آپارتمان

راه های خانه دار شدن با داماک

 • پس‌انداز کردن راهی ارزان برای خانه دار شدن
 • وام مسکن داماک

آپارتمان

نیمه‌متصل: اغلب، افرادی که در توسعه خانه‌سازی دست دارند این نوع آپارتمان را می‌سازند و نقشه‌های یکسان، مبنای این نوع خانه‌سازی است. این خانه‌سازی برای ساختن آپارتمان های منفرد نیز به کار می‌رود،اما به ندرت نقشه دو نیمه به صورت مجزا کشیده می‌شود. غالبا گاراژ و یا پارکینگ در محدوده کناری زمین ساخته می‌شوند.

آپارتمان

متصل: معمولا افرادی که پروژه‌های بزرگ ساختمان‌های مسکونی را به انجام می‌رسانند از این نوع خانه‌سازی استفاده می‌کنند.نقشه و طرح مجموعه آپارتمان یکسان است و ساختمان‌ها دارای طرحی جمع و جور و یا جادار می‌باشند.می‌توان در هر قطعه زمین، گاراژ و یا پارکینگ ساخت و یا اینکه یک فضای پارکینگ جداگانه در نظر گرفت.

آپارتمان

لوکس دارای باغچه: این آپارتمان را می‌توان به طور مجزا و یا به صورت مجموعه خانه‌های هم‌شکل ساخت. معمولا فقط در مناطق وسیع، مجموعه آپارتمان هم‌شکل ساخته می‌شوند. این آپارتمان دارای گاراژ‌های شخصی و یا پارکینگ مشترک هستند.

آپارتمان

هم‌ردیف: در این نوع خانه‌سازی تعاونی، ردیف‌هایی از خانه‌های مشابه (یا کمی متفاوت) ساخته می‌شود. معمولا پارکینگ در طرف خیابان قرار دارد و یا ممکن است پارکینگ به صورت یک فضای پارک همگانی باشد.

آپارتمان

آپارتمان

های دارای حیاط: با داشتن حیاط، مکان زندگی می‌تواند بزرگ‌تر، دارای سایبان و اختصاصی باشد.برخلاف خانه‌های مجزا،ایجاد حیاط موجب زندگی بهتری برای افرادی که از زمین نسبتا کوچکی استفاده می‌کنند می‌شود.اندازه حیاط محصور می‌تواند به کوچکی یک اتاق نشیمن باشد اما اگر ارتفاع دیوارهای اطراف از یک طبقه بیشتر باشد لازم است روشنایی حیاط با نور مصنوعی تأمین شود. به هر حال، اگر به حیاط باغچه دار نیاز دارید باید فضای بیشتری داشته باشید تا از نور خورشید بهتر بهره‌مند شوید و تنوعی از گیاهان را در باغچه خود داشته باشید.

آپارتمان

های لاکچری دارای گلخانه: گلخانه،یک ساختمان شیشه‌ای ساده نیست.بلکه سیستم پیچیده‌ای است که باید با مهارت و دقت طراحی شود.با توجه به نوع استفاده از گلخانه، باید سیستم شیشه‌ای،تهویه و سایبان هماهنگ باشند تا عملکرد رضایت‌بخشی داشته باشند.گلخانه، یک فضای میانی بین هوای بیرون و فضای داخلی خانه ایجاد می‌کند.

آپارتمانهای شیشه‌ای نقش جمع‌کننده انرژی خورشید را دارند و اگر شرایط جوی خوب باشد پتانسیل ذخیره انرژی برای کل خانه می تواند حدود ۲۵٪ باشد. اگر گلخانه در جهت غرب باشد شرایط محیطی برای سکونت ارتقا می‌یابد. توصیه می‌شود که در فضای عبور بین خانه و گلخانه، درهای شیشه‌ای کار گذاشته شوند تا هر دو فضا از نظر گرما و به خاطر حفظ آرامش درون خانه و کارایی انرژی از هم جدا باشند.

آپارتمان

پله پله: زمین‌هایی که در شیب‌های تند قرار دارند، برای ساخت خانه‌های پله پله بسیار مناسب‌اند. شیب جلوی خانه (نسبت ارتفاع طبقه به عرض بهارخواب) با توجه به شیب زمین می تواند بسیار متفاوت باشد. اگر بهارخواب بزرگ باشد (یعنی عرض آن بیش از ۳/۲ متر باشد) معمولا ساختمان را رو به جنوب می‌سازند تا جلوی چشم‌انداز آن مانعی وجود نداشته باشد.به هر حال باید به آرامش و خلوت نیز توجه داشت. روی دیوار تراس هستند موجب بهتر شدن محیط زندگی می‌شوند. این مزایا موجب شده در زمین‌های صاف نیز آپارتمان پله پله ساخته شوند و در پروژه‌هایی که فضای داخلی بزرگ‌تری فراهم می‌سازند نیز از آپارتمان پله پله استقبال می‌شود.

