سفر به دبی

داماک damacبزرگترین سایت املاک دبی.

اقامت خانوادگی شما در دبی با داماک

هر ساله ایرانیان زیادی با اهداف مختلف، از خرید گرفته تا گذراندن تعطیلات و تفریح به دبی سفر می‌کنند.

اما به هر دلیلی که بخواهیم به دبی سفر کنیم، باید برای ورود به این منطقه پاسپورت توریستی داشته باشیم.

پاسپورت های توریستی دبی انواع مختلفی دارند که در ادامه  توسط damac با آن‌ها آشنا می‌شویم:

انواع پاسپورت توریستی دبی”

1_پاسپورت توریستی عادی: با اخذ این نوع پاسپورت دبی، شما می‌توانید کمتر از 15 روز در دبی اقامت داشته باشید.زمانی که در تور دبی ثبت‌نام می‌کنید، این پاسپورت درخواست می‌گردد

2_پاسپورت توریستی سرویس: با اخذ این نوع پاسپورت دبی، شما می‌توانید 15 روز در دبی اقامت داشته باشید.

3_پاسپورت توریستی یک‌ماهه: با اخذ این نوع پاسپورت دبی شما می‌توانید از 1 تا 30 روز در دبی اقامت داشته باشید.

4_پاسپورت توریستی یک‌ماهه چند بار ورود: با اخذ این نوع پاسپورت دبی شما می‌توانید در طول یک‌ماه هر چند بار که بخواهید به دبی رفت و آمد داشته باشید.

5_پاسپورت توریستی سه‌ماهه: با اخذ این نوع پاسپورت دبی شما می‌توانید از 1 تا 90 روز در دبی اقامت داشته باشید. غیرقابل تمدید است.

6_پاسپورت توریستی سه‌ماهه چند بار ورود: با اخذ این نوع پاسپورت شما می‌توانید در طول یک‌ماه هر چند بار که بخواهید به دبی رفت و آمد داشته باشید.

مدارک لازم پاسپورت دبی:

_اسکن رنگی از هر دو طرف کارت ملی و شناسانامه

_اسکن رنگی از صفحه اول پاسپورت

نکات مهم پاسپورت دبی ”

هرکدام از پاسپورت های دبی از زمان صدور 2 ماه معتبر می‌باشند.

سفر به دبی

بعد از صدور پاسپورت ، ارائه‌ی چک ضمانت شخص ثالث در وجه آژانس هواپیمایی ستاره ونک الزامی است.

در صورت مرفوض شدن پاسپورت دبی از سوی سفارت امارات، مبلغ پاسپورت قابل برگشت نیست.

در صورت عدم بازگشت مسافر و یا بروز هرگونه خسارت و تعلق جریمه، پرداخت کلیه‌ی جریمه‌ها بر عهده‌ی خود مسافر می‌باشد.

کشور امارات به افراد زیر 18 سالی که تنها سفر کنند، پاسپورت نمی‌دهد.

نکات لازم برای دریافت پاسپورت دبی”

انواع پاسپورت : توریستی، ترانزیت، کار و تجارت

مراحل صدور پاسپورت : از طریق کفیل

وقت سفارت: ندارد

مصاحبه و انگشت نگاری: ندارد

مدارک لازم برای صدور پاسپورت : گذرنامه دارای اعتبار، عکس و چک ضمانت

مدت زمان لازم برای صدور پاسپورت: پاسپورت عادی هفت روزه و پاسپورتی فوری سه روزه

سفارت/کنسولگری: دارد

آشنایی با انواع پاسپورت دبی”

پاسپورت کشور امارات متحده بر اساس هدف و مدت زمانی که می خواهید به سفر بروید، به چند گروه مختلف تقسیم می شود و در حقیقت تعیین مدت زمان پاسپورت ارتباط مستقیمی با هدف مسافر برای سفر دارد. از همین رو پاسپورت های توریستی دارای زمان‌ هایی متغیر هستند؛ همچنین، کلیه این پاسپورت ها به دو گروه یکبار و چندبار ورود تقسیم می‌ شوند.

پاسپورت توریستی دبی:

یکی از پر تقاضاترین پاسپورت های دبی، پاسپورت توریستی دبی است و مدت زمان صدور آن ۱۴ روزه، یک ماهه و سه ماهه است. در برخی از موارد با مراجعه به دفاتر مهاجرتی کشور امارات و پرداخت وجه می توانید مدت زمان این پاسپورت را به دو ماه هم تغییر دهید.

