سرمایه گذاری در امارات

 

سرمایه گذاری در امارات و شرایط عمومی آن،امارات متحده عربی با پایتخت ابوظبی، کشوری واقع در جنوب غربی قاره آسیا می باشد. این کشور جزء خاورمیانه به حساب می‌آید. امارات از جانب شمال با خلیج فارس، از جانب جنوب با عربستان سعودی و قطر و از جانب شرق با عمان دارای مرز است. مساحت این کشور83.600 کیلومتر مربع  و جمعیت آن بیش از 9 میلیون نفر  است. زبان ملی و رسمی آن نیز عربی است.

بیش از نیمی از جمعیت این کشور را مردم غیربومی امارات تشکیل می‌دهند و این جمعیت غیر بومی مردمان کشور ایران، عرب زبانان و ساکنین بخش جنوب آسیا که به این کشور مهاجرت کردند تشکیل می دهند. این کشور شامل هفت بخش است که به ترتیب شامل ابوظبی، دبی، ام القوین، شارجه، فجیره، عجمان و راس الخیمه می باشد.

این هفت بخش، امیرنشین یا شیخ نشین هستند و هرکدام دارای استقلال های مختص به خود در اداره بخش مربوطه هستند. مذهب و دین رسمی این کشور اسلام است. از لحاظ آب و هوایی این کشور دارای آب و هوای بیابانی است. کشور امارت متحده عربی بسیار جذاب است و طی چند سال اخیر موفق شده پیشرفت های زیادی کند بخصوص در حوزه خرید املاک و سرمایه گذاری در این حوضه توانسته به امپراتوری برسد.

 سرمایه گذاری در امارات

سرمایه گذاری در امارات

امارات دارای ذخایر بزرگ نفتی در دنیا می باشد، که توانسته صادرات خود را در این خصوص در رتبه جهانی قرار دهد. واحد پول کشور امارات درهم است. این کشور دارای قدرت خرید و تولید ناخالص بالایی است که همین موجب قرار گیری امارات در بین کشور های قدرتمند جهان شده است.

همچنین یکی از اقتصاد های بزرگ شورای خلیج فارس از آن این کشور است. این کشور دارای پذیرش نیروی کار متعدد از سایر کشورها می باشد و توانست نرخ بیکاری خود را در حد پایین و مطلوب نگه دارد. وجود برخی از شاخص‌ها نظیر شادی، رقابت جهانی و نوآوری باعث جذب بسیاری از افراد به این کشور شده است.شاخص امید به زندگی در امارات ۷۷ سال تخمین زده شده است. یکی از عواملی که سبب رشد امارات محسوب می شود، صنعت گردشگری است، دبی به عنوان یکی از شهرهای این کشور توانسته نه تنها در امارات بلکه در کل خاورمیانه نیز به عنوان یکی از برترین مقصد های گردشگری محسوب شود.

امارات از اعضای اتحادیه عرب، شورای همکاری خلیج فارس، اوپک، فائو، صندوق بین‌المللی پول، سازمان ملل متحد، سازمان جهانی تجارت و دیگر سازمان ها به حساب می آید. از محصولات کشاورزی این کشور می‌توان به سبزیجات، خرما، هندوانه و دامپروری هوایی نظیر محصولات لبنی، تخم مرغ و دیگر موارد اشاره کرد.

از صنایع این کشور می‌توان نفت و پتروشیمی، آلومینیوم، منسوجات، مصالح ساختمانی، کود و ماهیگیری را نام برد. علاوه بر نفت مواد معدنی دیگر نظیر گاز و مس نیز در این کشور وجود دارد. از مواد وارداتی امارات می توان به مواد غذایی و شیمیایی، ماشین آلات و تجهیزات حمل و نقل از کشورهای چین، آمریکا، عمان، انگلستان و حتی هند اشاره کرد. کشور امارات، می‌تواند گزینه برای کار و سرمایه گذاری باشد از این رو در ادامه مقاله به توضیح و شرح کامل این کشور برای متقاضیان سرمایه گذاری در امارات پرداخته ایم.

