ارزانترین گذرنامه

داماک damac جامع ترین سایت املاک

اقامت خانوادگی شما در دبی با داماک

همانطور که در این گزارش آمده ارزانترین گذرنامه برای شهروندان اماراتی صادر می شود که هزینه آن 14دلار است.

در بین کشورهای اروپایی نیز ارزانترین پاسپورت برای بریتانیایی ها با نرخ 110دلار ارائه شده و زمان انتظار بریتانیایی ها برای اخذ آن 11ساعت کاری یا دو روزه است.

امارات با ریشه‌هایی که در فرهنگ اسلامی دارد، روابط قویی با سایر جهان عرب و جهان اسلام برقرار کرده‌است. دولت امارات عمدتاً از طریق بنیاد فرهنگی ابوظبی، دبی ، در صدد حفظ شکل‌های سنتی هنر و فرهنگ است. هر چند، تغییرات چشمگیری در زندگی اجتماعی صورت گرفته‌ است . ورزش‌های جدیدی در کنار شتر سواری سنتی کم کم رایج می‌شوند، همچون ورزش گلف، بیابان کهن دوبی و مسابقات گلف ابوظبی و گران‌ترین مسابقهٔ اسب دوانی جهان، جام جهانی دوبی، که هر سال در ماه مارس (اسفند-فروردین) بر‌گزار می‌شود.

مراحل گرفتن پاسپورت با شرکت داماک  damac

پاسپورت امارات از طریق کار

پاسپورت امارات از طریق تحصیل

پاسپورت امارات از طریق سرمایه گذاری

پاسپورت امارات از طریق تولد

پاسپورت امارات از طریق ازدواج

پاسپورت امارات از طریق پناهندگی

پاسپورت امارات و نکات مهم در باب پاسپورت امارات

پاسپورت امارات و مدارک مورد نیاز

پاسپورت امارات و وکیل معتبر برای امور مهم

گذرنامه امارات یکی از بهترین گذرنامه های جهان محسوب میشود.

ارزانترین گذرنامه

اگر قصد مهاجرت به کشور امارات را در سر دارید با گرفتن پاسپورت امارات به راحتی میتوانید سفر کنید و نهایت لذت را از سفر خود ببرید داماک damac  بهترین گزینه برای شما در راهنمایی برای گرفتن پاسپورت میباشد.

پاسپورت شما فقط یک دفترچه‌ی کوچک با صفحات بی‌ارزش نیست! هرگز چنین فکری به ذهنتان راه ندهید. چه زحمت‌هایی کشیده می‌شود و چقدر هزینه می‌شود تا صفحات مختلف همین دفترچه‌ی کوچک مهر بخورد. خاطره‌های زیادی پشت سر هر کدام از این مهرها وجود دارد. رقابت زیادی هم بین کشورهای مختلف جهان به راه افتاده و همه آن‌ها در تلاش هستند که بهترین گذرنامه های جهان را داشته باشند. شاید باورتان نشود ولی کشورهای آسیایی توانسته‌اند در این رقابت جایگاه خوبی پیدا کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا هم با قوی ترین پاسپورت های دنیا 2019 آشنا شوید و هم از وضعیت پاسپورت کشورمان ایران با خبر شوید.

اعتبار پاسپورت امارات نشان دهنده اعتماد به نفس و مشارکت این کشور در سطح جهانی است.

قانون جدید پاسپورت دبی بسیار سخت تر توسط کشور امارات برای مسافران سفر به این کشور اعمال میشود.طبق قانون جدید پاسپورت دبی در صورت صدور پاسپورت انفرادی و گروهی برای مسافرین حتما پاسپورت در بازه زمانی باید مورد استفاده گیرد و اگر مسافر به هر دلیلی منصرف از سفر به دبی شد شرکت صادر کننده پاسپورت باید پاسپورت شخص و یا گروه را کنسل کنند و جریمه نیز پرداخت نماید در صورتیکه در گذشته اگر شخص یا گروهی که پاسپورت برایش صادر شده بود به دبی سفر نمیکرد پاسپورت اتوماتیک کنسل میشد ولی در قانون جدید باید به اداره مهاجرت دبی اطلاع داده شود که شخص و یا گروه منصرف شده و از پاسپورت استفاده نمیکنند و هزینه کنسلی نیز پرداخت کنند در غیر اینصورت در کامپیوترهای اداره مهاجرت دبی اسم شخص ثبت و نمره منفی برایش در نظر گرفته میشود.اگر این پروسه طی نشود و شخص و یا گروه نیاز به پاسپورت جدید داشته باشد مطمئن باشد که ریجکت میشود.