پاسپورت ترانزیت دبی:

پاسپورت ترانزیت دبی که مختص حمل بار است، برای مدت زمان ۱۴ روز صدور می شود و قابل تمدید هم نیست.

پاسپورت کار و تجارت دبی:

پاسپورت کار و تجارت دبی می بایست توسط کفیل با شرکتی که فرد در آن فعال است اقدام شود، این نوع از پاسپورت مدت زمان سه سال اعتبار دارد و به فرد اجازه اقامت در شهر دبی را می دهد.

مراحل دریافت پاسپورت دبی”

برای صدور پاسپورت تجارتی، سیاحتی و … دبی می بایست، شخص یا سازمانی که در دبی ضمانت تقاضاکننده پاسپورت را به عهده بگیرد و مسافر را در تاریخ مقرر از کشور نیز خارج نماید؛ این مسئول در امارات به عنوان “کفیل” شناخته می شود.

کفیل به دو صورت می تواند برای مسافر در خواست پاسپورت بنماید. اول اینکه وی از نزدیکان مسافر باشد که در این صورت هم می بایست فرم نسبیت را از سفارت مربوطه دریافت کند یا رابطه تجاری با فرد متقاضی داشته باشد.

راه دوم این است که بر اساس رابطه های کاری و تجاری، سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی می تواند برای شخص مسافر خود درخواست پاسپورت بنماید.

توجه داشته باشید که اگر سفر شما تفریحی است درخواست پاسپورت می تواند توسط خطوط هوایی، هتل ها و آژانس های مسافرتی ارائه می شود. به همین علت آژانس‌ های مسافرتی از کلیه مسافران دبی ضمانت اخذ می ‌کنند.

_مدارک مورد نیاز برای دریافت پاسپورت دبی”

از تمامی صفحه های گذرنامه اسکن رنگی تهیه کنید.

داماک damac  بیان میکندتوجه داشته باشید که!

 گذرنامه شما باید حداقل دارای ۶ ماه اعتبار باشد.

۱ قطعه عکس با زمینه سفید

در صورت دریافت پاسپورت بدون رزرو اتاق در یکی از هتل‌های دبی یک فقره چک به عنوان ضمانت نیز دریافت می‌شود.

مدت زمان اخذ پاسپورت دبی با مراجعه حضوری

به منظور ارائه درخواست پاسپورت دبی شما به دو صورت می توانید اقدام کنید، یکی به صورت «عادی» و دیگری به صورت «اضطراری» است.

به طور عادی شما می توانید پاسپورت عادی را در مدت زمان ۵ الی ۷ روز کاری و پاسپورت اضطراری را در مدت زمان ۳ روز کاری دریافت کنید. مبنای محاسبه روز کاری جهت دریافت پاسپورت روز پس از دریافت مدارک خواهد بود.

نکات لازم جهت دریافت پاسپورت دبی را با داماک  damac مورد بررسی قرار میدهیم.

پاسپورت کشور امارات متحده عربی به مدت ۱۴ روز است و مسافر می بایست قبل از تمام شدن تاریخ اعتبار پاسپورت به این کشور ورود داشته باشد. همچنین مسافر می تواند پس از ورود به کشور امارات تنها ۱۴ روز در آن کشور بماند و در صورتی که تاخیر داشته باشد در این موضوع مسافر حتما جریمه می شود.

مدت اعتبار پاسپورت کشور امارات متحده عربی ۱۴ روز است؛ به عبارت دیگر، مسافر ملزم است که قبل از اتمام تاریخ اعتبار پاسپورت به این کشور ورود کند. همچنین، مسافر می‌تواند پس از ورود به کشور امارات فقط ۱۴ روز در آن کشور اقامت داشته باشد و در صورت تاخیر مسافر مشمول جریمه خواهد شد.

توجه داشته باشید، آن دسته از مسافرانی (خانم های مجرد، دختران و پسران) که پاسپورت آن ها توسط همراهشان صادر شده، بدون حضور همراه خودشان اجازه ورود به دبی را نخواهند داشت. چشم پوشی از این موضوع می تواند جریمه سنگین و زندان برای مسافران در پی داشته باشید.