بدون شک خرید آپارتمان یکی از تصمیم‌های مهم زندگی شماست. مهم نیست برای اولین بار می‌خواهید آپارتمان بخرید تا از مستاجر بودن خلاص شوید یا برای سرمایه‌گذاری خرید مسکن را انتخاب کرده‌اید؛ در هر صورت قرار است پول هنگفتی را که حاصل سال‌ها پس‌انداز شما بوده صرف این کار کنید. پس قبل از هر اقدامی باید اطلاعات خود را در زمینه خانه افزایش دهید تا بتوانید تصمیم‌‌گیری درستی داشته باشید.

چگونه آپارتمان در دبی بخریم؟

شما برای خرید آپارتمان دو گزینه پیش رو دارید: گزینه اول خرید به صورت نقدی و گزینه دوم خرید با استفاده از وام و اوراق است.گزینه‌ای را انتخاب کنید که بیشترین بازدهی مالی را برای شما داشته باشد.خرید نقدی الزاما پربازده‌ترین وضعیت خرید نخواهد بود.

چگونه آپارتمان بخریم ؟

نقل و مکان کردن‌های هر ساله، رفتن از این بنگاه املاک به آن بنگاه املاک، چانه زدن با صاحب خانه بر سر اجاره بها، فکر رسیدن به آخر ماه و پرداخت اجاره خانه و غیره از جمله هزاران مشکلات و دغدغه‌هایی است که اجاره نشینان با آن‌ها موجه‌اند. اقشار کم درآمد جامعه و یا جوانانی که به تازگی وارد بازار کار شده‌اند و سرمایه و پس‌انداز کافی برای خرید خانه را ندارند با سوالاتی از این دست رو به رو هستند: چگونه خانه بخریم ؟ آیا می‌شود با کم کردن هزینه‌های اضافی خود و پس‌انداز آن هرچند به مقدار کم صاحب خانه شد؟ کدام بخش از هزینه‌ها اضافی هستند و برای خرید خانه مناسب باید از میزان آن‌ها کاسته شود؟ راه‌های پس‌انداز کردن کدامند؟ از چه راه‌هایی می‌توان خانه دار شد؟ چگونه با پیش خرید خانه صاحب خانه شویم؟

از طرفی علاوه بر دغدغه‌ها و مشکلات فوق، امروزه خرید آپارتمان در ایران به عنوان یک چالش بزرگ مطرح می‌شود. تغییرات سریع قیمت‌ها نه تنها ریسک خرید آپارتمان را افزایش می‌دهد، بلکه اجاره نشین‌ها را نیز با این دغدغه مواجه می‌سازد که آیا خرید آپارتمان در این دوره از زمان مقرون به صرفه خواهد بود یا خیر؟ما به شما در این مقاله می گوییم، چگونه با داماک صاحب آپارتمان لوکس و لاکچری شوید؟

هنگام خرید آپارتمان در دبی به چه نکاتی توجه کنیم؟

۱- هنگام خرید آپارتمان در دبی به این نکته توجه کنید، که برخی وام‌ها به آپارتمان هایی بالای ۱۲، ۱۵ و ۲۰ سال تعلق نمی‌گیرد. از طرفی اگر آپارتمانی با سن بالای ۳۵ خریداری می‌کنید، به تعداد واحدهای ساختمان توجه کنید.آپارتمان هایی با سن بالای ۳۵ عملا کلنگی محسوب می‌شوند و ارزش آن‌‌ها بیشتر مربوط به زمین ملک است. با توجه به این‌که هرچه سن خانه و آپارتمان بیشتر باشد مخارج آن نیز بیشتر خواهد شد، اگر توان مالی بالایی دارید ترجیحا آپارتمان نوساز دبی خریداری کنید.

۲- نکته کلیدی: سن آپارتمان یکی از اعدادی است که به سختی می‌توان آن را متوجه شد. عددی که در سند یا پایانکار مشاهده می‌کنید، عدد واقعی سن خانه نیست، زیرا ممکن است سند یا پایانکار آپارتمان پس از گذشت چند سال از ساخته شدن ساختمان صادر شده باشد. سن واقعی ساختمان را می‌توان از روی قبض برق متوجه شد. سالی که کنتور برق راه‌اندازی شده است، سال واقعی ساخته شدن ساختمان است.

