داماک damac معتبرتربن سایت املاک دبی.

با راه اندازی مجدد پروژه های عمرانی تعطیل شده و همچنین بوجود آمدن پروژه های جدید در سال ۲۰۱۴،دبی مجددا شاهد یک رشد ثابت در این سال بود.همچنین پیش بینی میشود که دبی حالا چیزی بیش از ۲ میلیون ساکن داشته باشد.

در حالیکه در گذشته اینگونه فعالیت ها باعث افزایش اجاره ها و کرایه ها میشد(همیشه در دبی بیش از ۷۰درصد افراد اجاره نشین بودند)،ولی هرچه بیشتر به اواخر سال ۲۰۱۴ نزدیک میشدیم اطلاعات چیز دیگری را نشان میدادند. ¾ ارقام نشان میدادند که اجاره ها در حال ثابت شدن بودند و میانگین اجاره آپارتمان ها در ۳ ماه و تا اواخر ماه سپتامبر حدود ۲ درصد کاهش پیدا کرده بود.

با اینحال هنوز هیچ شکی نیست که اجاره نشینی در دبی همچنان گران است.به منظور اینکه مطمئن شوید که یک معامله ی خوب انجام میدهید،

داماک   DAMAC یک راهنمای مفید برای شماست.

چک ها:

بر خلاف خیلی از کشور های دنیا،اکثر مالکان در دبی اجاره را بصورت ماهانه دریافت نمیکنند.در واقع،آنها ۲ برگ چک برای کل اجاره ی یکسال از شما دریافت میکنند- که ممکن است برای کسی که تازه به دبی آمده است کمی غیر معقول باشد.همچنین هیچ قانون خاصی برای تعداد چک ها وجود ندارد و شما میتوانید با مالک مذاکره کنید.پرداخت ۴ ماهه یا هر ۲ ماه هم گاهی اوقات امکان پذیر است ولی باید متذکر شد که خیلی از مالکان ممکن است اجاره ی کل را بر اساس تعداد چک ها افزایش دهند- بهترین حالت معامله این است که شما کرایه یکسال را جلوتر پرداخت کنید.

پول رهن و هزینه ها:

خیلی از جاها از مستاجر میخواهند که مقداری پول که معمولا ۵درصد کل اجاره یکسال است را بصورت رهن و امانت پرداخت کنند.فارق از مقدار آن،پول رهن برای تضمین این است که شما ملک را در همان وضعیتی که وارده آن شده اید،تحویل خواهید داد.بدانید که شما کاملا حق این را دارید که درخواست برگرداندن پول رهن خود را زمانی که ملک را تخلیه کردید،بدهید و اگر صاحب ملک از این کار سر باز زد شما میتوانید به مراجع قانونی متوسل شوید.همچنین گزارشاتی نشان داده اند که بعضی از آژانس ها برای بازدید از یک آپارتمان هم درخواست پول رهن دارند.تا به این لحظه هیچ قانونی وجود ندارد که آژانس هارا از این کار منع کند ولی پیشنهاد ما و خیلی از آژانس ها این است که اگر همچین موردی پیش آمد شما قبول نکنید.هزینه های مربوط به اجاره نامه و آژانس ها(منظور بنگاه های املاک)معمولا توسط مالک پرداخت میشود ولی گاهی از اوقات از مستاجرین درخواست میشود تا هزینه ها را بپردازند.

تعمیرات و نگهداری:

قوانین امارات متحده عربی بیان میکند که مالکان مسئول پرداخت هزینه های سرویس و تعمیر هرگونه نقص یا عیب در طول زمان اجاره نامه ملک هستند مگر اینکه در اجاره نامه چیز دیگری قید شود.رایج است که در اجاره نامه قید میشود که مستاجر مسئول پرداخت هزینه های تعمیرات جزئی است و مالک مسئول پرداخت هزینه های تعمیرات اساسی.فقط مطمئن شوید که این موارد در اجاره نامه قید شده باشد که مثلا تعمیرات زیر ۲۰۰ درهم،تعمیر جزئی و بیشتر از آن تعمیرات اساسی محسوب میشوند.

فسخ قرارداد:

مالک فقط زمانی میتواند مستاجر را بیرون کند که یا اجاره پرداخت نشده باشد و یا مستاجر مفاد اجاره نامه را رعایت نکرده باشد.اگر لازم بود نظر تنظیم کننده بنگاه های املاک DAMAC را بپرسید. اگر مستاجر مایل به تخلیه کردن ملک بود،ممکن از بعضی از مفاد تغییر کند و یک مهلت ۳۰-۶۰ روزه به مستاجر داده شود.ولی اگر مستاجر میبایست ملک را فورا تخلیه کند،هیچ تغییری در مفاد اجاره نامه قابل انجام نیست مگر اینکه با مالک به توافق برسد.

زندگی کردن با شخصی دیگر:

 

دولت این مسئله را نادیده میگیرد).در واقع،بر اساس قوانین شریعت و بند ۳۵۶ قوانین کیفری امارات متحده عربی ۲ نفر از جنس مخالف که باهم ازدواج نکرده اند و با هم نسبتی ندارند،نمیتوانند با هم زندگی کنند و مجازات انجام آن حداقل ۱ سال زندان است.

حل اختلافات:

کمیته اختلافات اجاره ای دبی DRDC،که در دپارتمان دبی لند واقع شده است،اواخر سال ۲۰۱۳ باز شد و جایگزین کمیته مربوط به اجاره شهرداری دبی شد.DRDC باید اولین محل اقدام شما برای اختلافات اجاره ای باشد ولی شما میتوانید مالک را به DAMAC گزارش کنید و یا با مشاور املاک  DAMACتماس بگیرید.

 

برای درک بهتر از شرایط  شهر دبی با داماک گروپ بهترین سایت املاک در ارتباط باشید.

مطالب مشابه:

پاسپورت     مهاجرت به امارات     مهاجرت به دبی       

damac

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...

سال 1399 خورشیدی بر شما مبارک باد