آپارتمان یا کاشانه

 هزینه آپارتمان:

مالکین آپارتمان‌ها باید هزینه‌های مشترک و مستمری را که برای بخش‌های مشترک ساختمان ضروری است، مانند آب، برق، گازوییل، گاز و غیره پرداخت نمایند. هزینه‌های قابل پرداخت یا بستگی به مساحت ارتباطی ندارند. مانند هزینه تأسیسات، سرایدار، دربان، دستمزد هیئت مدیره و...

پرداخت هزینه آپارتمان توسط مالک یا مستأجر آن، بستگی به قرار داد تنظیم شده بین آن‌ها دارد. چنانچه مالک طبق قرار داد از پرداخت هزینه خودداری نماید، مستأجر می‌تواند آن را از اجاره بها کسر کند.چنانچه مستأجر از پرداخت هزینه خودداری نماید، هیئت مدیره حق دارد برای دریافت آن به مالک مراجعه کند.

 

آپارتمان یا کاشانه

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت خانوادگی خرید ملک دبی از طریق داماک گروپDAMAC :

  • سند ملک
  • گواهینامه خرید و فروش که باید از بنگاه املاک دبی اخذ شود.
  • تصویر پاسپورت
  • 6 قطعه عکس مخصوص ویزای دبی

اگر سولاتی در زمینه آپارتمان لوکس لاکچری دبی داشتید، ما در هر مرحله شما را پشتیبانی می کنیم.

1دسترسی ملک و نزدیکی به مراکز بهداشتی، آموزشی، بازار، مراکز آموزشی، جاده ها و اتوبان های اصلی، بیمارستان ها، مراکز تفریحی و  پارک ها، مدارس، بانک ها

2- مجاورت با مراکز تجاری و مالی بزرگ ، معمولا این مناطق از رونق بسیار خوبی برخوردار هستند، و با رشد و توسعه این مراکز قیمت ملک نیز افزایش پیدا می کند.

3- خرید در مناطق آزاد کشور امارات مانند: ام حریر، البرشا، بلندی های امارت، جبل علی، راس الخور، نادالشیبا

4- مجاورت ملک با نمایشگاه های بین المللی و فرودگاه های بین المللی

5- پیدا کردن یک نمایندگی خرید و فروش املاک

6- راهنمایی و مشاوره با وکیل خرید املاک

7- نزدیکی ملک به مراکز کاری و شرکت های تجاری

مزیت های خرید ملک در دبی

علیرغم آب و هوای آفتابی و دمای مناسب این شهر به مزیت هایی که این شهر جهت خرید ملک و سرمایه گذاری دارد، اشاره داریم:

1- سرعت رشد و توسعه اقتصادی در شهر دبی بسیار بالا است.

2- این شهر دارای پتانسیل سرمایه گذاری هاری بزرگ می باشد.

3- دبی یکی از پر رونق ترین بازار املاک دنیا در زمینه خرید و فروش انواع خانه ، آپارتمان، و ویلا را دارد.

4- مالیات بر درآمد ندارد و شما هر هر مبلغ درآمد در این شهر داشته باشید، مجبور نیستید مالیات بدهید.

5- سطح زندگی بالایی داشته و شما می توانید از تمامی خدمات رفاهی ، بازارهای خرید بین المللی، تفریحات ورزشی مانند غواصی، اسکی، دوچرخه سواری، گلف، اسکی ، ماهیگیری، قایفرانی و ورزش های آبی در تمامی طول سال بهره مند شوید.

6- دبی زیر ساخت های اقتصادی در سطح جهانی دارد،شرایط و محیط بسیار مناسبی برای جذب کارآفرینان از سراسر دنیا  داشته و دولت حمایت های خوبی از کارآفرینان انجام می دهد. با وجود مناطق تجاری آزاد تبدیل به یک قطب تجاری در جهان شده ، و مشاغل تجاری بسیاری در جبل علی وجود دارد.

