پاسپورت یا گذرنامه

داماک گروپ بزرگترین سایت املاک دبی

داماک گروپ سازنده لوکس ترین شهرک مسکونی جهان اکویا داماک گروپ

داماک  damac نهالی نو با ریشه های کهن که بهترین راهنما برای شما می باشد.

پاسپورت یا گذرنامه یکی از مدارک شناسایی رسمی است که از سوی دولت‌ها برای شهروندانشان صادر می‌شود.

با این مدرک دولت مربوطه از دیگر دولت‌ها اجازه می‌خواهد تا به شهروندان مربوطه اجازه گذر یا ورود به خاک آن کشورها را بدهند.به اجازه‌ای که به این منظور از دیگر دولت‌ها گرفته می‌شود،روادید یا ویزا گفته می‌شود.

گذرنامه از یک سو مجوز خروج فردی است که دارای تابعیت سیاست داخلی آن کشور است و از سوی دیگر، تضمین‌کننده امنیت و حقوق مسافر در قلمرو دیگر کشورها به معنی پذیرش آن از سوی کشور مبدأ است.این موضوع،تابع قدرت سیاسی و بین‌المللی کشور صادرکننده پاسپورت است.

اگر کشوری بخواهد می‌تواند به فرد بدون پاسپورت نیز اجازه ورود به آن کشور یا مسافرت با شرکت هواپیمایی دولتی آن کشور را بدهد که این مورد بسته به روابط سیاسی دولت مبداء و مقصد و قوانین ویزا متغیر است.به طوری که دارندگان گذرنامه برخی کشورها جهت ورود به کشور دیگری نیازی به دریافت ویزا ندارند.به طور مثال شهروندان دارای گذرنامه ایرانی جهت ورود به کشور ترکیه نیازی به دریافت ویزا ندارند ولی جهت سفر به آن کشور داشتن گذرنامه الزامیست.

انواع مختلف پاسپورت با داماک damac

گذرنامه عادی (توریستی) گذرنامه‌ای عادی است که به شهروندان هر کشور اعطا می‌شود. با استفاده از این گذرنامه می‌توان برای مقاصد گردشگری، تحصیل و تجارت به خارج از کشور مسافرت کرد.

گذرنامه دیپلماتیک:

همانطور که از نام آن پیداست، این گذرنامه به دیپلمات‌ها و مقامات سطح بالای سیاسی اعطا می‌شود.گاهی اوقات سیاست‌های صدور ویزا برای دارندگان این نوع از گذرنامه با افراد عادی متفاوت است.

گذرنامه خدمت:

این گذرنامه برای کارمندان دولت به منظور سفرهای کاریشان در نظر گرفته شده‌است.قوانین مربوط به آن‌ها همانند گذرنامه‌های دیپلماتیک است.

تاریخ یا اعتبار پاسپورت :

اساسا باید دقت داشته باشید که آخرین روز اعتبار پاسپورت شما روزی نیست که روی آن ثبت شده بلکه پیشنهاد می‌شود که ۶ ماه زودتر از تاریخ انقضای پاسپورت نسبت به تجدید آن اقدام کنید؛زیرا بسیاری از شرکت‌های حمل و نقل (خطوط هوایی، شرکت‌های کشتیرانی و …) مسافرینی با گذرنامه‌ای با مدت اعتبار محدود را نمی پذیرند. حتی در صورتی که در کشوری خارجی هستید و گذرنامه‌تان منقضی شده، ممکن است از نظر قانونی فرد مورد نظر را دچار دردسر کند. تاریخ یا اعتبار پاسپورت برای کشورهای مختلف مدت اعتبار مختلفی دارد. بعضی از کشورها اعتبار ۱۰ ساله و برخی دیگر برای شهرورندانشان با اعتبار ۵ ساله دارند.اعتبار گذرنامه‌های ایرانی ۵ ساله است.

تعریف قانونی گذرنامه:

بر پایه ماده ۱ قانون گذرنامه مصوب ۱۰ اسفند ۱۳۵۰، گذرنامه سندی است که از طرف مقامات دارای صلاحیت مذکور در این قانون برای مسافرت اتباع ایران به خارج یا اقامت در خارج از کشور یا مسافرت از خارج به ایران داده می‌شود.

پاسپورت یا گذرنامه

پاسپورت جهانی چیست و چقدر معتبر است.

شهروندان هر کشوری که پاسپورت ضعیفی دارند در تلاش هستند، تا پاسپورت دومی داشته باشند و با آن بتوانند راحت‌تر به کشورهای مختلف سفر کنند.شاید درباره پاسپورت دوم چیزهایی شنیده باشید،اما آیا با پاسپورت جهانی آشنایی دارید؟در ادامه ریشه و اعتبار پاسپورت جهانی را بررسی می‌کنیم.

