سرمایه گذاری در امارات

 

سرمایه گذاری در امارات متحده عربی

قبل از هر موضوعی باید ببینیم که سرمایه گذاری در امارات به چه صورت بوده و چه راه هایی دارد و امارات چقدر ظرفیت برای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف دارد.در مورد مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری باید ذکر کنیم،که با توجه به گزارش های جهانی از سرمایه گذاری های صورت گرفته در دنیا در سال 2016، کشور امارات در قاره آسیا رتبه 9 را به خود اختصاص داده است.این نشان دهنده جذب سرمایه بالا توسط این کشور است و می تواند خبر خوشی برای افرادی باشد که قصد دریافت پاسپورت سرمایه گذاری امارات را دارند.

آمار ها نشان می دهد در سال 2015 کشور امارات حدود 13 میلیارد دلار سرمایه جذب کرده است که این رقم نسبت به سال 2014 افزایشی 25 درصدی را نشان می دهد. اکثر سرمایه گذاری ها در امارات در بخش هیدروکربن، آب، تولید برق متمرکز شده و اکثر سرمایه گذاران درحوزه های مختلف سرمایه گذاری می نمایند. 

دلایل سرمایه گذاری در امارات

هزینه های انرژی پایین،دسترسی آسان به منابع نفتی، تمایل به ایجاد تنوع در اقتصاد، قدرت خرید بالا، وجود نداشتن مالیات(به غیر از بانک ها، شرکت های نفت و اپراتورهای مخابراتی)،از دلایل سرمایه گذاری در امارات است. همچنین در امارات به طور کلی تمایل به ایجاد تنوع در اقتصاد از رشد خوبی برخوردار بوده و قدرت خرید در این کشور به دلیل درآمد های بالا بسیار بالا می باشد، که خبری خوب برای افرادی است که قصد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در امارات را دارند.

کشور امارات در رتبه بندی تجاری سال 2017 در رتبه 26 قرار گرفته است که این آمار توسط بانک های جهانی اعلام شده است. نقطه ضعف سرمایه گذاری در امارات این است که بیش از 49 درصد از سهام یک شرکت محلی نباید به سرمایه گذار خارجی تعلق بگیرد. علاوه بر این، حضور یک نماینده محلی در شعبه ها و دفاتر نمایندگی شرکت های خارجی نوعی محدودیت است.

سرمایه گذاری در امارات

اقدامات دولت برای ایجاد انگیزه سرمایه گذاری در امارات

هفت امیر نشین کشور امارات برای ایجاد یک محیط مطلوب تر برای سرمایه گذاران خارجی اقداماتی را انجام داده اند. دبی، شارجه و ابوظبی قوانین بسیار انعطاف پذیری در مورد کسب مالکیت املاک برای خارجی ها دارند. دولت امارات به تازگی قانون جدید شرکت ها را تصویب نموده است.در حال حاضر 18 پیش نویس قوانین برای رسیدگی به مسائل و موانع سرمایه گذاری خارجی در امارات تدوین شده است. همچنین صحبت هایی در مورد لغو قانون تعلق 51 درصد از سرمایه شرکت خارجی به یک شهروند اماراتی و همچنین در بخش بانکداری و بیمه مطرح شده است،اما هنوز در این مورد تصمیم گیری نشده است.

اقامت در امارات از طریق ثبت شرکت

انتخاب دوم مربوط به مقیم شدن در امارات می باشد،که این فرآیند با ثبت یک شرکت شخصی امکان پذیر می باشد. این شرکت ثبت شده، مجوز تجارت در مناطق آزاد دبی را به شما می دهد و امکان درخواست دادن برای اقامت در امارات به عنوان یک شریک تجاری برای شما وجود دارد. این شرکت نه تنها اقامت را برای سهامداران فراهم می نماید، گزینه های مختلفی را در اختیار افراد استخدام شده در نظر خواهد داشت.

لازم به ذکر است که نیازی نیست که خود یک فعالیت تجاری راه اندازی نمایید و به اقامت برسید، چرا که شما قادر به بهره بردن از مزیت تجارت و معاف بودن از پرداخت مالیات می باشید. سرمایه گذاران خارجی، شرکت با مسئولیت محدود را ترجیح می دهند. از سویی، ساختار مدیریت این نوع شرکت و حفاظت از سهامداران انعطاف پذیر است.از سوی دیگر، تاسیس این نوع شرکت طبق قانون آسان است و وزارت اقتصاد نقش خاصی در صدور مجوز ندارد.

