امارات و دبی

داماک damac بزرگترین سایت املاک دبی

مهاجرت و اقامت امارات و دبی

حرکت و سفر به سمت سرزمین های دیگر برای به زیستن مهاجرت است و در اصطلاح امروزی مهاجرت به معنای کوچ نیز هست. وقتی مردم از کشورشان به کشور دیگری می روند مهاجر به حساب می آیند،حتی اگر هنوز در آنجا شهروند محسوب نشوند.در تعریفی دیگر مهاجرت به اقامت های بلند مدت هم گفته می شود.

کارگرانی که به صورت فصلی و کوتاه مدت به دلیل اجبار کار یا آب و هوا هر ساله مجبور به تغییر موقعیت خود هستند، در این تعریف قرار نمی گیرند. دیدگاه های نوین در باب مهاجرت به طور غیر قابل تفکیکی به مفاهیم توسعه و پیشرفت گره خورده اند. در این رابطه کشور های زیادی با رویکردهای نوین به پدیده مهاجرت چشم دوخته اند و به صورت کاملا هدفمندی اقدام به جذب مهاجر می نمایند. از آن جایی که پذیرش مهاجرت در کشورهای پیشرفته هدفمند است، نهاد های متولی این کار بعضی با ایجاد شرایط منحصر به فرد تحصیلات تکمیلی، بعضی با ایجاد بورس برای جذب نخبه ها و تعدادی دیگر با به وجود آوردن شرایط ویژه برای مشاغل متنوع و کارآمد که زمینه برای جذب نیرو دارند،مهاجر می گیرند.

به این روش در پس پذیرش مهاجرت، افراد بهتر و توانمند تر برای کشورشان جذب می کنند که این کار نیز کمک موثری در مسیر پیشرفت و توسعه کشورها بوده است. صد البته اصول و قوانین مهاجرت با توجه به اصول حقوقی کشورهای مختلف و بهره بری بیشتر متفاوت نیز شده است. در کل حکومت های کشورهای مختلف برای رفع نیاز هایشان مهاجر جذب می کنند.برای مهاجران از کشورهای مختلف این تنوع کیفیت های مختلفی از زندگی را در کشورهای مختلف فراهم آورده است که همگی بسیار جذاب در کشاندن مهاجران به سمت این کشورها هستند.با توجه به پیشرفت های اقتصادی امارات و افزایش ساخت و ساز ها در این کشور مهاجرت به امارات در سال های اخیر افزایش یافته است.

مالیات های پایین، نرخ پایین بیکاری، حقوق و دستمزدهای مناسب از جمله مزایای زندگی در این کشور می ­باشد. اما اخذ اقامت دائم امارات به سادگی امکان پذیر نیست و یکی از مهم ترین شرایط اخذ اقامت بلند مدت این کشور 30 سال انجام کار در این کشور است. بسیاری از افراد مهاجرت به امارات را بمثابه سکوی پرتابی برای مهاجرت به دیگر کشورها می ­دانند. تحصیل در دانشگاه های امارات موجب تحصیل و انجام کار در سایر کشورها می گردد، زیرا امارات دارای شعبه های بسیاری از دانشگاه های آمریکایی و کانادایی است که دانشجویان با تحصیل در این دانشگاه ها می ­توانند به سایر کشورها مهاجرت نموده و به انجام کار بپردازند و در نهایت اقامت بلند مدت و تابعیت دیگر کشورها را دریافت نمایند.امارات از اقتصادی پایدار و رو به رشد برخوردار است،زیرا این کشور از ذخایر بسیار نفت و گاز برخوردار می­ باشد.

علاوه بر موارد فوق این کشور در بخش های دیگری همچون صنعت توریسم تلاش های فراوانی نموده است و به پیشرفت های قابل توجهی دست یافته است. هم اکنون هر ساله افراد زیادی با اخذ ویزای توریستی امارات به این کشور سفر می ­نمایند و از جاذبه های طبیعی و گردشگری این کشور دیدن می ­نمایند. اعتبار ویزای توریستی این کشور 3 ماهه است و فرد می بایست پس از اتمام اعتبار این ویزا امارات را ترک نماید.

