آشنایی با پاسپورت امارات

داماک Damac گروپ بزرگترین سایت املاک دبی

اقامت خانوادگی شما در دبی با داماک

آشنایی با پاسپورت امارات

قانون تابعیت امارات بر صلاحیت سیتیزن شیپی متقاضیان در امارات متحده عربی (UAE) نظارت و کنترل می کند. این قانون نیز تحت کنترل قانون فدرال شماره هفده امارات متحده عربی می باشد که در سال 1972 به تصویب رسیده است. بر اساس این قانون، دولت امارات به شهروندان خارجی تابعیت اماراتی داده و پاسپورت دبی صادر می کند. اما در حال حاضر این فرآیند به دو دلیل رشد جمعیتی در حال کاهش و واهمه از دست دادن هویت ملی اماراتی محدود شده است.

از روش های مختلف اخذ پاسپورت دبی می توان به اقامت در دبی، ازدواج در دبی و تولد در دبی اشاره نمود. با این حال، سخت گیری های دولت امارات در اعطای تابعیت اماراتی ادامه دارد. چراکه دولت این کشور نگران افزایش نسبت 5 به 1 اماراتی ها به خارجی ها و از دست رفتن فرهنگ بومی امارت می باشد. در این بین شهروندان کشورهای شورای همکاری خلیج فارس (GCC) محدودیتی در برابر اخذ پاسپورت دبی نداشته و می توانند با حداقل اقامت لازم می توانند به پاسپورت دبی دست یابند.

مشخصات پاسپورت دبی

پاسپورت دبی یا امارات با عنوان عربی جواز السفر الإماراتي ویژه شهروندان امارات متحده عربی (UAE) به منظور مسافرت بین المللی صادر می شود. از لحاظ تعداد کشورهایی که دارندگان پاسپورت امارات آزادانه می توانند مسافرت کنند این پاسپورت جزء یکی از پنج پاسپورت برتر جهانی محسوب می شود. مطابق رنکینگ Passport Index، رتبه پاسپورت امارات با امتیاز 178 به عنوان قدرتمندترین پاسپورت جهان شناخته می شود. این پاسپورت همچنین مطابق رنکینگ Henley Passport Index پاسپورت امارات از نظر آزادی مسافرت به عنوان پانزدهمین پاسپورت قدرتمند جهان شناخته می شود.

آشنایی با پاسپورت امارات

روش تولد برای اخذ پاسپورت دبی

بر طبق قانون تابعیت امارات، تولد در خاک دبی به منزله اخذ اتوماتیک پاسپورت دبی نیست. بلکه این قانون شرط خون یا jus sanguinis را جایگزین شرط خاک یا jus soli می کند. از همین رو دولت امارات فقط به کودکانی تابعیت اماراتی اعطاء می کند که هر دو و یا یکی از والدین آنها جزء اتباع اماراتی باشد. البته نباید فراموش کرد که استثنایی در این مورد نیز وجود دارد و آن استثناء کودکان بی سرپرست و یا یتیمی می باشند که در خاک امارات متولد شده اند. بر این اساس، افراد زیر قانونا تبعه اماراتی محسوب شده و حق اخذ پاسپورت دبی را دارند:

کودکان متولد خانواده عرب ساکن در یکی از امیر نشین های امارات در طی یا پیش از سال 1925 که تا تاریخ اجرای این قانون مقیم دائم دبی بوده اند.

کودک متولد از پدر اماراتی چه داخل امارات و چه خارج از امارات

کودک متولد از مادر اماراتی که به طور قانونی هیچ رابطه خویشاوندی با همسر خود ندارد

کودک متولد از مادر اماراتی و پدر بدون تابعیت چه داخل امارات و چه خارج از امارات

کودک متولد امارات متحده عربی از پدر و مادر نامعلوم یا بدون تابعیت

روش ازدواج برای اخذ پاسپورت دبی

یکی از شیوه های آسان و سریع برای شهروندان خارجی جهت اخذ پاسپورت دبی از طریق ازدواج با اتباع اماراتی می باشد. اما چرا روش آسان؟ این روش بدان خاطر آسان گفته می شود که اولا اخذ اقامت دبی با استفاده از اسپانسر همسر تبعه امارات فرآیند سریع و آسانی دارد. ثانیا، افراد با گذشت حداقل 7 سال البته به شرط داشتن حداقل یک فرزند می توانند متقاضی دریافت تابعیت اماراتی و پاسپورت این کشور باشند.