مزایا اقامت در امارات

از مزایای این کشور این است که جهت سرمایه گذاری نیازی نیست که شما حتما صاحب ملکی در امارات باشید. پاسپورت اقامتی برای مدت طولانی می باشد و به مدت 3 سال به طول می انجامد. به طور کلی گرفتن این پاسپورت فرصت انجام تجارت در امارات را برای شما فراهم می نماید. بخاطر داشته باشید که هزینه های ذکر شده نسبت به دیگر کشور های توسعه یافته متغیر می باشد. در نظر داشته باشید که شما ملزم به ارائه تمامی موارد و اسناد مورد نیاز می باشید و ثبت شرکت در امارات و گرفتن اقامت به طور متوسط حدود یک ماه به طول می انجامد.

مزایای خرید خانه در امارات متحده عربی

اگر بخواهیم در منطقه خاورمیانه از کشوری یاد کنیم که در سال های اخیر به شکوفایی اقتصادی رسیده است، کشور جذاب امارات و در راس آن شهر دبی را می توان نام برد. اشخاصی که ملک و مستغلات در کشور امارات و به خصوص در شهر دبی خریداری می نمایند، در واقع نوعی سرمایه گذاری انجام داده اند و به رشد اقتصادی امارات کمک کرده اند. نکته حائز اهمیت این است که متقاضی خرید ملک می بایست به این نکته توجه داشته باشد که کشور مورد نظر، شرایط اقتصادی مناسبی را دارا باشد. از مهم ترین مزایای خرید خانه در امارات این است که اقتصاد امارات در حال پیشرفت است که این امر می تواند امتیاز مثبتی جهت خرید خانه باشد. از مزایای پاسپورت خرید خانه این است که هیچ نیازی به ثبت شرکت نمی باشد.

شرایط ملزوم تحت ایجاد شرکت یا سرمایه گذاری در امارات متحده عربی متقاضی باید یک شرکت محلی در امارات متحده عربی تاسیس کند تا مجوز ورود برای کار را دریافت کند. این امر شامل هزینه می شود. سرمایه گذار نمی تواند بدون نامه بلامانع از کارفرمای فعلی در هیچ شرکت دیگری به جز شرکتی که در آن سرمایه گذاری کرده است، جذب شده باشد. زمانی که یک متقاضی تصمیم به سرمایه گذاری در یک شرکت اماراتی را می گیرد، این کار به سرمایه گذار استقلال و انعطاف پذیری بیشتری را نسبت به سرمایه گذاری در طرح املاک امارات را می دهد.

تحت سرمایه گذاری در یک شرکت اماراتی، متقاضی می تواند عنوان سرمایه گذار، شریک یا مالک شرکت را داشته باشد و بدین ترتیب حق بهره مندی از اسپورت سرمایه گذاری امارات یا پاسپورت اقامتی امارات را خواهد داشت. پاسپورت اقامت امارات متحده عربی به متقاضی حق اقامت در این کشور به مدت سه سال را می دهد، با این فرض که مجوز شرکت در این دوره معتبر باشد.

اگر سرمایه گذار تصمیم بگیرد که در یک منطقه آزاد سرمایه گذاری کند،پیش از آنکه امکان اقدام برای مجوز اقامت وجود داشته باشد مجوز تجارت آزاد منطقه مورد نیاز خواهد بود. این پاسپورت مستقیما از دپارتمان مهاجرت دبی صادر می شود و نیازی به تایید وزارت کار و امور اجتماعی ندارد. برای اینکه متقاضی بتواند پاسپورت سرمایه گذاری از طریق سرمایه گذاری در یک شرکت موجود را به دست آورد، متقاضی باید مطمئن شود که شرکت مذکور سهمیه پاسپورت کافی به منظور اقدام برای پاسپورت  سرمایه گذاری را دارد.

سرمایه گذاری با خرید ملک در دبی

با داماک damac صاحب آپارتمان های فول فرنیش، ویلا های لاکچری و سوئیت لاکچری شوید و از سرمایه گذاری در شهر زیبای دبی لذت ببرید. خرید ملک در دبی بسیارخوب است چون طی چند سال اخیر بسیار پیشرفت کرده است کشور امارات و شهر زیبای دبی بسیار زیبا و پر جاذبه است واز لحاظ های مختلف پیشرفت های زیادی داشته است. داماک damac با اقساط بدون سود انگیزه برای خانه دار شدن در شهر پر از جاذبه دبی را در افراد ایجاد کرده است.

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...