی ویلاها و اقامتگاه ها به صورت فول فرنیش در دسترس هستند؛ با داماک damac و سرمایه گذاری در حوزه خرید ملک از مهاجرت و اقامت در شهر زیبای دبی لذت ببرید. داماک damac با فروش آپارتمان های فول فرنیش و ویلا های فول فرنیش با اقساط بدون سود در خرید ملک در دبی به شما کمک می کند.

یک ویلای فول فرنیش باید چه ویژگی هایی داشته باشد.

به طور معمول اکثر ویلاها به صورت Unfurnish به فروش رسیده و یا به مستاجرها اجاره داده می‌شوند. یعنی شما یک ویلای خالی که در برخی مواقع ممکن است تنها شامل سیستم گرمایشی مثل پکیج، هود آشپزخانه، گاز رومیزی و پنکه سقفی باشد را تحویل می‌گیرید. البته ملزوماتی مثل کمدهای دیواری، شیرآلات و سینک ظرفشویی و روشویی جزو مبلمان خانه محسوب نمی‌شوند و به صورت پیش فرض باید روی ساختمان وجود داشته باشند در غیر این صورت خانه آماده نشده (در مرحله آماده‌سازی) به حساب می‌آید. در وضعیتی که کار سفیدکاری، کفپوش (کاشی، سرامیک، لمینت و..)، رنگ دیوارها و سقف، نصب کابینت‌ها و سیم کشی‌ها نیز انجام نشده باشد می‌توان ساختمان را نیمه کاره دانست. اما شما میهمان ویلا رابط هستید و ویلا و اقامتگاه خود را از ما رزرو نموده اید، پس باید آنگونه که شایسته میهمانان ویلارابط می باشد با شما رفتار شود در تمامی ویلاها و اقامتگاههای ویلارابط تمامی امکانات مورد نیاز زندگی بودن کمی کسر فراهم می باشد و تنها نیاز به حضور شما با لوازم شخصی تان می باشد تا از اقامت کوتاه مدت لذت ببرید.

اسباب و لوازم موجود در یک خانه فول فرنیش عبارت است از:

 • سیستم تهویه و کولر
 • سیستم گرمایشی پکیج یا آبگرمکن و بخاری
 • تخت دو نفره همراه با تشک، رو تختی، ملافه، پتو و بالش
 • پرده برای تمامی پنجره‌ها
 • ظروف آشپزخانه مثل تابه و قابلمه، قوری و کتری، قاشق، چنگال و کارد، لیوان و فنجان، بشقاب و زیر دستی
 • تلویزیون
 • کمد لباس
 • میز غذاخوری به همراه صندلی
 • ماشین لباسشویی
 • هودآشپزخانه
 • گاز رومیزی
 • یخچال بزرگ
 • مایکروفر
 • مبلمان نشیمن مثل میز، کاناپه و صندلی

در هر مرحله اگر ایده بهتری به ذهنتان رسید، از تغییر تصمیمات و ایده‌های قبلی خود نترسید. نگاهی به دور و بر خانه خود بیاندازید، آیا لازم است برای داشتن یک دکوراسیون جدید در اتاق خواب هزینه‌های تغییر دکوراسیون داخلی سنگینی را متحمل شوید؟ یا با یک رنگ آمیزی ساده اتاق هم فضایی دنج خواهید داشت؟ برای آشپزخانه آیا به کابینت‌های بیشتری نیاز دارید؟ یا می‌توان با استفاده از نصب قفسه‌های متحرک در داخل کابینت‌های فعلی فضای بیشتری برای ذخیره‌سازی ساخت؟

برای تغییرات کوچکی مثل رنگ‌آمیزی با هزینه کم می‌توانید، افرادی ماهر را با کمک استادکار پیدا کنید یا از اقوام و دوستانتان کمک بگیرید.

