کسب و کار

 

کسب و کار برای کسی که خارج از امارات متحده عربی زندگی می کند و قصد دارد که در شهری مثل دبی کسب و کاری راه اندازی کند،این کار می تواند دلهره آور و پیچیده به نظر برسد، ولی واقعیت این است که امارات متحده عربی شدیدا مشتاق جذب سرمایه گذار می باشد و حتی در زمینه راه اندازی کسب و کار در دبی نیز به شما کمک می کند.

به همین دلیل است که در یک سال گذشته بیش از 20 هزار کسب و کار جدید در دبی به راه افتاده است که از بین آن ها تعداد زیادی توسط کارآفرینان خارجی راه اندازی شده اند.

در واقع، حدود بین 80 تا 90 درصد نیروی کار امارات متحده عربی ملیت های خارجی دارند و بومی این منطقه نمی باشند.

اگر شما هم به فکر راه اندازی کسب و کار در دبی افتاده اید،می توانید در ادامه هر اطلاعاتی که در این زمینه نیاز دارید، را بدست آورد.

مزایای راه اندازی کسب و کار در دبی

در ادامه علت و دلایلی را می بینید که کارآفرینان را از سراسر دنیا برای راه اندازی کسب و کار به دبی جذب کرده است.

کسب و کار

مالیات کم: امارات متحده عربی هنوز با افتخار بر روی درآمد های شخصی و حقوقی، مالیات صفر را اعمال می کند. تنها مالیاتی که در امارات باید درباره آن اطلاعات داشته باشید، مالیات بر ارزش افزوده می باشد که از ژانویه 2018، به صورت ثابت 5 درصد بوده است.

اقتصاد انعطاف پذیر:امارات میزبان دومین بزرگترین اقتصاد در جهان عرب است که تولید ناخالص داخلی آن حدود 692 میلیارد درهم امارات، پس از عربستان صعودی است.

کیفیت بالای زندگی:امارات متحده عربی در فهرست بهترین کشور های سال 2017، جایگاه 23 را دارد و با فاصله کمی از اسپانیا و ایرلند و پیش از پرتغال و یونان قرار دارد. هزینه زندگی در دبی برای مناسب می باشد.

پشتیبان استارت آپ :امارات خانه بسیاری از کمپانی هایی می باشد که از استارت آپ ها حمایت می کنند و به دنبال ایده و خلاقیت ها هستند و همین موضوع باعث می شود تا کسب و کار در این منطقه گسترش داشته باشد.

هزینه زندگی در دبی و اقامت در این شهر چقدر می باشد؟

برای مثال کمپانی 2 میلیارد درهمی محمدبن رشید، به پروژه های اقتصادی کمپانی های امارات کمک می کند و مشاوره تخصصی می دهد و سعی می کند که ایده آن ها را به واقعیت تبدیل نماید.

چگونگی راه اندازی کسب و کار در دبی

فرآیند راه اندازی کسب و کار در دبی بسیار ساده و آسان می باشد. شما با طی کردن 6 مرحله می توانید کسب و کار خود را در دبی به ثبت برسانید.

انتخاب نوع فعالیت

اولین کاری که پیش از ثبت کسب و کارتان باید انجام دهید، انتخاب نوع فعالیت یا فعالیت های شما می باشد؛وابسته به این که چه نوع فعالیتی انتخاب می کنید، مکان راه اندازی آن را نیز تعیین می کند.

انتخاب مکان

در این مرحله می توانید انتخاب کنید که می خواهید در منطقه اصلی باشید یا در یک منطقه آزاد فعالیت خود را پایه گذاری و ثبت نمایید.

محل کسب و کار در دبی

اگر تصمیم گرفتید که در منطقه آزاد کسب و کار خود را راه اندازی کنید، از موارد ذکر شده در زیر بهره مند می شوید:

مالیات شخصی و تجاری 0 درصد

100 مالکیت شرکت

100 درصد بازگشت سرمایه و سود

نداشتن محدودیت در ارز

و 100 درصد معافیت از مالیات واردات و صادرات

اما اگر شما تصمیم بگیرید که در بازار محلی امارات متحده عربی فعالیت داشته باشید، می بایست با یک شریک محلی کارتان را آغاز نمایید که شامل هزینه هایی می شود.از طرفی اگر کار کردن در منطقه اصلی را انتخاب نمایید، آزاد هستید که به طور مستقیم در بازار محلی فعالیت کنید.اما اگر نوع فعالیت کسب و کار شما در دسته خدمات حرفه ای قرار می گیرد، نمی توانید به عنوان یک کارآفرین خارجی 100 درصد مالکیت کسب و کارتان را داشته باشید.

لازم است بدانید که برای کار کردن در این حالت نیاز به یک شریک اماراتی  دارید که 51 درصد از سهام کسب و کار شما را نگهداری می نماید،اما آن ها هیچ حقی در تصمیم گیری های شرکت ندارند و سود حاصل از کارها نیز به آن ها تعلق نمی گیرد.

هزینه زندگی در دبی و اقامت در این شهر چقدر می باشد؟

انتخاب نام برای کسب و کار

در کنار چالش ها و شرایطی که در انتخاب نام برای کسب و کار  وجود دارد، مثلا این که منحصر به فرد و قابل به یاد سپاری باشد و قابل درک باشد، نامی که انتخاب می کنید باید مغایر با استاندارد های امارات متحده نباشد.

قوانین امارات در این رابطه بسیار کامل هستند  و می توانید به سادگی انتخاب خود را با این قوانین تطبیق دهید.به طور کل نامی که  برای کسب و کار خود انتخاب می کنید، نباید پیام آور خشونت، اعتقادات مذهبی یا سازمان های مذهبی باشد.اگر هم قصد دارید از مشخصات فردی خود مانند نام خانوادگی در نام شرکت استفاده نمایید، باید آن را به همراه نامتان بیاورید.

درخواست اجازه کسب و کار

فرقی نمی کند که می خواهید کسب و کار خود را در منطقه اصلی یا مناطق آزاد راه اندازی نمایید، مدارکی که برای کسب اجازه نیاز دارید تقریبا یکسان می باشد.

تکمیل فرم درخواست

کپی از گذرنامه سهام داران

شروع کسب و کار در دبی

برخی از مناطق آزاد هم ممکن است از شما بخواهند درباره کسب و کارتان توضیحاتی ارائه دهید.

 

افتتاح حساب بانکی

با داشتن مجوز کسب و کار، حالا شما مجاز به بازگشایی  و افتتاح حساب بانکی حقوقی در امارات متحده عربی می باشید.همچنین می توانید از شعب بانک های بین المللی، بانک های محلی و بانک های اسلامی در امارات متحده عربی برای این کار استفاده نمایید.

درخواست ویزا

آخرین مرحله از راه اندازی کسب و کار در دبی، انجام فرآیند مهاجرت و دریافت ویزا می باشد. دریافت ویزا برای  شما و همراهانتان بسیار ساده می باشد.

دریافت ویزا 4 مرحله دارد

مجوز ورود

تعیین وضعیت

آزمون بررسی سلامت

و سپس ثبت شناسه اماراتی  و مهر ویزا برای شما انجام می شود.در این زمینه شما می توانید از یک فرد متخصص کمک و راهنمایی بگیرد.

 

 

 

 

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...