جاذبه های دیدنی در دبی

جاذبه های دیدنی در  دبی

دبی شهری است، که باید ببینید تا باورش کنید. معماری های رکورد دار دردرازای مناطق سنتی قد علم کرده اند، در عین حال جزیره هایی  که ساخته دست انسان هستند درست بیرون خط ساحلی قرار دارند. اینجا بهترین مکان برای دیدار از مناطق دیدنی دبی است در حالی که در شهر هستید. داماک damacبهترین سایت املاک در دبی است ، کسانی که قصد مهاجرت و اقامت در شهر زیبای دبی را دارند می توانند با داماک damac و سرمایه گذاری در این شهر زیبا زندگی لاکچری را در دبی تجربه کنند.

برج خلیفه

به سختی می شود، دیدار از این برج 828 متری را از دست داد. بلندترین برج دنیا که طبیعتا آسمان خراش دبی هم به حساب می آید، اما شکوه این ساختمان بیشتر از فاصله ای نزدیک ونیز درون آن مشخص است. در هوای صاف روز منظره طبقه 24 واقعا باور نکردنی است و برای کسانی که منتظرند وعده ای در میان ابرها داشته باشند فضای طبقه 122 برایشان بهترین مکان است.

بهشت خریداران

درست در کنار " برج خلیفه" بازار بزرگ دبی یا " دبی مال" قرارگرفته. برای چنین جای وسیعی فقط  بازار خریدی بزرگ کافی نیست، حتی یک روز کامل برای دیدن همه جای آن کافی نیست. همراه با بیشتر از 120 فروشگاه و 150 رستوران از رستوران های معروف دبی ، این محل مثل پارکی در فضای بسته است، با پیست یخ بازی، آبشاری بزرگ در فضای بسته، چشمه ای طراحی شده در فضای باز و اکواریوم عظیم دبی و باغ وحش زیر آب.

نمایشی الهام بخش از شگفتی

فواره های دبی در پایه"برج خلیفه"و درست بیرون درهای " دبی مال" معروف قرارگرفته و بزرگترین سیستم فواره طراحی شده در دنیاست. این آب رقصنده پر طرفدار جویبارهایی با جریان آب جهنده حدود 150 متر در هوا را به نمایش می گذارد. هر جت آب رنگی و روشن هماهنگ با نت های موسیقی متنوع همه جای دنیا نمایشی به وجود میاورد که یکی از محبوبترین ها در دبی است. دو نمایش در بعد از ظهر (  1:30و1 بعد از ظهر) به اجرا درمیاید به جز جمعه ها که در ساعت ( 1:30 و 2:00 ).بعد از ظهر است، و نمایش شبانه غروب شروع میشود و هر 30 دقیقه تکرار می شود، تا آخرین آهنگ در ساعت 11:00

 جاذبه های دیدنی در  دبی

"نخل جمیرا"

جزیره نخل مانند

فقط در دبی است، که جزیره ای ساخت دست انسان به شکل درخت نخل می بینید. این جزیره یکی ازبزرگترین جزیره های مصنوعی است در جهان است و نشانی از پیروزی نبوغ انسانی است. بومی ها و توریستها هردو از صف پهناور هتلهای با کیفیت دبی در اینجا لذت می برند که شامل "والدورف آستوریا"، " فیرمونت"، " وان اند اونلی"، " جمیرا زبیل سرای" و مهم تر از همه، "هتل آتلانتیس پالم". ار اینجا مونوریلی به سمت پایین کابل میرود که به قسمت اصلی تراموا  وصل می شود، آسانتر از این نمی شود به این محل رسید. البته هتلهای مقرون به صرفه دبی نیز از کیفیت مناسبی برخوردار هستند.

