زندگی در دبی

 

زندگی در دبی

دبی یکی از هفت شیخ نشین کشور امارات متحده عربی و در حقیقت، مشهورترین و لوکس ترین آن ها نیز هست.دبی شهری فوق مدرن و لوکس است که با آسمان خراش های سر به فلک کشیده و مراکز خرید مدرن و پیشرفت های شگفت انگیزی که در چند دهه اخیر داشته به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری تبدیل شده است. سالانه میلیون ها مسافر از طریق تور دبی یا خرید بلیط هواپیما دبی خود را به این شهر لوکس و مجلل می رسانند تا سفری فوق العاده و بی نظیر را تجربه کنند.

اما پیشرفت های این شهر عربی باعث شده تا بسیاری از افراد حتی به فکر زندگی در دبی بیفتند. آمار مهاجرت به دبی بسیار بالا می باشد و افراد زیادی برای کار، تحصیل و زندگی به شهر دبی مهاجرت می کنند. اگر شما هم چنین ایده ای در ذهنتان دارید،اما هیچ گونه اطلاعاتی در این مورد ندارید با داماک گروپ همراه باشید. در ادامه به صورت کلی شرایط زندگی در دبی را برای شما توضیح می دهیم تا درک بهتری از این شهر لاکچری و مدرن پیدا کنید و اطلاعاتی در این مورد کسب کنید.

راهنمای سفر به دبی

امارات کشوری عربی و مسلمان می باشد و قوانین اسلامی در این منطقه حاکم است. هرچند که دبی به دلیل توریستی شدن در برخی قوانین اسلامی سهل انگارانه تر برخورد می کند،اما با این حال هنوز هم یک شهر کاملا مسلمان محسوب می شود و مردم محلی هم تا حد زیادی معتقد به قوانین اسلامی می باشند. در هر محله و منطقه ای مسجد و مساجد مختلفی وجود دارد که یکی از زیباترین آن ها، مسجد جمیراست.بنابراین افراد غیرمسلمان که قصد مهاجرت به دبی را دارند باید این موضوع را در نظر داشته باشند.

 

زندگی در دبی

اشتغال در دبی

همان طور که می دانید دبی شهری بسیار لوکس و مدرن می باشد و به همین علت هم هزینه های زندگی در این شهر بسیار بالا می باشد. اما از طرفی، حقوق و شرایط پرداختی به شاغلان نیز بالاست،به ویژه اگر کارگر یا کارشناس متخصص باشید حقوق بسیار خوبی دریافت خواهید کرد. میانگین ساعات کار در دبی هفته ای ۴۰ الی ۴۸ ساعت و تا حدی به کارفرما بستگی دارد. کار پارت تایم یا نیمه وقت یا ساعات کار غیرمشخص خیلی در دبی رایج نمی باشد و اکثر کارفرماها به ساعت کاری مشخص و دقیق پایبند هستند. به همین دلیل اکثر افراد در دبی با قراردادهای تمام وقت مشغول به کار می شوند.

اجاره بهای مسکن در دبی

دبی شهری نسبتا گرانی می باشد، اما همان طور که گفتیم اگر در این شهر کار به ویژه کاری تخصصی داشته باشید به خوبی پاسخگوی هزینه های شما خواهد بود. جالب است بدانید که قبلا هزینه اجاره مسکن در دبی فوق العاده گران بود، اما پس از رکود اقتصادی سال ۲۰۰۸ میزان اجاره بها به میزان قابل توجهی کاهش داشته. با این حال، هنوز هم برای اجاره یک خانه باید مبلغ قابل توجهی را پرداخت کنید. اما حتما این موضوع را در نظر داشته باشید که برای آن که اجاره خانه در دبی برایتان مقرون به صرفه باشد هزینه آن نباید بیشتر از ۲۰% درآمد سالانه شما باشد.

طیف قیمت مسکن در دبی بسیار متغیر و به محله و منطقه ای که برای زندگی انتخاب می کنید بستگی دارد. مثلا اگر آسمان خراش های مشهور دبی مثل برج الخلیفه را برای زندگی در دبی انتخاب کنید، مسلما هزینه بسیار زیادی هم باید پرداخت کنید.

شرایط حمل و نقل

سیستم حمل و نقل دبی نیز بسیار پیشرفته و مدرن می باشد و تقریبا تمام نواحی دبی را پوشش می دهد. این سیستم شامل مترو، اتوبوس، تاکسی، تاکسی آبی و مانند آن نیز می شود. بنابراین حمل و نقل عمومی به خوبی پاسخگوی نیاز شما برای تردد در این شهر خواهد بود. اما اگر قصد سفر به جایی خارج از شهر دبی یا شهرهای دیگر مثل شارجه یا ابوظبی را داشته باشید بهتر است که وسیله نقلیه داشته باشید.