۳- مبلمان خانه، انتخابی مهم در فول فرنیش

اولویت‌بندی در فول فرنیش خانه، بر اساس بودجه انجام می‌شود و اغلب بیشترین هزینه صرف خرید یک مبلمان با کیفیت و مناسب برای دکوراسیون داخلی خانه می‌شود. در فول فرنیش اگر یک انتخاب عاقلانه حتی در حد یک صندلی راحتی هم داشته باشید.

نقش مهمی در طراحی دکوراسیون خانه دارد. مبلمان نقطه مرکزی اتاق نشیمن است و سایر اشیای دکوراتیو و لوازم جانبی به محوریت آن انتخاب و جایگذاری می‌شوند.

فول فرنیش

برای خرید مبلمان از مدل های ساده استفاده کنید. اگر بدنه مبلمان را تهیه کنید می‌توانید به سلیقه خودتان برای مبل روکش بخرید.

و در هزینه‌های نهایی‌تان صرفه‌جویی می‌شود. با کمک استادکار می‌توانید از چند نجار ماهر درباره ساخت بدنه مبلمان ساده قیمت بگیرید. احتمالا قیمت‌ها خیلی کمتر از آن چیزی است که در نمایشگاه‌های مبلمان خانگی مشاهده کرده‌اید.

۴- فروشگاه‌های دست و دوم فروشی

 فول فرنیش همیشه کیفیت حرف اول را می‌زند. شما هم با صرف کمی زمان برای گشتن بین فروشگاه‌های اجناس دست دوم و اندکی ذوق و خلاقیت می‌توانید وسایل مورد نیاز خود را آن طوری که دوست دارید تهیه و طراحی کنید.

۵- فول فرنیش رنگارنگ

رنگ‌ها یکی از بزرگترین اسرار طراحی داخلی هستند. زیرا تهیه آن از لحاظ اقتصادی، ارزان است و با ترکیبی درست می‌توان به بالاترین سطح از هارمونی رسید. قبل از هر حرکتی رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید. می‌توانید از سایه‌هایی روشن‌تر و تیره‌تر از رنگ انتخابی‌تان و رنگ‌های هم خانواده آن در فول فرنیش خانه‌ استفاده کنید. برای ترکیب رنگ‌ها از قانون ۶۰-۳۰-۱۰ استفاده کنید.

چگونه از آینه در دکوراسیون داخلی خانه استفاده کنیم؟

قانون ۶۰-۳۰-۱۰ در ترکیب رنگ‌ها می‌گوید که:

 ۶۰% فضا که اغلب دیوارها هستند، باید با رنگی غالب و خنثی رنگ‌آمیزی شوند.

 ۳۰% بعدی فضا متعلق به رنگ‌های ثانویه (تناژهای ملایم‌تر رنگی) است.

۱۰% نهایی باید با رنگ‌هایی تیره و پررنگ‌تر تزیین شوند.

۶- دکورهای ساختنی

منظور از دکور در طراحی داخلی چیزی نیست، جز تزیین فضاهای خالی. این فضاهای خالی می‌توانند با تابلوها و آثار هنری، فرش‌ها یا میزهای چوبی کوچک تزیین شوند. اگر اهل هنر هستید و به نقاشی و کارهای سنتی علاقه دارید، از کارهای دستی خودتان به عنوان دکور استفاده کنید. برای ساخت میزهای کوچک عسلی و زیبا هم می‌توانید از استاد کار برای پیدا کردن نجارهای ماهر کمک بگیرید.

فول فرنیش و داماک damac

دکور چیز عجیب و غریبی نیست، شما می‌توانید از قفسه‌های چوبی دیواری به عنوان کتابخانه و یا از بطری‌های رنگی به عنوان گلدان استفاده کنید. هر چیزی که بازتابی از سلیقه و شخصیت شما باشد، برای دکور و فول فرنیش خانه مناسب است. حتی می‌توانید میز چوبی دست ساز را در دکوراسیون جاگذاری کنید. داماک damac با وسایل شیک در آپارتمان های فول فرنیش و ویلا های لاکچری بهترین ملک را از داماک damac تحویل بگیرید.