 سرمایه گذاری در امارات و اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در امارات

اطلاع از نحوه اخذ اقامت و تابعیت و مدت زمانی که برای اخذ آن لازم است، طی شود برای هر متقاضی حائز اهمیت است. متقاضیانی که قصد مهاجرت به سایر کشورها را از روش‌های مختلف دارند لازم است از شرایط و نحوه اخذ اقامت و تابعیت آگاهی لازم را بیابند. این شرط برای متقاضیان سرمایه گذاری در امارات نیز صدق می‌کند.

کشور امارات شرایط سختی را برای اخذ تابعیت بلند مدت و پاسپورت این کشور برای افراد در نظر دارد. متقاضیانی که مایل به سرمایه گذاری در این کشور هستند لازم است بدانند که با توجه روش های مختلف سرمایه گذاری در امارات مدت زمان اخذ اقامت متفاوت است، اما به طور کلی می‌توان گفت که به افرادی که در امارات سرمایه‌گذاری می کنند، اقامت موقت دو الی سه ساله تعلق می‌گیرد که این اقامت با رعایت شرایط قابل تمدید است.

سرمایه گذاری در امارات و استانداردهای سرمایه گذاری

اطلاع از استاندارد های سرمایه گذاری موثر بر سرمایه گذاری در امارات قبل از مهاجرت به کشور امارات باید توسط متقاضیان مورد بررسی قرار گیرد زیرا در روند سرمایه گذاری آنها می‌تواند نقش بسزایی را ایفا نماید.

از جمله استانداردهای سرمایه‌گذاری در امارات می‌توان به نرخ مصادره اموال یا Expropriation risk اشاره نمود نرخ مصادره اموال هر کشور نشان دهنده خطر سلب مالکیت افراد نسبت به سرمایه خود در مواقعی نظیر تغییر حکومت می باشد که برای سرمایه‌گذاری امن باید مورد بررسی واقع شود این استاندارد در بازه یک تا هفت قرار دارد که هرچه این عدد به ۷ نزدیک‌تر باشد نشان دهنده خطر بیشتر و هر چه به عدد یک نزدیک‌تر باشد نشان دهنده ریسک کمتر است.

 

سرمایه گذاری در امارات متحده عربی و شهر زیبای دبی

سرمایه گذاری در امارات ، بنا به پیشرفت های مکرری که کشور زیبای امارات متحده عربی طی چند سال اخیر داشته توانسته تعداد زیادی توریست را به خود جذب کند.هم می‌تواند فرصتی استثنایی در رسیدن به بازارهای جهانی باشد و هم تهدیدی جهت از بین رفتن سرمایه در گردش قلم داد شود. با توجه به انقلاب های صورت گرفته در کشورهای عرب زبان خاورمیانه و چالش های جدی در روابط عربستان و امارات متحده عربی با قطر، راههای مهاجرت به دبی و امارات  نیز با خطر جدی روبرو شده است.

سرمایه گذاری در امارات متحده عربی ، فقط در مناطق آزاد و بنادر اعلام شده از سوی حکومت مرکزی، از محدودیت های کمتری برخوردار است. بر خلاف وعده تعدادی از موسسه های حقوقی خارج از کشور و مراکز سرمایه پذیر خارجی که ایرانی ها را برای سرمایه گذاری در امارات متحده عربی تشویق می کنند، با بررسی فرصت ها و تهدیدهای سرمایه گذاری در امارات، که بخش اعظم آن توسط امور بین‌الملل گروه وکلای مهر، متشکل از با تجربه ترین وکلا در امر مشاوره حقوقی امور گمرکی، مشاوره حقوقی امور قراردادهای خارجی و سرمایه گذاری خارجی می باشد.

موقعیت استراژیک امارات متحده عربی

کشور امارات متحده عربی با توجه به قرار گرفتن در منطقه دریایی خاورمیانه به عنوان پلی برای اتصال شرق به غرب عمل می کند. با توجه به قدرت عظیم کشتیرانی و حمل و جابجایی کالا، نقش کلیدی سرمایه گذاری در امارات مشخص می‌شود. کشور امارات متحده عربی بخصوص طی چند سال اخیر پیشرفت های زیادی در حوزه های مختلفی کرده است ، بخصوص در حوزه توریستی و املاک پیشرفت های زیادی کرده است و می توان گفت دبی به امپراتوری در حوزه ملک تبدیل شده است.

