نمونه سرمایه گذاری در امارات

چند نمونه سرمایه گذاری در امارات و شرایط عمومی آن

اطلاع از نحوه اخذ اقامت و تابعیت و مدت زمانی که برای اخذ آن لازم است،طی شود برای هر متقاضی حائز اهمیت است.متقاضیانی که قصد مهاجرت به سایر کشورها را از روش‌های مختلف دارند لازم است از شرایط و نحوه اخذ اقامت و تابعیت آگاهی لازم را بیابند. این شرط برای متقاضیان سرمایه گذاری در امارات نیز صدق می‌کند.کشور امارات شرایط سختی را برای اخذ تابعیت بلند مدت و پاسپورت این کشور برای افراد در نظر دارد.

متقاضیانی که مایل به سرمایه گذاری در این کشور هستند، لازم است بدانند که با توجه روش های مختلف سرمایه گذاری در امارات مدت زمان اخذ اقامت متفاوت است،اما به طور کلی می‌توان گفت که به افرادی که در امارات سرمایه‌گذاری می کنند اقامت موقت دو الی سه ساله تعلق می‌گیرد که این اقامت با رعایت شرایط قابل تمدید است.

اما امکان اخذ اقامت بلند مدت و پاسپورت این کشور در مدت زمان کم امکان پذیر نمی باشد، بلکه افراد می‌توانند در صورتی که ۳۰ سال در امارات به زندگی و کسب و کار پرداخته اند، اقامت بلند مدت و پاسپورت امارات را اخذ نمایند که در این صورت می توانند با پاسپورت امارات به ۱۹۶ کشور بدون ویزا سفر نمایند. همچنین در کشور هایی که رشد اقتصادی سیر صعودی دارد.می تواند برای سرمایه گذاری مورد توجه قرار گیرد. از مهمترین فواید خرید ملک در شهر دبی این است که اقتصاد دبی و کشور امارات در حال پیشرفت است که این امر می تواند امتیاز مثبتی جهت سرمایه گذاری در امارات باشد.

مدارک ویزای سرمایه گزاری 

 • ارائه اصل و فتوکپی از پاسپورت
 • ارائه عکس پاسپورتی جدید با زمینه سفید
 • تفاهم نامه انجمن
 • مجوز تجارت
 • قرار داد مشارکت بین حامی و شریک محلی
 • ارائه صورت حساب بانکی از 90 روز گذشته
 • مدارک پزشکی تایید شده که سلامت روحی و جسمی متقاضی را تایید کند.

 سرمایه گذاری در امارات و استانداردهای سرمایه گذاری

نمونه سرمایه گذاری در امارات

اطلاع از استاندارد های سرمایه گذاری موثر بر سرمایه گذاری در امارات قبل از مهاجرت به کشور امارات باید توسط متقاضیان مورد بررسی قرار گیرد؛ زیرا در روند سرمایه گذاری آنها می‌تواند نقش بسزایی را ایفا نماید.

از جمله استانداردهای سرمایه‌گذاری در امارات می‌توان به نرخ مصادره اموال
یا Expropriation risk اشاره نمود نرخ مصادره اموال هر کشور نشان دهنده خطر سلب مالکیت افراد نسبت به سرمایه خود در مواقعی نظیر تغییر حکومت می باشد که برای سرمایه‌گذاری امن باید مورد بررسی واقع شود این استاندارد در بازه یک تا هفت قرار دارد که هرچه این عدد به ۷ نزدیک‌تر باشد نشان دهنده خطر بیشتر و هر چه به عدد یک نزدیک‌تر باشد نشان دهنده ریسک کمتر است.

سرمایه گذاری در امارات از طریق خرید ملک

یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در امارات از طریق خرید ملک است.خرید ملک در این کشور برای متقاضیان بین‌المللی هم امکان پذیر است،اما هزینه این سرمایه‌گذاری کمی بالا است و ممکن است، مانند هر نوع سرمایه گذاری دیگر مشکلات و خطرات خود را داشته باشد.

متقاضیان می توانند ملک مسکونی را در این کشور خریداری نمایند تا بتوانند به اقامت امارات دست یابند. از خطرات موجود در این راه می‌توان به خریداری ملک به قیمت غیر واقعی و بالاتر از حد آن اشاره نمود که افراد در صورت این که آگاهی کامل در خصوص ملک و قیمت آن در این کشور نداشته باشند ممکن است به آن دچار شوند ولی شما می توانید با داماک گروپ DAMAC GROUP  اطلاعات کافی از خرید ملک داشته باشید و با اطمینان اقامت بگیرید و سرمایه گذاری کنید.

متقاضیان پس از خرید ملک در این کشور و در صورت تمکن مالی،می‌توانند برای خود و اعضای خانواده خود ویزای امارات را اخذ نمایند. ویزای کشور امارات برای سرمایه‌گذاران و اعضای خانواده وی به صورت دو ساله می باشد و پس از آن در صورتی که فرد متقاضی ملک را نفروخته باشد مجدداً قابل تمدید می‌باشد. نکته‌ای که لازم است به آن توجه ویژه شود این است که سرمایه گذاری در امارات از طریق خرید ملک نمی تواند برای افراد با اقامت بلند مدت، تابعیت و پاسپورت را به همراه داشته باشد. اگر افراد صرفاً به قصد اخذ پاسپورت خواهان سرمایه گذاری در این کشور هستند،پیشنهاد می شود از طرق دیگر یا حتی به خرید ملک در سایر کشورها فکر نمایند.

