قوانین اقامت با خرید ملک در دبی

داماک گروپ DAMAC  بزرگترین سایت املاک دبی

انتقال سند با پیش پرداخت و اقساط  بدون بهره با داماک

قوانین اقامت با خرید ملک در دبی

اقامت ملکی دبی

ممکن است همیشه با سوال هایی مانند  ” چگونه اقامت سرمایه گذاری دبی را دریافت کنم؟” و یا” قوانین اقامت از طریق املاک دبی چگونه است؟” روبه رو می شوید.

در واقع این موضوع زیاد پیچیده و سختی نیست ولی لازم به ذکر است که افراد زیادی در هنگام دریافت اقامت دارایی دبی که به ویزای طلایی نیز مشهور است، دچار سرگشتگی می شوند.
برای آسان کردن فهم روند دریافت اقامت از طریق خرید  املاک و آگاهی از قوانین آن برای همه، تصمیم گرفتیم تا در این مورد به طور مفصل توضیحاتی را ارائه دهیم. در این راهنما شما را با تک تک مراحل درخواست و دریافت اقامت دارایی امارات متحده عربی آشنا خواهیم کرد.

از آنجایی که اقتصاد و صنعت دبی روز به روز در حال پیشرفت است خیلی از افراد از سراسر دنیا علاقه مند به مهاجرت و زندگی در این شهر هستند.


در دبی تعداد افرادی که از کشورهای دیگر برای زندگی به این شهر آمده اند از تعداد  افراد بومی دبی خیلی بیشتر هستند.یکی از مهمترین عوامل مهاجرت به دبی کار است که باعث میشود همه ساله تعداد زیادی از افراد از کشورهای مختلف به این شهر مهاجرت کنند.

سیستم  و شرایط مالیاتی، کیفیت ساختمان ها و سرعت ساخت و ساز در دبی بسیار خوب است.دریافت اقامت دبی با خرید ملک سود آوری خوبی برای علاقمندان به سرمایه گذاری و سرمایه گذاران بر املاک دارد. با توجه به این پیشرفت ها افزایش درخواست برای دریافت اقامت دبی با خرید ملک نیز وجود دارد.

قوانین اقامت با خرید ملک در دبی

  1. میزان ارزش دارایی مورد نیاز

اولین چیزی که می بایست در مورد آن اطلاعات داشته باشید میزان ارزش دارایی هایتان در دبی است که باید بیشتر یا برابر یک میلیون درهم امارات باشد.

به خاطر داشته باشید که ارزش دارایی هایتان در قرار داد و سند مهم است نه ارزش کنونی آن ها. مثلا، اگر در دبی ملکی به ارزش ۹۰۰۰۰۰ درهم خریده اید و اکنون ارزش آن به یک میلیون درهم رسیده است، شما را واجد شرایط دریافت ویزای دارایی امارات نمی کند.

اگر دو ملک خریداری کنید که ارزش هر کدام ۵۰۰۰۰۰ درهم باشد نیز همچنان شمار را واجد شرایط دریافت ویزای دارایی نمی کند. در صورتی که فردی به طور شریکی مالک باشد، سهم فرد متقاضی می بایست برابر یا بیشتر از ۱ میلیون درهم باشد.

توجه داشتید این ملک باید امکان سکونت داشته باشد و به هیچ عنوان در رهن و گروی جایی نباشد.

داماک damac  در نظر دارد وام هایی بدون بهره و با شرایط اقساط بلند مدت خانه ای لوکس و لاکچری و فول فرنیش آماده تحویل در اختیار مردم قرار دهد.

داماک گروپ مفتخر است شما را در ساخت ویلا لاکچری و لوکس در دبی یاری کند.

  1. انواع ویزا

خب بیایید تصور کنیم که شما از همه معیار ها آگاه هستید و واجد شرایط درخواست ویزای طلایی بر اساس سرمایه گذاری املاک هستید.

در این شرایط قدم بعدی این است که بدانید کدام نوع از ویزا برای سرمایه گذاران املاک مناسب است.
شما می توانید یا درخواست ویزای ۶ ماهه( ورود متعدد کوتاه مدت) بدهید و یا اینکه می توانید درخواست ویزای اقامت بلند مدت دو ساله را بدهید.

البته توجه داشته باشید طبقه بندی ویزا ها با هم متفاوت است.
ویزای دارایی ۶ ماهه در واقع یک ویزای توریستی است اما این امکان را برای شما فراهم می کند ، هرزمان که بخواهید به دبی وارد شوید.

برای تمدید این ویزا، لازم است که متقاضیان از دبی خارج شوند. در دبی آزمایشات پزشکی جهت دریافت ویزای گردشگری انجام می پذیرد.


ویزای اقامتی دارایی شما را مقیم دبی می کند در نتیجه قوانین و مقررات افراد مقیم برای شما نیز اعمال می گردد. شما و خانواده تان برای دریافت ویزای اقامت امارات باید تحت آزمایشات پزشکی قرار بگیرید و مراحل دریافت اقامت را طی کنید.

مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ در دفتر مرکزی آماده پاسخگویی در هر ساعت از شبانه روز در خدمت شما عزیزان خواهد بود که با خیال راحت سرمایه گذاری مطمئن و سوداوری را داشته باشید هدف ما جلب رضایت شما عزیزان خواهد بود.

  1. شرایط دارایی

اکثر افرادی که در دبی اموالی به ارزش بیش از ۱ میلیون درهم پیش خرید کرده اند و برای رفتن به دبی درخواست ویزا می کنند، فکر می کنند که با دریافت این ویزا می توانند هر چند باری که می خواهند و در هر زمانی که می خواهند، وارد این شهر شوند.

شاید از مشاوران املاک شنیده اید که پیش خرید املاک شما را واجد شرایط دریافت ویزای املاک می کند، که باید توجه داشته باشید این موضوع صحیح نمی باشد.
همانطور که در بالا اشاره شد برای گرفتن اقامت از طریق سرمایه گذاری در امارات بر اساس اموال خریداری شده، ملک باید قابل استفاده باشد. یعنی نه تنها باید ملک تکمیل شده باشد بلکه باید از شرایط خوبی نیز برخوردار باشد.
دریافت اقامت دبی در مقابل خرید املاک موضوعی برای املاک مسکونی می باشد نه املاک تجاری.

پرسنل فارسی زبان در بخش دفتر مرکزی داماک با هماهنگ وقت قبلی پذیرای شما برای بازدید از ویلا ها و آپارتمان های دبی هستند. همین امروز کلید فول فرنیش و برند از داماک تحویل بگیرید و خانوادگی مقیم دبی شوید با اقساط بدون بهره سند ملک در ابتدا به شما واگذار می کند .

  1. درآمد و دامنه کار

ویزایی که در مقابل خرید املاک دریافت خواهید کرد ویزای اقامت خواهد بود .یعنی شما و خانوادتان نمی توانید در دبی مشغول به کار شوید.

معیار مهم دیگر برای دریافت ویزای دارایی داشتن درآمدی است که باید برابر یا بیشتر از ۱۰۰۰۰ درهم در ماه باشد. اگر شما یا یکی از اعضای خانوادتان بخواهید کار کنید ویزای شما باید تغییر کند و ویزایی بشود که بتوانید با آن کار هم بکنید.

اگر خواهان یک زندگی لوکس و لاکچری هستید داماک گروپ بزرگترین و جامع ترین سایت  چند ملیتی بهترین انتخاب برای شما در دبی خواهد بود. داماک گروپ مفتخر است شما را در ساخت ویلا لاکچری و لوکس در دبی یاری کند.

  1. اسناد مورد نیاز

برای اینکه بتوانید درخواست ویزای دارایی بدهید، باید با در دست داشتن مدارک زیر، به اداره املاک دبی مراجعه کنید.

1.اسناد کل دارایی

2.کپی سند خرید و فروش ملک

3.کپی پاسپورت مالک

4.کپی ویزا

5.دو عدد عکس پاسپورتی

اسنادی که در بالا ذکر شد در اداره املاک دبی برای روند دریافت اقامت ثبت می شوند.

اگر شما هم به دنبال خرید ویلاهای فوق لاکچری و بی نظیر و طراحی معماری بی نظیر در دبی هستید و قصد دارید سرمایه خود را با کمترین ریسک تبدیل به املاک در بهترین مناطق شهر دبی کنید بی تردید گروه داماک گروپ با طیف گسترده انواع املاک و مستغلات و با تنوع قیمت و شرایط خرید بهترین انتخاب داماک خواهد بود.

  1. هزینه

قبلا نیز ذکر کردیم برای دریافت اقامت دبی از طریق دارایی باید ارزش دارایی شما حداقل یک میلیون درهم و یا بیشتر باشد،و نیز این املاک باید قابل سکونت باشد و نباید در رهن یا گروی کسی یا جایی باشد.

هزینه ویزای ۶ ماهه  در حدود 1100 درهم است و هزینه تمدید آن هم به همین مقدار است. اگر می خواهید افراد خانواده خود را هم تحت تکفل قرار دهید هزینه هر تکفل در حدود 250 درهم و هزینه تمدید آن هم به همین میزان است.


• هزینه ویزای اقامت ۲ ساله

هزینه این ویزا هم همانند ویزای اقامت ۶ ماهه در حدود 1100 درهم است اما 400 درهم هم هزینه دفتر آن می شود. 2000 درهم هم سالانه باید به اداره توسعه اقتصادی واریز گردد، که به اسم شما ثبت می شود.
شما می توانید خانواد خود را نیز تحت تکفل این نوع ویزای اقامت قرار دهید که هزینه هر نفر در حدود 6000 درهم می باشد و فقط اعضای خانواده می توانند از این ویزا برخوردار شوند.

 مطالب مشابه:

آپارتمان های لوکس     ویلای لوکس    فول فرنیش 

   damacاجاره ملک با داماک        آپارتمان های لوکس

اقامت خانوادگی شما در دبی با داماک

ساخت ویلا در دبی طبق سلیقه شما

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...