۳- اگر در محله‌ای شلوغ زندگی می‌کنید، حتی اگر ماشین ندارید نیز آپارتمانی با پارکینگ خریداری کنید. شاید اکنون نیازی به پارکینگ نداشته باشید، ولی هنگام فروش ابتکار عمل بیشتری خواهید داشت.

۴- هر زمان که شما در بنگاه مشاورین املاک خرید و فروشی انجام می‌دهید، حتما باید کد رهگیری بگیرید. کد رهگیری باعث می‌شود، فروشنده نتواند همزمان آپارتمان را با چند نفر معامله کند و خیال شما از این بابت راحت خواهد بود.

۵-سعی کنید تا جای ممکن آپارتمان پیش‌خرید نکنید، با توجه به اینکه نمی‌توان برای آپارتمان ساخته نشده کد رهگیری دریافت نمود، با پیش‌خرید آپارتمان ریسک نکنید.

۶-توجه کنید که در فرایند خرید آپارتمان، تحت تاثیر حرف‌های غیرمنطقی مشاورین املاک یا فروشنده قرار نگیرید.بدون در نظر گرفتن گفته‌های آنها تصمیم‌گیری کنید.

۷-با وجود قیمت پایین‌تر ترجیحا آپارتمان طبقه ۴ بدون آسانسور را نخرید. فارغ از سختی که رفت و آمد به طبقات بالا برای شما خواهد داشت، مشتریان این طبقات کمتر هستند. در وضعیت رکود مسکن، حتی طبقه همکف نیز به سختی معامله می‌شود، پس با خرید آپارتمانی در طبقه ۴ ریسک نکنید. طبقه ۴ بیشتر برای اجاره دادن استفاده می‌شود.

۸-به تعداد واحدها توجه کنید. هر چقدر ساختمان کم واحدتر باشد، بهتر است و هرچه تعداد واحدها بیشتر باشد، تقاضا برای آن کمتر است.

۹-ممکن است فروشنده به صورت وکالتی خانه را خریده باشد، در این حالت اولا مطمئن شوید شخصی که وکالت داده است مالک اصلی آپارتمان باشد و تاریخ انقضای وکالتنامه نیز نگذشته باشد، دوما از درج اختیار فروش در وکالتنامه اطمینان حاصل کنید.احتمال دارد فروشنده نیز از شخصی خریده باشد که او هم به صورت وکالتی خانه را خریداری کرده، و یا حتی ۳ یا ۴ نفر به صورت وکالتی از هم خریده باشند، در این حالت علاوه بر بررسی موارد ذکر شده، مطمئن شوید همه اشخاص حاضر در این چرخه در قید حیات هستند،زیرا اگر یکی از آنها فوت کرده باشد ممکن است با چالش‌های متعددی مواجه شوید.

۱۰-مشخصات ملک را با آنچه در سند ثبت شده است مطابقت دهید. به پلاک ثبتی، آدرس، کروکی و کد پستی درج شده در سند توجه کنید.

۱۱-اگر ملک مورد نظر در حال حاضر در دست مستاجر است، پیش از معامله تکلیف مستاجر را مشخص کنید.

۱۲-اگر ملک دارای پارکینگ اختصاصی و انباری خارج از آپارتمان باشد، این موضوع باید در سند آمده باشد. قبل از معامله آن را چک کنید.

۱۳-سعی کنید ملک را به صورت وکالتی خریداری نکنید و همه مراحل ثبت سند ملک به نام خودتان را انجام دهید.

۱۴-برای پیدا کردن گزینه‌ها می‌توانید به سایت‌های مربوط به ملک مثل داماک گروپ، شیپور، آلونک، ملکانا و… مراجعه کنید و عکس‌ها و شرایط گزینه‌ها را ببینید و یا حضوری به مشاورین املاک رجوع کنید. برخی از این سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها (مثل ملکانا) دارای تور مجازی هستند و به کمک آن شما می‌توانید به طور کامل فضای داخل و بیرون آپارتمان را ببینید. با استفاده از تور مجازی میتوانید بدون حضور فیزیکی،درون آپارتمان را مشاهده کنید. همچنین برای دستیابی به گزینه های بیشتر می‌توانید آگهی‌های مربوط به املاک در روزنامه همشهری و سایت راهنما را نیز بررسی کنید.

۱۵-به نورگیر بودن آپارتمان توجه کنید. نورگیر بودن یک مزیت محسوب می شود؛ آپارتمان‌هایی که با برج های بلند محاصره شده‌اند،نورگیری کمتری داشته و همچنین منظره کمتری در اختیار شما قرار خواهند داد.