اگر درباره‌ی کارت‌های دیپلماتیک شنیده باشید،که دارندگان آن از مزیت‌های زیاد این نوع کارت و پاسپورت برای ورود بدون محدودیت‌های معمول به کشورهای مختلف استفاده می‌کنند،می‌دانید که این کارت‌ها فقط برای دیپلمات‌ها یا اشخاص خاص توسط دولت‌ها صادر می‌شوند و در اکثر کشورها توافقات لازم برای نحوه ورود و خروج این افراد پیش از این حاصل شده است. پس اگر در اینترنت با تبلیغات «صدور پاسپورت دیپلماتیک» مواجه شدید مطمئن باشید که کلاهبرداری است.

اما درباره‌ی پاسپورت دوم باید گفت که داشتن پاسپورت دوم یا تابعیت دوگانه از نظر قانونی برای اکثر افراد مشکلی ندارد،اما در این مورد قانونی هم،کلاهبرداری‌های زیادی صورت می‌گیرد.اگر خواهان اخذ پاسپورت دوم بودید،می‌توانید اطلاعات کافی در این زمینه را از مراجع معتبر کسب کنید، نه سایت‌ شرکت‌های واسطه، چون هرکسی می‌تواند چیزی شبیه پاسپورت در خانه خود چاپ کند و تصویر و مشخصات شما را روی آن اضافه کند.

از ایده تا خطرات پاسپورت جهانی با داماک damac

با این که ایده‌ی شهروند جهان بودن بسیار جالب و جذاب است؛اما اجرای این ایده،کار راحتی نیست که فقط با چاپ یک پاسپورت و فروش آن حاصل شود،چنان که یک بار هم گری دیویس تحت اتهام دادگاه فرانسوی برای کلاهبرداری قرار گرفت و چندین نفر هم که با این پاسپورت می‌خواستند، به صورت غیر قانونی وارد کشورهای دیگر شوند بازداشت شدند.

اقامت دبی  از نگاه داماک ببینید.

ویزاهای اقامتی ویزاهایی هستند،که به مدت 2 سال اعتبار دارند و این یکی از مزیت های بزرگ کشور دبی نسبت به دیگر کشورها به حساب خواهد آمد.بخاطر داشته باشید ویزای اقامت بدون هیچگونه محدودیتی قابل تمدید می باشد.شهروندان خارجی که قصد دادن درخواست برای اخذ اقامت دبی را دارند،حق بردن همسر و فرزندان خود به عنوان همراه را خواهند داشت.

بخاطر داشته باشید که افرادی که اقامت و یا شهروندی دبی را دریافت می نمایند حق اخذ اقامت بلند مدت در کشور امارات را نیز خواهند داشت.هم ویزای کاری و هم ویزای اقامت بلند مدت برای تابعیت و اقامت در دبی متحده عربی بایستی با در اختیار داشتن کارت شناسایی برای افراد صادر شود.بیاد داشته باشید که این کارت در این قلمرو به جای گذرنامه نیز مورد استفاده واقع می شود.جهت حفظ این ویزا و اعتبار آن افراد بایستی حداقل به مدت 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشند.

بخاطر داشته باشید که این فرایند با از طریق خرید ملک و یا صاحب ملک شدن نیز امکان پذیر است. برای اینکه حق دادن درخواست برای شما مهیا شود؛تمامی تمکن مالی شما بایستی در نظر گرفته شود.جهت انجام این امر؛ فرایند ساخت و ساز بایستی تکمیل گردد و ارزش این ملک نبایستی کمتر از 1 میلیون درهم باشد.این نرخ تقریبا حدود 273000 دلار می باشد.

از مزایای این انتخاب این است،که هیچ نیازی به ثبت شرکت نمی باشد. از معایب این فرایند ارائه مجوز اقامت به مدت 2 سال خواهد بود و در طول این دوره به افراد مجوز کار داده نمی شود.اما به طور کلی باید بدانید که سرمایه گذاری در این دولت از ارزش والایی برخوردار است.

اخذ  اقامت دبی

جهت اخذ اقامت و یا مجوز کار دبی افراد بایستی گذرنامه را در اختیار داشته باشند و حامی مالی آنان نیز مشخص گردد. اخذ ویزای اقامتی از طرق ذکر شده در ذیل امکان پذیر می باشد:

 • از طریق خرید ملک
 • از طریق استخدام شدن در شرکت های دبی
 • از طریق افتتاح شرکت در دبی

مشاورین و نمایندگان داماک گروپ در دبی شما را در جهت اخذ ویزای اقامتی دبی در همه ی موقعیت ها یاری خواهند کرد. بسیاری از شهروندان و یا به طور کلی افرادی که جهت اخذ مجوز کار دبی برنامه ریزی می نمایند؛ فرصت های متعدد بسیاری را پیش روی خواهند داشت.