امارات و دبی

روش های مهاجرت به امارات

راه های مختلفی برای مهاجرت به کشور امارات وجود دارد. نرخ بیکاری پایین، اقتصاد پویا و قدرتمند، دانشگاه های معتبر و بین المللی و بسیاری از موارد دیگر موجب شده است که افراد با اخذ ویزای امارات اقدام به مهاجرت به این کشور نماید. موارد زیر از جمله راه های مهاجرت به این کشور می ­باشند:

مهاجرت کاری

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق تولد

مهاجرت از طریق پناهندگی

مهاجرت از طریق ازدواج

لازم بذکر است در تمامی موارد فوق اخذ اقامت دائم امارات بسیار دشوار است و از مهم ترین شرایط اخذ اقامت بلند مدت این کشور انجام کار به مدت 30 سال پی در پی در این کشور است و از همین رو افراد با اخذ اقامت موقت امارات به این کشور سفر می ­نمایند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده راهنمایی و پاسخگویی به تمامی سوالات شما در زمینه هر یک از روش های مهاجرتی فوق می باشند.

مهاجرت به امارات از طریق کار

همانطور که بیان نمودیم نرخ بیکاری در کشور امارات بسیار پایین است و همین امر موجب جذب نیروهای خارجی به این کشور شده است. افراد می­ توانند با مراجعه به موسسات کاریابی امارات شغل مورد نظر خود را در این کشور جستجو نموده و پس از یافتن شغل مورد نظر و با عقد قرارداد کاری نسبت به اخذ ویزای کاری این کشور اقدام نمایند. شرایط انجام کار در امارات بدین گونه است که افراد امکان 48 ساعت کار در هفته را دارند و با 7 ساعت اضافه کاری در در روز امکان افزایش حقوق تا 25 الی 50% در ماه را خواهند داشت. ناگفته نماند اتباع خارجی از پرداخت مالیات به دولت امارات معاف هستند.جهت اخذ پاسپورت  کاری امارات ارائه مدارک زیر الزامی است:

پاسپورت معتبر

دعوتنامه و قراردادکاری با کارفرمایان در امارات

تکمیل فرم درخواست پاسپورت کاری امارات

برخورداری از تمکن مالی برای ماههای اول زندگی در این کشور

گواهی سلامت جسمانی متقاضی

گواهی عدم سوء سابقه کیفری

مهاجرت به امارات از طریق تحصیل

تحصیل از دیگر راه های مهاجرت به امارات است. دانشگاه های امارات رنکینگ های بالایی را بخود اختصاص داده اند. با وجود شعبه های دانشگاه های کانادایی و آمریکایی بسیاری از دانشجویان که شرایط مهاجرت  به کانادا و آمریکا را ندارند با اخذ ویزای تحصیلی امارات به ادامه تحصیل در این شعبه ها می­ پردازند. تحصیل در دانشگاه های امارات به زبان های عربی و انگلیسی ارائه داده می­ شود. بسیاری از دانشجویان تحصیل در امارات را بمانند سکوی پرشی برای تحصیل و کار در دانشگاه های آمریکا و کانادا می­ دانند. از طرفی اکثر دانشگاه های آمریکایی و کانادایی در امارات بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی به دانشجویان اعطا می­ نمایند که هزینه تحصیل در امارت را برای دانشجویان کاهش می­ دهند. علاوه بر این دانشجویان اجازه انجام کار ضمن تحصیل در امارات را نیز دارند.

دانشجویان پس از اتمام تحصیلات در صورت ازدواج و یا سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و یا کارآفرینی در این کشور امکان اخذ اقامت پس از تحصیل در امارات را خواهند داشت.