ملک ارزان قیمت در دبی

همانطور كه مي دانيد با خريد ملک به ارزش بيش از يك ميليون درهم دولت إمارات به شما و خانواده شما اقامت بلند مدت ارائه مي كند.آنچه ما به شما پيشنهاد مي كنيم، خريد ملک در منطقه اسپورت سيتي دبي به ارزش ٨٣٠٠٠٠ درهم (790میلیون تومان) مي باشد و تنها در اين مورد استثنائي به شما اقامت دايم هم تعلق مي گيرد.در این مورد با مشاورین املاک داماک damac بیشتر در ارتباط باشید.

با توجه به اینکه نموداراملاک امارات بصورت سینوسی سالانه در حال تغییر است، در حال حاضر در پایین ترین قسمت سینوس قیمتی ملک دبی قرار داریم و خریدارانی که قصد سرمایه گذاری در ملاک دبی را دارند، الان بهترین زمان برای سرمایه گذاری می باشد. در صورتیکه مایل به گرفتن اقامت هستید، باید ملک بالاتر از یک میلیون درهم خریداری بفرمایید ولی با خرید املاک ارزانتر نیز می توانید سند دریافت نمایید و ملک خود را اجاره دهید،با توجه به اینکه ملک شما به دلار خواهد بود همیشه با ارزش دلار نیز ذخیره می شود و با این نوع سرمایه گذاری همیشه پول سرمایه گذار در بالاترین موقعیت ارزی قرار خواهد داشت و اینگونه سرمایه گذار مطمئن خواهد بود که ارزش سرمایه اش کم نمی شود و و ده درصد از ارزش ملک او در سال از طریق اجاره ی ملک به او باز می گردد.

اولین مورد ارزش خرید ملک در دبی و سرمایه گذاری در دبی است :

ارزش خرید ملک دبی شما (نه ارزش فعلی بازار) باید حداقل یک میلیون درهم امارات باشد.

برای مثال :اگر چند سال پیش شما خرید آپارتمان در دبی به ارزش 900 هزار درهم داشته اید و اکنون ملک شما ارزشی معادل یک میلیون درهم یا بیشتر پیدا کرده است ، واجد شرایط دریافت ویزا دبی با خرید ملک نیستید.

 

نکته مهم توسط داماک: damac

اگر یک ملک در دبی به ارزش 1 میلیون درهم  یا بالاتر خریداری کرده اید، اما هنوز آماده نشده است،یا در شرایط قابل سکونت نیست،شما برای ویزای سرمایه گذار واجد شرایط نیستید.

خرید ملک شما در دبی، رفع مشکل ملک شما در دبی بصورت قانونی، فروش املاک قسطی در دبی با وام سازنده اخذ اقامت دبی با خرید املاک و اخذ ویزای کار در دبی و ثبت شرکت در دبی با داماک damac

شرایط خرید ملک برای اخذ اقامت  در کشور امارات متحده عربی ( شهر دبی )

1-  ارزش ملک می‌ بایست بیش از ۱ میلیون درهم برای یک مالک باشد.

2-  در مورد املاک با چندین مالک هرکدام از سهامداران می‌بایست ۱ میلیون درهم سهم داشته باشند.

3- ملک باید تمام‌ شده و برای زندگی آماده باشد.

4- هر ۶ ماه باید تمدید شود.

5-  این امر به‌ عنوان بازدید مورد توجه است بنابراین نه خود شخص و نه وابستگان او اجازه کار در دبی را ندارند.

 

 

 

 

۶- عرض ورودی ساختمان های امارات:اگر برایتان مهم است، مبلمان، کتابخانه، کمد، یا یخچال سایدبای سایدتان به راحتی از ورودی ساختمان رد شود دقت کنید که عرض ورودی باید حداقل ۱۱۰ سانتی‌متر باشد. 

۷- وضعیت واحدها در هر طبقه: همان‌طور که پیش از این نیز اشاره شد، تعداد طبقات آپارتمان و نیز تعداد واحدهای هر طبقه اهمیت بسزایی دارد. تعداد واحدهای کمتر مساوی است با سر و صدا و خرابی کمتر و بهداشت محیطی بیشتر. به علاوه، معمولا آپارتمان‌هایی که در ورودی آن‌ها رو به یکدیگر باز می‌شود طرفدار کمتری دارد. همچنین فاصله‌ی واحدهای یک آپارتمان از هم و مناسب بودن مساحت هر طبقه نیز مهم است.

