اقامت در امارات

داماک damac بزرگترین سایت املاک دبی

اقامت خانوادگی شما در دبی با داماک

اقامت در امارات

گرفتن اقامت امارات در سال های متوالی یکی از موضوعات فراگیر در باب مهاجرت به این کشور ثروتمند می باشد که مورد استقبال افراد قرار گرفته است. اکثر پاسپورت های  کشور امارات دارای اعتباری 3 ساله می باشند. از آنجائیکه بازارهای کسب و کار در این کشور بسیار پر رونق است و از طرفی اتباع خارجی از پرداخت مالیات معاف هستند،این کشور به جذاب ترین بازارهای کاری تبدیل شده است و هر ساله افراد زیادی جهت دریافت پاسپورت کاری امارات اقدام می نمایند. علاوه بر انجام کار راه های دیگری برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. گرفتن اقامت بلند مدت امارات به سادگی امکان پذیر نیست.

بطور مثال افراد با انجام کار در این کشور تنها می توانند، اقامتی 5 ساله دریافت نمایند و در صورتیکه افراد متقاضی گرفتن اقامت بلند مدت این کشور هستند،می باید حداقل بمدت 30 سال در این کشور به انجام کار بپردازند. امارات دارای ذخایر نفت و گاز بسیاری است که با صادرات نفت به دیگر کشورها از اقتصاد بسیار مناسبی در جهان برخوردار می­ باشد.

مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پیشنهادات ویژه ای به افرادی که قصد گرفتن اقامت بلند مدت دیگر کشورها را دارند ارائه می نمایند. سرمایه گذاری نیز از دیگر راه های گرفتن اقامت امارات است،که موجب جذب سرمایه گذران خارجی به این کشور شده است.سرمایه گذاری نیز به طرق مختلف در این کشور انجام می گردد،که در هر یک از روش ها فرد می­بایست دارای سرمایه­ ی اولیه مشخصی باشد.

همه چیز راجبه امارات

امارات یکی از کشورهای ثروتمند عربی است که بصورت پادشاهی اداره می ­گردد.این کشور دارای جمعیتی برابر با 8 میلیون و وسعتی 83600 کیلومتر می­ باشد.با توجه به اینکه بزرگترین ذخایر نفت را در اختیار دارد،موجب ایجاد بازارهای کسب و کار و تجارت در حاشیه­ خلیج فارس شده است.

علاوه بر این دولت امارات با اقتصادی پایدار در حال گسترش صنعت توریسم در کشور خود می ­باشد. در حال حاضر نیز هر ساله افراد زیادی با ویزای توریستی امارات به این کشور سفر می ­نمایند.بطور کلی گرفتن اقامت بلند مدت و تابعیت امارات براحتی امکانپذیر نیست و طبق قوانین امارات،اتباع خارجی پس از 30 سال انجام کار امکان گرفتن اقامت بلند مدت و تابعیت این کشور را خواهند داشت.

اقامت در امارات

چگونگی گرفتن اقامت امارات عبارتند از:

اقامت از طریق کار

اقامت از طریق تحصیل

اقامت از طریق سرمایه گذاری

اقامت از طریق ازدواج

اقامت از طریق تولد

اقامت کاری امارات

افرادی که قصد انجام کار در امارات را دارند، با یافتن شغل مورد نظر خود در این کشور امکان اخذ اقامت امارات را خواهند داشت. لازمه اخذ پاسپورت کاری امارات پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در امارات است. در برخی موارد کارفرمایان خود درخواست استخدام اتباع و نیروهای متخصص خارجی را می نمایند، که در اینگونه موارد افراد می­ توانند نسبت به دریافت پاسپورت کاری امارات اقدام نمایند. انجام کار در امارات موجب اقامت دائم و یا تابعیت این کشور همانند کشورهای اروپایی نمی گردد و افراد با اخذ اقامتی 5 ساله اجازه انجام کار در این کشور را خواهند داشت.