برای اینکه شما به یک فرد مقیم UAE تبدیل شوید، بایستی شرایط موجود و چگونگی اخذ اقامت در ایالات متحده عربی را مورد ارزیابی قرار دهید.

راه های متعددی برای اخذ اقامت بلند مدت UAE وجود دارد. بخاطر داشته باشید که تمامی موارد نظیر: دانشجو بودن،متاهل بودن و یا دیگر شرایط مورد ارزیابی واقع خواهد شد.با مراجعه به وب سایت های مربوطه و یا وب سایت هایی که به تجارت و یا اعضای خانواده مربوط می شود همچون داماک گروپ  شما را قادر به کسب اطلاعات مورد نیاز کنید.

اقامت در امارات متحده عربی

بخاطر داشته باشید که این فرایند با از طریق خرید ملک و یا صاحب ملک شدن نیز امکان پذیر است.برای اینکه حق دادن درخواست برای شما مهیا شود؛تمامی تمکن مالی شما بایستی در نظر گرفته شود. جهت انجام این امر؛ فرایند ساخت و ساز بایستی تکمیل گردد و ارزش این ملک نبایستی کمتر از 1 میلیون درهم باشد.این نرخ تقریبا حدود 273000 دلار می باشد.

از مزایای این انتخاب این است که هیچ نیازی به ثبت شرکت نمی باشد.از معایب این فرایند ارائه ویزای اقامت به مدت 2 سال خواهد بود و در طول این دوره به افراد مجوز کار داده نمی شود.اما به طور کلی باید بدانید که سرمایه گذاری در این دولت از ارزش والایی برخوردار است.

مزایا و معایب اقامت در امارات متحده عربی

از معایب این کشور هزینه های مربوط به ثبت شرکت می باشد،که تقریبا از 9500 دلار آمریکا شروع می شود. بخاطر داشته باشید که هزینه های ذکر شده نسبت بع دیگر کشورهای توسعه یافته متغیر می باشد.

از مزایای این امر این است که جهت سرمایه گذاری نیازی نیست که شما حتما صاحب ملکی در کشور دبی باشید. اخذ ویزای اقامتی برای مدت طولانی می باشد و به مدت 3 سال به طول می انجامد.به طور کلی اخذ این ویزا فرصت انجام تجارت در قلمرو UAE را برای شما فراهم می نماید.حتی شما می توانید از این طریق به تحصیل در امارات متحده عربی نیز بپردازید.

با توجه به مزایا و معایب ذکر شده در فوق؛اغلب افراد گزینه دوم را جهت اخذ اقامت بلند مدت در UAE انتخاب می نمایند و این فرایند از طریق ثبت شرکت امکان پذیر می باشد.

در این زمان شما ملزم به ارائه تمامی موارد و اسناد مورد نیاز می باشید؛بیاد داشته باشید که ثبت شرکت در این کشور و اخذ اقامت به طور متوسط حدود 1 ماه و یا کمی بیشتر به طول می انجامد.

درخواست جهت اخذ ویزای خانوادگی تنها بعد از تکمیل ویزای ثبت شرکت و برای سهامداران امکان پذیر می باشد.اما بایستی اطلاع داشته باشید،که در صورت اخذ ویزای بایستی چه مراحلی طی شد برای اقامت که این اطلاعات به صورت جزئی و رایگان از طریق مشاورین تلفنی و بصورت حرفه ای تکمیلی از داماک گروپ در اختیار شما گذاشته می شود.

اقامت امارات متحده عربی

ویزاهای اقامتی ویزاهایی هستند،که به مدت 2 سال اعتبار دارند و این یکی از مزیت های بزرگ کشور دبی نسبت به دیگر کشورها به حساب خواهد آمد.بخاطر داشته باشید ویزای اقامت بدون هیچگونه محدودیتی قابل تمدید می باشد.شهروندان خارجی که قصد دادن درخواست برای اخذ اقامت دبی را دارند حق بردن همسر و فرزندان خود به عنوان همراه را خواهند داشت.

بخاطر داشته باشید که افرادی که اقامت و یا شهروندی دبی را دریافت می نمایند حق اخذ اقامت بلند مدت در کشور امارات را نیز خواهند داشت. هم ویزای کاری و هم ویزای اقامت بلند مدت برای تابعیت و اقامت در امارات متحده عربی بایستی با در اختیار داشتن کارت شناسایی برای افراد صادر شود.بیاد داشته باشید که این کارت در این قلمرو به جای گذرنامه نیز مورد استفاده واقع می شود.جهت حفظ این ویزا و اعتبار آن افراد بایستی حداقل به مدت 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشند.

اخذ ویزای اقامتی امارات متحده عربی

جهت اخذ ویزای اقامت و یا مجوز کار دبی افراد بایستی گذرنامه را در اختیار داشته باشند و حامی مالی آنان نیز مشخص گردد. اخذ ویزای اقامتی از طرق ذکر شده در ذیل امکان پذیر می باشد:

 • از طریق خرید ملک
 • از طریق استخدام شدن در شرکت های دبی
 • از طریق افتتاح شرکت در دبی

نحوه گرفتن پاسپورت امارات چیست؟

این سند یک شرح اجمالی درباره نحوه درخواست موفقیت آمیز برای دریافت پاسپورت امارات است.

