تحصیل در مدارس دبی

داماک گروپ برترین سایت املاک دبی

اقامت خانوادگی شما در دبی با داماک

تحصیل در مدارس دبی :

استاندارد آموزش تحصیل در دبی نسبتا بالا است و مدارس دبی شامل مجموعه کاملی از مدارس دولتی و غیر دولتی است، که برای فرهنگ های متنوعی که در این شهر ساکن هستند، مناسب است. بدیهی است که هر قومیتی نظام آموزشی کشور خود را بیشتر می پسندد. بنابر این مدارس دبی به دو دسته ملی و بین المللی تقسیم می شوند. مدارس ملی برای ساکنین اصلی و بومیان کشور امارات و مدارس بین المللی برای اتباع خارجی مانند آمریکایی ها ، فرانسوی ها ، هندی ها ، بریتانیایی ها ، ایتالیایی ها، ایرانی ها و ... آماده شده اند و در برخی از این مدارس امکان کسب دیپلم بین المللی نیز فراهم شده است.

مدارس دبی دارای امکانات وسیع در زمینه ورزش و هنر های خلاق هستند.

تحصیل در دبی از چه سنی آغاز می شود؟

سن شروع تحصیل در مدارس ابتدایی پنج سالگی و دوره دبیرستان از یازده تا هجده سالگی می باشد.همچنین ممکن است برخی مدارس برای ثبت نام دانش آموزان ، علاوه بر دریافت مدارک مرسوم ، اقدام به برگزاری آزمون ورودی نیز بنمایند.

اکثر مدارس انگلیسی زبان دبی سال تحصیلی را در ماه سپتامبر آغاز می نمایند و کلیه مدارس دبی در ماه های جولای و آگوست تعطیل می باشد.

تحصیل در مدارس دبی

هزینه زندگی و تحصیل در دبی

با توجه به اینکه کشور امارات یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس به شمار می‌رود، دارای قوانین مهاجرتی مخصوص به خود می‌باشد. تعداد زیادی از افرادی که قصد زندگی و تحصیل در امارات را دارند، باید در مورد هزینه زندگی و تحصیل در امارات اطلاعاتی را به دست بیاورند. این افراد می‌توانند بعد از به پایان رسیدن تحصیلاتشان در امارات برای اقامت پس از تحصیل در امارات اقدام کنند. با توجه به اینکه کشور امارات در چند دهه گذشته رشد اقتصادی و روز افزونی داشته است باعث شده تا افراد بسیاری اقامت پس از تحصیل در امارات را انتخاب می‌نمایند.

متقاضیان می‌توانند بسته به تخصص و رشته تحصیلی خود به کار پس از تحصیل در امارات بپردازند. افرادی که تحصیلات خود را در امارات به پایان رسانده‌اند می‌توانند به راحتی در کشور امارات شغل مناسبی را پیدا کنند و بعد از مدتی و همچنین پرداخت مالیات اقامت امارات را اخذ نمایند. کسانی که می‌خواهند اطلاعاتی را در مورد هزینه‌های زندگی و تحصیل در امارات به دست بیاورند، پیشنهاد می‌شود که این مطلب را تا انتها مطالعه نمایند.

هزینه تحصیل در امارات

هزینه تحصیل در امارات با توجه به مقطع تحصیلی متغیر می‌باشد و افراد بسته به مقطع تحصیلی که در آن هستند مستلزم پرداخت شهریه می‌باشند. تحصیل در کشور امارات به زبان انگلیسی ارائه می‌گردد. به همین دلیل تعداد زیادی از دانشجویان علاقه بسیاری به تحصیل در امارات را دارند. برای تحصیل در دانشگاه‌های امارات باید مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۶ را دارا باشید. البته بدون مدرک زبان نیز می‌توان در کشور امارات مشغول به تحصیل شد. ولی باید قبل از ورود به دانشگاه در کالج‌های زبان امارات شرکت کرد و بعد از گذراندن دوره زبان در این کشور وارد دانشگاه‌های امارات شد.

در کشور امارات مدارس از مهد کودک گرفته تا مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی و دبیرستان دوره‌های آموزشی گوناگونی را در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهند که هزینه‌های بسیار زیادی را برای خانواده‌هایی که ساکن کشور امارات هستند به دنبال خواهد داشت.

دروس در این مقاطع به طور معمول به دو زبان انگلیسی و عربی در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. دانشجویان در مقطع کارشناسی در امارات مجوز کار به مدت ۱۰ ساعت در هفته، در مقطع کارشناسی ارشد امارات به مدت ۲۰ ساعت و در مقطع دکتری در امارات به مدت ۳۰ ساعت در هفته می‌توانند مشغول به کار شوند و با مجموع درآمد خود می‌توانند هزینه‌های زندگی خود را در طور سال تأمین کنند.

آغاز مراسم تحصیلی دانش آموزان ایرانی در مدارس امارات

مراسم سال تحصیلی مدارس امارات متحده عربی از 19 شهریورماه در سراسر این کشور آغاز شد.

به گزارش پانا، 19 شهریور 1396مصادف با 10سپتامبر 2017همزمان با تمامی مدارس امارات عربی متحده ، سال تحصیلی جدید در مدارس ایرانی واقع در دبی نیز  آغاز شد .

مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در مجتمع های آموزشی با حضور دانش آموزان ، همکاران ، اولیا و مسئولین سرپرستی مدارس جمهوری اسلامی برگزار شد.