۱۶-آرامش شما در این آپارتمان وابسته به همسایه‌هایتان است. حتما قبل از خرید از چند نفر پرس‌و‌جو کنید تا اگر رفتارهای مشکوک یا سر و صدای بیش از حد در ساختمان وجود دارد پیش از خرید متوجه شوید.

۱۷-هنگام بازدید از آپارتمان ، توجه کنید که دیوارها و سقف طبله نکرده باشند و رطوبت نداشته باشند. (داخل کمدها و سرویس بهداشتی و راه‌پله را نیز نگاهی بیندازید که طبله نکرده باشند)

۱۸- به کمدها و کابینت‌ها توجه کنید. کابینت های ام دی اف از فلز بهتر هستند.به کیفیت تجهیزات به کار گرفته شده در آپارتمان نیز توجه کنید.

۱۹-قبل از خرید آپارتمان مکان پارکینگ خود را بررسی کنید و نگاهی به شیب پارکینگ بیندازید تا از مناسب بودن آن ها مطمئن شوید.

چطور یک آپارتمان خوب اجاره کنیم و درآمد دلاری با داماک در دبی  کسب کنیم؟

قبل از اینکه آپارتمانی را اجاره کنید، به نکات زیر توجه کنید البته چک لیست مطرح شده در این مطلب به طور کلی خدمتتان ارائه می گردد، اما نسبت به منطقه و شهر مدنظر شما قابل تغییر یا انعطاف هست.

گاهی شناخت بومی منطقه بیش از هر نکته دیگری شما را در تهیه آپارتمان مورد نظرتان کمک می کند و اگر قصد تهیه آپارتمان در منطقه ای جدید دارید کمی بیشتر باید جستجو کنید.

هر چه بیشتر آپارتمان ببینید، احتمال پیدا کردن آپارتمان بهتر بیشتر می شود؛ اما وسواس به خرج ندهید و همواره با توجه به میزان بودجه ای که در نظر گرفته اید انتظار از آپارتمان ای که بهتون معرفی می شود داشته باشید.

در دبی بعد از دیدن ۷ الی ۱۰ آپارتمان در حدود بودجه خود می توانید تصمیم بگیرید، که کدام یک برای شما مناسب تر است.

تهیه چک لیست قبل از اجاره آپارتمان، رهن و اجاره آپارتمان ، اجاره دفتر یا هر ملک دیگری به شما کمک می کند که بتوانید در مدت زمان کمتر و با صرف انرژی کمتر ملک مورد نظر خود را اجاره یا رهن کنید.

در این مطلب قصد داریم نکات کلیدی که می‌تواند میزان ریسک و ضرر را کمتر کند تا خدای نکرده بعد از معامله احساس پشیمانی نکنید و احساس رضایت داشته باشید را به شما بگوییم.

البته ما پیشنهاد می‌کنیم، ترجیحا از طریق سایت و بدون واسطه منزل آینده خود را انتخاب کنید؛ زیرا واسطه‌ها همواره سعی می‎‌‌کنند معایب احتمالی آپارتمان را از دید شما پنهان کنند.

خصوصیات و محل سکونت صاحب آپارتمان

اگر قصد اجاره ملکی را دارید آپارتمان ‌هایی که مالک در آن ساکن نیستند را در اولویت قرار دهید. همچنین از همسایه‌ها درباره صاحب آپارتمان آینده و اخلاق او پرس‌و‌جو کنید تا بعدها به مشکل بر نخورید.

 • آپارتمان ‌های خالی در اولویت هستند.

اولویت را به آپارتمان ‌هایی اختصاص دهید که خالی هستند،این مسئله باعث می‌شود که دغدغه خالی شدن به موقع آپارتمان مورد نظر را نداشته باشید، همچنین معایب و ایرادهای خانه در  آپارتمان ی که وسیله‌ای در آن چیده نشده است راحت‌تر مشخص می‌شود؛زیرا وقتی در خانه‌ای مستأجر سکونت دارد و آپارتمان مبله است، بسیاری از معایب ممکن است از چشم شما دور بماند.

 • تعداد واحدهای ساختمان

ساختمان‌های کم واحد و پرواحد هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند، ساختمان‌های پرواحد به دلیل وجود مدیریت ساختمان نیازی نیست که تمام مسائل مربوط به ساختمان را خودتان پیگیری کنید و بسیاری از کارها را می توان به مدیر ساختمان واگذار کنید،البته در نقطه مقابل ساختمان‌های کم واحد دارای سکوت و آرامش بیشتری هستند.

 • ساکنان ساختمان

در بازدید از هر خانه و آپارتمانی به نمای بیرونیِ ساختمان و نظافت، حیاط، باغچه و راه‌پله و وضعیت آسانسور و… توجه کنید. این موارد می تواند نشان دهنده توجه یا بی توجهی ساکنان به امور ساختمان باشد.

