داماک گروپ بهترین سایت املاک دبی

تاریخچه دبی با داماک ؟damac group

در کمتر از 300 سال، شهرستان ماهیگیری دبی به یک کلان شهر مدرن با آسمان خراش‌هایی زیاد تبدیل شده. داستان آبادانی و گسترش دبی با حکومت آل مکتوم آغازشده است .

در سال 1833 آنها، 800 نفر از اعضای قبیله بنی یاس را در خور دبی آورند و شروع به خانه سازی کردند . خور دبی یک بندر طبیعی است و در طول قرن 19 عامل مهمی در تجارت دبی بوده و کم‌کم به مرکزی برای ماهیگیری و فروش ماهی، صید مروارید و تجارت دریایی تبدیل شده. قایق‌های سنتی که هم اکنون آنها را در خور به راحتی می‌توانید ببینید مسیری بین دبی، هند و اطراف را می‌ پیموده اند و داد و ستد انجام می‌شده.

با ورود به قرن 20 ام، بندرگاه های دیگر در دبی ساخته  شده است و مورد استفاده قرارگرفته . بازارهایی که در منطقه دیره در خور دبی قرار گرفته اند تعداد مغازه هایشان به بیش از 350 عدد می رسد به این ترتیب یک جریان مداوم از حضور بازرگانان و گردشگران در این منطقه از قرن قبل تا به حال وجود داشته است. در دهه 1930 میزان جمعیت به 20000 نفر رسید که ¼ آن را مهاجران تشکیل می‌دادند.

در دهه 1950 گل و لای در آبراه‌های خور دبی باعث گرفتگی می‌شوند، در نتیجه حاکم وقت شیخ راشد بن سعید ال مکتوم تصمیم گرفتند به لایروبی آبراه اقدام کنند. این پروژه در آن زمان بلند پروازانه و پرهزینه شناخته شد اما انجامش باعث افزایش میزان واردات به دبی شده است .

زمانی که نفت در سال 1966 کشف شد، شیخ راشد، با درآمدهای حاصل از فروش نفت، به ساخت و ساز در شهر پرداخت و اهمیت دادن به صنعت گردشگری را آغاز نمود. در سال 1971 شهر دبی بخشی از امارات متحده عربی گردید و بریتانیا این منطقه را ترک نمود، و در سال 1972 پروژه شکل گیری کشور امارات متحده عربی با پیوستن راس الخیمه به امارات متحده عربی به پایان رسید.

موفقیت و آینده رویایی شهر دبی و کلا کشور امارات متحده عربی، با مرگ شیخ راشد به پایان نرسید و پسرش شیخ محمد، راه پدر را ادامه داد.

در سال 2008 دبی و کل کشور امارات متحده عربی با مشکل رکود اقتصادی روبرو شدند و ضربه های مختلفی از این مورد بر بدنه شهر و کشور وارد شد. ولی امروزه دبی به سیستم درست اقتصادی خود برگشته و بازار ساخت و ساز در دبی بیش از پیش رونق پیدا کرده .

 آیا میدانستید؟

 قبل از کشف نفت، ثروت اصلی دبی از راه صید و تجارت مروارید بوده است.

 اولین مرجعی که در آن نامی از دبی  شده است به سال 1580 برمی‌گردد، طلافروش و البته نویسنده معروف Gasparo Balbi نوشته‌هایی درباره دبی داشته است.

در سال 2001، دبی به عنوان بزرگترین خانه جزیره‌های مصنوعی درجهان شناخته شد. جزایر جمیرا یکی از آن جزایر است که می‌توانید از آسمان نیز مرزهایش را ببینید.

دبی درگذشته چگونه بوده است ؟با داماک damac group

شهر دبی پیشرفته امروزی تا سال 1833 فقط یک روستای کوچک بوده است . در همان سال شخصی به نام شیخ مکتوم بن بطی آل مکتوم با اعضای خانواده و دوستان خود که تعداد آنها تنها 800 نفر بودند از شهر ابوظبی جدا شده و وارد این دهکده شده و تاریخ شهر دبی امروزی را آغاز نمودند..

قبیله آل مکتوم از آن تاریخ شروع به حکمرانی بر شهر دبی را آغاز نمودند.

تاریخ نویسان در مورد حاکمان شهر دبی اینگونه نوشته اند که نسب آنها نیز به قبیله معروف بنی یاس می رسد و این قبیله از ابتدایی ترین ساکنان کشور امارات می باشند که پایه گذار آن شخصی به نام یاس بوده است. قبلیه آل مکتوم  را می توان جزء قابلیل مهمی دانست که در ایجاد اتحاد بین قبایل امارت متحده نقش بزرگی به همراه قبلیه آل نهانیان داشتند. البته اینگونه که از تاریخ تمام شهر های امارات و تاریخچه تمام قبایل امارات می توان دریافت که همگی داره یک ریشه  بودند و آن هم قبلیه ی بنی یاس و شخص یاس بوده است. تک تک فرزندان یاس اقدام به تشکیل قبایلی برای خود نمودند و بر هر شهر امارات حکومت نمودند تا زمانی که بحث اتحاد بین آنها شکل گرفت و کشور امارات به اسم امارات متحده معروف شد. در ذیل حاکمان دبی را از سال 1833 تا امروز را برای شما معرفی می نماییم.

برای اطلاعات بیشتربا کارشناسان داماک فارسی از طریق داماک گروپ درارتباط باشید .

مطالبه مشابه

پاسپورت     مهاجرت به امارات     مهاجرت به دبی       

damac

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...