گفتنی است؛ در مجموع چهار هزار و ۲۰۰ دانش آموز ایرانی در امارات متحده عربی مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد، یک هزار و ۵۰۰ نفر در شارجه، ۲۶۰ نفر در ابوظبی و بقیه در مدارس دبی تحصیل می کنند. مدارس ایرانی در امارات شامل مدرسه آداب، سلمان فارسی، خدیجه، نعيميه شارجه، خديجه كبري و مدرسه دخترانه  پسرانه توحید است.

شرایط تحصیل در کشورهای عربی

تحصیل در امارات متحده عربی قطعاً می تواند درآمد بالقوه مالیات بر درآمد پس از فارغ التحصیلی را داشته باشد. بر اساس رتبه بندی کیو اس (SQ) برخی از دانشگاه های منطقه خلیج فارس در رتبه بهترین دانشگاه های جهانی قرار گرفته اند. فارغ التحصیلان از شرایط تحصیل در کشورهای عربی مانند مهارت های هماهنگ با دانش مناسب بازار کار مجهز می شوند.

آموزش در کشورهای عربی

اصلاحات در آموزش جهان عرب باعث می شود دولت ها متعهد به شروع اصلاحات سریع و واقعی سیستم آموزشی براساس استانداردهای: کیفی، اقتصاد مبتنی بر دانش، میزان تقاضا، کسب و کار، صنعت و تکنولوژی شوند و برنامه های آموزش عالی خود را بر پایه این استانداردها ترتیب دهند.

در دانشگاه های عربی فرصتی برای مطالعه طیف گسترده ای از زبان ها در سطوح مختلف می باشد. انعطاف در نوع ارائه زبانها نیز وجود دارد و اگر برای اخذ مدرکی در کشورهای عربی تحصیل کنید، می توانید یک زبان را با طیف گسترده ای از موضوعات دیگر ترکیب کنید و یاد بگیرید. شما می توانید به زبان عربی نیز تحصیلتان را ادامه دهید. به زبان انگلیسی نیز در دانشگاه های عربی تدریس می شود.

هزینه تحصیل در کشورهای عربی

بزرگترین دانشگاه آموزش عالی جهت تحصیل در امارات متحده عربی، کالج های عالی فناوری هستند که دارای 17 دانشگاه در سراسر کشور میباشند. علاوه بر این، تعدادی از دانشگاه های رتبه بندی شده در کشورهای دیگر دارای کالج های دانشگاهی در امارات متحده عربی هستند. همانند هر منطقه، هزینه های تحصیل در کشورهای خاورمیانه از مناطق توسعه یافته و شهرهای بزرگ که عموماً گران تر هستند، متفاوت می باشد.

اقتصاد در کشورهای عربی

امارات متحده عربی به طور معمول دارای هفت ایالت یا امیریت (نوعی از استانهای بسیار کوچکتر از ایالات متحده) است. همانند ایالات متحده آمریکا، هر امارات به نوعی استقلال دارد، اما یک دولت فدرال برای اداره امارات وجود دارد. امارات به عنوان شورای عالی حاکمان شناخته شده است و شامل هفت امیر(رهبران هر امارات که وظایف خود را به ارث می برند) می باشد. از دهه 1950، زمانی که نفت در منطقه کشف شد، اقتصاد امارات متحدۀ عربی تغییرات اساسی داشته است. علاوه بر صادرات نفت و گاز، کشور بر رشد صنعت ساخت و ساز و گردشگری نیز تکیه کرد.

تحصیل پزشکی در کشورهای عربی

جاذبه های فراوانی برای جذب دانشجویان برای ادامه تحصیل پزشکی در کشورهای عربی از جمله تاریخ و فرهنگ ثروتمند، اقلیم گرم و امکانات آموزشی عالی در کشورهای خاورمیانه که دارای جاه طلبی و رقابت تنگاتنگ برای تبدیل شدن به مراکز آموزشی بین المللی برتر هستند، وجود دارد.

شرایط تحصیل پزشکی در کشورهای عربی

دانشگاه های برتر در کشورهای عربی در رتبه 100 کیو اس می باشند که بیشترین بخش خاورمیانه را پوشش می دهند.این رتبه بندی شامل تحصیل در قطر، عربستان سعودی، مصر، امارات متحده عربی، تحصیل در لبنان و اردن می باشند که همه این دانشگاه ها در میان 10 کشور برتر عربی قرار گرفته اند. امارات متحده عربی یک کشور ثروتمند با رشد بسیار خوبی می باشد، که عمدتاً به صادرات منابع طبیعی مانند نفت و گاز متکی است.

آموزش پزشکی در کشورهای عربی

امارات متحده عربی با سرمایه گذاری در مقیاس وسیعی در نظام آموزش و پرورش خود به منظور جذب دانشجویان بین المللی و کیفیت بهتر تحقیقات، تلاش می کند. یکی از زمینه های آموزش و پرورش این کشور سرمایه گذاری در آموزش پزشکی می باشد، در حال حاضر امارات دارای چندین کالج پزشکی است که در بالاترین رتبه بندی دانشگاهی جهان قرار گرفته اند.

مارات متحده عربی طیف گسترده ای از برنامه های پزشکی را برای ثبت نام دانشجویان ارائه می دهد و همچنین تعدادی از برنامه های تحصیلات تکمیلی که تخصصی می باشد، را در برنامه دانشگاهی قرار می دهد.

هزینه تحصیل پزشکی در کشورهای عربی

هزینه تحصیل در کالج های پزشکی امارات متحده عربی به طور پیوسته در حال افزایش می باشد، اما معمولاً ارزان تر از تحصیل در دانشگاه های پزشکی در اروپا است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان داماک فارسی از طریق داماک گروپ در ارتباط باشید.

 

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...