ساخت ویلا در امارات

داماک damacبزرگترین سایت املاک دبی.

نحوه انجام مراحل ساخت ویلا در امارات"

خرید ویلا دردبی و ساخت ویلا دردبی از این جهت مورد استقبال بوده است، که به لحاظ موقعیت جغرافیایی در منطقه خوش و آب و هواتری قرار دارد و تمام شرایط مطلوب برای گریز از زندگی شلوغ و ماشینی شهری را در خودش جای داده است.داشتن یک محیط امن و دنج شخصی در دل طبیعت سبز و همیشه جوان دبی، با خرید ویلا دردبی به شما فرصتی می‌دهد تا لحظاتی شیرین و به یاد ماندنی در کنار خانواده‌تان یا دوستانتان را تجربه کنید و طعم واقعی یک تعطیلات دلچسب و همه چیز تمام را در کنار عزیزانتان بچشید.

مراحل ساخت ویلا"

داماک damacهمراه همیشگی شما.

گچ ریزی:

با ریسمان بین نقاط نشانه گذاری شده را گچ ریزی می کنیم، اگر عمق زمینی که عملیات پی کنی قرار است در آن انجام شود از یک متر بیشتر شود، بهتر است برای هر یک متر اضافه پی کنی نسبت به نوع زمین ریزشی یا دج مقداری نسبت به نقاط نشانه گذاری شده و گچ ریزی شده زمین را بیشتر در نظر بگیریم فقط در نظر داشته باشد اضافه پعرض برای پی کنی مختص زمینه ای است که به دیوار و ملک همسایه اشتراک نداشته باشند و در وسط زمین پیکنی انجام شود قابل اجراست اگر جنس آن ماسه ای یا رسی است 45 درجه شیب نسبت به خط مورد نظر بیشتر در نظر گرفت، مثال خط در نقطه اصلی با یک متر پی کنی بیشتر 45 سانتی متر به ابعاد هر طرف پی اضافه می شود، در مواردی نمی توان عمق پی را این گونه محاسبه کرد، در صورت مجاورت ویلا با ملک همسایه باید توسط عملیات سازه نگهبان و عمل پایدار سازی گود، عمل برداشت خاک رعایت شود.

خاکبرداری و پی کنی:

در این مرحله بسته به نوع خاکبرداری با نظر ناظر و یا پیمانکار توسط بیل مکانیکی و یا لودر و کامیون عملیات خاک برداری انجام می شود.

رگلاژ و تسطیح:

مقدار 10 الی 25 سانتی متر از زمینی که قبلا توسط بیل و لودر خاک برداری شده به صورت دستی و توسط بیل و کارگر انجام می شود، دلیل این کار نیز به علت سست شدن دانه های خاک و جدا شدن آن ها از یکدیگر توسط شانه های بیل یا لودر می باشد.

ساخت ویلا در امارات

بتن مگر یا پاکیزگی:

به ارتفاع 5 الی 10 سانتی متر از کف زمین مورد نظر را با بتن مگر عیار 150 توسط قالب چوبی یا فلزی در محل هایی که قرار است، فونداسیون و قالب بندی اجرا شود می ریزیم و یا اگر پی به صورت رادیه ژنرال اجرا گردد کل محل آرماتور گذاری را بتن ریزی می کنیم.

قالب گذاری:

قالب بندی را به چند صورت فلزی ، چوبی، فایبرگلاس یا آجری اجرا می کنند. در صورتی که قرار باشد قالب بندی به صورت فلزی یا چوبی یا توسط لایه های فایبر گلاس انجام شود، ابتدا باید آرموتور بندی انجام شود(میلگردها خم شود و خاموت ها آماده و در محل مورد نظر کار گذاشته شود و با سیم های مفتول به ضخامت 1/5 تا 2 آن ها را به هم می بندیم یا گره می زنیم، جوشکاری در محل وصله آرماتورها مجاز نمی باشد.)

پس از چرب کردن قالب های فلزی و چوبی با فایبر گلاس آن ها را محکم با سیم در محل مورد نظر می بندیم و اگر قرار باشد توسط آجر قالب بندی شود، قبل از کارگزاری میلگردها در محل مورد نظر آجرها را نسبت به فشار پی از 10 تا 20 سانتی متر و پایه هایی در پشت قالب تعبیه می کنیم ، فقط باید در نظر داشت که حتما در قالب آجری قبل از بتن ریزی پلاستیک هایی بر روی دیوارهای داخلی پی ها برای جلوگیری از مکش شیره بتن کار گذاشته و یا اگر سازه فلزی باشد در محل اکس ستون ها باید توسط صفحه پلیت همراه با بولت های فلزی با سیم مفتول توسط استادکار خبره با نظر مهندس ناظر کارگزاری شود و یا در صورت اسکلت بتنی میلگردهایی به صورت انتظار در قسمت هایی که قرار است ستون گذاری شود، اندازه ی ارتفاع میلگردهای انتظار 60 برابر قطر میلگرد می باشد، مثال اگر میلگردهای انتظار در نقشه 18 تعیین شده است، 18*60=1/10 سانتی متر از روی میلگرد تحتانی فونداسیون +بتن رویه فونداسیون می باشد و خاموت های ستون ها پس از بستن میلگردهای طولی کار گذاشته شده و با سیم در محل خود طبق نقشه بسته می شود، سپس اگر در ستون سنجاقی لازم باشد، طبق نقشه در محل خود کار گذاشته می شود.

طراحی بینظیر ویلاهای خود را از داماک DAMAC تحویل بگیرید.