۸- عرض راه‌ پله‌ها: عرض راه‌پله‌ها جهت جابه‌جایی وسایل و اسباب‌کشی اهمیت زیادی دارد. در اکثر ساختمان‌ها، اجازه نمی‌دهند که وسایلتان را با آسانسور جابه‌جا کنید. گذشته از اینکه مشکل خراب شدن آسانسور مانعی جهت جابه‌جایی وسایل خواهد بود، ممکن است اندازه‌ی آسانسور نیز کوچک باشد یا حتی خراب شود. به همین دلیل، حین بازدید از ملک توجه کنید که عرض راه‌پله‌ها می‌بایست حداقل ۹۰ سانتی‌متر باشد. در این صورت می‌توانید وسایلتان را به راحتی جابه‌جا کنید و نگران اسباب‌کشی نباشید.

۹- وضعیت ایمنی ساختمان: اگر قصد خرید ملکی را داریم، که کار ساخت آن کاملا تمام شده است، سخت می‌توان از وضعیت ایمنی ساختمان به طور کامل مطمئن شد. هنگام بازدید از ملک یک کارشناس خبره با خود به همراه ببرید تا بتواند اطلاعات ساخت را از مالک جویا شود. گزینه اصلی در این مرحله اعتماد کردن به مالک و بررسی ادعاهای او است. می‌توانید با بررسی نقشه ساختمان، بررسی کیفیت ساخت، ستون‌های واحد‌های مسکونی و ستون‌های پارکینگ از میزان ایمن بودن ساختمان در مقابل حوادثی مانند زلزله تا حدودی مطمئن شوید.

۱۰- حفظ حریم خصوصی: مشرف نبودن درهای ورودی به یکدیگر، عایق صدا بودن و پنجره‌های دوجداره می‌توانند در حفظ حریم شخصی شما موثر باشند.

۱۱- پارکینگ: یکی از مهم‌ترین مسائل مربوط به آپارتمان‌نشینی پارکینگ است. در مورد پارکینگ هنگام بازدید از ملک بهتر است،به نکاتی دقت شود. مسقف بودن پارکینگ یا اینکه در فضای باز باشد اهمیت زیادی دارد. پارکینگ مسقف به دلیل حفظ خودروی شما از آفتاب، باران یا برف ارجحیت دارد‌.

همچنین، هر چه شیب ورودی پارکینگ کمتر باشد، آن پارکینگ مناسب‌تر ساخته شده است. در پارکینگ برخی آپارتمان‌ها، مکانی برای خودروی اضافه یا مهمان در نظر گرفته شده است. این مورد یک مزیت به حساب می‌آید.

۱۲- کنتور آب، برق و گاز: فراموش نکنید، که حتما در مورد مجزا بودن کنتور آب و برق و گاز جویا شوید. اگر کنتورها جدا نبود حتما از مدیر ساختمان یا مشاور املاک در خصوص نحوه محاسبه هزینه‌ها بپرسید.

۱۳- شارژ ماهیانه: در نظر داشته باشید که قرار نیست هر چه شارژ ماهیانه کمتر باشد، یک امتیاز محسوب گردد. مبلغ شارژ ماهیانه باید با نیازها و مخارج ساختمان، ساکنین و شما هماهنگی داشته باشد. در غیر این صورت هنگام بروز هر گونه مشکل اعم از خرابی و تعمیرات همه اهالی آپارتمان با مشکل مواجه می‌شوند. بنابراین، بهتر است حین بازدید از ملک در این مورد اطلاعات دقیقی کسب نمایید.

۱۴- بهترین طبقات در آپارتمان: معمولا طبقات اول و آخر بدترین طبقات و طبقات میانی برای زندگی بهتر هستند.در طبقه اول رفت و آمد بیشتر اتفاق می‌افتد و نیز امنیت پایین‌تری نسبت به سایر طبقات دارد. طبقه آخر نیز در برابر گرما و سرما آسیب‌پذیرتر است.