زیاد به دنبال املاک نوساز نباشید، چون علاوه هم گران‌تر است هم شاید مجبور باشید بخشی از امکانات را به آن اضافه کنید. طبق بررسی‌ها، آپارتمان ‌های ۳ تا ۱۰ سال می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد. از طرف دیگر هرگز سراغ آپارتمان ‌های خیلی قدیمی نروید، چون هزینه نگهداری زیادی دارد.

 • نورگیری ساختمان

به طور کلی نورگیر ساختمان‌هایی که در مقابل یا مجاورتشان ساختمان‌های بلند ساخته نشده‌اند،مناسب‌تر از ساختمان‌هایی است که در محاصره ساختمان های بسیار بلند هستند.

 • جنوبی یا شمالی بودن ساختمان

باید نسبت به سلیقه و علاقه شخصی این مورد را برای خود تعیین کنید. معمولا ساختمان‌های شمالی نمای بیرونی بهتر و زیبا‌تر و ساختمان‌های جنوبی نورگیری و امنیت بیشتری دارند.

 • مجاورت ساخت‌و‌ساز

هنگام بازدید از منزل دقت کنید، آپارتمان مورد نظرتان در مجاورت ساخت وساز، تعمیرات اساسی یا بازسازی ساختمان قرار نگرفته باشد، مخصوصاً اگر به دنبال آرامش هستید. وجود ساخت‌و‌ساز در نزدیکی آپارتمان باعث ایجاد سر و صدای در ساعات مختلف شبانه روز، گرد و خاک و عبور و مرور ماشین‌های سنگین و نیز تردد کارگران و افراد متفرقه در یک محله می‌شود.

 • پارکینگ

اگر اتومبیل دارید، حتما سراغ آپارتمان ‌هایی بروید که در سندشان پارکینگ اختصاصی قید شده است و پیش از عقد قرارداد جای پارکینگ خود را در حضور مالک مشخص کنید و اطمینان حاصل کنید که واحد دیگری نسبت به پارکینگ واحد شما ادعا ندارد. در انتخاب پارکینگ باید به نکاتی مانند شیب پارکینگ، جای پارکینگ، اندازه در پارکینگ، مسیر خودرو و کنترل از راه دور بودن در پارکینگ توجه کنید.

 • درهای ساختمان

اندازه در ورودی اصلی ساختمان، اندازه در پارکینگ، در واحد و… اهمیت بسیار زیادی برای عبور و مرور به‌ویژه هنگام اسباب‌کشی دارند. در نتیجه حتماً سعی کنید آپارتمان ای انتخاب کنید، که درهایش هنگام اسباب کشی شما را به زحمت نیاندازد.

با راه اندازی مجدد پروژه های عمرانی تعطیل شده و همچنین بوجود آمدن پروژه های جدید در سال ۲۰۱۴،دبی مجددا شاهد یک رشد ثابت در این سال بود.همچنین پیش بینی میشود که دبی حالا چیزی بیش از ۲ میلیون ساکن داشته باشد.

در حالیکه در گذشته اینگونه فعالیت ها باعث افزایش اجاره ها و کرایه ها می شود(همیشه در دبی بیش از ۷۰درصد افراد اجاره نشین بودند)،ولی هرچه بیشتر به اواخر سال ۲۰۱۴ نزدیک می شدیم اطلاعات چیز دیگری را نشان می دادند. ¾ ارقام نشان میدادند که اجاره ها در حال ثابت شدن بودند و میانگین اجاره آپارتمان ها در ۳ ماه و تا اواخر ماه سپتامبر حدود ۲ درصد کاهش پیدا کرده بود.

با اینحال هنوز هیچ شکی نیست که اجاره نشینی در دبی همچنان گران است.به منظور اینکه مطمئن شوید که یک معامله ی خوب انجام می دهید،داماک DAMAC یک راهنمای مفید برای شماست.

چک ها:

بر خلاف خیلی از کشور های دنیا،اکثر مالکان در دبی اجاره را بصورت ماهانه دریافت نمی کنند.در واقع،آنها ۲ برگ چک برای کل اجاره ی یکسال از شما دریافت می کنند،که ممکن است برای کسی که تازه به دبی آمده است کمی غیر معقول باشد.همچنین هیچ قانون خاصی برای تعداد چک ها وجود ندارد و شما می توانید با مالک مذاکره کنید.پرداخت ۴ ماهه یا هر ۲ ماه هم گاهی اوقات امکان پذیر است ولی باید متذکر شد که خیلی از مالکان ممکن است، اجاره ی کل را بر اساس تعداد چک ها افزایش دهند. بهترین حالت معامله این است که شما کرایه یکسال را جلوتر پرداخت کنید.