رامکا:

پس از بتن ریزی فونداسیون اگر سازه بتنی باشد باید 4 عدد میلگرد عرضی به اندازه ابعاد ستون به اسم رامکا بسته شود که این ابعاد به صورت زیر می باشد: اگر ستون 40*40 باشد در اصل آرماتورگذاری+ کاور بتن از هر طرف 5 سانتی متر می باشد، یعنی خاموت گذاری یا تنک گذاری ستون 30*30 می باشد ولی رامکا همان 40*40 در نظر گرفته می شود که جای دقیق ستون ها مشخص شود.

قالب گذاری ستون ها:

قالب ستون ها به دو صورت فلزی یا چوبی و یا فایبرگلاس کار گذاشته می شود و توسط کارگران بتن ساز در محل طبق دستور مهندس ناظر شروع به بتن ریزی می کنیم، فقط برای جلوگیری از جدا شدن دانه ها موقع بتن ریزی بهتر است، ارتفاع بتن ریزی از 1 متر بیشتر نشود که در این صورت یک طرف قالب تا 1 متر مانده به کف فونداسیون باز شده و بتن ریزی از آنجا شروع شده و پس از ویبره زدن و یا ضربه توسط چک کش در گوشه های قالب بتن ریزی تا بالاترین مرحله پیش می رود، پس از حداقل 48 ساعت از زمان بتن ریزی آخرین ستون شروع به باز کردن قالب ستون ها می کنیم فقط قبل و بعد از بتن ریزی، قالب ها باید توسط روغن سوخته با یک دستمال چرب شود که قالب ها پس از بتن ریزی هم سطح صافی را به دست آورد و هم اینکه از چسبیدن قالب به بتن جلوگیری کند.

شمع گذاری و میلگرد گذاری و آویزها:

شمع ها به دو صورت فلزی و چوبی در زیر پودرهای بتنی کارگذاری می شود، قالب گذاری زیر سقف ها انجام می شود، پس از میلگرد گذاری و کار کذاری خاموت ها و بستن آنها توسط سیم مفتول شروع به بستن آویزها بغل پودرهای بتن می کنیم.

در پروسه ساخت ویلا در دبی این است که تصمیم بگیرید که مایلید ویلای شما در چه موقعیتی ساخته شود. آیا ترجیح شما ساخت یک ویلا در یک منطقه ساحلی است، یا مایلید یک ویلای جنگلی با منظره‌ای رو به جنگلی سرسبز داشته باشید و یا موقعیت‌های دیگری همچون ویلای کوهستانی. این بخش کاملاً وابسته به سلیقه شما و انتظارتان از ویلای رویایی و مد نظرتان دارد. پس از اینکه تصمیم قطعی‌تان در این خصوص را گرفتید، می‌توانید وارد فاز بعدی پروژه ساخت ویلا دردبی شوید.

پس از اینکه تصمیم‌تان در رابطه با شهر و موقعیت جغرافیایی مورد نظرتان برای ساخت ویلا دردبی را به طور کامل گرفتید، خوب است که پیش از وارد شدن به فاز اجرایی و ساخت و ساز، به این توجه کنید، که هدف شما داشتن یک ویلا با طراحی مدرن است یا یک ویلای معمولی که تنها با ظاهری ساده و اما زیبا بتواند رفاه و راحتی شما در طول اقامت تان در یک تعطیلات خانوادگی یا دوستانه را فراهم آورد.

از این جهت توجه به نوع ویلا به شما تذکر داده می شود، زیرا ساخت یک ویلای مدرن با یک ویلای معمولی طبیعتا هزینه متفاوتی را از شما طلب خواهد کرد. بنابراین خوب است پیش از ورود به فاز اجرایی بتوانید، به صورت شخصی یک برآورد هزینه از آنچه قرار است بسازید انجام دهید تا در مراحل ساخت ویلا دردبی با کمبود بودجه و سرمایه تان رو به رو نشوید.

یکی از مهم‌ترین مراحل و اقدامات شما پیش از شروع به ساخت ویلا در دبی این است که شما برای جامه عمل پوشیدن به رویای داشتن ویلا در امارات، چه میزان سرمایه‌ای در اختیار دارید و سرمایه شما متناسب برای ساخت چه ویلایی با چه مساحتی خواهد بود.

بنابراین اقدام هوشمندانه این است که شما پیش از ورود به فاز اجرایی و ساخت و ساز، حتماً با یک متخصص مشاوره کرده و یک برآورد هزینه در محدوده زمین و مصالح و استادکارها در اختیار خود قرار دهید. اینگونه می‌توانید با خاطری آسوده شروع اقدام به ساخت ویلای دلخواهتان کنید و نتیجه مطلوب‌تری را برای خود رقم بزنید.

زیرا در بسیاری از موارد دیده شده است که افراد با سودای ساخت ویلا دردبی سرمایه‌ای را خرج بالا آوردن بنا کرده‌اند اما بدون فکر به گام بعدی و گام‌هایی که تا پایان پروسه ساخت یک ویلا می‌بایست بردارند، تمام سرمایه را از دست داده‌اند و پروژه‌شان نیز به ناچار نیمه کاره رها شده است تا زمانی که سرمایه دوباره ریکاوری شود و بتواند پروژه را پیش ببرد.

پس بهتر است همانطور که رویا و لذت داشتن یک ویلا در امارات را در سر می‌پرورانید، به همان میزان نیز تمام خطرات و مشکلات احتمالی در این جریان را در نظر بگیرید تا نتیجه مطلوب‌تر و امن‌تری را برای خود به ارمغان بیاورید.

داماک dAMACآماده انتقال سند با پیش پرداخت بدون بهره.

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...