خودتان را در دکوراسیون خانه داشته باشید. گروه داماک damac با سلیقه خودتان ب طراحی دکوراسیون آپارتمان های فول فرنیش و ویلا های فول فرنیش می پردازد.

۷- سبک طراحی مینیمالیستی را گسترش دهید.

فرنیش و طراحی خانه به سبک مینیمالیستی در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی می‌کند. در طراحی داخلی مینیمالیستی از رنگ‌های خنثی به ویژه تک رنگ و مواد طبیعی استفاده کنید. نورپردازی را با تمرکز روی روشنایی فضاهای مرکزی مثل پیرامون مبلمان یا مرکز آشپزخانه انجام دهید. همچنین از لوازم جانبی و دکور کمی استفاده کنید. اصلا قرار نیست خانه را پر از اسباب و لوازم کنید، طوری که به سختی فضا برای حرکت و تنفس داشته باشید. بلکه شما تعدادی لوازم برای احساس راحتی بیشتر در خانه‌تان نیاز دارید.

فول فرنیش

توجه داشته باشید، که ایجاد فضاهای خالی و پاک از هر گونه وسیله جانبی، یکی از اصول طراحی مینیمالیستی است، سبکی که امروزه طرفداران زیادی دارد.

۸- طراحی همه جانبه تله فول فرنیش است!

یکی از بزرگترین اشتباهات در فول فرنیش طراحی داخلی مجدد و چندباره است. این اتفاق زمانی می‌افتد که قصد دارید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی بیشتری داشته باشید. برای جلوگیری از این اتفاق دست از طراحی بالا به پایین بردارید. یعنی اینکه به جای طراحی کامل دکوراسیون یک اتاق (شامل لوازم اصلی، جانبی و دکورها) در یک مرحله، ابتدا فقط لوازم اصلی را تهیه کنید. شاید فضای خانه شما جای کمی برای تزیینات جانبی داشته باشد و تنها با یکی دو قطعه دکور، طراحی دکوراسیون داخلی آن به پایان برسد. به این ترتیب هم از تله فول فرنیش رهایی پیدا می‌کنید و هم بدون صرف زمان اضافه برای طراحی مجدد در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی می‌کنید.

نکاتی که در این پست استادکار ارائه شدند را با سبک و ایده‌های شخصی خود کامل‌تر کنید. همچنین برای اجرای یکپارچه این تکنیک‌ها می‌توانید از یک دانشجو رشته طراحی و دکوراسیون داخلی کمک بگیرید. دانشجویان طراحی ایده‌های ناب و جدیدی دارند، همچنین دستمزد آن‌ها از طراحان جاافتاده و کهنه‌کار کمتر است

فرنیش کردن یک خانه می‌تواند تنها برای یک بخش خانه مثل آشپزخانه یا اتاق پذیرایی باشد و هم می‌تواند کل خانه را پوشش دهد. هنگامی که فرنیش کردن خانه برای تمام بخش‌های آن صورت می‌گیرد به آن فول فرنیش (Full Furnish) گویند. بنابراین هنگامی که به شما میگویند آپارتمانی فول فرنیش است به این معنی است که این آپارتمان کاملاً مجهز بوده و دارای آشپزخانه فرنیش ، اتاق پذیرایی فرنیش و … است.

یک خانه فول فرنیش چه ویژگی‌هایی دارد؟

به طور معمول اکثر خانه‌ها به صورت Unfurnish به فروش رسیده و یا به مستاجرها اجاره داده می‌شوند. یعنی شما یک خانه خالی که در برخی مواقع ممکن است تنها شامل سیستم گرمایشی مثل پکیج، هود آشپزخانه، گاز رومیزی و پنکه سقفی باشد را تحویل می‌گیرید.

