داماک damac معتبر ترین سایت املاک دبی"

پروژه جذاب و دیدنی"مرکز خرید ابن بطوطه را با داماک damac بشناسید.

سفر به دبی کلی ریزه‌ کاری دارد. کلی انتخاب پیش روی شماست:

چه هتلی بگیرم؟ پولم کافی است؟ مراکز تفریحی‌اش کجاست؟ از کجا خرید کنم که هزینه‌اش زیاد نباشد؟ در این راهنمای سفر به دبی، تمام گزینه‌ها را روی میز چیده‌ایم تا خیلی راحت انتخاب کنید.

شهر دبی در جنوب کشور ایران و حاشیه خلیج فارس قرار دارد. این شهر توریستی، از شمال با شارجه، از جنوب با ابوظبی و از جنوب شرقی با عمان همسایه است. دبی در صحرای عرب قرار گرفته و تقریبا هیچ رودخانه و پدیده‌ی آبی طبیعی ندارد. البته باید خور دبی، که یک خلیج طبیعی کوچک است را استثنا قرار بدهیم. عمق زیاد این خور، نبودِ دیگر پدیده‌های آبی را در این شهر بیابانی جبران می‌کند و باعث شده که کشتی‌ها روی این خلیج حرکت کنند.

خور دبی این شهر را به دو قسمت دیرا و بر تقسیم می‌کند. قسمت دیرای دبی از سمت شرق با شهر امیر نشین شارجه و از جنوب با شهر آل عویر همسایه است. فرودگاه بین‌المللی دبی که بیش از ۸۰ خط هوایی به آن در رفت‌ و‌ آمد هستند در این قسمت قرار دارد.

«بر» دبی که در قسمت غربی خور قرار دارد، میزبان بنادر و آسمان‌ خراش‌های مجلل دبی است. «بر» بخش جدید شهر دبی است و به سرعت پیشرفت می‌کند. منطقه‌ی «دیره» ترکیبی از بافت تاریخی و مدرن دبی است و مرکز این شهر محسوب می‌شود.

دبی دارای پروژه های بسیاری میباشد با داماک damac به یکی ازین پروژه ها میپردازیم"

مرکز خرید ابن بطوطه : یکی از جاذبه‌های توریستی شهر دبی در امارات متحده عربی مراکز خرید آن می باشد .هر ساله گردشگرانی که ازدبی دیدن می کنند سوغات فراوانی از بازارها و مراکز خرید دبی به کشورشان می برند .

یکی از این اماکن ، مرکز خرید ابن بطوطه (Ibn Battuta Mall) است که نام یک بازار بزرگ در دبی است .

هم خرید و هم تفریح، در مرکز خرید ابن بطوطه دبی"

وقتی پا به سرزمین دبی بگذاریم، مگر می شود که خرید نکرد؟ پیشنهاد ما رفتن به مرکز خرید ابن بطوطه دبی است. این مرکز خرید یکی از بزرگترین مراکز خرید دبی محسوب می شود که شامل بخش های متنوعی است که مطابق با سفرهای بیشمار جهانگرد مشهور یعنی ابن بطوطه طرح‌ریزی شده است. این مرکز به قدری زیباست که حتی اگر نخواهید خریدی انجام دهید هم می بایست سری به آن بزنید، چرا که مشاهده این مرکز خرید تفریح به حساب می آید.

پس از سفر به دبی اگر به فکر تفریح و یا خرید هستید، می توانید به مرکز خرید ابن بطوطه بروید. فضای این مرکز خرید و طراحی داخلی آن برای ما ایرانیان بسیار آشنا بوده و شاهد در بعضی از نقاط مجتمع خرید، نماهای داخلی شما را به یاد بناهای تاریخی شهرهایی همانند اصفهان بیندازد. داماک damac مرکز خرید ابن بطوطه دبی را برای شما معرفی  می کند. نحوه دسترسی به آن را می گوییم و برای شما خدمات، امکانات و دیگر ویژگی منحصر به فرد آن را نام می بریم. در دبی مراکز خرید متعددی ساخته شده است که هر یک ویژگی های خاص خود و طرفداران خود را دارند. با آشنایی بیشتر با این مراکز خرید بهتر می توانید از بین آن ها مرکز خرید مورد نظرتان را انتخاب کنید و برای خرید به آن بروید. همچنین بسیاری از این مراکز ساعات بازدید مشخصی دارند. باید از این ساعات نیز مطلع باشید تا احیانا به در بسته نخورید. گاهی هتلی که رزرو کرده اید، تنها به تعداد محدودی از مراکز خرید نزدیک است. در دبی مسافت ها طولانی هستند و بیشتر گردشگران ترجیح می دهند به مراکز خریدی بروند که در نزدیکی محل اقامت یا جاذبه های معروف دبی قرار دارند.

مرکز خرید ابن بطوطه دبی جزو بزرگترین مراکز خرید در این شهر است که در خیابان شیخ زاید و در میان دو جزیره پالم جمیرا و پالم جبل علی قرار گرفته است. در نتیجه پس از دیدن این دو جاذبه دبی به راحتی می توانید به خود را به ورودی مرکز خرید برسانید. تنها کافیست که تاکسی یا اوبر بگیرید. به طور دقیق تر اگر بخواهیم موقعیت این مجتمع خرید را اعلام کنیم، باید بگوییم که به منطقه ۶ در روستای جبل علی (Jebel Ali Village) بروید.