زیر ساخت های اساسی: شهر دبی در امارت، همه امکانات پیشرفته و زیر ساخت ها جهت سرمایه گذاری در امارات را فراهم نموده است. وجود دو فرودگاه بزرگ در شهر دبی، فرودگاه آل مکتوم و فرودگاه جبل علی، موقعیت ویژه ای جهت سرمایه گذاری در امارات ایجاد نموده است.

تنوع محل کسب و کار جهت سرمایه گذاری در امارات: وجود بازارهای زیبای سنتی و مدرن در شهر دبی، سرمایه گذاری در دبی را برای بسیاری از برندهای معتبر خارجی جذاب نموده است. امکان انتخاب محل فعالیت سرمایه گذاری خارجی در دبی بسیار گسترده است. مناطق و شهرک های صنعتی و مناطق آزاد تجاری، جاذبه دیگر سرمایه گذاری در امارات است.

ثبات سیاسی امارات: امارات متحده عربی، یک نماد ثبات سیاسی در دنیا محسوب می‌شود. از زمان تشکیل حکومت امارات متحده عربی از سال ۱۹۷۱ و تصویب قانون اساسی، هیچ اختلال و بی نظمی سیاسی و یا درگیری قومی و قبیله ای در امارات رخ نداده و حاکم و پادشاه همه امیر نشینان اماراتی از دولت مرکزی تبعیت نموده اند. وجود ثبات سیاسی باعث رونق اقتصادی و رشد سرمایه گذاری در امارات شده است.

ثبات اجتماعی: با وجود اقوام بسیاری از کشورها در کشور امارات متحده عربی، وقوع جرم و جنایت در امارات در سطح پیشرفته ترین کشورهای دنیا و بسیار پایین است. در سال ۲۰۱۵، دبی چهارمین شهر امن دنیا معرفی شد. وقوع جرایم خشن در امارات به ندرت اتفاق می افتد و رسیدگی به شکایت توریست ها و شهروندان با دادسرای سیار و فوری انجام می‌شود.

سهولت انجام کسب و کار: در سال ۲۰۱۷، امارات متحده عربی از نظر سهولت در انجام کسب و کار و حذف قوانین زاید سرمایه گذاری در امارات، به رتبه ۲۶ در سطح جهانی و رتبه اول در منطقه صعود کرد.

ثبت شرکت در امارات

برای ثبت شرکت در امارات، فقط تعدادی از امیر نشینان اعلام آمادگی نموده اند. ثبت شرکت در دبی، ابوظبی و شارجه امکان‌پذیر است و از طریق ثبت شرکت با مسوولیت محدود که البته سهام متقاضی ثبت شرکت در امارات، فقط ۴۹ درصد سرمایه شرکت می باشد، در صنایع محدودی پذیرفته شده است. سرمایه گذاری در امارات، در حوزه مخابرات و امور پستی در انحصار شرکت های اماراتی است و سرمایه گذاری در بخش صنعت نفت نیز با توجه به ملی شدن صنعت نفت و محافظت از سرمایه گذاری در حوزه نفت و پتروشیمی برای خارجی ها امکان‌پذیر نیست. سرمایه گذاری در امارات در صنعت بیمه، بانکداری و کشتیرانی و حمل و نقل ریلی، نیاز به اخذ مجوزهای لازمه از وزارت خانه ها دارد.

انواع سرمایه گذاری در امارات

سرمایه گذاری در امارات و در مناطق آزاد تجاری، الزامی به داشتن شریک اماراتی ندارد و سرمایه گذار خارجی می‌تواند صد در صد سرمایه را به نام خود داشته و شروع به فعالیت نماید. با توجه به گسترش صنعت توریسم در امارات متحده عربی، یکی از بخش های سرمایه گذاری خارجی، صنعت جهانگردی در امارات است. سرمایه گذاری در کشور امارات متحده عربی و شهر زیبای امارات در حوزه ملک خیلی به پیشرفت در زندگی بهتر در دبی کمک می کند.