البته ملزوماتی مثل کمدهای دیواری، شیرآلات و ظرف‌شویی و روشویی جزو مبلمان خانه محسوب نمی‌شوند و به صورت پیش فرض باید روی ساختمان وجود داشته باشند در غیر این صورت خانه آماده نشده (در مرحله آماده‌سازی) به حساب می‌آید. در وضعیتی که کار سفیدکاری، کفپوش (کاشی، سرامیک، لمینت و.)، رنگ دیوارها و سقف، نصب کابینت‌ها و سیم کشی‌ها نیز انجام نشده باشد می‌توان ساختمان را نیمه کاره دانست.

آشپزخانه فول فرنیش

آشپزخانه فول فرنیش دارای تمامی وسایل و لوازم مورد نیاز یک آشپزخانه کامل است. این لوازم بیشتر شامل:

لوازم برقی آشپزخانه: این دسته شامل انواع یخچال و یخچال فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرف شویی، مایکروویو، آبمیوه گیری، زودپز و پلوپز، چرخ گوشت و دیگر وسایل کوکتر برقی مثل قهوه ساز یا چای ساز است.

لوازم سرو غذا و پخت و پز آشپزخانه: این دسته وسایل بزرگ و کوچک بسیاری از قبیل سرویس قابلمه و ماهی تابه، سرویس قوری و کتری، سرویس کفگیر و ملاقه، سرویس بشقاب و غذاخوری، سرویس قاش و چنگال و… را شامل می‌شود.

دیگر لوازم مورد نیاز آشپزخانه: در این دسته انواع لوازم پلاستیک، سرویس پارچه و پذیرایی مثل ظروف نگهدارنده غذا، ظروف نگهدارنده ادویه و حبوبات و انواع وسایل و ابزار لازم جهت شستشو و تمیز کردن آشپزخانه قرار می‌گیرند.

برای آشنایی با انواع مدل های محبوب برای طراحی آشپزخانه دلخواه ‌مانند فرم های U شکل و L شکل این مقاله را بخوانید.

اتاق پذیرایی فول فرنیش

از منظر طراحی دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی مهم‌ترین قسمت خانه یا آپارتمان است. چراکه معمولاً بیشتر زمان افراد ساکن در خانه و همچنین مهمانان در این بخش سپری می‌شود. در طراحی دکوراسیون داخلی خانه برای اینکه یک اتاق پذیرایی کامل و مجهز داشته باشید، باید موارد مهمی چون اندازه اتاق و نور پردازه اتاق و نحوه چیدمان وسایل بسیار دقت کرد. از این رو انتخاب بهترین وسایل لازم برای هندسه و دکوراسیون منزل شما امری بسیار مهم است که معمولاً افراد آن را بر عهده یک فرنیشر با تجربه و بروز می‌گذارند.

اتاق پذیرایی فول فرنیش شامل چه لوازمی است:

سرویس کامل مبلمان: مبلمان هر خانه مهم‌ترین وسیله اتاق پذیرایی آن خانه به حساب می‌آید. برای انتخاب مبل منزل پیش روی شما گزینه‌های مختلفی مثل انواع مبلمان سلطنتی، مبل راحتی و مبل کلاسیک وجود دارد. هرکدام از این نوع مبل‌ها بر اساس رنگ و طرح خود به فضای اتاق پذیرایی شما جلوه خاصی می‌بخشند. ازاین‌رو بهتر است سبک کلی اتاق پذیرایی را از پیش انتخاب کنید تا در هنگام انتخاب نوع و رنگ مبل دچار سردرگمی نشوید.

میز ناهارخوری و میز تلویزیون: به لطف تکنولوژی‌های جدید کار با چوب امروزه تنوع میزهای ناهارخوری و تلویزیون بسیار بالا است. البته انواع میز فلزی و شیشه ای نیز وجود دارند که هرکدام باید متأثر از فضای کلی اتاق پذیرایی انتخاب شوند.