کلیه درخواست ها باید به زبان عربی تکمیل شوند.

اگر لازم است اطلاعات یا مدارکی از سازمان های دیگر تهیه کنید، زمان کافی برای این کار اختصاص دهید.

اگر از شما مدارکی خواسته باشیم،باید اصل آنها را ارائه کنید. ما آنها را نزد خود نگه نمی داریم.ما همانجا از اصل مدارک کپی تهیه کرده و آنها را به شما بر می گردانیم.

کلیه هزینه ها باید در زمان تسلیم درخواست پرداخت شود.بسیار مهم است که یک شماره تلفن تماس صحیح از خود بگذارید. درخواست/تجدید

در امارات یا خارج، ساده ترین راه برای درخواست یا تجدید پاسپورت از طریق خدمات آنلاین است. فرم های کاغذی درخواست در دفاتر پستی که در این طرح مشارکت دارند امارات موجود می باشند.

اگر فرزند شما زیر 18 سال سن دارد،می توانید از طرف او برای پاسپورت درخواست بدهید.

در طول فرایند درخواست، ممکن است از شما بخواهیم مدارکی دال بر تأیید تابعیت،هویت و یا آدرس محل سکونت فعلی عربی خود یا فرزندتان ارائه کنید.

رضایت نامه والدین برای یک کودک

کودکان زیر 18 سال برای دریافت پاسپورت باید از کلیه افرادی که مسئولیت فرزند داری آنها را بر عهده دارند،رضایت کتبی بگیرند.

رسیدگی به درخواست یک کودک بدون رضایت کلیه افرادی که مسئولیت فرزند داری آنها را بر عهده دارند،نیاز به زمان اضافی دارد.

تا قبل از اینکه مطمئن شوید؛برای فرزند شما یک پاسپورت اماراتی صادر می شود،نباید رزروهای قطعی برای مسافرت بکنید.

ترجمه مدارک به زبان عربی

اگر مدارکی از شما خواسته باشیم که به زبان عربی نیستند،باید آنها را توسط مترجمی که مورد تأیید ما هست ترجمه کنید.

ترجمه باید توسط یک مترجم مورد تأیید سازمان ملی مترجمان شفاهی و کتبی (NAATI) انجام شده باشد.

تغییر نام

اگر نامی که قرار است در پاسپورت شخص ذکر شود با نامی که موقعی که تابع عربی شدند داشته است فرق می کند، ما مدارکی برای توضیح این تغییر درخواست خواهیم کرد.

اصل مدارک برای ثبوت هویت و تابعیتتان

اصل مدارک نشان دهنده و یا ارتباط دهنده نام جدید شما با نامی که در پاسپورت قبلی وجود داشته است،یا نام شما در زمان تولد یا هنگام کسب تابعیت امارات اگر پاسپورت کنونی شما حداقل دو سال اعتبار داشته باشد و نام خود را به یکی از دلایل زیر تغییر داده باشید ممکن است واجد شرایط تعویض رایگان پاسپورت با نام جدید باشید:

 • تغییر شرایط تأهل، رابطه ثبت شده
 • فوت همسر/شریک زندگیتان
 • تغییر جنسیت
 • رسیدگی سریعتر به درخواست ها

خدمات اولویتی با پرداخت هزینه اضافی ارائه می شود.

با خدمات اولویتی می توانید مطمئن باشید،که کار رسیدگی به درخواست پاسپورت شما سریعتر انجام شده و ظرف مدت دو روز کاری برای تحویل گرفتن در یکی از دفاتر پاسپورداده می شود و نیز با احتساب زمانی اضافی به منزل شما تحویل داده می شود.

پاسپورت های صدمه دیده

باید مراقبت باشید که پاسپورت شما صدمه نبیند. صدمه شامل پاره شدن یا تکه تکه شدن صفحات،مخدوش شدن صفحات، ناقص شدن صفحات،ناقص شدن جلد یا خراب شدن صفحات یا جلد با آب می باشد.

پاسپورت امارات،راه های مهاجرت به امارات و روش های اخذ پاسپورت امارات در این مقاله به طور تفصیلی با داماک damac مورد بحث و بررسی علمی قرار می گیرد.

به طور کلی روش های مهاجرت و اخذ پاسپورت در کشورهای دنیا از طریق 6 روش کلی انجام پذیر می باشد.این روش شامل کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی می باشد که تنها 5 روش ابتدایی قانونی می باشد و روش پناهندگی توصیه نمی شود. برخی از افراد به دنبال کسب پاسپورت امارات می باشند،از این رو در این نوشتار روش های مختلف اخذ پاسپورت امارات و شرایط مورد نیاز برای هر روش شرح داده شده است.توجه به این نکته ضروری می باشد که اقامت و تابعیت امارات متفاوت می باشد.