مهاجرت  به امارات از طریق تحصیل

مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری با داماک damac

یکی از جذاب ترین روش های مهاجرت به امارات سرمایه گذاری در امارات است، زیرا مالیات های پرداختی در این کشور بسیار پایین است و افراد براحتی و در برخی موارد بدون پرداخت مالیات امکان سرمایه گذاری و ثبت شرکت در امارات را خواهند داشت. سرمایه گذاری در امارات موجب گرفتن اقامتی 5 الی 10 ساله خواهد شد. همانطور که در بخش های قبل بیان نمودیم گرفتن اقامت دائم امارات دشوار است و افراد پس از 30 سال زندگی و کار در این کشور امکان دریافت اقامت و تابعیت امارات را خواهند داشت. با سرمایه گذاری در حوزه خرید ملک با اقساط بدون سود با داماک damac از مهاجرت و اقامت در این کشور زیبا لذت ببرید.

ازدواج و تولد در امارات

از دیگر راه های مهاجرتی به کشور امارات ازدواج و تولد است. تابعیت کشور امارات بر اصل خون است و نوزادان برای دریافت تابعیت این کشور می­ بایست از پدری اماراتی متولد گردیده باشند. البته نوزادانی که از مادرانی اماراتی و پدارن خارجی متولد شده اند، پس از رسیدن به سن قانونی 18 سال با تقاضای تابعیت امارات امکان دریافت تابعیت این کشور را خواهند داشت.

مهاجرت و اقامت  کاری به دبی

باید بدونید بهترین راه برای مهاجرت به دبی اینه که به فکر یک کسب و کار توی این شهر باشید، تا بتونید مجوز اقامت توی این شهر رو به دست بیارید. در واقع دبی یکی از شهر های گرون دنیا به حساب میاد و مسلما دوام آوردن توی همچین شهری نیاز به این داره که بتونید از پس مخارجتون بر بیاید.

مهاجرت به این شهر برای کار چندان سخت نیست. چون مهم ترین مسئله ای که در دبی وجود دارد، نیاز داشتن این شهر به نیروی انسانی، در واقع آسمان خراش ها، برج ها و مراکز تفریحی متمایز و منحصر به فردی که هر روزه به این شهر اضافه می شود مستلزم جذب نیروی بیشتر و همین موضوع هم موجب می شود تا افراد بیشتری از سراسر دنیا به فکر مهاجرت به دبی بیفتند. اولین گامی که برای اقامت در این شهر احتیاج دارید پیدا کردن یکی کار مناسب با درآمد مطلوب و بعد از اون تازه به شما اجازه داده می شود تا برای مدتی در این شهر بمانید و تمام مراحل کاری شما باید توسط یک کارفرمای مطمئن که برای گرفتن شما در محل کارش اقدام کرده، صورت بگیرد.

مهاجرت از طریق خرید ملک با داماک damac

در گذشته خرید ملک در دبی یکی از راحت ترین راه های مهاجرت به این شهر به حساب می آمد، اما الان شرایط کمی عوض شده و اقامت از این طریق سخت تر شده است. اما دبی برای سرمایه گذارانی که در این شهر اقدام به خرید ملک می کنند، شرایطی برای اقامت در نظر گرفته است. به این شکل که برای مالکان در دبی دو نوع پاسپورت صادر می شود. اما طبق تحقیقات تیم گِرداگَرد باید بدانید که ریسک خرید ملک برای اتباع خارجی در دبی واقعا بالاست و از طرفی هم فروشنده ها ملکشون با به قیمت های سرسام آور و فوق العاده زیادی به خارجی ها می فروشند و همین موضوع هم باعث شده تا تقاضای مهاجرت از طریق ملک به شدت کمتر بشود. با خرید ملک از داماک damac صاحب آپارتمان های فول فرنیش،ویلا های فول فرنیش،ویلا های لاکچری و سوئیت لاکچری شوید و از سرمایه گذاری در حوزه خرید ملک در دبی لذت ببرید.

 

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...