داماک گروپ بهترین سایت املاک دبی

  هدف داماک گروپ damac  در این مقاله شناسایی و ارزیابی ریسک‌های پروژه‌های ساخت ‌و ساز سبز در امارات‌ متحده‌ عربی است.

ریسک های ساخت سبز در امارات متحده عربی: با داماک damac

این کار به پروژه کمک می‌کند تا این ریسک‌ها را در پروژه‌های خود مدیریت کنند. ریسک‌های ساخت و ساز پایدار به طور کلی به پنج گروه تقسیم شوند: ریسک های مدیریتی ، مهارت های فنی، تشکیل گروه کاری آشنا با ساختمان های سبز، تامین مصالح سبز و ریسک های نظارتی و اقتصادی.

در مجموع سی ریسک بر اساس شدت ریسک در اجرای پروژه های سبز شناسایی شده است. از میان این موارد، پنج ریسک اصلی پروژه ها شامل کمبود بودجه کارفرما، اطلاعات طراحی ناکافی یا نادرست، تغییرات طراحی، برنامه فشرده غیر منطقی برای ساخت‌وساز و تعریف ضعیف محدوده پروژه می توان شمرد . شناسایی و ارزیابی این ریسک ها بخش مهمی از مدیریت ریسک پروژه را به خود اختصاص می دهد.

این ریسک‌ها می توانند تاثیر منفی بر دستیابی به اهداف پروژه های ساخت و ساز سبز در امارات‌متحده‌عربی داشته باشند. ریسک ممکن است باعث تاخیر در برنامه زمانی، هزینه‌های مازاد و مشکلات ایمنی و کیفی در اجرای پروژه شود. مدیریت ریسک به عنوان یک فرآیند رسمی و منظم برای شناسایی سیستماتیک، تجزیه و تحلیل و پاسخ گویی به ریسک‌ها در طول چرخه عمر یک پروژه تعریف می شود. مطالعات متعددی در مورد مدیریت ریسک های صنعت ساختمان در کشورهای مختلف انجام شده‌است. براساس پژوهش ها، مهم‌ترین ریسک در امارات ‌متحده ‌عربی تورم و تغییرات ناگهانی در قیمت‌ ها است.

با توجه به ریسک های موجود، ساخت‌ و ساز سبز در امارات ‌متحده ‌عربی  با موانعی جدی روبرو است. مطالعه اخیر انجام شده بر روی ساختمان‌های سبز نشان می‌دهد که برخی ریسک ها مانند تورم در پروژه‌های سنتی و سبز یکسان باقی مانده‌اند. با این حال، برخی ریسک های دیگر وجود دارند . که تنها برای پروژه‌های سبز مطرح می شوند. نتایج همچنین نشان داده است که برخی ریسک ها مانند تغییرات طراحی و کیفیت ضعیف ساخت‌وساز در پروژه های سبز بحرانی تر از پروژه های سنتی هستند .

حمایت از ساخت سبز در امارات متحده عربی به چه صورت است ؟ با داماک damac

توسعه پایدار، فرآیند دستیابی به نیازهای روزمره ما در عین حفظ منابع بنیادی زمین برای نسل‌های آینده است. ساخت‌وساز سبز به عنوان یکی از ارکان توسعه پایدار به طراحی، ساخت‌ و بهره‌برداری از پروژه‌های ساختمانی در راستای حمایت از محیط زیست می پردازد. در فرآیند دستیابی به این اهدف، پروژه‌ها باید از طریق روش های ساخت توسعه یافته و فناوری های نوین ساختمانی انجام شوند. صنعت ساخت‌وساز اثرات زیادی بر جامعه، محیط‌زیست، اقتصاد و اجتماع دارد.

درست است که افراد در طول روز انواع مختلفی از زباله‌های جامد تولید می‌کنند. با این حال، صنعت ساختمان بزرگ‌ترین تولید کننده زباله در شهرهای جهان است. با رشد صنعت ساختمان در امارات‌متحده‌عربی، این کشور به یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان زباله تبدیل شده‌است که ۷۵ درصد زباله های آن حاصل از ساخت‌وساز است.

 

پروژه‌های ساخت‌وساز سبز اخیرا در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته‌ است . افزایش هزینه‌های مصالح ساختمانی سنتی و همچنین قیمت‌ انرژی و قانون گذاری های جدید در حوزه ساختمان در کشورهای پیشرفته از جمله عواملی هستند که مردم را به فکر ساخت و ساز پایدار سوق داده.

صنعت ساخت‌وساز امارات طی سال‌های گذشته رونق زیادی داشته‌است. این جهش در سال ۱۹۹۶ آغاز شد و در سال ۲۰۰۷ درست قبل از بحران بزرگ مالی به اوج خود رسید. تلاش برای دستیابی به توسعه پایدار در زندگی روزمره ما توسط فعالان محیط‌زیست در مقیاس کوچک مورد تشویق قرار می‌گیرد و اخیرا توسط دولت اجرا می‌شود.

یک نمونه از این اقدام، ابتکار در ابوظبی است که توسط شورای برنامه‌ریزی شهری ابوظبی راه‌اندازی شده است. هدف از این ابتکار، ایجاد جوامع پایدار تر با معرفی سیستم رتبه بندی است که پروژه‌های ساخت‌وساز را براساس میزان اعتباری که به دست آورده‌اند اعتبارسنجی می کند. هر یک از این اعتبارات بیانگر برآورده ساختن یکی از شاخه های توسعه پایدار است. در دبی نیز شهرداری مفهوم ساخت‌وساز پروژه پایدار را از طریق معرفی طرح ساختمان سبز اجرا می‌کند. این طرح در حال اجرا بوده و در تمام ساختمان‌های جدید در دبی از سال ۲۰۱۴ اجرا شده‌است .

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان داماک فارسی از طریق داماک گروپ  damac group در ارتباط باشید . 

مطالب مشابه:

آپارتمان های لوکس     ویلای لوکس    فول فرنیش 

   damac

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...

سال 1399 خورشیدی بر شما مبارک باد