از مهم ترین شرایط دریافت اقامت امارات از طریق کار سن متقاضی، تحصیلات، سوابق کاری و سلامت جسمانی فرد می باشد. متقاضیان انجام کار می توانند بهمراه اعضای خانواده خود به این کشور سفر نمایند. همسر و فرزندان شخص مورد نظر در امارات امکان ادامه تحصیل و کار را در این مدت خواهند داشت.نرخ بیکاری در امارات 7.1% است و ساعات کاری در این کشور 48 ساعت در هفته و افراد اجازه انجام اضافه کاری را خواهند داشت و برخی از افراد با انجام اضافه کاری حقوق  را 25% الی 50% افزایش می دهند.

تحصیل در امارات و اقامت

امارات از دانشگاه های معتبر و بین المللی زیادی برخوردار است که رنکینگ ها و رتبه های بالایی را بخود اختصاص داده اند. تحصیل در امارات به زبان های عربی و انگلیسی ارائه داده می­ شود. تحصیل در این کشور بصورت رایگان نیست.شرایط تحصیل رایگان در امارات را با ارائه بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی برای دانشجویان بومی و بین المللی این کشور فراهم نموده اند.دانشجویان امکان تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در امارات را دارند.

دانشگاه شارجه،ابوظبی و دانشگاه آمریکایی شارجه از معتبر ترین و با کیفیت ترین دانشگاه های امارات بشمار می­ روند. دانشجویان جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های امارات می­ توانند با ارائه مدارک تحصیلی و درخواست پذیرششان بصورت آنلاین درخواست خود را به دانشگاه های این کشور ارسال نمایند.

اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک

افراد با سرمایه گذاری در اماراتمی ­توانند اقامت کوتاه مدت امارات را دریافت نمایند. سرمایه گذاری در کشور امارات به طرقی همچون خرید ملک ثبت شرکت کارآفرینی انجام می پذیرد.خرید ملک در امارات با یک میلیون درهم امکان پذیر است که در این روش نیز فرد تنها امکان گرفتن اقامت 5 ساله امارات را خواهد داشت.بطور کلی افراد جهت گرفتن اقامت بلند مدت و تابعیت امارات می­ باید حداقل بمدت 30 سال در این کشور حضور داشته و به انجام کار و سرمایه گذاری بپردازند.

اقامت امارات از طریق تولد

اعاط تابعیت در امارات بر اصل خون است و این تابعیت از جانب پدر است. بدین معنا که نوزادانی که از پدری اماراتی متولد شده باشند، امکان دریافت تابعیت این کشور را خواهند داشت. البته نوزادانی که از پدری خارجی و مادری اماراتی متولد گردیده باشند،طبق شرایطی می ­توانند نسبت به دریافت تابعیت امارات اقدام نمایند.در این گونه موارد فرد می بایست پس از سن 18 سالگی به دولت امارات از طریق تقاضا تابعیت این کشور را دریافت نماید.در برخی موارد که مادر نوزاد اماراتی باشد و پدر وی نامعلوم نیز تابعیت امارات به نوزاد تعلق خواهد گرفت.

اقامت امارات از طریق تولد

مدارک لازم جهت پاسپورت امارات

متقاضیان مهاجرت به امارات تنها با اخذ ویزای امارات امکان ورود به خاک این کشور را خواهند داشت.بدین منظور با ارائه مدارک زیر به سفارت این کشور می توانند نسبت به اخذ ویزای کشور امارات اقدام نمایند:

پاسپورت معتبر

دعوتنامه ( کاری، تحصیلی و…)

مدارک تحصیلی

تکمیل فرم ویزای درخواستی

گواهی سلامت

گواهی عدم سوء سابقه کیفری

هزینه های زندگی در امارات

همانطور که می دانید هزینه های زندگی افراد بستگی به سطح زندگی و عادات فردی افراد دارد. هزینه های زندگی در امارات در شهرهای مختلف این کشور با یکدیگر متفاوت است و معمولاً هزینه های زندگی در شهرهای ابوظبی، دبی و شارجه نسبت به دیگر شهرهای این کشور گرانتر است.