پول رهن و هزینه ها:

خیلی از جاها از مستاجر می خواهند که مقداری پول که معمولا ۵درصد کل اجاره یکسال است، را بصورت رهن و امانت پرداخت کنند.فارق از مقدار آن،پول رهن برای تضمین این است که شما ملک را در همان وضعیتی که وارده آن شده اید،تحویل خواهید داد.بدانید که شما کاملا حق این را دارید که درخواست برگرداندن پول رهن خود را زمانی که ملک را تخلیه کردید،بدهید و اگر صاحب ملک از این کار سر باز زد شما می توانید به مراجع قانونی متوسل شوید.

همچنین گزارشاتی نشان داده اند که بعضی از آژانس ها برای بازدید از یک آپارتمان هم درخواست پول رهن دارند.تا به این لحظه هیچ قانونی وجود ندارد که آژانس هارا از این کار منع کند ولی پیشنهاد ما و خیلی از آژانس ها این است که اگر همچین موردی پیش آمد شما قبول نکنید.هزینه های مربوط به اجاره نامه و آژانس ها(منظور بنگاه های املاک)معمولا توسط مالک پرداخت میشود ولی گاهی از اوقات از مستاجرین درخواست میشود تا هزینه ها را بپردازند.

تعمیرات و نگهداری:

قوانین امارات متحده عربی بیان می کند که مالکان مسئول پرداخت هزینه های سرویس و تعمیر هرگونه نقص یا عیب در طول زمان اجاره نامه ملک هستند، مگر اینکه در اجاره نامه چیز دیگری قید شود.رایج است که در اجاره نامه قید می شود که مستاجر مسئول پرداخت هزینه های تعمیرات جزئی است و مالک مسئول پرداخت هزینه های تعمیرات اساسی.فقط مطمئن شوید که این موارد در اجاره نامه قید شده باشد،که مثلا تعمیرات زیر ۲۰۰ درهم،تعمیر جزئی و بیشتر از آن تعمیرات اساسی محسوب می شوند.

فسخ قرارداد:

مالک فقط زمانی می تواند، مستاجر را بیرون کند که یا اجاره پرداخت نشده باشد و یا مستاجر مفاد اجاره نامه را رعایت نکرده باشد.اگر لازم بود نظر تنظیم کننده بنگاه های املاک DAMAC را بپرسید. اگر مستاجر مایل به تخلیه کردن ملک بود،ممکن از بعضی از مفاد تغییر کند و یک مهلت ۳۰-۶۰ روزه به مستاجر داده شود.ولی اگر مستاجر میبایست ملک را فورا تخلیه کند،هیچ تغییری در مفاد اجاره نامه قابل انجام نیست مگر اینکه با مالک به توافق برسد.

زندگی کردن با شخصی دیگر:

دولت این مسئله را نادیده می گیرد.در واقع،بر اساس قوانین شریعت و بند ۳۵۶ قوانین کیفری امارات متحده عربی ۲ نفر از جنس مخالف که باهم ازدواج نکرده اند و با هم نسبتی ندارند،نمی توانند با هم زندگی کنند و مجازات انجام آن حداقل ۱ سال زندان است.

حل اختلافات:

کمیته اختلافات اجاره ای دبی DRDC،که در دپارتمان دبی لند واقع شده است،اواخر سال ۲۰۱۳ باز شد و جایگزین کمیته مربوط به اجاره شهرداری دبی شد.DRDC باید اولین محل اقدام شما برای اختلافات اجاره ای باشد، ولی شما می توانید مالک را به DAMAC گزارش کنید و یا با مشاور املاک DAMACتماس بگیرید.

شاید شما جزء آن دسته افرادی باشید، که تمایل دارید در دیزاین و دکوراسیون خانه خود از سبک کلاسیک استفاده کنید، یا تمایل داشته باشید که از ایده های عجیب غریب که هنوز باب نشده است ایده بگیرید.

شاید برای شما سوال پیش بیاید،که ویژگی های خانه مدرن چیست و چه مواردی یک خانه را به یک خانه ی مدرن تبدیل می کند؟

واژه مدرن چیست ؟

اگر بخواهیم از دید لغوی به قضیه نگاه کنیم، می توان مدرن را به معنای به کارگیری وسایل و ایده های تازه نوآوری شده در نظربگیریم.خود کلمه ی مدرن یک کلمه ی لاتین است که یک چیز تازه باب شده را معنی می دهد.