افرادی که اقامت امارات را دارند،از برخی از حقوق شهروندی همچون امکان شرکت فعالیت های سیاسی محروم هستند و در صورتی که شرایط مورد نیاز اقامت را برآورده نکنند از این کشور اخراج می شوند.اما کسانی که تابعیت و پاسپورت امارات را دارند،از تمامی حقوق شهروندی برخوردارند و رابطه ای معنوی و سیاسی با دولت این کشور دارند.پاسپورت امارات برای اتباع دیگر کشورها به صورت مستقیم قابل اتخاذ نمی شود اما با طی فرآیندی در یک بازه زمانی امکان اخذ آن فراهم می باشد.در ادامه مقاله با داماک damac همراه شوید و با انواع روش های اخذ پاسپورت امارات آشنا گردید.

اعتبار پاسپورت امارات:

برای بدست آوردن پاسپورت هر کشور به طور قطع اعتبار آن پاسپورت از اهمیت بالایی برخوردار است. توجه به این نکته که آیا با بدست آوردن آن پاسپورت می توان به راحتی به کشور های دیگر بدون نیاز به ویزا سفر نمود و یا اینکه نیاز است برای سفر ویزا تهیه نمود، مهم بوده زیرا نشان می دهد در سطح جهان تا چه حد به شما احترام گذاشته می شود. پاسپورت امارات از این جهت بی رقیب بوده زیرا رتبه اول را در رتبه بندی پاسپورت های جهان بر عهده دارد. با داشتن پاسپورت امارات می توان به 114 کشور جهان بدون ویزا سفر کرد و آن کشورها به راحتی پذیرای شما خواهند بود. برای 55 کشور با داشتن پاسپورت امارات باید ویزا دریافت کرد و به 29 کشور جهان نیز می توان بدون ویزا ورود نمود و با داشتن پاسپورت امارات در فرودگاه ویزا بدست آورد.

روش های اخذ پاسپورت امارات:

جهت مهاجرت به کشورهای مختلف و اخذ اقامت آن ها از چندین روش می توان اقدام نمود که در بعضی از این روش ها شخص می تواند به اقامت و در نهایت تابعیت دست یابد و در بعضی از روش ها این امکان مهیا نیست. در این مقاله ما با داماک   damac به بررسی شرایط دریافت پاسپورت امارات می پردازیم که آیا می توان به پاسپورت امارات دست یافت یا خیر.این شرایط را در مورد راه های مختلف مهاجرت به امارات و پاسپورت امارات در زیر بررسی می نماییم.

پاسپورت امارات از طریق تولد:

بسیاری از افراد به دنبال دریافت پاسپورت امارات از طریق تولد فرزند خود در این کشور می باشند؛زیرا در بعضی از کشورها می توان از طریق تولد فرزند به اقامت آن کشورها دست یافت.این در صورتی است که کشور مذبور از قانون خاک پیروی نماید،اما کشور امارات از قانون خون پیروی می کند. پیروی از قانون خون نشان دهنده این موضوع است که در صورتی شخص به اقامت و پاسپورت امارات دست پیدا می کند که از پدر و مادری اماراتی متولد شده باشد.

در صورتی که شخص از پدر اماراتی و مادر خارجی متولد شده باشد و یا از مادری اماراتی متولد شده باشد در صورتی که پدر کودک نامعلوم باشد نیز به کودک تابعیت و پاسپورت امارات داده خواهد شد. البته تحت شرایطی با تولد در خاک امارات می توان برای کودک پاسپورت امارات را بدست آورد و آن در صورتی است که پدر و مادر کودک نامعلوم بوده و اثری از آن ها پیدا نشود. در این صورت با تولد در امارات پاسپورت امارات به کودک داده خواهد شد.

پاسپورت امارات و نکات مهم در باب پاسپورت امارات:

نکته جالب توجه دیگری که در مورد کشور امارات وجود دارد،این است که کشور امارات تابعیت دو گانه (مضاعف) را نمی پذیرد و شخص در صورت درخواست برای دریافت تابعیت و پاسپورت امارات باید تابعیت قبلی خود را رها نماید.

داماک damac بهترین انتخاب برای شما.

اعتبار پاسپورت امارات باز هم بیشتر شد و رتبه هفتم جهانی را از نظر اعتبار پاسپورت به خود اختصاص داد.

برای شهروندان امارات متحده عربی، اخبار خوبی منتشر شد و خبر حاکی از این بود که پاسپورت این کشور از لحاظ اعتبار جهانی، رتبه هفتم را کسب کرد و این امر برآن معناست که شهروندان این کشور می توانند به 159 کشور جهان تنها با ویزای بدو ورود سفر کنند.نمره اعتبار پاسپورت امارات در شاخص پاسپورت،159 می باشد.