فرش: فرش‌ها چه از نوع دست و چه نوع ماشین زیبایی خاصی به فضای پذیرایی می‌بخشند. به ‌نحوی‌که با وجود انواع وسیله موجود در پذیرایی این فرش‌ها هستند، که در زمینه چشم بیننده جلوه و شکوه منزل شما را نشان می‌دهند.

پرده: نکات مختلفی برایخرید یا دوخت پرده برای اتاق‌های خانه وجود دارد. انتخاب نوع و جنس پرده اهمیت بالایی در ماندگاری و زیبایی آن دارد ولی احتمالاً مهم‌تر از آن انتخاب رنگ پرده متناسب با دکوراسیون خانه است.

لامپ و ابزار نورپردازی: استفاده از انواع لامپ، لوستر، آباژور و هر منبع نور دیگری در اتاق پذیرایی می‌بایست بر اساس اصول و برنامه انجام گیرد. در اتاق پذیرایی نورپردازی در کنار کاربردی بودن باید زیبایی دکوراسیون آن را نیز نمایش دهد. پیشنهاد می‌کنیم مقاله اصول نورپردازی در دکوراسیون داخلی را مطالعه بفرمایید.

مجموع وسایل دکوراتیو: لوازم دکوراتیو اتاق پذیرایی شامل ظروف مختلف، آیینه، گلدان، قاب عکس و… است که علاوه بر زیبایی، کاربردی نیز هستند.

مجموعه وسایل برقی: لوازم برقی اتاق پذیرایی شامل سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی اعم از پکیج و کولر و سیستم‌های صوتی و تصویری است.

داماک damacهمراه همیشه ی شما.

چند تکنیک ارزان قیمت برای فول فرنیش کردن خانه

با وجود هزینه‌های سرسام‌آور در تهیه لوازم اولیه و مورد نیاز برای زندگی اگر همه بودجه افراد برای خرید و رهن خانه صرف نشده باشد، قطعا مبلغ کمتری برای فول فرنیش خانه و مبلمان آن در اختیار دارند. بنابراین دانستن ۸ روش اقتصادی و به صرفه برای فول فرنیش خانه کمک می‌کند تا با بودجه‌ای کم هم بتوانیم صاحب یک خانه زیبا و با جدیدترین دکوراسیون شوید.

۱- قبل از شروع، برنامه‌ریزی کنید.

برنامه‌ریزی برای انجام هر کاری ضروری است و اهمیت آن زمانی که بودجه محدودی در اختیار دارید، افزایش پیدا می‌کند. هیچ کس نمی‌خواهد خودش را در موقعیتی قرار دهد که پس از خرید یک دست مبلمان بودجه‌ای برای خرید سایر لوازم در اختیار نداشته باشد. یک لیست جمع و جور از لوازم خیلی ضروری و مورد نیاز خود تهیه کنید. قرار نیست برای یه زندگی ۱۲۰ ساله خانه‌تان را مبلمان کنید، بهتر است آینده‌نگری خود را به بازه ۸ الی ۱۰ سال آینده محدود کنید.

۲- از تغییر نترسید!

در هر مرحله اگر ایده بهتری به ذهنتان رسید، از تغییر تصمیمات و ایده‌های قبلی خود نترسید. نگاهی به دور و بر خانه خود بیاندازید آیا لازم است برای داشتن یک دکوراسیون جدید در اتاق خواب هزینه‌های تغییر دکوراسیون داخلی سنگینی را متحمل شوید؟ یا با یک رنگ آمیزی ساده اتاق هم فضایی دنج خواهید داشت؟ برای آشپزخانه آیا به کابینت‌های بیشتری نیاز دارید؟ یا می‌توان با استفاده از نصب قفسه‌های متحرک در داخل کابینت‌های فعلی فضای بیشتری برای ذخیره‌سازی ساخت؟

برای تغییرات کوچکی مثل رنگ‌آمیزی با هزینه کم می‌توانید، افرادی ماهر را با کمک استادکار پیدا کنید یا از اقوام و دوستانتان کمک بگیرید.