 

سرمایه گذاری در امارات از طریق خرید ملک

یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در امارات از طریق خرید ملک می باشد. خرید ملک در این کشور برای متقاضیان بین‌المللی امکان پذیر است، اما هزینه این سرمایه‌گذاری کمی بالا است و ممکن است مانند هر نوع سرمایه گذاری دیگر مشکلات و خطرات خود را داشته باشد. حداقل مبلغ که می توان برای سرمایه گذاری به عنوان یک فرد خارجی در این کشور از طریق خرید ملک وارد شود یک میلیون درهم می باشد. متقاضیان می توانند ملک مسکونی را به قیمت حداقل یک میلیون درهم در این کشور خریداری نمایند تا بتوانند به اقامت امارات دست یابند. از خطرات موجود در این راه می‌توان به خریداری ملک به قیمت غیر واقعی و بالاتر از حد آن اشاره نمود که افراد در صورت این که آگاهی کامل در خصوص ملک و قیمت آن در این کشور نداشته باشند ممکن است به آن دچار شوند.

متقاضیان پس از خرید ملک در این کشور و در صورت تمکن مالی،می‌توانند برای خود و اعضای خانواده خود ویزای امارات را اخذ نمایند. ویزای کشور امارات برای سرمایه‌گذاران و اعضای خانواده وی به صورت دو ساله می باشد و پس از آن در صورتی که فرد متقاضی ملک را نفروخته باشد،مجدداً قابل تمدید می‌باشد. نکته‌ای که لازم است به آن توجه ویژه شود این است که سرمایه گذاری در امارات از طریق خرید ملک نمی تواند برای افراد اقامت دائمی، تابعیت و پاسپورت را به همراه داشته باشد. اگر افراد صرفاً به قصد اخذ پاسپورت خواهان سرمایه گذاری در این کشور هستند پیشنهاد می شود از طرق دیگر یا حتی به خرید ملک در سایر کشورها فکر نمایند.

اخذ اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری

با توجه به بحران پیش آمده در اکثر کشورهای عربی، بیشترین سرمایه گذاری خارجی به سمت امارات معطوف شده است. سرمایه گذاری در امارات، موجبی برای اقامت در این کشور محسوب می‌شود اما اخذ اقامت دائم امارات با سرمایه گذاری تقریبا امکان‌پذیر نیست. سیاست درهای بسته کشورهای عربی جهت اعطا اقامت و تابعیت به اتباع کشورهای خارجی، باعث عدم امکان دریافت اقامت بلند مدت از طریق سرمایه گذاری شده است اما راههای مهاجرت به امارات، مانند سایر کشورها متعدد است که در مقاله مخصوص مهاجرت به امارات در دسترس عزیزان است.

سرمایه گذاری در امارات و شاخص‌های اقتصادی تاثیر گذار

شاخص های تاثیرگذار متعددی وجود دارد که بر روی سرمایه‌گذاری از طروق مختلف در هر کشوری تاثیر دارد. از جمله این شاخص ها برای سرمایه‌گذاری در امارات که واجب است مورد بررسی قرار گیرد میزان مالیات، تولید ناخالص داخلی و نرخ بیکاری است که به توضیح آن پرداخته‌ایم.

تولید ناخالص داخلی در امارات سرمایه گذاری در امارات

موضوع بعدی نرخ بیکاری هر کشور است. نرخ بیکاری به سهم نیروی کار گفته می‌شود. امارات توانسته نرخ بیکاری کشور خود را در حد مطلوب و پایین قرار دهد. این مقدار در نمودار زیر برای افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در امارات را دارند، به نمایش گذاشته شده است.

 

در ادامه برخی از مزایای ثبت شرکت در امارات برای متقاضیان سرمایه گذاری در امارات آورده شده است:

 • برخورداری از تکنولوژی بالا
 • برخورداری از ارتباطات و حمل و نقل مناسب
 • وجود بازار آزاد
 • رقابت های تجارتی موجود
 • امتیاز های نظیر اخذ وام در این کشور برای سرمایه گذاران
 • اقتصاد و بازارهای مناسب در این کشور
 • ثبت شرکت در امارات