این اتفاق مهم،سه هفته بعد از جهش امارات به جمع هشت قدرت برتر جهان روی می دهد.شهروندان امارات متحده عربی این اجازه را دارند که بدون اخذ ویزا به 112 کشور و نیز به 47 کشور با گرفتن ویزای بدو ورود سفر کنند.تنها در 39 کشور جهان از شهروندان امارات ویزا درخواست می کنند.

امارات متحده عربی در حال حاضر به همراه "استونی" با دارا بودن 159 امتیاز در رتبه هفتم قرار دارند. سنگاپور با امتیاز 165، رتبه اول این لیست را به خود اختصاص داده است،یعنی 127 کشور بدون ویزا و 38 کشور با دریافت ویزای بدو ورود.شروندان سنگاپوری برای ورود به 33 کشور نیاز به گرفتن ویزا دارند.به این ترتیب،امارات متحده عربی همچنان قوی ترین پاسپورت در منطقه را به خود اختصاص داده است و در رتبه ای بالاتر از کشورهای دیگر عربی و یا کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس قرار می گیرد.

افزایش اعتبار پاسپورت امارات در پی امضای یک یادداشت تفاهم دیپلماتیک (MoU) که بین امارات و مکزیک درباره معافیت ویزا، به دست آمد.شهروندان با گذرنامه های عادی هردو کشور،اجازه ورود بدون ویزا را دارند.تفاهم نامه برای ورود بدون نیاز به گرفتن ویزا بین امارات و مکزیک از 31 اکتبر به اجرا در می آید.شهروندان می توانند به مدت 180 روز متوالی در هر کدام از این کشورها باقی بمانند.

جهت گرفتن و یا تمدید گذرنامه خود، می توانید با در دست داشتن مدارک لازم برای پاسپورت به دفاتر پلیس+10 مراجعه نمایید،و طی چند روز گذرنامه خود را دریافت کنید.

اما اخیرا،طبق وبسایت معتبر پاسپورت ایندکس،امارات متحدۀ عربی، از سنگاپور پیشی گرفته است و حالا اماراتی‌ها در صدر جدول قرار گرفته‌اند. حالا با پاسپورت اماراتی می‌توان به 167 کشور دنیا، بدون نیاز به دریافت ویزا سفر کرد.البته در 54 کشور از این تعداد،اماراتی‌ها باید بعد از ورود به خاکشان،نسبت به دریافت ویزا اقدام کنند؛به‌این‌ترتیب، امارات با 167 کشور در رتبۀ نخست،سنگاپور و آلمان با 166 کشور در رتبۀ دوم و کشورهای دانمارک،سوئد،فنلاند،لوگزامبوگ،فرانسه،ایتالیا،هلند، اسپانیا، نروژ،کرۀ جنوبی و ایالات متحدۀ آمریکا،با 165 کشور در رتبۀ سومِ این فهرست قرار می‌گیرند.

همه ی ما می دانیم که اولین مرحله ی مهاجرت به کشور مورد علاقه مان داشتن پاسپورت است.

همه چیز درباره پاسپورت و مراحل دریافت آن با داماک damac:

مراحل دریافت یا سفارش پاسپورت پیچیدگی خاصی نداشته و می توانید کمتر از 2 ساعت نسبت به دریافت و یا تعویض و یا تمدید پاسپورت اقدام کنید.

جمع آوری مدارک لازم برای دریافت پاسپورت:

تهیه عکس 6*4 :

در مرحله اول به یک آتلیه مراجعه کنید،برای عکس پاسپورت خودشان می دانند سایز عکس پاسپورت چند هست،اما محض اطمینان یادآوری کنید. نکته اینکه عکس پاسپورتی باید برای آقایون زمینه سفید،ریش و موی سر بی مدل باشد و پیشانی وگوش ها کاملا مشخص باشد و بدون روتوش سنگین و برای خانم ها باید با حجاب کامل باشه بدون زیوآلات و آرایش سنگین باشد.

داشتن مدارک اولیه مانند کپی و اصل شناسنامه کارت ملی الزامی است.برای آقایون اصل و کپی کارت پایان خدمت هوشمند و برای بانوان یکسری مدارک اختصاصی هم لازم است.خانم ها برای گرفتن پاسپورت نیاز به اجازه نامه رسمی همسرشان دارند.خانم ها باید به دفتر خانه های اسناد رسمی بروند و یک اجازه محضری از همسرشان بگیرند، بانوان مقیم خارج هم احتیاجی به اجازه محضری همسر ندارند و همچنین اقامت با گذرنامه ایرانی قابل قبول است.بانوانی که همسرشان فوت کرده، باید اصل گواهی فوت همسر یا اصل شناسنامه باطل شده همسر رو ارائه بدن و بانوان مطلقه باید اصل طلاق نامه را ارائه کنند.لازم به ذکر است که این اجازه نامه فقط برای خانم ها نیست،بلکه فرزندان زیر 18سال هم نیاز به اجازه محضری از سوی پدر یا قیم قانونی دارند.