شما اجازه ورود هیچ گونه قرص خواب آور، مسکن، آرام بخش و همچنین قرص هایی که حاوی مواد مخدر می باشد را ندارید؛ در صورت مشاهده جریمه خواهید شد.

اگر فرد متقاضی قصد ورود به کشور امارات متحده را داشته باشد می بایست از طریق فرودگاه شهری غیر دبی (ابوظبی، شارجه و…) را داشته باشد می بایست همزمان پاسپورت ورود به همان شهر را تقاضا کند.

قانون جدید پاسپورت دبی را جدی بگیرید.

با داماک damac به راحتی صاحب پاسپورت شوید .

پاسپورت دبی فقط با داماک damac

قانون جدید پاسپورت دبی بسیار سخت تر توسط کشور امارات برای مسافران سفر به این کشور اعمال میشود.طبق قانون جدید پاسپورت دبی در صورت صدور پاسپورت انفرادی و گروهی برای مسافرین حتما پاسپورت در بازه زمانی باید مورد استفاده گیرد و اگر مسافر به هر دلیلی منصرف از سفر به دبی شد.

شرکت صادر کننده پاسپورت باید پاسپورت شخص و یا گروه را کنسل کنند و جریمه نیز پرداخت نماید در صورتیکه در گذشته اگر شخص یا گروهی که پاسپورت برایش صادر شده بود به دبی سفر نمیکرد پاسپورت اتوماتیک کنسل میشد ولی در قانون جدید باید به اداره مهاجرت دبی اطلاع داده شود که شخص و یا گروه منصرف شده و از پاسپورت استفاده نمیکنند و هزینه کنسلی نیز پرداخت کنند در غیر اینصورت در کامپیوترهای اداره مهاجرت دبی اسم شخص ثبت و نمره منفی برایش در نظر گرفته میشود.

اگر این پروسه طی نشود و شخص و یا گروه نیاز به پاسپورت جدید داشته باشد مطمئن باشد که ریجکت میشود.

شرایط پاسپورت دبی برای دختران"

ار آنجایی که هرکشور قوانین خاص خود را دارد، کشور امارات هم دارای قوانین و چهار چوب خاص برای صدور پاسپورت می‌باشد، لذا به همین منظور شرایط پاسپورت دبی برای دختر با مشکلات زیادی رو برو است.

1_شرایط پاسپورت دبی برای دختران زیر ۴۰ سال.

2_دختران زیر ۴۰ سال نیاز به همراه دارند برای سفر به دبی.

3_بلیط رفت و برگشت سفر و واچر هتل باید مشخص باشد.

_دخترانی که بصورت انفرادی سفر می‌کنند نیازمند گذاشتن ضمانت بازگشت هستند.

پاسپورت گرفتن همیشه کار سختی به نظر می‌رسد.ولی وقتی تصمیم می‌گیریم به کشور دیگری سفر کنیم، پاسپورت و گرفتن آن، اولین چیزی است که خواسته یا ناخواسته ذهن ما را به خود مشغول می‌کند.

با خودمان فکر می‌کنیم حالا چه مدارکی باید آماده کنم؟ کجا باید بروم و چطور انجامش دهم ؟ چقدر ممکن است طول بکشد تا سفارت پاسپورت را صادر کند؟ اما می‌ دانستید فقط با یک تماس می‌توانید تمام مراحل گرفتن پاسپورت دبی را طی کرد؟

لازم به ذکر است بدانید که قوانین کشورها و سفارت‌های مختلف برای گرفتن پاسپورت و صدور آن متفاوت است. ما شاید اصلا ندانیم چه مراحلی را باید طی کنیم یا چه مدارکی نیاز داریم. گاهی ممکن است که با انواع مختلف پاسپورت یا شیوه‌های صدرو آن‌ها آشنایی نداریم و، از همه مهم‌تر، دنبال راه حلی مطمئن برای گرفتن پاسپورت هستیم.

داماک damac آماده انتقال سند با پیش پرداخت بدون بهره.

مطالب مشابه:

 پاسپورت      دریافت ویزای دبی    قوانین ویزای امارات     damac       اجاره ملک با داماک        آپارتمان های لوکس

انتقال سند با پیش پرداخت و اقساط  بدون بهره با داماک

ساخت ویلا در دبی طبق سلیقه شما

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...