داماک damacآماده انتقال سند با پیش پرداخت بدون بهره.

مراحل صدور پاسپورت برای کودکان.

بچه‌های امروز خیلی چیزها دارند که پدرومادرهایشان احتمالا حتی فکر داشتن چنین امکانات یا وسایلی را هم نمی‌کرده‌اند. انواع و اقسام گجت‌ها، کنسول‌های بازی، پیشرفت‌های مختلف و وسایلی که زمینه راحتی و آسایش آنها را از بدو تولد تامین می‌کنند. آنها در دنیایی متفاوت از والدین‌شان رشد می‌کنندبچه‌های امروز، به لطف همین تغییرات، می‌توانند به کشورهای مختلف سفر کنند. به همین دلیل داشتن پاسپورت برای کودکان الزامی است.

اخذ پاسپورت برای کودکان"

به لطف همین تغییر شرایط زندگی، امروزه پاسپورت داشتن یک نیاز ضروری به حساب می‌آید و پدرومادرهای زیادی برای دلبندشان جز شناسنامه به فکر گرفتن پاسپورت هم هستند. البته مراحل گرفتن گذرنامه برای خروج از کشور هم دیگر مانند گذشته فرایند سخت و زمان‌بر نیست.

قدم به قدم مراحل صدورپاسپورت  را با هم مرور می‌کنیم:

قدم اول:گرفتن اجازه خروج از کشور برای کودک

قدم نخست این است که یک روز در ساعت کاری وقت بگذارید و با مراجعه به یکی از دفاتر اسناد رسمی اجازه خروج از کشور را برای کودک خود انجام دهید. این کار باید حتما توسط ولی قانونی کودک انجام گیرد. در حالت معمول ولی قانونی کودک پدر اوست. در صورت نبود پدر، قیم قانونی کودک این اختیار را دارد. اگر مادر کودک به دنبال انجام کارهای اداری است باید از همسر خود وکالتنامه محضری داشته باشد تا بتواند به وکالت از همسرش این اجازه را صادر کند. باید بدانید که به لحاظ قانونی وقتی اجازه ولی کودک برای خروج او از کشور صادر شود، فرزند شما برای خروج از کشور بدون ولی خود نیز مشکلی ندارد. حتی از لحاظ قانونی بدون حضور والدین و با ارائه رضایت‌نامه نیز کودک می‌تواند از کشور خارج شود.

قدم دوم: داشتن عکس

شما به محض دریافت شناسنامه برای کودک‌تان می‌توانید برای دریافت گذرنامه اقدام کنید. البته متولدین خارج از کشور برای دریافت گذرنامه ایرانی باید مدارک نحوه ورودشان را نیز ارایه دهند. غیر از شناسنامه، داشتن چند قطعه عکس از متقاضی گذرنامه نیز ضروری است، هرچند که نوزاد کوچک شما باشد. پس او باید نخستین عکس رسمی خود را در آتلیه بیندازد. برای این کار لازم نیست مانند گذشته حتما سایز عکس‌ها 4*6 باشد و سه قطعه عکس 4*3 نیز برای این کار کافی است.

قدم سوم : گرفتن فرم از دفاتر پلیس+10

با مراجعه به یکی از دفاتر پلیس+10 که تعداد شعبه‌هایش نیز کم نیست، فرمی را دریافت می‌کنید که بعد از پر کردن مشخصات با بقیه مدارک کودک در پوشه‌ای قرار گرفته و پرونده گذرنامه او را شکل می‌دهد.

قدم چهارم: دریافت فیش واریزی

باید دو فیش با مبالغ مختلف برای اداره شهرداری و اداره گذرنامه واریز کنید. مبالغ این فیش‌ها زیاد نیست و شما می‌توانید در صورت امکان در همان دفتر پلیس+10 و از طریق دستگاه کارتخوان آنها را واریز کنید که در صف بانک معطل نشوید!