اقامت دبی با خرید ملک

بازار سرمایه گذاری در بخش مسکن در دبی برای سالیان سال بین ایرانی ها بسیار داغ بود. اما با لغو ویزای اقامت دبی از طریق خرید ملک در دبی، ضرر هنگفتی به خریداران ایرانی ملک در دبی وارد شد. به صورتی که اقامت دبی با خرید ملک،تقریبا غیر ممکن شده است و برای مهاجرت به دبی و امارات عربی متحده، باید به فکر راه های جایگزین بود. اقامت دبی با خرید ملک، در برهه ای از زمان ممکن شد ولی با اشباع سرمایه گذاری در دبی، روی بد و نا میمون خرید ملک در دبی به مشتریان رخ نمود.

سوالات اقامت دبی با خرید ملک

آیا با خرید ملک در دبی، امکان اخذ اقامت دبی امکان پذیر است؟

برای خرید ملک در دبی چه مقدار سرمایه مورد نیاز می باشد؟

خرید ملک در دبی چه آثار حقوقی دارد؟

شرایط و مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در دبی چیست؟

مزایا و معایب خرید ملک در دبی چیست؟

فواید خرید ملک در دبی

اگر بخواهیم در منطقه خاورمیانه از کشوری یاد کنیم که در سال های اخیر به شکوفایی اقتصادی رسیده است کشور جذاب امارات و در راس آن شهر دبی و ابوظبی را می توان نام برد. اشخاصی که ملک و مستغلات در کشور امارات و به خصوص در شهر دبی خریداری می نمایند در واقع به نوعی سرمایه گذاری انجام داده اند. به ویژه به رشد اقتصادی امارات نیز کمک می کنند. ( البته این قاعده فقط به کشور امارات و شهر دبی اختصاص ندارد و شامل سرمایه گذاری در تمام نقاط دنیا می شود.) نکته ای که حائز اهمیت است این است که متقاضی خرید ملک می بایست به این نکته توجه داشته باشد که کشور مورد نظر شرایط اقتصادی مناسبی را دارا باشد.

در کشور هایی که رشد اقتصادی سیر صعودی دارد می تواند برای سرمایه گذاری مورد توجه قرار گیرد. از مهمترین فواید خرید ملک در شهر دبی این است که اقتصاد دبی و کشور امارات در حال پیشرفت است که این امر می تواند امتیاز مثبتی جهت سرمایه گذاری در امارات باشد. دولت دبی، در جهت رونق بخشیدن به فعالیت اقتصادی و تجاری، شرایطی را ایجاد نموده است که تا اتباع کشورهای دیگر بتوانند با خرید ملک در دبی، سرمایه گذاری کنند. دولت دبی برای اشخاصی که مالک حقیقی املاک باشند شرایط گرفتن پاسپورت را برای مالک و همراهان وی، تسهیل نموده است.

دو نوع پاسپورت برای مالکین در دبی وجود دارد: ا. اقامت ۶ ماهه (چندبار ورود) ۲. اقامت دو ساله

شرایط خرید ملک در دبی (اقامت ۶ ماهه)

 املاکی مورد خرید و فروش قرار می گیرند که پایان کار گرفته باشند، به عبارت بهتر با شرایط پیش فروش نمی توان در دبی ملک خریداری

شرایط خرید ملک در دبی اقامت دو ساله

ارزش ملک خریداری شده بایدبالا باشد.

ملک مورد نظر نباید در رهن یا وثیقه باشد.

هزینه پاسپورت  اقامت موقت دبی

مدارک مورد نیاز جهت گرفتن پاسپورت خرید ملک دبی

سند ملک

گواهینامه خرید و فروش که باید از بنگاه املاک دبی گرفته شود.

تصویر پاسپورت

۶ قطعه عکس مخصوص پاسپورت  دبی

برای سرمایه گذاری مطمئن و خوب از طریق داماک damac از آپارتمان های لوکس و لاکچری،سوئیت لاکچری و ویلا های فول فرنیش لذت مهاجرت و اقامت خوب را در دبی تجربه کنید.

 

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...