هفتمین پاسپورت معتبر جهان، پاسپورت امارات انتخاب شد

اعتبار پاسپورت امارات باز هم بیشتر شد و رتبه هفتم جهانی را از نظر اعتبار پاسپورت به خود اختصاص داد.

برای شهروندان امارات متحده عربی، اخبار خوبی منتشر شد و خبر حاکی از این بود که پاسپورت این کشور از لحاظ اعتبار جهانی، رتبه هفتم را کسب کرد و این امر بران معناست که شهروندان این کشور می توانند به 159 کشور جهان تنها با ویزای بدون ورود سفر کنند. نمره اعتبار پاسپورت امارات در شاخص پاسپورت ، 159 می باشد.

این اتفاق مهم، سه هفته بعد از جهش امارات به جمع هشت قدرت برتر جهان روی می دهد. شهروندان امارات متحده عربی این اجازه را دارند که بدون اخذ ویزا به 112 کشور و نیز به 47 کشور با گرفتن ویزای بدو ورود سفر کنند. تنها در 39 کشور جهان از شهروندان امارات ویزا درخواست می کنند.

امارات متحده عربی در حال حاضر به همراه "استونی" با دارا بودن 159 امتیاز در رتبه هفتم قرار دارند. سنگاپور با امتیاز 165، رتبه اول این لیست را به خود اختصاص داده است، یعنی 127 کشور بدون ویزا و 38 کشور با دریافت ویزای بدو ورود. شروندان سنگاپوری برای ورود به 33 کشور نیاز به گرفتن ویزا دارند. به این ترتیب، امارات متحده عربی همچنان قوی ترین پاسپورت در منطقه را به خود اختصاص داده است و در رتبه ای بالاتر از کشورهای دیگر عربی و یا کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس قرار می گیرد.

افزایش اعتبار پاسپورت امارات در پی امضای یک یادداشت تفاهم دیپلماتیک (MoU) که بین امارات و مکزیک درباره معافیت ویزا، به دست آمد. شهروندان با گذرنامه های عادی هردو کشور، اجازه ورود بدون ویزا را دارند. تفاهم نامه برای ورود بدون نیاز به گرفتن ویزا بین امارات و مکزیک از 31 اکتبر به اجرا در می آید. شهروندان می توانند به مدت 180 روز متوالی در هر کدام از این کشورها باقی بمانند.

جهت گرفتن و یا تمدید گذرنامه خود، می توانید با در دست داشتن مدارک لازم برای پاسپورت به دفاتر پلیس+10 مراجعه نمایید و طی چند روز گذرنامه خود را دریافت کنید.

گذرنامه امارات متحده عربی معتبرترین گذرنامه جهان شد

میدل ایست نیوز: خبرگزاری رسمی امارات متحده عربی هم‌زمان با چهل و هفتمین روز ملی امارات اعلام کرد که گذرنامه این کشور معتبرترین گذرنامه جهان شده است.

خبرگزاری «وام» در گزارشی خبر داده که بر اساس شاخص‌های مؤسسه «پاسپورت ایندکس»، گذرنامه اماراتی با مکان سفر به 167 کشور بدون روادید معتبرترین گذرنامه جهان شده است.

بر اساس این گزارش، گذرنامه امارات در سال 2016 در رتبه 27 جهان بوده اما در دسامبر 2018 به رتبه اول جهان رسیده است.

هم‌زمان «شیخ محمد بن راشد آل مکتوم»، رئیس هیئت وزرا و حاکم دبی، طی پیامی در توییتر ضمن تأیید این خبر آن را «دستاوردی ویژه» برای دولت امارات و کادر دیپلماتیک آن دانست.

محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد امارات نیز در پیامی توییتری تأکید کرد که این دستاورد نشان می‌دهد که ما راه درست را پیش گرفته‌ایم و نگاهمان به آینده درست است. او «تقویت جایگاه امارات و تثبت خوش‌نامی آن و بهبود وضعیت شهروندانش را مأموریت اصلی» سیاست خارجی امارات دانست.

«عبدالله بن زاید آل نهیان»، وزیر امور خارجه امارات نیز این دستاورد را نشان‌دهده قدرت دیپلماسی امارات و نقش اثرگذار آن در صحنه جهانی دانست.