قدم پنجم: ارسال مدارک از طریق پست

بعد از تکمیل و ارائه مدارک و اظهار مشخصات گذرنامه فرزند شما صادر شده و به آدرس پستی که قبلا اعلام کرده‌اید فرستاده می‌شود. پروسه صدور گذرنامه و رسیدن آن از طریق پست به دست شما با توجه به میزان درخواست‌ها انجام می‌گیرد. اما در حال حاضر این روند سرعت بیشتری یافته و به طور متوسط 10روز بعد گذرنامه‌تان را تحویل خواهید گرفت.

مدارک پاسپورت اختصاصی آقایان

1- اصل یا کپی کارت پایان خدمت یا معافیت هوشمند (کارت‌های قدیمی اعتبار ندارند) یا موافقت‌نامه سازمان وظیفه عمومی برای مشمولین

– افرادی که برای تعویض کارت پایان خدمت یا معافیت قدیمی با هوشمند اقدام کرده‌اند، بعد از گذشت 24 ساعت از درخوست تعویض کارت، با ارائه برگه ثبت درخواست تعویض کارت به افسران گذرنامه مستقر در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی می‌توانند درخواست صدور یا تمدید پاسپورت دهند.

– آقایان بالای 50 سال احتیاج به کارت پایان خدمت ندارند.

2- دانشجویان و دانش‌آموزان پسر برای خروج از کشور باید از محل تحصیل خود نامه دریافت کنند و به سازمان وظیفه عمومی تحویل دهند.

مدارک پاسپورت اختصاصی خانم‌ها

1- اجازه محضری برای خانم‌های متاهل از سوی همسر

– خانم‌های مقیم خارج از ایران در صورتی که همسر خارجی داشته باشند، نیازی به اجازه‌ی همسر ندارند و اقامت با پاسپورت ایران قابل قبول است.

– خانم‌هایی که همسر آن‌ها فوت کرده است، برای گرفتن پاسپورت باید اصل گواهی فوت همسر یا اصل شناسنامه‌ی باطل‌شده همسر را ارائه کنند. خانم‌های مطلقه هم باید اصل طلاق‌نامه را ارائه نمایند.

بعد از تهیه مدارک بالا، باید به دفاتر خدمات الکترونیک (پلیس+10) مراجعه کرده و فرم و شناسه گذرنامه تهیه کنید. سپس باید هزینه پاسپورت را از طریق دستگاه کارت‌خوان مستقر در دفاتر پلیس+10 پرداخت کنید.

هزینه پاسپورت

هزینه پاسپورت ایران در حال حاضر به شرح زیر است:

– مبلغ 1000 تومان برای تهیه فرم و شناسه گذرنامه

– مبلغ 3750 تومان و 100هزار تومان به حساب نیروی انتظامی و شهرداری

نکته: هزینه گذرنامه باید از طریق دستگاه کارت‌خوان موجود در دفاتر پلیس+10 پرداخت شود و واریز هزینه از طریق اینترنت، عابربانک و فیش واریزی بانک، پذیرفته نمی‌شود.

اعتبار و تمدید پاسپورت

مدت زمان اعتبار گذرنامه ایران 5 سال است. برای تمدید پاسپورت باید همه‌ی مدارکی که برای گرفتن پاسپورت نیاز است را همراه داشته باشید و به دفاتر پلیس+10 مراجعه کنید.

 

موارد خاص اخذ پاسپورت

– متولدین خارج از کشور برای اخذ پاسپورت باید مدرک نحوه ورود ارائه کنند.

– برای باطل کردن پاسپورت‌هایی که بیش از یک سال اعتبار دارند، ارائه نامه از اداره گذرنامه الزامی است.

مخدوش و گم شدن پاسپورت و سایت استعلام ممنوع الخروجی

تهرانی‌ها برای اعلام گم شدن یا تعویض پاسپورت مخدوش، باید به اداره گذرنامه تهران واقع در خیابان مطهری، خیابان کوه نور مراجعه کنند.

داماک damacآماده انتقال سند با پیش پرداخت بدون بهره.

مطالب مشابه:

 پاسپورت      دریافت ویزای دبی    قوانین ویزای امارات     damac       اجاره ملک با داماک        آپارتمان های لوکس

انتقال سند با پیش پرداخت و اقساط  بدون بهره با داماک

ساخت ویلا در دبی طبق سلیقه شما

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...