اداره راه و ترابری دبی که در زبان عربی هیئه الطرق و المواصلات نامیده می شود، مسئولیت و مدیریت راه ها، جاده ها و اعمال قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، عوارض جاده ای سالیک، حمل و نقل و ترافیک در دبی را نیز برعهده دارد. همان طور که گفتیم حمل و نقل عمومی در دبی کاملا در دسترس می باشد و به طور مثال، تاکسی های دبی تقریبا هرجای شهر که باشید وجود دارند. این تاکسی ها بسیار تمیز می باشند و کرایه منصفانه ای هم از مسافران دریافت می کنند. طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است دبی به هوشمندترین شهر در جهان از نظر حمل و نقل عمومی تبدیل گردد و به همین دلیل روز به روز شرایط حمل و نقل در این شهر راحت تر و در دسترس تر خواهد شد.

آموزش و تحصیل در دبی

برای بسیاری از خانواده هایی که قصد زندگی در دبی را دارند تحصیل و شرایط مدرسه های دبی ممکن است یکی از دغدغه های اصلی و مهم باشد. اما دبی در این زمینه اقدامات بسیار خوبی انجام داده و شرایط تحصیل در دبی بسیار مناسب و کارآمد می باشد. استاندارد تحصیل در مدرسه های دبی بالا و مطابق با استانداردهای جهانی نیز می باشد و مدرسه های مختلفی در این شهر وجود دارند تا پاسخگوی جمعیت متنوع و چند فرهنگی دبی نیز باشند.به طور کلی مدارس دبی به دو دسته مدارس ملی و بین المللی تقسیم می گردند.

مدارس ملی بیشتر برای مردم محلی و بومی دبی مناسب اند و فرهنگ عربی،اسلامی در آن ها وجود دارد. مدارس بین المللی هم بیشتر حال و هوایی غربی دارند و برای اتباع خارجی و به ویژه اروپایی و آمریکایی مناسب تر هستند. هر دو این مدرسه ها شرایط تحصیلی بسیار مناسبی دارند،ولی این که فرزندتان را به کدام مدرسه بفرستید تا حدودی بستگی به ذهنیت و طرز فکر خودتان دارد.

شرایط درمان و مراقبت های بهداشتی

دبی به عنوان یک شهر جهانی و پیشرفته شرایط درمانی بسیار مناسب، سطح بالا و مدرنی دارد. ساکنین امارات متحده عربی اجازه دارند به طور رایگان یا با پرداخت هزینه ای کم از بیمارستان ها و کلینیک های عمومی این شهر استفاده کنند. مهاجران هم می توانند ابتدا برای دریافت کارت سلامت اقدام کرده و بعد با ارائه این کارت از خدمات پزشکی و درمانی استفاده نمایند. یکی از مهم ترین عوامل زندگی در دبی بحث بیمه درمانی می باشد.

شما برای زندگی در دبی باید بیمه داشته باشید. شرایط بیمه در دبی متفاوت می باشد و برخی شرکت ها به کارمندان خود اجازه می دهند تا از بین بیمه های مختلف به دلخواه انتخاب نمایند. به طور کلی نحوه و شرایط بیمه شما به سیاست های شرکت محل کارتان بستگی دارد و اغلب به شما این اختیار داده می شود تا از بین گزینه ها و خدمات مختلف شرکت بیمه به دلخواه انتخاب نمایید که البته این موضوع باعث هزینه های متفاوت بیمه می شود.

مزایای زندگی در دبی

یکی از اولین مزایای زندگی در دبی معافیت از مالیات در این شهر است.درآمد شما در این شهر مشمول مالیات نمی گردد و همین موضوع افراد زیادی از جمله سرمایه گذاران را به این شهر عربی جذب کرده است.

آموزش و تحصیل در دبی از استاندارد بسیار بالایی برخوردار هستند و مدارس، کالج ها و دانشگاه های دبی هرساله بهترین فرصت برای ادامه تحصیل می باشند.

استانداردهای زندگی در دبی بسیار بالاست و می توانید لذت زندگی در یک کلان شهر فوق مدرن و پیشرفته را تجربه کنید.

سیستم حمل و نقل دبی بسیار کارآمد و در دسترس می باشد و کرایه تاکسی در این شهر هم مقرون به صرفه است.

دبی در چند دهه اخیر از یک شهر کوچک عرب نشین به شهری بزرگ و چند فرهنگی تبدیل گردیده. مهاجرت افراد از کشورها و قاره های مختلف به دبی باعث شده تا فضایی متنوع به وجود بیاید که پذیرش هرگونه اعتقاد، طرز فکر و نگرشی را داشته باشد.

میزان جرم و جنایت در دبی بسیار پایین می باشد و این شهر در عین بزرگی و وسعتی که دارد برای زندگی بسیار امن و مناسب است.

 

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...