یافتن نزدیکترین پلیس +10 برای دریافت پاسپورت:

 ابتدا باید به دفتر خانه های اسناد رسمی بروید و یک اجازه محضری از همسرتان بگیرید،بانوان مقیم خارج احتیاجی به اجازه محضری همسر ندارند.

با در دست داشتن مدارک کامل و مراجعه به یکی از دفاتر پلیس +10 درخواست دریافت پاسپورت رو ارائه بدهید.

پرداخت هزینه:

هزینه ها عموما همه ساله تغییر می‌کند، مثل همه چیز! بخشی از هزینه ها مربوط به عوارض نیروی انتظامی و شهرداری و بخشی هم مربوط به خود هزینه دفاتر پلیس +10 و هزینه های پستی و … است. نکته اساسی در این زمینه این است که بخش واریزی به حساب شهرداری و نیروی انتظامی را به هیچ وجه نباید از طریق اینترنت یا عابر بانک پرداخت کنید، یا باید مستقیم به بانک ملی بروید و فیش بگیرید و با اینکه از طریق دستگاه های کارتخوان موجود در دفاتر پلیس +10 اقدام کنید.

در انتظار پستی بمانید:

منتظر پست شدن پاسپورتتان به نشانی ای که اعلام کرده اید باشید. حدود 1 هفته زمان می برد تا گذرنامه به شما تحویل داده شود.البته ممکن است این زمان به دلیل مراجعه پستچی و نبودن شما در نشانی ارائه شده بیشتر هم بشود.در ضمن ممکن است که استعلام هایی که اداره گذرنامه برای شما می گیرد،هم با مشکل مواجه شود که این مشکلات به شما اطلاع داده خواهد شد.این نکته را هم یادتان باشد که همه افراد بالای 6 سال برای گرفتن گذرنامه باید به دفاتر پلیس +10 بروند و در پایان کار، رسیدی دریافت کنند.این رسید را باید در زمان آمدن پستچی،به او تحویل دهید تا گذرنامه را تحویل بگیرید.

اعتبار پاسپورت:

قبل از سفر به یک کشور خارجی دقت کنید،پاسپورت شما به هنگام خروج از کشور می‌بایست حداقل 7 ماه اعتبار داشته باشد.

چند نکته مهم:

حضور شخص متقاضی جهت ارائه‌ی مدارک به پلیس +10 جهت اخذ پاسپورت الزامی است.

متقاضی فقط در زمان ارائه‌ی مدارک می‌تواند مدارک همسر و فرزندان خود را ضمیمه نماید تا به‌عنوان همراه در گذرنامه‌ی او درج شوند.حضور همراهان ضروری نیست و پس از چاپ و صدور گذرنامه، امکان اضافه و یا کم کردن همراه امکان پذیر نخواهد بود.

پاسپورت ها بااعتبار 5 ‌سال و غیرقابل تمدید صادر می‌شوند.

هنگام تحویل مدارک برای سفارش پاسپورت،ارائه‌ی نشانی کامل پستی ضروری است.

متقاضیان تعویض پاسپورت،باید اصل و کپی پاسپورت های قبلی خود را ارائه نمایند.کپی باید از صفحه‌ی مشخصات و صفحاتی که مهر ویزا و ورود و خروج دارند،تهیه ‌شده باشد.

برای گرفتن پاسپورت شما نیاز به وکیل قانونی احتیاج دارید ما به شما شرکت داماک damac معرف حضورتان می کنیم، شرکت داماک مهاجرت شما و خانوادگیتان را ظرف 40 دقیقه فراهم می کند.

مزایای دیگرشرکت داماک وجود دارد.تیم های ما در هر مرحله از شما پشتیبانی می کنند.با پیدا کردن املاک بی نقص خود و سپس انتخاب ارائه دهنده وام برای مطابقت با نیازهای شما. و برخلاف استاندارد بازار ، خدمات ما کاملاً رایگان و بی درسر  است.

 شرکت داماک damac می تواند بیشتر از آنچه انتظار داشته باشید،اما کمتر پرداخت کنید،یک زندکی لوکس و لاکچری برای شما فراهم آورد.شرکت داماک به آنچه خدمت می کند مفتخر است.

با شرکت داماک لاکچری و لوکس زندگی کنید.با داماک صاحب ویلاهای لوکس و فول فرنیش شوید،داماک بهترین انتخاب برای یک زندگی فوق العاده می باشد. شرکت داماک با شرایط استثنایی که در اختیار مشتری گذاشته تا با خیال راحت مهاجرت کنند.

