طراحی برج خلیفه

داماک گروپ برندترین سایت املاک دبی

آیکون تاورز برنده جایزه زیباترین سازه لوکس جهان

****با داماک گروپ به قلب شهر دبی سفر کنید ****

با داماک گروپ به طراحی برج خلیفه را مورد بررسی قرار می دهیم.

برج خلیفه بلندترین برج جهان

برج برج خلیفه بلند 828 متری از کلانشهر بیابانی دبی بلندترین سازه جهان است. آسمان خراش 280،000 متر مربع دارای فضای اداری ، مسکونی و خرده فروشی به همراه هتل جورجیو آرمانی است.

برج ساخته شده از بتن مسلح و روکش شیشه ای ، از سه عنصر ساخته شده است که در اطراف یک هسته با فشار مرکزی قرار گرفته اند. از آنجایی که از یک پایه مسطح بالا می رود ، اشکال در هر عنصر در یک الگوی مارپیچ رو به بالا اتفاق می افتد و از رسیدن برج به طرف آسمان ، جرم برج را کاهش می دهد. در اوج ، هسته مرکزی پدیدار می شود و به شکل اسپایر ساخته شده است.

SOM برای کاهش نیروهای باد و همچنین تقویت ساخت و ساز ، برنامه ای به شکل Y ساده ایجاد کرد. هر بال با هسته اصلی بتن و ستون های محیطی مخصوص خود،سایر را از طریق یک هسته مرکزی شش طرفه یا توپی شش ضلعی تحت فشار قرار می دهد.

نتیجه این برج است که به صورت پیچشی بسیار پیچیده است. SOM هندسه سختی را به برج اعمال کرد که همه عناصر مشترک مرکزی هسته و ستون را تراز می کرد.

 طراحی برج خلیفه

ضربات با هماهنگی با شبکه برج سازماندهی می شوند: پله با هم ترازی ستون های فوق با دیوارهای زیر به دست می آید تا مسیری با بار روان را مهیا کند. این امکان را می دهد که ساخت و ساز بدون تاخیرهای عادی مرتبط با انتقال ستون پیش برود. در هر مرحله ، عرض ساختمان تغییر می کند. در واقع مزیت پله ها و شکل دادن برج ، "سردرگمی باد" است. گردابهای بادی هرگز نمی توانند به اندازه ی کافی به هم چسبیده باشند ، زیرا باد در هر لایه با ساختمان متفاوت ظاهر می شود.

سازه برج خلیفه

با بیش از 3 میلیون فوت مربع فضای داخلی در برج خلیفه ، برنامه ریزی و طراحی داخلی فضای داخلی ساختمان در اولین مراحل توسعه ساختاری و معماری آغاز شد. تیم طراحی SOM در راستای دستیابی به سه هدف اصلی - به رسمیت شناختن و تصدیق ارتفاع مارک ساختمان ، ادغام منطق ساختاری و معماری آن و چالش ها ، و قدردانی از موقعیت و میراث منطقه ، تاریخ و فرهنگ تلاش کردند.

یک برنامه ترکیبی از فضای مسکونی ، تجاری ، هتل و اوقات فراغت این برج را به یک مقصد بین المللی تبدیل می کند. طراحی داخلی کلیه لابی ها ، امکانات مهمان ، سالن ها ، مطب ها ، کف اتاق و اتاق رئیس توسط SOM تکمیل و با الهام از تأثیرات دوگانه دستاوردهای تکنولوژیکی ساختمان و فرهنگ و میراث منطقه ای انجام شده است. به عنوان بلندترین فضاهای زندگی و کار در جهان ، فضای داخلی طبقه های مرتفع برج خلیفه تأثیرات آسمانی شبیه به یک فضاپیمای ثابت را به خود اختصاص می دهد.

 

طراحی برج

طراحی برج خلیفه شامل ایجاد سیستم MEP است که از نظر فناوری پیشرفته ، بسیار کارآمد و دارای محیط زیست باشد. تأمین آسایش عالی و یک محیط داخلی سالم از اهداف اصلی این طرح بود.

برج خلیفه به عوان نماینده شورای اسلامی

این برج دارای یکی از بالاترین سیستم های آبی با فشار در جهان است و دارای 460 psi (3.2 Mpa) است. به جای اینکه به طور کامل به نمک زدایی تکیه کنید ، سیستم احیای میعانات خنک کننده خنک کننده می تواند سالانه 14 استخر شنا به اندازه المپیک را فراهم کند. علاوه بر این ، فیلتراسیون با کیفیت بالا متمرکز برای کاهش نیازهای نگهداری و تأمین هوای سالم تنفس گنجانیده شده است.

دیوار پرده با کارایی بالا ، گرمای تابستان را کاهش می دهد و راحتی حرارتی تابشی فوق العاده ای را ارائه می دهد. سیستم حمل و نقل عمودی "قایق زندگی" با نظارت و کنترل پیشرفته طراحی شده است تا بتواند در هنگام حوادث اضطراری آسانسور را فراهم کند. سیستم پشتیبان گیری که می تواند عملکردهای مهم مانند تأمین و زهکشی آب را در طی قطع برق در غرفه اداری به کار ببندد.

داماک گروپ چیست ؟

داماک بزرگترین و برند ترین شرکت آپارتمان لوکسی در جهان است . خلاقانه فکر می کند ، لاکچری می سازد چون در درجه اول به شما به عنوان جزئی از خانواده بزرگ داماک می نگرد بعد به عنوان یک مشتری .