 سرمایه گذاری در امارات از طریق کار آفرینی

از دیگر روش های سرمایه گذاری در امارات، کار آفرینی می باشد. کارآفرینی در این کشور آسان است و در سال‌های اخیر برای تشویق افراد برنامه‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شده است از جمله می‌توان به ارائه جوایز به کارآفرینان اشاره کرد. همچنین ادارات مخصوصی در این کشور قرار دارد که وظیفه آنها حمایت های مختلف از کارآفرینان است. برای کارآفرینی در این کشور لازم است فرد یک بیزینس پلن قوی ارائه دهد تا ثابت نماید ایده و کار وی برای کشور امارات دارای منفعت است پس از تایید آن می تواند مکان کار خود را انتخاب نمایید اگر قصد کار در منطقه آزاد امارات را داشته باشد می‌تواند حق مالکیت کامل کار خود را اخذ نماید در غیر این صورت نیاز به یک شریک است که تابعیت و اقامت امارات را داشته و این شریک باید بیش از نیمی از شراکت این کار را از آن خود نماید.

 

مدارکی که برای خرید اوراق قرضه و اقامت از طریق خرید اوراق قرضه در این کشور مورد نیاز است در ادامه ذکر شده است:

 • پاسپورت به همراه کپی
 • شماره پاسپورت
 • عکس پاسپورتی
 • مدارک دال بر صحت سلامت

مزایای سرمایه گذاری در امارات

سرمایه گذاری در امارات دارای مزایای می باشد که برای افراد می تواند بسیار مفید و موثر باشد. همچنین ورود به این کشور و اخذ اقامت آن می‌تواند پلی به سوی موفقیت های بزرگتر و آینده ای درخشان تر باشد.

از جمله مزیت های سرمایه گذاری در امارات را می توان موارد زیر نام برد:

 • ورود به کشوری ثروتمند
 • آزادی انتخاب در محل سکونت
 • شرایط و ضوابط آسان
 • عدم نیاز به پرداخت گمرک در مناطق آزاد
 • امکان اخذ پاسپورت برای اعضای خانواده
 • پاسپورت قوی کشور امارات در صورت اخذ می تواند راه ورود به کشورهای زیادی را برای متقاضی باز نماید.
 • امکان تمدید آسان اقامت موقت
 • هزینه های گمرکی مناسب در سایر مناطق
 • امکان کار و تجارت با دیگر کسب و کارهای موجود در امارات
 • داشتن ثبات سیاسی
 • موقعیت جغرافیایی مناسب

 

با گروه داماک damac صاحب سوئیت لاکچری ، آپارتمان های لوکس ، ویلا های لاکچری ، ویلا های فول فرنیش وآپارتمان های فول فرنیش با اقساط بدون سود شوید. داماک damac با دادن وام املاک به مهاجرت و اقامت افراد کمک می کند. بهترین سرمایه گذاری در شهر زیبا وپر از جاذبه دبی سرمایه گذاری در حوزه خرید ملک است.

سرمایه گذاری در دبی

 بنا به دلایلی که در ادامه بررسی خواهیم کرد، هم می تواند فرصتی استثنایی در رسیدن به بازارهای جهانی باشد و هم تهدیدی جهت از بین رفتن سرمایه در گردش قلمداد شود. با توجه به انقلاب های صورت گرفته در کشورهای عرب زبان خاورمیانه و چالش های جدی در روابط عربستان و امارات متحده عربی با قطر، راههای مهاجرت به قطر نیز با خطر جدی روبرو شده.

موقعیت استراژیک دبی: شهر دبی با توجه به قرار گرفتن در منطقه دریایی خاورمیانه به عنوان پلی برای اتصال شرق به غرب عمل می کند. با توجه به قدرت عظیم کشتیرانی و حمل و جابجایی کالا، نقش کلیدی سرمایه گذاری در دبی مشخص می شود.

زیر ساخت های اساسی: شهر دبی در امارت، همه امکانات پیشرفته و زیر ساخت ها جهت سرمایه گذاری در امارات را فراهم کرده است. وجود دو فرودگاه بزرگ در شهر دبی، فرودگاه آل مکتوم و فرودگاه جبل علی، موقعیت ویژه ای جهت سرمایه گذاری در امارات ایجاد کرده است.

 وجود بازارهای زیبای سنتی و مدرن در شهر دبی، سرمایه گذاری در دبی

را برای بسیاری از برندهای معتبر خارجی جذاب کرده است. امکان انتخاب محل فعالیت سرمایه گذاری خارجی در دبی بسیار گسترده می باشد. مناطق و شهرک های صنعتی و مناطق آزاد تجاری، جاذبه دیگر سرمایه گذاری دردبی است.