اقامت داشتن در دبی با مشاوره داماک

برای راهنمای و مشورت در زمینه های اقامت و خرید و فروش املاک و آپارتمان های تجاری و مسکونی ویلاهای لوکس می توانید روی کمک مشواران متخصص و معتمد داماک حساب ویژه ای باز کنید. مشواران داماک با افتخار اماده خدمت رسانی به شما عزیزان و رفع سوالات شما در زمینه های خرید و فروش به صورت شبانه روزی و حضوری و غیر حضوری هستند.علاوه برا آن داماک با در نظر گرفتن شرایط ویژه پرداخت اقساطی این امکان را فراهم آورده تا شما با هزینه ای بسیار کم صاحب املاک و ویلا و اپارتمان در دبی شوید.

شرکت damac group در امارات دبی بزرگترین و قدر ترین شرکت ساختمانی  است که سابقه درخشانی در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

آپارتمان های خاص با داماک damac group

ساختمان‌های خاص عموماً معرف حضور همه افراد هستند!

آپارتمان های مجلل بیزینس بای دبی،ویلاهای سنگی،گلف تراس و...  همچون از نمونه های ساختمان‌های خاص شرکت داماک گروپ هستند،که تمامی شاخصه‌های اکازیون بودن در آن‌ها تمام و کمال وجود دارد.

دبی مشاور املاک damacgroup

فایل یابی املاک با داماک گروپ بررسی و کارشناسی ملک توسط پرسنل مجرب داماک گروپ به جذب سرمایه گذاری مطمئن کنید.

توضیح مختصر درباره داماک گروپ

داماک بزرگترین و برند ترین شرکت ساختمانی در جهان است.خلاقانه فکر می کند،لاکچری می سازد چون در درجه اول به شما به عنوان جزئی از خانواده بزرگ داماک می نگرد بعد به عنوان یک مشتری،حتما می دانید که برند های معروف جهانی ورساچی،بوگاتی،جاست کاوالی،تایگروود،پارامونت،ترامپ،فندی که نام آشنای تمام جهانیان هستند.تنها بخشی از زیر مجموعه داماک در بخش دکوراسیون و فرنیش آپارتمان ها و ویلاهای داماک می باشد.توضیح بیشتر در مورد داماک فقط حرف و حدیث است پس از شما دعوت می کنیم بر اساس هر بودجه و سلیقه ای که دارید از آپارتمان ها و ویلاهای و دفاتر کار همین سایت در هر موقعیت محلی دلخواه انتخاب کنید و برای بازدید و انجام مراحل خرید با مشاورین فارسی زبان داماک تماس بگیرید.

خدمات داماک گروپ

 • سرویس رزرو آسان
 • تحویل به موقع و راس تایم
 • نگهبان دائم
 • نظافت همیشگی تمامی واحدها
 • اجاره به مهمانان ایرانی و خارجی
 • اجاره روزانه هفتگی ماهانه
 • پاسخگویی ۲۴ ساعته به سوالت و رزرو های شما مهمانان
 • اجاره آپارتمان های فول فرنیش و مبله

ودیگر خدمات مهم

اقامت فوری در عرض کمتر از ۴۰دقیقه اقامت خانوادگیتان را از داماک بخواهید،با خرید ملک یک تور رایگان و یک سکه اماراتی را نصیب خود کنید.

 • مالیات = صفر
 • آماده اقامت خانوادگی
 • زمینتان به ما تحویل دهید.
 • فرنیش می کنیم.
 • باغ واستخر می زنیم.
 • دکوراسیون لوکس و لاکچری

مجموعه دبی فرنیش با ارائه آپارتمان مبله در سراسر دبی در صدد آسایش شما هستیم.

شما می توانید به صورت ریالی از طریق صرافی طرف قرارداد داماک در ایران به صورت واریز ریالی به حساب بانک صادرات و بدون نیاز به خرید ارز یا مراجعه اقدام به خرید نمایید.لطفا"پیش از واریز مدارک زیر را واتساپ نمایید تا واحد برای 24 ساعت در رزرو شما بماند تا واریز شما انجام و واحد برای شما ثبت گردد.میبایست مبلغ 50 هزار درهم را به صورت معادل ریالی در ایران به حساب زیر واریز نموده و عکس فیش واریز را واتساپ نمایید.چنانچه خودتان صرافی مورد اطمینان دارید می توانید از طریق دلخواه خودتان مستقیم به حساب داماک دبی واریز نمایید.نرخ صرافی طرف قرارداد داماک برای داماک ملاک محاسبه صدور رسید است و نرخ هر صرافی یا سایت دیگر برای واریز ریالی مورد تایید داماک نیست.

به منظور مشاهده تصاویر بیشتر و کامل تر از این پروژه و تمام پروژه های دیگر داماک از وبسایت فارسی زبان داماک به آدرسwww.damacgroup.irمراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...