خانه مدرن داماک گروپ در کل چگونه به نظر می رسد؟

از ویژگی های آپارتمان مدرن تلفیق الگوهای معاصر و وسایل نو با یک جریان هماهنگ بین فضای بیرونی و داخلی می باشد که ترکیبی از آسایش و شیک بودن را به شما منتقل می کند.در واقع در سبک مدرن طبیعت و ساخته های دست بشر با هم تلفیق شده اند و سبک ها کاملا شسته رفته می باشند.تا جای ممکن از وسایل تزئینی کم استفاده می شود تا ساختار کلی منزل به بیننده منتقل شود.

از دیگر ویژگی های آپارتمان مدرن استفاده از خطوط ساده ،نقوش نا آشنا و فرم های خالص میباشد و هیچگونه جزئیات اضافی و غیرضروری نباید به دکوراسیون شما وارد شود.

جدا از مباحث ظاهری و دیداری، از ویژگی های خانه مدرن هوشمند بودن آن است. مبحث امنیت در این مقوله غیرقابل انکار است و در خانه های مدرن از دستگاه های اطفا حریق یا دوربین های مداربسته و.. استفاده میشود.

در واقع به طور کل یک آپارتمان هوشمند هم میتواند کلاسیک باشد هم مدرن. اما هوشمند بودن خانه از موارد غیرقابل انکار در خانه های مدرن است.

خصوصیات خانه هوشمند در سازه لوکس داماک گروپ:

 • نظارت از راه دور
 • ضد سرقت
 • سیستم اطفا حریق
 • کنترل هوشمند دمای محیط
 • Bms
 • پرده و سایبان های هوشمند
 • درب خانه هوشمند
 • نورپردازی هوشمند

نمای آپارتمان مدرن با داماک گروپ

در خانه های مدرن نمای بیرونی و داخلی باید دارای هارمونی و هماهنگی خاصی باشند و تا حد ممکن از شلوغ کاری پرهیز شود. در نمای ساختمان های مدرن به طور معمول از تزیینات کلیشه ای چشم پوشی می شود و از مصالح با اشکال نامتعارف و شکستگی ها با هدف جذابیت استفاده می گردد.

دیوار ها در دکوراسیون مدرن در آپارتمان های داماک گروپ

سبک و رنگ دیوار و دکوراتیو های مدرن از ویژگی های خانه مدرن می باشد. امروزه با ورود رنگ و کاغذ دیواری و دیوارپوش های متنوع، میتوان تغییرات عمیقی را در سبک و ظاهر خانه ایجاد نمود.

شما می توانید با استفاده از پارتیشن های نوآورانه یا استفاده از کاغذ دیواری های خلوت اما متفاوت نمای مدرنی را به خانه ی خود هدیه کنید.

رنگ آمیزی دیوار ها در دکوراسیون مدرن : به کاربردن رنگ های روشن خنثی و بی اثر بر روی دیوار و سقف ها از ویژگی های خانه مدرن امروزی است. رنگ بکار رفته در دیوار ها باید حس راحتی و عمیقی را به بیننده منتقل کند. البته در دکوراسیون مدرن از رنگ های تیره هم استفاده می شود، اما رنگ های روشن مرسوم تر هستند.

 با وام مسکن داماک گروپ چگونه خانه بخریم؟

چنانچه فرد برای خرید خانه مبلغ زیادی را پس‌انداز کرده و تنها به مبلغ کمی برای خرید خانه نیاز دارد می‌تواند اقدام به دریافت وام مسکن نماید. دریافت وام مسکن از جمله بهترین جواب‌ها برای این سوال که چگونه خانه بخریم،می‌باشد که توسط افراد زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اطمینان از توانایی بازپرداخت وام مسکن در هر ماه یکی از شروط لازم برای اخذ این وام می‌باشد. بنابراین استفاده از آن زمانی توصیه می‌شود که فرد منبع درآمد تقریباً ثابت و مطمئنی داشته باشد. درآمدی که بتواند علاوه بر تأمین مخارج و هزینه‌های ضروری زندگی، هر ماه مبلغی را به صورت قسط به بانک یا موسسه‌ای که وام از آن دریافت شده است بدهد.

متقاضیان خرید خانه بهتر است با مراجعه به بانک‌ها و موسساتی مثل داماک گروپ با تسهیلاتی که این بانک‌ها و موسسات در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند و نیز با طرح‌هایی که برای خرید مسکن وجود دارد.

