آشنائی با کشور امارات

داماک گروپ بزرگترین سایت املاک در دبی

انتقال سند با پیش پرداخت و اقساط  بدون بهره با داماک

آشنائی با کشور امارات متحده عربي

امارات عربي متحده واژهٔ «امارات » به معنی شیخ‌نشین است.

نوع حکومت : مشروطه سلطنتی فدرال

شهرهاي مهم: دبی ، شارجه ، عجمان، راس الخیمه ، ام القوین ، فجیره ، العین

زبان و خط رسمي: زبان رسمی کشور عربی است و انگلیسی، فارسی، اردو و هندی نیز کاربرد زیادی دارد.

تعداد جمعيت: بيش از هشت ميليون نفر

مساحت:۸۳٬۶۰۰کيلومتر مربع

واحد پول:درهم امارات (AED)

دين رسمي: دين رسمي در امارات اسلام مي باشد كه حدود 90درصد مردم را شامل مي شوند كه اكثرا مالكي مذهب مي باشند .

آشنائی با کشور امارات

وزيع ديني، مذهبي و قومي آن:

تعداد جمعيت بومي امارات 20 درصد ذکر شده و حدود 80 درصد جمعيت این کشور را کارگران و مهاجرين خارجي از اهالی جنوب آسیا و اعراب ديگر كشورها تشکيل مي دهند. براساس آخرين اطلاعات حدود 10 درصد جمعيت مهاجر اين کشور را ايراني‌هاﻯ مقيم امارات تشكيل مي دهند.

شيعيان‌ اماميه شامل مليت‌هاي ايراني ، لبناني‌، عراقي‌، پاكستاني‌، هندي‌، بحريني‌ و افغانی و... که نسبت به سایر کشورهای حوزه خلیج فارس از آزادی عمل مناسب تری جهت برگزاری مراسم های مذهبی برخوردار هستند.با سایت Damac گروپ همراه شوید.

موقعيت جغرافيايي

امارات متحده عربی (مخفف انگلیسی: UAE)، کشوری است در جنوب غربی قارهٔ آسیا و در شرق شبه جزیره عربستان،در خاورمیانه از جنوب با قطر و عربستان سعودی، از شرق با عمان و از شمال با خلیج فارس همسایه است.

با سایت داماک  Damac گروپ همراه شوید

این کشور در ۲ دسامبر ۱۹۷۱ میلادی تأسیس شده‌است . قبل از تأسیس دولت اتحاد امارات متحده عربی ، این منطقه «امارات متصالحه» نام داشته ‌است ، همچنین امارات ساحل عمان نیز نامیده شده ‌است.

امارات عربی متحده ، اتحادی از هفت شیخ‌ نشین کوچک به نام‌های ابوظبی، دبی ، شارجه، عجمان، فجیره، راس‌الخیمه و ام‌القوین است که بعد از استقلال از بریتانیا در ۲ دسامبر ۱۹۷۱ میلادی شکل گرفت. این روز را با نام روز ملی امارات جشن می‌گیرند.

هر یک از این ۷شیخ نشین از استقلال فراوانی برخوردارند، اما یک امیر موروثی به عنوان حاکم کشور ایفای وظیفه می‌کند و شورای عالی حکام که متشکل از هفت امیر است ، رئیس دولت و کابینه را انتخاب می کند. امیر و رئیس دولت امارات شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان است . پایتخت و بزرگ‌ترین شیخ‌نشین این کشور ابوظبی است. با سایت داماک گروپ همراه شوید.

امارات یکی از بزرگترین ذخایر نفتی دنیا را در اختیار دارد و تولید ناخالص سرانه آن در حد ثروتمندترین کشورهای اروپای غربی است.

دبی

دبی یکی از امیرنشین های هفتگانه امارات متحده عربی است و در جنوب کشور ایران و در حاشیه خلیج فارس واقع شده و بیشترین جمعیت را در میان این هفت امارت دارد.

از آنجایی همواره تور دبی از مشهورترین و پرفروش ترین تورهای مسافرتی در نزد ایرانیان است، حتما می دانید که سفر به دبی طرفداران زیادی دارد. دبی تنها ۵ % از مجموع وسعت خاک امارات که حدود 4.114 کیلومتر مربع می باشد را تشکیل داده است. بسیاری از مردم ایران برای تجارت و تفریح به این شهر سفر می کنند. با سایت داماک Damac گروپ همراه شوید.

مناطق گوناگون دبی

دبی مناطق گوناگونی دارد که برخی از آنها بیشتر شناخته می شوند و عبارت اند از جبل علی و منطقه کاملاً آزاد صنعتی دبی که از کشورهای زیادی از جمله چین، تایوان و تایلند، با هدف تولید صنایع، به آن شهر سفر می کنند.

شهر اینترنتی و شهر رسانه هم در انتهای خیابان ساحلی جُمیرا و پس از عبور از برج العرب قرار گرفته اند.

بستکیه نیز یکی دیگر از مناطق مهم و تاریخی شهر دبی است و اگر علاقه مند به آشنایی با فرهنگ مردم این شهر هستید، توصیه می کنم که از این ناحیه دیدن کنید.

بزرگترین مرکز خرید دنباله دار دبی مرکز تجاری تفریحی دبی است، همچنین ساختمان دیگری که برنامه ریزی شده تا دبی را به یک منطقه مرکزی تجاری تبدیل کند، خلیج تجاری دبی می باشد.

منطقه بر دبی: دبی پیش آمدگی خلیج فارس به داخل خشکی است که مشابه رودخانه می باشد و خور نامیده می‌شود و به دو قسمت غربی و شرقی تقسیم شده است. قسمت غربی، بخش قدیمی تر شهر است که بر دبی نام دارد و اما به قسمت شرقی آن بر دیره می گویند.

با سایت داماک Damac گروپ همراه شوید.

ابوظبی امارات

دبی مشهورترین شهر امارات ابوظبی است که 972 کیلومتر مربع مساحت دارد. دبی پایتخت کشور امارات است اما چنین نیست و ابوظبی پایتخت این دیار به شمار می رود صنعت نفت مهمترین درآمد این شهر است و ابوظبی از ثروتمندترین شهرهای امارات به شمار می رود. در امارات نیز می توانید شاهد برج های سربه فلک کشیده و مراکز خرید لوکس و متنوع باشید و خوب است بدانید که ابوظبی نیز حالا در حال پیشرفت با سرعتی سرسام آور است. در ابوظبی می توانید هم شکل مدرن این دیار را ببینید و هم با بازدید از مکان هایی مانند مسجد شیخ زاید با فرهنگ مردم آشنا شوید.

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...