15- سیستم سرمایش و گرمایش: حتما به صورت کامل سیستم سرمایشی و گرمایشی را هنگام بازدید از ملک برای خرید بررسی کنید. استفاده از سیستم‌های برقی در شهرهایی که تعرفه مصرفی برق کمی ندارند، می‌توانند در ماه‌های بسیار گرم یا بسیار سرد جیب شما را به راحتی خالی کند. اگر ملک مورد نظر از کولر آبی یا بخاری استفاده می‌کند،حتما از مناسب و باز بودن مجاری آن‌ها مطمئن شوید.

16- نورگیر بودن ملک: بودن نور طبیعی کافی درون یک خانه می‌تواند بسیار مفید باشد. نور طبیعی و روشنایی خانه هم بر روی خلق و روحیه افراد اثر مثبتی می‌گذارد و هم از نظر زیبایی شناسی و نیاز کمتر به مصرف برق می‌تواند مفید باشد.

 اقامتگاه با خرید ملک در دبی  با شرکت داماک damac

روش دیگر اخذ ویزای اقامت دبی خرید ملک است. حتی اگر این گزینه برای افرادی که درآمد بالایی دارند، در دسترس است، اما کارآفرینان خارجی می توانند با سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ، اقامت دبی را اخذ کنند.

 

 

خرید اقساطی ملک در دبی

در صورتیکه قصد خرید ملک در امارات بصورت اقساطی را دارید به موارد ذیل توجه داشته باشید :

در این روش، خریدار ملک ، قرارداد خرید خانه را با شرکت سازنده منعقد میسازد و طرف حساب خریدار ، شرکت سازنده خواهد بود.

این نوع خرید اکثرا شامل پیش خرید از پروژه های در حال ساخت شرکت های مذکور می باشد.

ولی میتواند خانه های تمام شده همان شرکت سازنده را نیز در بر گیرد.

در این روش خریدار طبق قرارداد خانه خود را در زمان مشخص شده در قرارداد تحویل گرفته ، ولی تحویل سند به زمان اتمام اقساط خرید و تسویه حساب نهائی موکول میگردد.

مزیت این نوع خرید در تحویل ملک بدون پرداخت کل مبلغ در روز اول قرارداد می باشد و در این نوع تقسیط نیازی به ارائه مدارک حقوقی و اخذ مجوزهای رسمی و ارزیابی کارشناسی ملک در ابتدا نیست .

ایراد این روش خرید ملک ، عدم دریافت سند ملکی تا اتمام دوره تقسیط می باشد که ممکن است تا مدتی بطول انجامد . اما شایان ذکر است کارشناسان حقوقی این شرکت ، قرارداد خرید اقساطی ملک را بگونه ای تنظیم و تحریر می نمایند که با اخذ تضمین های متقابل و همچنین پرداخت مبالغ معامله در ازای پیشرفت پروژه و در صورت تایید مهندس ناظر امین طرفین ، صورت می پذیرد .

با توجه به تجارب این شرکت در بخش خرید ملک در دبی و تاخیر زمانی در دریافت سند ، صرفا خرید آپارتمان از پروژه های مورد تایید توصیه می شود.

خرید اقساطی ملک دردبی از شرکت سازنده

این روش خرید قسطی خانه شما می‌توانید هم خانه‌های ناتمام را پیش‌خرید کنید و هم خانه‌های تمام شده را قسطی بخرید. در پیش‌خرید خانه مبلغ کمتری پرداخت خواهید کرد و در خرید قسطی ممکن است،حتی پول بیشتری بابت یک ملک ثابت بدهید ولی خیالتان راحت است که بلافاصله ساکن خواهید شد.

در این روش قرارداد خرید ملک بین شما و شرکت سازنده بسته می‌شود و شما ملک را از یک شرکت و نه یک شخص خریداری می‌کنید.

 مطابق این روش شما در خانه نوساز ساکن خواهید شد ولی تا انتهای پرداخت قسط، سندی به شما تعلق نخواهد گرفت و انتقال سند و تحویل آن در روز تسویه حساب رخ خواهد داد.

 

 

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...