۳- مبلمان خانه، انتخابی مهم در فول فرنیش

اولویت‌بندی در فول فرنیش خانه، بر اساس بودجه انجام می‌شود و اغلب بیشترین هزینه صرف خرید یک مبلمان با کیفیت و مناسب برای دکوراسیون داخلی خانه می‌شود. در فول فرنیش اگر یک انتخاب عاقلانه حتی در حد یک صندلی راحتی هم داشته باشید، نقش مهمی در طراحی دکوراسیون خانه دارد. مبلمان نقطه مرکزی اتاق نشیمن است و سایر اشیای دکوراتیو و لوازم جانبی به محوریت آن انتخاب و جایگذاری می‌شوند.

۴- فروشگاه‌های دست و دوم فروشی

تجربه من: وقتی که برای اضافه کردن کابینت آشپزخانه به چند کابینت فروشی سر زدم از قیمت‌های بالای آن برای یک کابینت دو در تعجب کردم. در نهایت یک کابینت فلزی کارکرده خریدم و بعد از تمیزکردن و رنگ‌آمیزی آن یک تکه سنگ اسلب برای رویه کابینت سفارش دادم. یک طبقه اضافی متحرک هم داخل کابینت نصب کردم و چند قلاب در پهلوی آن برای آویزان کردن کارد و ملاقه. حالا نه تنها یک کابینت دو در دارم بلکه یک میز کار هم به آشپزخانه‌ام اضافه شده که به کارهایم سرعت بیشتری می‌دهد.

۵- فول فرنیش رنگارنگ

رنگ‌ها یکی از بزرگترین اسرار طراحی داخلی هستند. زیرا تهیه آن از لحاظ اقتصادی، ارزان است و با ترکیبی درست می‌توان به بالاترین سطح از هارمونی رسید. قبل از هر حرکتی رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید. می‌توانید از سایه‌هایی روشن‌تر و تیره‌تر از رنگ انتخابی‌تان و رنگ‌های هم خانواده آن در فول فرنیش خانه‌ استفاده کنید. برای ترکیب رنگ‌ها از قانون ۶۰-۳۰-۱۰ استفاده کنید.

۶- دکورهای ساختنی

منظور از دکور در طراحی داخلی چیزی نیست جز تزیین فضاهای خالی. این فضاهای خالی می‌توانند با تابلوها و آثار هنری، فرش‌ها یا میزهای چوبی کوچک تزیین شوند. اگر اهل هنر هستید و به نقاشی و کارهای سنتی علاقه دارید، از کارهای دستی خودتان به عنوان دکور استفاده کنید. برای ساخت میزهای کوچک عسلی و زیبا هم می‌توانید از استادکار برای پیدا کردن نجارهای ماهر کمک بگیرید.

طراحی همه جانبه با داماک گروپ

تله فول فرنیش است، یکی از بزرگترین اشتباهات در فول فرنیش طراحی داخلی مجدد و چندباره است. این اتفاق زمانی می‌افتد که قصد دارید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی بیشتری داشته باشید. برای جلوگیری از این اتفاق دست از طراحی بالا به پایین بردارید. یعنی اینکه به جای طراحی کامل دکوراسیون یک اتاق در یک مرحله، ابتدا فقط لوازم اصلی را تهیه کنید. شاید فضای خانه شما جای کمی برای تزیینات جانبی داشته باشد و تنها با یکی دو قطعه دکور، طراحی دکوراسیون داخلی آن به پایان برسد. به این ترتیب هم از تله فول فرنیش رهایی پیدا می‌کنید و هم بدون صرف زمان اضافه برای طراحی مجدد در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی می‌کنید.

دبی مشاور املاک damacgroup

فایل یابی املاک با داماک گروپ بررسی و کارشناسی ملک توسط پرسنل مجرب داماک گروپ به جذب سرمایه گذاری مطمئن کنید.