مسیر تجاری قدیمی

دبی برای زرق و برق آسمان خراش هایش معروف است، اما قلب واقعی شهر " نهر" بوده و هست. مصب آب شور محل اصلی است که قبیله " بنی یاس" مستقر شدند و آب آن برای آنچه " روش اصلی اقتصادی دبی " نام برده میشد مثل صید مروارید و ماهیگیری ،حیاتی بوده است. امروزه این منطقه لبریز از تاریخ امارات است و محل موزه دبی و همچنین کوچه پس کوچه های پیچ در پیچ با مغازه های طلا، ادویه و منسوجات عربی است.در "نهر" راهی که به آنطرف آب  به منطقه سنتی " ابرا" میرود، بسیار دیدنی است، و با بلیطی ارزان بهترین جاذبه توریستی شهر است. در سفر با تور ارزان دبی از این محل دیدن کنید.

 تفرجگاه ساحلی دبی

در بین مراکز تفریحی هیجان انگیز دبی تفرجگاه ساحلی دبی جایگاه ویژه ای دارد. دراین تفرجگاه ساحلی که بزرگترین ساحل ساخت دست بشر است به آینده چشم بدوزید. اعجاب در ساخت بلندترین آپارتمانهای جهان را وقتی در ساحل دبی قدم میزنید و یا وقتی در قایق تفریحی بادبان ها را برافراشته اید، میبینید.

 صحرا

منطقه ای اعجاب انگیز

با کمتر از 20 دقیقه رانندگی از مرکزشهر دبی و خیابانهای مدرن می توانید، اعجاب صحرای عربی را تجربه کنید که جاذبه اصلی توریستی دبی است. یک سواری سافاری صحرایی به فرم دبی را همراه با رانندگی خارج از جاده بگیرید، سواری با چهارچرخ و شن سواری به همراه باربکیو سنتی، حنابندان و سواری با شتررا تجربه کنید. و یا فقط خودتان رانندگی کنید و عجایب صحرا را با ماجراجویی های شخصی تجربه کنید.

 "ال فهیدی"

  بخش قدیمی

محله تاریخی " ال فهیدی" در " دبی بورگ یکی از قدیمی ترین محلات شهر است. این منطقه با پیاده رویی خوش منظره، چشم اندازی از دوره دیرین با برج های بادی سنتی و پیچ و خم کوچه پس کوچه های بادگیر را ارائه می دهد. در اینجا می توانید " مرکز شخ محمد برای دانستنی های فرهنگی" را ببینید، جایی که مهمانان در کلاسهای عربی شرکت می کنند، تورهای قدیمی و مسجدهای همراه با راهنمای گردشی و راهنمای سفر به دبی باعث می شود فرهنگ محلی بیشتر ارج گذاشته شود.

 موزه اتحاد

تاریخی معاصر

در بین موزه های شهر دبی ، تاریخ معاصر امارات متحده عربی را در" موزه اتحاد"  که فرهنگ نوین را ارائه می دهد، بجویید. این موزه جدید باشکوه در " جمیرا 1 " واقع شده و ویژگی های فراوانی از چادر های صحرایی غیر فعال را نمودار می سازد که بازدیدکنندگان بتوانند تاریخ آن منطقه را پیگیری کنند، البته با تاکید خاص بر دوره مهمی که استقلال کشور تثبیت شد یعنی بین سال های 1968و  1974و آنهم از طریق عکس و فیلم و غیره. بعلاوه مهمانان در مورد میراث غنی امارات متحده بیاموزند، قبل ازاینکه پدران موسس کشور قرارداد اتحاد هفت امارت را امضا کنند و همچنین پیشرفت اقتصادی متعاقب آن را دنبال کنند.

 " مدینت جمیرا"

در سفر با تور دبی لحظه آخری ،برای اینکه الحاق سنت و تجمل را تجربه کنید  به " مدینت جمیرا" بروید. که به صورت تحت اللفظی " شهر جمیرا" ترجمه شده. این مجموعه با  ارکی باستانی جان گرفته. دارای هتلهای مجلل، حصارهای شخصی به شکل سنتی، حمام آب گرم " تالیسا" در رتبه جهانی،" مدینت سووک"، " مدینت تئاتر" و بیشتر از چهل رستوران و استراحتگاه. همچنین سری به کافه های دبی بزنید و معروفترین غذاهای دبی را نیز امتحان کنید.