لابد می دانید که برند های معروف جهانی ورساچی ، بوگاتی ، جاست کاوالی ، تایگروود ، پارامونت ، ترامپ ، فندی که نام آشنای تمام جهانیان هستند تنها بخشی از زیر مجموعه داماک در بخش دکوراسیون و فرنیش آپارتمان لوکس ها و ویلاهای داماک میباشد.

چراداماک گروپ در دبی برای فعالیت دارد ؟

دبی تنها شهری در جهان است که 96% جمعییت آن خارجی هستند چون به دلایل درامد بالا در تمام مشاغل و امکانات مدرن و امنیت دارای بالاترین جذابیت در بین مردم جهان برای زندگی در دبی و داماک تنها سازنده ای در جهان است که سلیقه تمام ملیت ها را در سازنده های خود اولوییت قرار داده است تا هر خریداری از طریق خرید ملک از داماک دقیقا به خواسته خود وخانواده اش برای خرید ویلا و یا آپارتمان لوکس دلخواهش برسد.

رای تمام جهانیان به وضوح روشن است که امارات متحده عربی علل خصوص دبی به دلیل دارا بودن بالاترین درجه رفاه شهروندی ، امنیت سرمایه گذاری و درآمد بالا در تمام سطوح شغلی و امکانات بسیار مدرن و بی شمار ، روز به روز بیش از گذشته مورد توجه عام و خاص از اقشار مختلف تمام اقوام و ملیت ها است.

دبی که اکنون تک ستاره درخشان کره زمین از هر لحاظ و به قولی شهر گینس یعنی شهر برترین ها و بهترین های جهان لقب گرفته است خوشبختانه به کشور ایران نزدیک و شرایط زیست محیطی و فضای شاد و پر رونق اقتصادی و رو به رشد سریع آن برای تمام ایرانیان عزیز ، بازاری و تحصیل کرده ،پزشک و مهندس ، هنرمند و ورزشکار ، دانش آموز و دانشجو ، کارمند و آپارتمان لوکس و دار و همه و همه در هر سنی جذابیت خاص خود را دارد .

نزدیکی دبی به ایران مزید بر علت است تا ایرانیان عزیز بتوانند مانند بیش از دویست ملیت خارجی ساکن دبی ، زندگی دلخواه خود را آنطور که انتظار دارند امروز به دست آورند و ارتباط جهانی و رشد تک تک افراد خانواده را آنطور که آرزو داشتند همین امروز محقق کنند . اماراتی ها ، مردمانی متمدن با فرهنگ مهربان و خوش اخلاق و دارای بالاترین پتانسیل ممکن برای همکاری در تجارت و رشد اقتصادی هستند.

پر واضح است که وقت طلاست و همه ما فقط یکبار زندگی می کنیم پس وقتی امکان بهره مندی از چنین فضای متعالی برای خانواده فراهم است ، تعلل و تاخیر در تصمیم و اقدام ، چیزی جز ظلم به آینده خود و عزیزانمان نیست.

وقتی پروردگار متعال چنین لطفی را در حقمان مبذول داشته تا توان اجرای چنین حرکت رو به رشد را داشته باشیم پس درنگ جایز نیست. قطع به یقین برای بدست آوردن اقامت خانوادگی این خطه طلایی از کره زمین ، ملزم به سرمایه گذاری در ملک هستیم پس چه بهتر، انتخابی داشته باشیم که از هر لحاظ بهترین و در خور شان و شخصیت خود و خانواده و مایه سر افرازی و افتخار اطرافیان باشد.

با داماک صاحب ویلاهای لوکس و فول فرنیش شوید داماک بهترین انتخاب برای یک زندگی فوق العاده می باشد.

آپارتمان لوکس‌های خاص damac عموماً معرف حضور همه افراد هستند! آپارتمان لوکس‌هایی همچون مجتمع مسکونی بلا ویستا و ورساچه ،برج 8،برج آیکون تاورز و … از نمونه های آپارتمان لوکس‌های خاص هستند که تمامی شاخصه‌های اکازیون بودن در آن‌ها تمام و کمال وجود دارد.

اقامت فوری در عرض کمتر از ۴۰دقیقه اقامت خانوادگیتان را از داماک بخواهید

مالیات = صفر

هر آنچه در ذهن خود داماک گروپ به واقعییت تبدیل می کنیم کافیست قدم به قدم با تیم مجری داماک گروپ همراه باشید .

دفتر مرکزی داماک در پارک تاورز در بزینس بی منتظر شما سروران خواهد بود

با خرید ملک یک تور رایگان و یک سکه اماراتی را نصیب خود کنید .

به منظور مشاهده تصاویر بیشتر و کامل تر از این پروژه و تمام پروژه های دیگر داماک از وبسایت فارسی زبان داماک به آدرس

www.damacgroup.ir

مراجعه کنید.

****با اعتماد به گروه داماک آرامش و امنیت را به آپارتمان لوکس هایتان ببرید ****

مطالب مشابه:

آپارتمان لوکس های لوکس     ویلای لوکس    فول فرنیش 

   damac

.آماده انتقال سند با پیش پرداخت و اقساط بدون بهره

آماده اقامت خانوادگی شما در دبی

ساخت ویلا دبی طبق سلیقه شما با داماک

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...