داماک گروپ بهترین سایت املاک در دبی

قیمت نفت در دبی با داماک damac group:

نفت خام دبی نفت خام ترش و سبک استخراج شده از دبی می‌باشد. بهای نفت خام دبی، به عنوان معیار یا مبدأ قیمت نفت خلیج فارس مورد استفاده قرار می‌گیرد.به  دلیل استفاده از آن، در دسترس بودن این محصول برای خرید فوری، نسبت به انواع دیگر نفت‌های استخراج شده در خلیج فارس می‌باشد.

دو مبدأ یا معیار دیگر نشانگر قیمت نفت در صنعت نفت جهانی، نفت برنت و وست تگزاس اینترمیدیت است. بهای نفت خام دبی برای قیمت گذاری نفت خام صادر شده از منطقه خلیج فارس به آسیا استفاده می‌شود. شاخص دبی در امارات متحده عربی، با عنوان فاتح نیز، شناخته می‌شود.

نفت خام دبی، نفتی سبک است (البته نه به سبکی نفت برنت و وست تگزاس). غلظت آن، برابر ۳۱ درجه‌ای‌پی‌آی API (وزن مخصوص ۰٫۸۷۱) و گوگرد محلول در آن، معادل ۲٪ درصد از وزن آن می‌باشد.

چرادبی نفت خود را ۱۵ سنت ارزان تر از نفت عمان می فروشد با داماک damac group:

دبی نفت خود را ۱۵ سنت ارزان تر از نفت عمان می فروشد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، این خبرگزاری علت این ارزان فروشی را اعلام نکرده است.

کارشناسان نفتی معتقدند که ممکن است علت این امر رقابت پنهانی باشد که امارت نشین دبی با کشورهای معتدل عربی مانند عمان در پیش گرفته است.

رویترز در خبر دیگری به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که شرکت ملی نفت ابوظبی (ادنوک) نیز موافقت کرده تا در ماه فوریه سال آینده، محموله بیشتری را نسبت به میزان منعقده در قرارداد، در اختیار پالایشگاه های نفتی آسیایی قرار دهد.

شاخص سازی بهای نفت در سواحل دبی با داماک damac group:

در فوریه سال ۲۰۱۹ میلادی ۴۳.۹ میلیون بشکه نفت در بورس کالای دبی در حالی مورد معامله قرار گرفت که در فوریه سال قبل تنها ۱۶.۹ میلیون بشکه نفت در این بازار مبادله شده است. بورس کالای دبی برترین مرکز بین المللی مبادلات آتی و کالاهای انرژی در خاورمیانه محسوب می شود و این بورس اصلی ترین و تنهاترین معیار و شاخص اصلی برای قیمت نفت عمان و دبی است.

براساس آمارهای موجود، حجم مبادلات نفت در این بازار از سال ۲۰۱۶ تا کنون ۳۲۲ درصد رشد کرده .

در اغلب کشورهایی که در بخش تولید یا صادرات نفت فعال می باشند  بورس کالایی برای تجارت نفت ایجاد شده. بورس کالای دبی یکی از این بازارها میباشد که برای مبادلات فرآورده های انرژی از جمله نفت راه اندازی شد و با وجود قدمت ۱۲ ساله اش، عملکرد بسیار خوبی دارد. قرار گرفتن این بازار در یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس و در شرق تنگه هرمز که محل عبور یک سوم از کل نفت خام دنیاست، باعث شده تا این بازار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد.

بورس کالای دبی در ژوئن سال ۲۰۰۷ میلادی راه اندازی شده و هدفش قیمت گذاری شفاف میباشد.

در وب سایت رسمی این بازار آمده که طی ۱۲ سالی که از راه اندازی این بازار گذشته ، تاثیرات مثبت عملکرد بازار کالای دبی در تجارت فرآورده های انرژی در منطقه خاورمیانه مشهود میباشد. شفافیت در تجارت و قیمت گذاری باعث شده است تا این بازار بیش از پیش در منطقه شناخته شود و هم اکنون با بازارهای کالایی کشورهای دیگر هم ارتباط موثری برقرار کرده است.

طبق گزارش های موجود در فوریه سال ۲۰۱۹ میلادی ۴۳.۹ میلیون بشکه نفت در بورس کالای دبی مبادله شده است ؛ در حالیکه در فوریه سال قبل تنها ۱۶.۹ میلیون بشکه نفت در این بازار مبادله شده. رشد ۱۶۰ درصدی حجم مبادلات و ارزش نفت فروخته شده در این بازار نشان از افزایش اهمیت آن در میان بورس های نفتی در دنیا میباشد.

از طرف دیگر نیاز مصرف کنندگان برای مدیریت بلندمدت ریسک نوسانات قیمت نفت و فرآورده های انرژی عامل دیگری است که می تواند فعالان در بازار کالای دبی را بیشتر کند. این بازار هم اکنون بالغ بر ۱۵ قرارداد دارد که برای مبادله نفت کشورهای عمان و سنگاپور و بحرین و  امارات است و اخیرا خبرهایی از تفاهم نامه های تازه با کشورهای آسیایی از قبیل هند و اضافه کردن هشت قرارداد تازه برای مبادله هشت نوع نفت دیگر در بازار منتشر شده است.

 

حجم مبادلات نفت در این بازار از سال ۲۰۱۶ تا کنون ۳۲۲ درصد رشد کرده است و در صورت انعقاد قراردادهای تازه، پتانسیل افزایش بیشتر حجم و ارزش مبادلات در این بازار وجود دارد.

برای اطلاعات بیشتربا کارشناسان داماک فارسی از طریق داماک گروپ درارتباط باشید .

مطالب مشابه:

پاسپورت     مهاجرت به امارات     مهاجرت به دبی       

damac

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...