در این مجتمع خرید ابن بطوطه دبی حدود ۲۷۰ مغازه و فروشگاه، ۵۰ رستوران، ۲۱ سالن سینما و پارکینگی با ظرفیت ۴ هزار و ۵۰۰ ماشین و با مساحتی حدود ۵۲۱۰۰۰ متر مربع وجود دارد که به ترتیب به شما آن ها را معرفی می کنیم. در سال ۲۰۱۳ فضای جدیدی به این مرکز خرید اضافه شد. در نتیجه این ساخت و سازآپارتمان لوکس جدید، حدود ۱۵۰ مغازه دیگر نیز در این مکان افتتاح گردید.

در این مرکز خرید حدود ۶ میانه بازار یا سالن اصلی وجود دارد که هر یک، از شهرها و جاذبه هایی که سیاح بزرگ مراکشی قرن چهاردهم یعنی ابن بطوطه در طول دوران زندگی خود ازآن ها دیدن کرده است، الهام گرفته شده است. این سالن ها نمایان گر بناهای مربوط به آن شهرها از جمله ایران و چین می باشد. نام این سالن ها و حیاط های مرکزی را نام برده و راجع به هر یک توضیحاتی به شما می دهیم. اگر از شمال به سمت جنوب مرکز خرید حرکت کنید به ترتیب زیر با این محوطه ها روبرو می شوید:

1حیاط چین

2حیاط هند

3حیاط پرشیا

4حیاط مصر

5حیاط تونس

6حیاط آندولوسی

با داماک گروپ  damac همراه باشید

این مرکز خرید در طول سال، ۲۰ میلیون بازدید کننده و گردشگر را پذیرایی می کند. در سال ۲۰۱۶ نیز در این مرکز خرید، ۴۰۰ فروشگاه شامل ۶۰ مغازه با برند جدید، تعدادی رستوران و کافه به آن اضافه گردید.

از جاذبه های مرکز خرید ابن بطوطه دبی می توان به سالن بازی بولینگ، مرکز تفریحی کودکان، باشگاه، رستوران ها و یک هتل ۵ ستاره را نام برد.

در برنامه هایی که در آینده برای گسترش مرکز خرید ابن بطوطه دبی در نظر گرفته شده است، نه تنها شاید افزایش مساحت مجموعه هستیم، بلکه به آن سالنی با سقف طاقی شیشه ای، سینمایی جدید و پارکینگ چند طبقه نیز افزوده خواهد شد. قرار است که یک مجتمع دو طبقه ای ساخته شود. از طریق این ساختمان دو طبقه می توانید خود را به ایستگاه مترو ابن بطوطه برسانید. حدود ۹۰ فروشگاه در این ساختمان ساخته خواهد شد و مرکز رستوران ها و غذاخوری آن به صورت ۲۴ ساعته باز خواهد بود. در نتیجه نه تنها دسترسی شما به این مرکز خرید آسان است بلکه از همان زمان که از مترو بیرون می آیید، می توانید گشت و گذار در مرکز خرید را شروع کنید.

به جز هتل ۵ ستاره، در سال ۲۰۱۶ در این مجتمع خرید، یک هتل ۳ ستاره به نام هتل پریمیر این (Premier Inn Dubai Ibn Battuta Mall Hotel) با ۳۷۲ اتاق در این مجموعه ساخته شده است. همچنین به جز این، یک هتل ۲ ستاره نیز در این مجموعه در حال ساخت مجموعه لوکس  است.

در این مجموعه می توانید برندها و فروشگاه های معروفی همانند فروشگاه دپارتمان دبنهامز (Debenhams department store)، مرکز خرید لوازم الکترونیکی شرف دی جی (Sharaf DG) و گالری های پاریس برای عطرها را پیدا کنید.

تنها به خرید بسنده نکنید. با نماها و دکور زیبای هر محوطه بازار عکس بگیرید و از آن ها دیدن کنید.

برندهایی همانند کارفور Carrefour، شرف دی جی Sharaf DG، دیکتلون Decathlon و مارکز اند اسپنسر Marks & Spencer در مرکز خرید ابن بطوطه دبی قرار دارند.

کارفور Carrefour یک فروشگاه و هایپرمارکتی فرانسوی در محوطه تونس است که مواد غذایی تمام موجود در تمام دنیا به همراه جوراب برای تمام سنین، لوازم الکترونیکی همانند تلویزیون ها، انواع موبایل، سیستم تئاتر خانگی، کاپیوترها، آیپادها، آیفون ها، آیپد ها، کتاب ها و مجله هایی با زبان انگلیسی و عربی، مبلمان، فرش ها و هر آنچه که لازم دارید را در خود دارد. تجهیزاتی برای باغبانی، ورزش و کمپینگ نیز در این مکان دیده می شود.

شرف دی جی Sharaf DG نیز در محوطه چین واقع شده و طیف گسترده ای از انواع وسایل کامپیوتری و الکترونیکی را برای خرید در اختیار گردشگران مرکز خرید ابن بطوطه دبی قرار می دهد.

رستوران هایی با انواع غذاهای جهانی را در این مرکز خرید پیدا خواهید کرد. در هنگام ورود به مرکز خرید ابن بطوطه دبی می توانید نقشه ای از محل مغازه ها از مرکز اطلاعات مجتمع تهیه کنید.

برای اینکه به راحتی به دبی سفر کنید، می توانید بلیط هواپیمای خود را از طریق داماک damac خریداری کنید. همچنین برای رزرو هتل به همین سایت مراجعه کنید.

مطالب مشابه:

آپارتمان های لوکس     ویلای لوکس    فول فرنیش 

   damac

 

.

 

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...

سال 1399 خورشیدی بر شما مبارک باد