ثبات سیاسی امارات: امارات متحده عربی، یک نماد ثبات سیاسی در دنیا به شمار می رود. از زمان تشکیل حکومت امارات متحده عربی از سال ۱۹۷۱ و تصویب قانون اساسی، هیچ اختلال و بی نظمی سیاسی و یا درگیری قومی و قبیله ای در این کشور اتفاق نیوفتاده و حاکم و پادشاه همه شیخ نشینان اماراتی از دولت مرکزی تبعیت نموده اند. وجود ثبات سیاسی باعث رونق اقتصادی و پیشرفت روز افزون اقتصاد و رشد سرمایه گذاری در امارات شده است.

ثبات اجتماعی: با وجود اقوام بسیاری از کشورها در شهر دبی، وقوع جرم و جنایت در دبی در سطح پیشرفته ترین شهرهای دنیا و بسیار پایین می باشد. در سال ۲۰۱۵، دبی چهارمین شهر امن دنیا معرفی گردید. وقوع جرایم خشن در دبی خیلی کم و به ندرت اتفاق می افتد و رسیدگی به شکایت توریست ها و شهروندان با دادسرای سیار و فوری انجام می گردد.

سهولت انجام کسب و کار: در سال ۲۰۱۷، امارات متحده عربی از نظر سهولت در انجام کسب و کار و حذف قوانین زاید سرمایه گذاری در امارات، به رتبه ۲۶ در سطح جهانی و رتبه اول در منطقه صعود کرد.

معایب سرمایه گذاری در دبی

لزوم معرفی شریک در دبی برای سرمایه گذاری: (به استثنا مناطق آزاد)، جهت سرمایه گذاری در دبی

، معرفی شریک اماراتی با سهام ۵۱ درصدی از معایب سرمایه گذاری در امارات  و دبی محسوب می شود. البته توجه داشته باشید مذاکراتی جهت حذف شرط وجود شریک اماراتی جهت سرمایه گذاری در امارات مطرح شده است ولی تاکنون منجر به تصویب قانون و مقرراتی در این زمینه نشده. 

با توجه به تحولات منطقه ای و بحران به وجود آمده در کشورهای عربی و رویگرد ضد ایرانی مقامات دبی، سرمایه گذاری ایرانیان در دبی را با خطر مواجه کرده است.

ثبت شرکت در دبی

برای ثبت شرکت در امارات، فقط تعدادی از شیخ نشینان اعلام آمادگی نموده اند.از همین رو ثبت شرکت در دبی، ابوظبی و شارجه امکان پذیر است و از طریق ثبت شرکت با مسئولیت محدود که البته توجه داشته باشید سهام متقاضی ثبت شرکت در امارات، فقط ۴۹ درصد سرمایه شرکت می باشد.

 

سرمایه گذاری در دبی

 و در مناطق آزاد تجاری، الزامی به داشتن شریک اماراتی ندارد و سرمایه گذار خارجی می تواند صد در صد سرمایه را به نام خود داشته باشد و شروع به فعالیت کند.با توجه به گسترش صنعت توریسم در دبی، یکی از بخش های سرمایه گذاری خارجی، صنعت جهانگردی در دبی است.

برای سرمایه گذاری در دبی

از طریق خرید ملک،قراردادهای اجاره به شرط تملیک اعیان آپارتمان ها امکان پذیر می باشد. اما در بسیاری از شیخ نشینان امارات متحده عربی، خرید ملک و اخذ اقامت امکان پذیر نمی باشد. در دبی، شارجه و ابوظبی، با خرید ملک، امکان اخذ اقامت وجود دارد. در سایر امیر نشین های امارات، خرید ملک برای خارجی ها امکان پذیر نمی باشد. سی سال سابقه اقامت مستمر در امارات، این امکان را به فرد می دهد که در صورت ترک تابعیت قبلی خود، به تابعیت امارات دست پیدا کند. اعتبار پاسپورت امارات با توجه به برخورداری شهروندان این کشور از منابع عظیم سرمایه گذاری خارجی و زندگی در کشوری با درصد امنیت اجتماعی بالا و اقتصاد پیشرفته، مورد علاقه بسیاری از افراد است.

 

 

 

 

 

 

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...