سرمایه گذاری در امارات از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در امارات از طریق ثبت شرکت است. شرکت های مختلفی در این کشور وجود دارد که از جمله آن می‌توان به شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی عام، شرکت سهامی خاص، شرکت مشارکتی و ... اشاره نمود. این شرکت می‌تواند در امارات و یا در منطقه آزاد تاسیس شود.

که اگر فردی قصد تاسیس شرکت در منطقه آزاد دبی را داشت مجوز آن به طور مستقیم از اداره مهاجرت دبی صادر می‌شود و نیازی به مداخله اداره کار امارات نمی باشد برای ثبت شرکت در این کشور در ابتدا نیازمند مجوز می باشید،که این مجوز می تواند در ۳ حوزه مختلف مانند مجوز تجاری، صنعتی و یا حرفه ای صادر گردد،که این مجوز بسته به نوع کار و فعالیت شرکت متفاوت است. یکی از شروط ثبت شرکت در این کشور این است که باید بخشی از امتیازات و سرمایه شرکت تازه تاسیس به نام اتباع اماراتی باشد، اما این موضوع دارای استثنائاتی نیز می باشد.

سرمایه گذاری در امارات از طریق کار آفرینی

کارآفرینی از دیگر روش های سرمایه گذاری در امارات، می باشد. کارآفرینی در این کشور آسان است و در چند سال‌ اخیر برای تشویق افراد برنامه‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شده است از جمله می‌توان به ارائه جوایز به کارآفرینان اشاره کرد. همچنین ادارات مخصوصی در این کشور قرار دارد که وظیفه آنها حمایت های مختلف از کارآفرینان است.

برای کارآفرینی در این کشور لازم است فرد یک بیزینس پلن قوی ارائه دهد، تا ثابت نماید ایده و کار وی برای کشور امارات دارای منفعت است پس از تایید آن می تواند مکان کار خود را انتخاب نمایید اگر قصد کار در منطقه آزاد امارات را داشته باشد،می‌تواند حق مالکیت کامل کار خود را اخذ نماید در غیر این صورت نیاز به یک شریک است که تابعیت و اقامت امارات را داشته و این شریک باید بیش از نیمی از شراکت این کار را از آن خود نماید.

کارآفرینان می‌توانند برای خود و اعضای خانواده خود اقامت ۵ ساله این کشور را اخذ نمایند. همچنین امکان اخذ اقامت موقت این کشور برای سه مدیر و مسئولین کسب و کار به راه انداخته شده نیز وجود دارد. آن ها می‌توانند اقامت ۵ ساله این کشور را اخذ نمایند.

سرمایه گذاری در امارات از طریق خرید اوراق قرضه

خرید اوراق قرضه روش دیگر برای سرمایه‌گذاری در امارات است. سرمایه‌گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دارای شرط سنی می باشد و افراد کمتر از ۲۱ سال نمی توانند از این طریق سرمایه‌گذاری نمایند. بر خلاف طرق دیگر برای سرمایه‌گذاری در امارات، در این روش فرد متقاضی باید بیش از ۲۱ سال سن داشته باشد. سرمایه گذاری در امارات از طریق ثبت شرکت، خرید ملک و یا خرید اوراق قرضه می تواند در نهایت راحت تر از سایر روش اقامت این کشور را برای متقاضی اخذ نماید.

افرادی که از طریق خرید اوراق قرضه سرمایه گذاری در امارات انجام داده اند، می توانند همسر و فرزندان خود را نیز از ویزای الحاق به صورت هم زمان بهره مند سازند .این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی داماک برای شما دوستان گردآوری و نگارش شده است تا بتوانید به راحتی و آسودگی سرمایه گزاری کنید و از زندگی دردبی لذت ببرید.

سرمایه گزاری در امارات مزیت های بسیار خوبی دارد ازجمله:

 • هزینه های گمرکی مناسب نسبت به سایر مناطق
 • امکان کار و تجارت با دیگر کسب و کارهای موجود در امارات
 • داشتن ثبات سیاسی
 • موقعیت جغرافیایی مناسب
 • امکان تمدید آسان اقامت موقت
 • پاسپورت قوی کشور امارات در صورت اخذ می تواند راه ورود به کشورهای زیادی را برای متقاضی باز نماید.
 • ورود به کشوری ثروتمند
 • آزادی انتخاب در محل سکونت
 • شرایط و ضوابط آسا
 • عدم نیاز به پرداخت گمرک در مناطق آزاد
 • امکان اخذ ویزا برای اعضای خانواده

سرمایه گذاری در امارات معایبی هم دارد که در متن ذیل به آن می پردازیم.

سرمایه گذاری در امارات در کنار مزیت هایی که دارد معایبی نیز دارد. از بزرگترین معایب این کشور این است که بر خلاف برخی از کشورها به سرمایه گذاران پاسپورت و اقامت بلند مدت را نمی دهد در صورتی که کشور هایی هستند که در صورت کار و زندگی بیش از 5 سال در آن کشور اقامت بلند مدت و پاسپورت به آن ها می دهند.

 

 

 

 

 

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...