 اپرای دبی

اپرای دبی در "منطقه اپرا" ی جدید در قلب دبی برنامه ای جذاب ارائه می دهد که شبیه به برنامه "غرب لندن"  یا "منهتن برادوی" است، با چشم اندازی از" چشمه دبی " و نزدیک به " برج خلیفه" ، این ساختمان از شکل کشتی های " عربین داو" الهام گرفته شده و به طور حتم نظرتان را جلب می کند. درحالی که پشت ساختمان به سمت بالا خمیده شده مثل یک سالن و به عنوان سرسرای تئاتر، صف تاکسی و پارکینگ استفاده می شود. صحنه طوری طراحی شده که به راحتی به سه نوع سکوی نمایش تغییر فرم می دهد، تئاتر، سالن عمومی و سالن کنسرت.

 پیاده روی شهر

خرید در هوای آزاد

با گستردگی بیشتر از 13000 متر مربع این منطقه یادآور بخش پیاده رو اروپایی است، که گردشی لذت بخش بدون وسیله نقلیه را ارائه می دهد. در امتداد خیابان های سه خطه با مغازه هاو رستوران های دبی قدمی بزنید و از غذاهای خیابانی دبی لذت ببرید.به بالا چشم بیندازید و آسمان خراش هایی مثل " برج خلیفه" را در مرکز شهر دبی ببینید. همچنین در اینجا چشمه ها، فضای بازی بچه ها، و نشیمنگاه های فراوانی در هوای ازاد هستند و می توانید از مراکز خرید عالی دبی نیز دیدن کنید. همچنین پیشنهاد می شود از پارکهای آبی جذاب دبی لذت ببرید.

 بزرگترین شهر کشور امارات متحده عربی و گران قیمت ترین شهر خاورمیانه می باشد. دبی چهارمین شهر پربازدید در جهان است که به دلیل شگفتی های معماری و مجموعه ای عالی از استراحتگاه ها و مجموعه های تفریحی مشهور است، این شهر هرگز از رشد خود متوقف نمی شود و در حال افزایش سریع برج ها و همچنین مجموعه های جذاب توریستی است. شهر دبی از زیباترین شهرهای توریستی جهان به شمار می رود در این مطلب قصد داریم نگاهی کوتاه به برخی از جاذبه های ارزشمند این شهر بیاندازیم. یکی از جاذبه های مشهور دبی بازار دیرا است، شهر دبی بازارهای زیادی دارد، اما دیرا یک مقصد ایده آل است که همه گردشگران از دیدن آن لذت می برند.

این بازار در نزدیکی دبی کریک واقع شده و در دهه 1830 تأسیس شده است؛ هنوز هم می توان در بخشی از قسمت های این بازار سبک معماری قدیمی و قوس های چوبی را مشاهد کرد.در این بازار انواع طلاهای زیبا به بهترین قیمت عرضه می شود، علاوه برآن افراد محلی نیز انواع مختلفی از ادویه جات ترشی جات مانند زیره ، زعفران ، مایع ، گلاب و عود را در این بازار به فروش می رسانند. از دیگر جاذبه های تماشایی این شهر منطقه هنری آلسرکال است منطقه هنری آلسرکال در حال تبدیل شدن به یکی از محبوب ترین اماکن توریستی دبی است. در این منطقه هنری گالری های متعددی وجود دارد که آثار هنری معاصر را به نمایش می گذارد گالری ایام ، گالری هنر سبز و خط سوم از مهمترین گالری های آلسرکال به شمار می روند علاوه بر ان در این مکان چندین رستوران و بوتیک های مد نیز افتتاح شده اند و توریست های زیادی از ان ها دیدن می کنند.

 یکی از جاذبه های گردشگری جالب توجه دبی مجمع الجزایر جهان است،مجموع الجزایر با الگو برداری از نقشه کشورهای جهان احداث شده است.

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...