توضیح مختصر درباره داماک گروپ

داماک بزرگترین و برند ترین شرکت ساختمانی در جهان است. خلاقانه فکر می کند ، لاکچری می سازد چون در درجه اول به شما به عنوان جزئی از خانواده بزرگ داماک می باشد. پس از شما دعوت می کنیم بر اساس هر بودجه و سلیقه ای که دارید از آپارتمان ها و ویلاهای و دفاتر کار همین سایت در هر موقعیت محلی دلخواه انتخاب کنید.

تجربه درخشان داماک گروپ

از سال 2002 در صدر بازار املاک و مستغلات لوکس خاورمیانه قرار گرفته است، تجارب لوکس زندگی را برای ساکنان از سراسر جهان به ارمغان می آورد. DAMAC group با ایجاد نشان خود در بالاترین سطح زندگی شیک ، جایگاه خود را به عنوان پیشرو در توسعه لوکس در منطقه ، با ارائه طرح نمادین و با بالاترین کیفیت فراهم آورده است. اکنون ردپای این شرکت با پروژه هایی در امارات ، قطر ، عربستان سعودی ، اردن ، عمان ، لبنان و انگلیس در سراسر خاورمیانه گسترش یافته است.

 

خدمات داماک گروپ

خدمت به شما افتخار ماست.

اقامت فوری در عرض کمتر از ۴۰دقیقه اقامت خانوادگیتان را از داماک بخواهید.

راه حلی  در امر خانه دار شدن شما

این یک راه حل کامل است، که کاملاً در حدود نیازهای شما به عنوان خریدار طراحی شده است. DAMAC به عنوان یک رهبر بازار ، برند و اهرم تجاری را برای ایجاد مشارکت مطلوب با موسسات برتر مالی دارد. این به ما امکان دسترسی به شرایط وام استثنایی ، تخفیف های سخاوتمندانه و راه حل های انعطاف پذیر تأمین اعتبار را می دهد،که ما سپس به شما منتقل می کنیم ما همچنین مستقل هستیم،به این معنی که می توانیم توصیه های بی طرفانه ارائه دهیم و بهترین تأمین کننده وام را برای نیازهای شما پیشنهاد کنیم.

 • مالیات = صفر
 • آماده اقامت خانوادگی
 • زمینتان به ما تحویل دهید
 • فرنیش می کنیم
 • باغ واستخر می زنیم
 • دکوراسیون لوکس و لاکچری
 • وام = بدون بهره

مزایای وام داماک گروپ به طور خلاصه

 • سریع ، آسان ، رایگان و بدون دردسر
 • از هر مرحله از راه پشتیبانی کنید
 • پیشنهادات ویژه و شرایط ترجیحی
 • مصوبات 72 ساعته
 • حداقل کاغذ
 • خرید مستقیم
 • برنامه های پرداخت ویژه

شما می توانید، به صورت ریالی از طریق صرافی طرف قرارداد داماک در ایران به صورت واریز ریالی به حساب بانک صادرات و بدون نیاز به خرید ارز یا مراجعه اقدام به خرید نمایید . لطفا" پیش از واریز مدارک زیر را واتساپ نمایید تا واحد برای 24 ساعت در رزرو شما بماند تا واریز شما انجام و واحد برای شما ثبت گردد.میبایست مبلغ 50 هزار درهم را به صورت معادل ریالی در ایران به حساب زیر واریز نموده و عکس فیش واریز را واتساپ نمایید . چنانچه خودتان صرافی مورد اطمینان دارید، می توانید از طریق دلخواه خودتان مستقیم به حساب داماک دبی واریز نمایید.نرخ صرافی طرف قرارداد داماک برای داماک ملاک محاسبه صدور رسید است و نرخ هر صرافی یا سایت دیگر برای واریز ریالی مورد تایید داماک نیست.

به منظور مشاهده تصاویر بیشتر و کامل تر از این پروژه و تمام پروژه های دیگر داماک از وبسایت فارسی زبان داماک به آدرس

www.damacgroup.irمراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...