گذرنامه امارات متحده عربی معتبرترین گذرنامه جهان شد

برترین ها: پاسپورت امارات متحده عربی با پشت سرگذاشتن گذرنامه سنگاپوری در رده اول معتبرترین گذرنامه‌های جهان قرار گرفت و سفر به 167 کشور جهان را برای شهروندان این کشور ممکن کرد.

براساس شاخص پاسپورت دبی ایندکس گذرنامه امارات متحده عبری همزمان با چهل و هفتمین جشن ملی این کشور و در سالی که به نام «سال زاید» نامگذاری شده، در رده اول معتبرترین گذرنامه‌های جهان قرار گرفت. پس از امارات، سنگاپور در رده دوم، آلمان در رده سوم، دانمارک در رده چهارم و سوئد در رده پنجم قرار گرفتند. دارندگان گذرنامه امارات متحده عربی می‌توانند بدون ویزا به 167 کشور جهان سفر کرده و یا ویزای این کشورها را در فرودگاه مقصد دریافت کنند.

شیخ محمد بن راشد، حاکم دبی در این‌باره در صفحه توئیترش اعلام کرد: «در روز ملی، دستاوردهای ما ادامه یافت. چند دقیقه قبل شاخص پاسپورت ایندکس اعلام کرد گذرنامه امارات با امکان ورود بدون ویزا به 167 کشور در رده اول گذرنامه‌های معتبر جهان قرار گرفت.»

 

 

پاسپورت کشور امارات

کشور امارات متحده عربی در سال های اخیر باتوجه به فعالیت های مثبت در همه زمینه ها اعم از اقتصاد،سیاست،گردشگری و ... توانسته پیشرفت بسیار زیادی در این زمینه داشته باشد.جالب است بدانید در سال های نه چندان دور کشور امارات حتی جزو 10 پاسپورت اول دنیا نبوده و با بکارگیری برنامه های دقیق توانسته در سال های اخیر علاوه بر رسیدن به 10 پاسپورت اول دنیا در سال 2020 با ارزش ترین پاسپورت دنیا را نیز دارا باشد.

کنترل پاسپورت در فرودگاه دبی به ۱۰ ثانیه رسید

از این پس در ترمینال سوم فرودگاه بین المللی دبی، کنترل پاسپورت در مرزهای ورودی تنها ۱۰ ثانیه زمان می برد.

به گزارش ایسنا از ریانووستی، با نصب سیستم های جدید کنترلی، زمان چک کردن پاسپورت در این ترمینال از سه دقیقه به ۱۰ ثانیه کاهش یافت.

در حال حاضر این سیستم جدید برای مسافران پروازهای بین المللی شرکت هواپیمایی امارات عملیاتی شده که تا پایان امسال دیگر ترمینال های فرودگاه بین المللی دبی را شامل می شود.

براین اساس، سیستم کنترل جدید قادر خواهد بود از زمان خرید بلیط هواپیما تا حداقل ۴۸ ساعت قبل از پرواز اطلاعات امنیتی مسافر را پردازش کند، همچنین کسانی که لحظه آخر بلیط هواپیما را خریداری می کنند تا یک ساعت قبل از پرواز، کنترل مدارک سفر آنان بطور خودکار در این سیستم انجام می شود.

مسافران به محض ورود به فرودگاه دبی و محل کنترل پاسپورت ، تنها چند ثانیه زمان را برای زدن مهر ورود یا خروج صرف می کنند.

در تازه ترین آمار منتشر شده، هم‌اکنون ۱۶۰۰ نفر بصورت شبانه روزی در مبادی کنترل پاسپورت دبی فرودگاه بین المللی دبی مشغول به کار هستند که بطور متوسط ۵۵۰۰۰ مسافر را پذیرش می کنند در حالی که این رکورد برای فرودگاه های بین المللی با این ظرفیت کمتر از ۱۷۰۰۰ نفر مسافر است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان داماک فارسی از طریق داماک گروپ در ارتباط باشید.

مطالب مشابه:

آپارتمان قسطی    ویلای قسطی    خرید ویلا با هزینه کم     فروش قسطی آپارتمان

   damac   وام و تسهیلات

انتقال سند با پیش پرداخت و اقساط  بدون بهره با داماک

ساخت ویلا در دبی طبق سلیقه شما

 

 

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...