 مزایای این وام مسکن داماک گروپ به شرح زیر است :

 • سریع ، آسان ، رایگان و بدون دردسر
 • از هر مرحله از راه پشتیبانی کنید
 • پیشنهادات ویژه و شرایط ترجیحی
 • مصوبات 72 ساعته
 • حداقل کاغذ
 • خرید مستقیم
 • برنامه های پرداخت ویژه

تسهیلات مناسب و شرایط پرداخت با شرکت داماکdamac

یکی دیگر از شرایط اکازیونی برای ملک انعطاف فروشنده در دریافت بهای ملک به‌صورت اقساطی و یا معاوضه با اتومبیل و سایر املاک و دارا بودن وام‌های با بهره‌های پایین ۴ تا ۸ درصدی است.وام مسکن داماک بدون بهره از همان ابتدا صاحب ملک شوید.

درواقع به چه املاکی می‌توان واژه لاکچری را نسبت داد؟

اکازیون کلمه‌ای است که این روزها از زبان بسیاری از فروشنده‌ها در وصف ملکشان خواهید شنید! این اصطلاح در صنعت ملک و آپارتمان  بسیار متداول و مرسوم بوده و می‌توان از آن تعابیری مختلف داشت. برخلاف تصور عموم، اکازیون به ملکی گفته می‌شود که قیمت بالایی داشته باشد اما در مطلب امروز می‌خواهیم برای شما توضیح دهیم که اصطلاح اکازیون برای چه نوع از املاکی بکار برده می‌شود.با مقالات شرکت داماک همراه باشید.

قیمت آپارتمان داماک damac

اگر ملکی که قصد معامله آن رادارید،ازنظر قیمتی چیزی در حدود 20 تا 35 درصد از قیمت روز پایین باشد.می‌توان آن ملک را اکازیون در نظر گرفت.

میزان قدرالسهم آپارتمان

زمانی که واحد مورد معامله دارای قدر السهم زیادی از زمین باشد آن ملک اکازیون تلقی خواهد شد. مثلاً یک آپارتمان صد متری که در زمین 600 متری قرار دارد و دارای 4 واحد است از قدرالسهم زمین بالایی برخوردار خواهد بود.

کیفیت و میزان مشاعات در نظر گرفته‌شده برای آپارتمان های لاکچری داماک damac

ساختمانی که از مشاعات بی‌نظیر و باکیفیت برخوردار باشد در اصطلاح اکازیون شمرده می‌شود. این نوع از امکانات مانند لابی بزرگ و شیک، زمین تنیس، بسکتبال، استخر و سونا و سالن بدن‌سازی، پارکینگ‌های اضافی، انباری‌های بزرگ، حیاط مشجر و پاسیوی بزرگ است.

کیفیت سازه لاکچری داماک damac

نوع و کیفیت سازه بنا نیز از مشخصات اکازیون بودن یک بنا شمرده می‌شود، اینکه ساختمان دید و منظره منحصربه‌فرد، نقشه اجرایی مدرن، طراحی توسط آرشیتکت معروف، تقسیم‌بندی صحیح فضاها و استفاده از مصالح مناسب و مرغوب داشته باشد، اکازیون است.

محل قرارگیری آپارتمان های لاکچری داماک  damac

منطقه‌ای با تراکم جمعیتی پایین و امکانات بیش از سرانه منجر به اکازیون بودن ملک خواهند شد.

تسهیلات مناسب و شرایط پرداخت با شرکت داماکdamac

یکی دیگر از شرایط اکازیونی برای ملک انعطاف فروشنده در دریافت بهای ملک به‌صورت اقساطی و یا معاوضه با اتومبیل و سایر املاک و دارا بودن وام‌های با بهره‌های پایین ۴ تا ۸ درصدی است.وام مسکن داماک بدون بهره از همان ابتدا صاحب ملک شوید.

وجود همسایگان خاص در ملک

وجود همسایگانی که با وضعیت مالی، اعتقادی و طبقه یکسان اجتماعی با شما باشند و ساختمان دارای مدیریت یکپارچه و منظم باشد،ریسک مشکلات آپارتمانی را کاهش می‌دهد؛ بنابراین ساختمانی که دارای شرایط گفته‌شده باشد،در اصطلاح اکازیون است.

آپارتمان های خاص با داماک damac group

ساختمان‌های خاص عموماً معرف حضور همه افراد هستند!

آپارتمان های مجلل بیزینس بای دبی ، ویلاهای سنگی، گلف تراس و...همچون از نمونه های ساختمان‌های خاص شرکت داماک گروپ هستند،که تمامی شاخصه‌های اکازیون بودن در آن‌ها تمام و کمال وجود دارد.

دبی مشاور املاک damacgroup

فایل یابی املاک با داماک گروپ بررسی و کارشناسی ملک توسط پرسنل مجرب داماک گروپ به جذب سرمایه گذاری مطمئن کنید.

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...